چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۱۲Oct 2020 28

جدیدترین‌های «بیماران کرونا»

همشهری   ۷ ساعت پیش    
سخنگوی وزارت بهداشت درباره برگزاری یا عدم برگزاری راهپیمایی روز 13 آبان گفت: قطعا نباید این راهپیمایی برگزار شود مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد. در شرایطی که مقام معظم رهبری سلامتی مردم را در اولویت بیشتری نسبت به عزاداری ها قرار دادند، برگزاری راهپیمایی دغدغه جدی نیست.
شیرازه   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شمار بیماران کرونایی نیازمند به بستری فراتر از ظرفیت بیمارستان هاست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته بیش از 250 بیمار نیازمند بستری در بخش های کووید19 در بیمارستان های استان وجود دارد که این تعداد، فراتر از ظرفیت پیش بینی شده ما در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۵۱    
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: 90درصد هزینه های درمان بیماران کرونا در تعهد بیمه سلامت است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون درمان عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر کرونا 30 درصد ظرفیت بستری را در بخش های مختلف به خود اختصاص داده است، درباره چرایی بالا بودن مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورمان توضیح داد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مراسم "اربعین حسینی" امسال در عراق با وجود شیوع و پاندمی جهانی کرونا با حضور بیش از 14 میلیون زائر در شهرهای کربلای معلی و نجف اشرف در مهر ماه برگزار شد و روز 17 مهر، شهر کربلا مملو از عزاداران حسینی بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۹    
گروه استان ها – یک متخصص بیماری های عفونی به عنوان نخستین پزشک کرونا در استان کرمانشاه از نحوه مبارزه با این بیماری و نگرانی ها بابت شروع پیک آن گفت و تأکید کرد: پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم سالمندان و بطور کلی جامعه با خطر جدی روبرو می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان این که 90درصد هزینه های درمان بیماران کرونا در تعهد بیمه سلامت است، گفت: از ابتدای سال تاکنون 60 میلیارد تومان برای بیماران کرونایی پرداخت کرده ایم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک پزشک و متخصص طب سنتی گفت: ما درخواست داریم حداقل در یکی از بخشهای بیمارستانی کرونا بتوانیم از روش های موفق رایج طب سنتی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم اما این درخواست تا به امروز با مخالفت وزارت بهداشت مواجه بوده است!
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۲۷    
در حالی که انتظار می رفت بعد از فروکش موج کرونا در فروردین و اردیبهشت 99، این بیماری در کشور کنترل شود، به یکباره همه پیش بینی ها به هم ریخت و از خرداد تا کنون مدام با افزایش آمار کرونا مواجه هستیم و به نظر می رسد با این روند مرگ و میر بیماران کرونا در کردستان، این بیماری بر روی خط مرگ حرکت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۱۴    
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر فرد مبتلا به کرونا هزینه ای بالغ بر 4 میلیون تومان را بر سیستم بیمه وارد می کند، گفت: تاکنون 60 میلیارد تومان هزینه برای بستری شدگان در اثر کرونا از سوی بیمه سلامت پرداخت شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
قم- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مساجد و بسیاری از مجموعه های می توانند پایگاه اصلی موج آفرینی اقدامات جهادی برای حمایت از بیماران کرونایی باشند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مهدی عسگری، نماینده مجلس درباره طرح سؤال از وزیر بهداشت مبنی بر فرصت ظرفیت سنجی به روش های طب ایرانی اسلامی طی توییتی نوشت: چگونه در شرایط تحریم ورود داروهای ناایمن غربی برای آزمایش مجاز است؟ ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، بعد از شیوع بیماری کرونا در کشور و ایثار کادر درمان در حفظ سنگر پزشکی و کمک به درمان بیماران کرونا و در پی آن شهادت عده ای از کادر درمان واژگانی جدیدی به دایره واژگان شهدایی کشور اضافه شد ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با گلایه از بی توجهی مردم نسبت به هشدارهای بهداشتی اظهارکرد : استان در بدترین شرایط شیوع ویروس کرونا قرار دارد تمام تخت های آی . سی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت و در مان در سفر به استان کرمان وضعیت بیمارستان های بیماران کرونا در کرمان رفسنجان و سیرجان را بررسی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده کلیمیان در مجلس تاکید کرد: کودکان سرطانی و تالاسمی ایران و بیماران ام اس و بیماران مبتلا به کرونا و دیگر بیماران این مرز و بوم، یکی از اهداف کینه توزانه ترامپ در این کشور هستند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (دوشنبه 5 آبان 99) مجلس با تقدیر از کادر درمانی بیمارستان ها در معالجه بیماران کرونا یی گفت: این مجاهدان عرصه سلامت حقیقتا تحت فشارهای روحی و استرس های کاری جدی قرار دارند ...
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه 2 هفته ای است که بیماران کرونا توسط تیم تخصصی در بیمارستان ها ویزیت گروهی می شوند، گفت: این امر موجب کاهش مرگ بیماران شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فهرست 17 کلینیک و درمانگاه تنفسی ارائه دهنده خدمات تخصصی به بیماران مبتلا به کرونا در کلانشهر اصفهان را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
دبیر مراقبت و درمان کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 145درمانگاه بخش خصوصی آماده ارائه خدمات سطح یک به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس بیمارستان بوعلی سینای خرم دره گفت: با تجهیز یک بخش دیگر به تجهیزات بخش کرونا 22 تخت به تخت های بستری بیماران کرونا در خرم دره افزوده شد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۰    
دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه و دکتر محمدرضا سلمانی، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از 3 مرکز خدمات جامع سلامت میثم، ابوذر و شهید واحدی از مراکز تحت پوشش دانشگاه و یک مرکز خصوصی بازدید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش تعداد بیمارستان های پذیرنده بیماران کرونا در این شهر خبر داد.
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۳۰    
وقت نیوز - منابع آگاه در مراجع قضایی و پزشکی استان آذربایجان شرقی خبر منتشره در شبکه های مجازی در باره ادعای تجارت اعضاء بدن بیماران کرونا در تبریز را تکذیب کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پیامی شهادت دکتر تقی رزاقی که در راه خدمت به بیماران کرونا آسمانی شد را تسلیت گفت.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید19 در کشور به 568 هزار و 896 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 296 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 32 هزار و 616 نفر رسید. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حجتی رئیس بیمارستان فرهنگ خسروان فراهان گفت: به دلیل تکمیل ظرفیت بیمارستان فراهان و همچنین افزایش آمار ابتلا به کرونا، مجبور به بستری بیماران بخش ICU در بخش های دیگر هستیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۹    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد ؛ محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت استان یزد امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بیمه سلامت برگزار شد عنوان کرد: بیمه سلامت تمهیدات ویژه ای برای بیماران کرونا اندیشیده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که داروهای پرسروصدا و گران شیمیایی که تا به امروز برای بیماران کرونا تبلیغ می شد، هیچ تأثیری بر درمان کرونا نداشته و عوارض زیادی هم داشته است؛ با این حال در کشورمان برای استفاده از درمانهای طب سنتی، کارشکنی می شود!
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۴    
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت 335 بیمار دیگر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید19 در کشور به 32 هزار و 320 نفر رسید و 31 استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: میزان مرگ و میر بیماران کرونا مثبت در استان سیستان و بلوچستان کمتر از متوسط کشوری است و این عملکرد درخشان مدافعان سلامت شایسته تقدیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به سومین پیک جهشی ویروس کرونا، 1200تخت بستری در بیمارستان های دولتی و خصوصی مشهد آماده خدمات رسانی به بیماران کرونایی شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۰    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با اشاره به افزایش میزان مراجعه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان ها، خسارت های ناشی از این مراجعات را تشریح کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۱۵    
علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت می گوید: از هفته آینده بیماران کرونایی ردیابی می شوند. اما این طرح قرار است چگونه و از کدام شهر اجرا شود؟ رئیسی در این ویدئو چگونگی اجرای طرح با کمک وزارت ارتباطات را توضیح داده است.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۰۲   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کروناویروس در کشور طی 24 ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 335 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شهرستان های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، گلپایگان و نجف آباد بدلیل افزایش ناگهانی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در شرایط بحرانی قرار گرفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۱۶    
اردبیل- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بیماران کرونا در مراکز درمانی استان توسط پزشکان متخصص عفونی و داخلی ویزیت می شوند و تفاوتی در مراقبت و درمان لازم برای بیماران وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
جهانپور اعلام کرد سازمان جهانی بهداشت کماکان اثربخشی رمدسیویر برای درمان بیماران بستری کرونا را تایید نمی کند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه جامعه: در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا با حضور رییس جمهور اعلام شد هفته آینده محدودیت های سخت تری در 43 شهر بحرانی کرونا اعمال می شود. نکته جالب توجه در فهرستی که وزارت بهداشت اعلام کرده، حذف شهرهای بزرگ است.دراین فهرست اثری از تهران وجود ندارد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند هنوز نمی توان درباره موثر بودن یا نبودن استفاده از پلاسمای بهبودیافتگان کرونا برای درمان بیماران پاسخ قاطعی داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۳۸    
در جلسه امروز کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا با حضور رییس جمهور اعلام شد هفته آینده محدودیت های سخت تری در 43 شهر بحرانی کرونا اعمال می شود.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از افزایش 15 درصدی موارد مرگ و میر بیماران کرونا در استان تهران خبر داد.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۲۴    
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون از آخرین آمار بیماران کرونا در شهرستان کازرون، خبر داد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران شامگاه پنج شنبه در ارتباط تصویری با شبکه خبر، به ارائه تازه ترین آمار کرونا در کلانشهر تهران پرداخت. وی با اشاره به تعداد 6 هزار و 65 بیمار کرونا در تهران، افزود: 1700 نفر از بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. ...
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۸   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: با همکاری بین ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقشه ردیابی بیماران کرونایی استان تهیه می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۴   + ۷۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید19 در کشور به 550 هزار و 757 نفر رسید، گفت: طی 24 ساعت گذشته 304 بیمار کرونا جان باختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار قرچک با اشاره به لزوم افزایش امکانات بیمارستان شهید ستاری گفت: 31 تخت تنها بیمارستان شهرستان به بیماران کرونا اختصاص داده شده و نیازمند است با این حجم جمعیت یک بیمارستان دیگر در قرچک ساخته شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۲   + ۹۸ سایت دیگر  
نصف جهان: وزیر بهداشت در نشست با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در ستاد این دانشگاه اظهار کرد: در هیچ کجای کشور نباید بگوییم که تخت خالی برای بیماران نداریم. خوشبختانه در تمام کشور کادر بهداشتی و درمانی برغم همه مشکلات مثل کوه ایستاده اند و دارند تخت خاص بیماران کرونا اضافه می کنند ...
یزدی نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای بیماران کرونایی خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفیت تخت های بیمارستانی استان رو به اتمام و زنگ خطر کمبود تخت و وضعیت هشدار به صدا درآمده است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۵۵   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه اگر روند ابتلا به همین روال ادامه داشته باشد، مطمئنا تهران با مشکل جدی در زمینه بستری بیماران جدید کرونایی مواجه می شود.