چهارشنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۷:۱۴Jan 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فیلم اولی»

سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد گفت: امسال بسیاری از فیلم هایی که نامزد شدند، حال مردم را در سال کرونایی خوب می کنند. او گفت با توجه به نشاط و طراوت فیلم اولی ها و وجود فیلم های اقتباسی، یکی از بهترین دوره های جشنواره فیلم فجر را پیش رو خواهیم داشت.
دانا   ۶ ساعت پیش    
بعد از شجاعت هیات داوران جشنواره 39 فیلم فجر مبنی بر انتخاب 7 فیلم اولی در بین لیست نهایی سودای سیمرغ جشنواره، راه نیافتن فیلم قاتل و وحشی نعمت الله در میان اکران نهایی، این روزها حاشیه های فراوانی به همراه داشته است.
افکار نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مقصود جباری تهیه کننده فیلم سینمایی زد و بند از آثار متقاضی رقابت در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، ضمن اشاره به شرایط دشوار فیلمسازی در سایه کرونا از لزوم حمایت جشنواره از فیلم اولی ها گفت.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله اسکندری معتقد است بخش نگاه نو در جشنواره فیلم فجر فرصتی است برای دیده شدن آثار جوانان و حذف این بخش به نوعی کم لطفی در حق فیلمسازان فیلم اولی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
اسامی فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی ونهمین جشنواره فجر در حالی اعلام شد که نام 7 فیلم اولی در میان آن ها به چشم می خورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هرچند همه گیری کرونا تاثیر مستقیمی در تولید فیلم توسط پیشکسوتان سینما داشت؛ فیلم اولی های سینمای ایران که چندان گمنام هم نیستند چراغ تولید را روشن نگاه داشتند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره فیلم فجر امسال میزبان سه فیلم اولی است که برای نخستین تجربه فیلم سازی خود ترجیح داده اند لوکیشن هایی خارج از تهران و کمتر به تصویر کشیده را محور فیلم خود قرار دهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جشنواره فیلم فجر امسال حتما عنوان متفاوت ترین دوره برگزاری این رویداد هنری را در واپسین سال قرن جدید دارد؛ جشنواره ای بدون هیات انتخاب اما با فیلم اولی های بسیار.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سینماپرس: نادر مقدس نسبت به اتفاقات این دوره از جشنواره فیلم فجر، واکنش نشان داد.
سینما خانه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۴:۱۷    
شماره چهارم فجرنامه بولتن مجازی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که شامل مجموعه ای از گفت و گوها، گزارش ها و بخش ویژه معرفی فیلم های اول جشنواره است، منتشر شد ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۱    
تهران (پانا) - فیلم سینمایی پدری به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی حسین دارابی در بخش فیلم اولی های جشنواره فجر حضور دارد، داستان این فیلم به اواخر دهه 50 می پردازد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا)- کاوه قهرمان با فیلم سینمایی تارا به تهیه کنندگی سیدغلامرضا موسوی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد که در بخش فیلم اولی ها مورد قضاوت و داوری قرار می گیرد. ...
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: از پوستر فیلم سینمایی حرف آخر به تهیه کنندگی علی شاه حاتمی رونمایی شد. به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی حرف آخر به تهیه کنندگی علی شاه حاتمی، با پایان مراحل صداگذاری و موسیقی قرار است برای اولین بار در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش در بیاید. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
جشنواره سی ونهم فیلم فجر، باز هم شاهد حضور پررنگ سازمان اوج است که این بار هم مانند سال گذشته توجه ویژه ای به فیلم اولی ها دارد. اعتماد اوج به جوان ها و رویکرد جوان گرایی این سازمان در تولید فیلم های سینمایی، مستند و حوزه موسیقی تا امروز کارنامه موفقی را رقم زده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کاوه قهرمان کارگردان فیلم تارا حذف هیات انتخاب را در ورود فیلم اولی ها موثر توصیف کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۵   + ۳۴ سایت دیگر  
جشنواره سی و نهم فیلم فجر، باز هم شاهد حضور پررنگ سازمان اوج است که این بار هم مانند سال گذشته توجه ویژه ای به فیلم اولی ها دارد. اعتماد اوج به جوان ها و رویکرد جوان گرایی این سازمان در تولید فیلم های سینمایی، مستند و حوزه موسیقی تا امروز کارنامه موفقی را رقم زده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فیلم سینمایی لیپار به کارگردانی حسین ریگی و تهیه کنندگی سعید خانی برای حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آماده شده تا یک فیلم اولی شانس خود را برای حضور در مهم ترین رویداد سینمایی کشور بیازماید.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه ایران نوشت: فیلم اولی ها، فیلم هایی هستند که اولین تجربه بلند سینمایی کارگردان محسوب می شوند. این بخش از جشنواره فیلم فجر از آن بخش هایی است که در ادوار مختلف با تغییر مواجه شده ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سینمای کشور طی نیمه اول سال 99 با چالش های فراوانی روبرو بوده است، بروز و شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته چرخ تولید و اکران در سینما را به طور کامل متوقف کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان ضربه طولانی مدتی را بر بدنه این هنر وارد کرد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۱    
از میان 62 فیلمی که در جشنواره فجر امسال حضور دارند 23 فیلم متعلق به فیلم اولی هاست و غافلگیری ای که برخی فیلم اولی ها در سال های پیش رقم زدند، باعث شده امیدواری ها برای پدیده شدن برخی از این آثار دور از ذهن نباشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۸    
فیلم اولی ها طی دوره های اخیر جشنواره فیلم فجر با ساخت آثار قابل توجه چنان خوش درخشیدند که این سال ها بیش از گذشته حمایت و همراهی اهالی باتجربه سینمایی را همراه خود دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
تهیه کننده فیلم سینمایی لیپار از فیلم های راه یافته به سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، شرایط داوری فیلم های اول در کنار آثار فیلمسازان باسابقه را یک رقابت نابرابر توصیف کرد.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: تهیه کننده فیلم اولی تارا معتقد است داوران در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر کار بسیار سختی را پیش رو دارند.
برترین ها / فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
فارس نوشت: داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که از این هفته شروع به دیدن فیلم ها کرده اند، به طور متوسط روزی 4 فیلم می بینند؛ بنابراین می توان انتظار داشت داوری فیلم ها تا پایان هفته اول بهمن ماه انجام شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که از این هفته شروع به دیدن فیلم ها کرده اند، به طور متوسط روزی 4 فیلم می بینند؛ بنابراین می توان انتظار داشت داوری فیلم ها تا پایان هفته اول بهمن ماه انجام شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کارگردان فیلم سینمایی تارا از فیلم های راه یافته به سی ونهمین جشنواره فیلم فجر تأکید کرد که در نخستین تجربه کارگردانی خود به دنبال بیان حرف های بزرگ اجتماعی نبوده است.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حضور 23 فیلم کارگردانان فیلم اولی در میان 62 فیلم حائز شرایط داوری در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، از نکات حائز اهمیت درباره متفاوت ترین دوره این رویداد محسوب می شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نخستین توفیق جشنواره این دوره، حضور متکثر فیلم اولی هاست که حدود نیمی از فیلم های جشنواره امسال را شامل می شود. مزیت دوم، حضور ژانرهای متفاوت در جشنواره امسال است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
حضور 23 فیلم کارگردانان فیلم اولی در میان 62 فیلم حائز شرایط داوری در سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، از نکات حائز اهمیت درباره متفاوت ترین دوره این رویداد محسوب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
علی قائم مقامی تهیه کننده سینما که با دو فیلم از کارگردانان فیلم اولی فرم تقاضای حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده است، این دوره از جشنواره را فرصت شکوفایی فیلم اولی ها می داند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هر سال علاوه بر کارگردانان قدیمی، چندین فیلمساز جدید نیز به عرصه فیلمسازی و سینمای جریان اصلی راه پیدا می کنند که یا فارغ التحصیل این رشته هستند و یا پس از سال ها دستیاری اقدام به ساخت فیلم بلند سینمایی خود می کنند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۰    
هیات داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ویژگی هایی دارد که شاید در نگاه اول به چشم نیاید اما شرایط خاص برگزاری جشنواره امسال باعث شده این دو ویژگی کمک بزرگی به برگزاری آن کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۷:۴۰    
نصف جهان: دقیقاً 110فیلم متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر هستند که نزدیک به 60 درصد آنها را فیلم اولی هایی دربرمی گیرد که برخی از آنها اصلاً پروانه ساخت سینمایی ندارند و از همین حالا حذف شان از جشنواره قطعی است ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه فرهنگ و هنر – بدون شک جشنواره فیلم 99، عجیب ترین و متفاوت ترین جشنواره فیلم در 39 دوره خود است. جشنواره ای که در آن نه خبری از صف های طولانی بلیت فروشی است، نه سینماهای شهر فیلم هایش را نمایش می دهند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
روابط عمومی سازمان سینمایی درباره جزئیات جشنواره فیلم فجر بیان کرد که امسال فیلم اولی ها با 32 فیلم در جشنواره شرکت کرده اند که آمار قابل توجهی نسبت به سال های قبل است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۰:۱۴    
مریم رستمی- روزنامه نگار هر سال در هیاهوی رقابت های جشنواره فیلم فجر، مخاطبان حرفه ای و منتقدان سینما علاوه بر نگاه به جریان کلی حاکم بر سینما، تمرکز بیشتری روی آثار افرادی دارند که نامشان برای اولین بار به عنوان کارگردان یک فیلم سینمایی بلند مطرح می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت تاکنون 67فیلم متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر شده اند که 32 فیلم برای کارگردانان فیلم اولی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
"مامان" به کارگردانی آرش انیسی و به تهیه کنندگی مجید برزگر با صدور پروانه نمایش و طی آخرین مراحل فنی آماده نمایش شد و متقاضی جشنواره فیلم فجر هم هست.
برترین ها / سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۶:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با پنج فیلمنامه موافقت کرد. فیلم نامه های غریزه به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سیاوش اسعدی، علت مرگ نامعلوم به تهیه کنندگی مجید برزگر، کارگردانی و نویسندگی علی زرنگار، دختر برقی به تهیه کنندگی، کارگردانی ونویسندگی حسین قناعت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
جشنواره ساندنس با معرفی انتخاب های خود 38 کارگردان فیلم اولی را مانند ربکا هال و احمیر خالب تامپسون راهی این رویداد هنری و سینمایی کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: جشنواره ساندنس از فهرست فیلم های بخش مسابقه رویداد سال 2021 خود رونمایی کرد. به نقل از ورایتی، موسسه ساندنس از فیلم های بخش مسابقه سال 2021 خود که شامل 38 اثر ساخته فیلمسازان فیلم اولی است، رونمایی کرد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۲:۱۶    
حذف دوباره بخش نگاه نو از جشنواره فیلک فجر می تواند امسال فرصتی را برای سینماگران تازه کار فراهم کند تا آثارشان بیشتر دیده شود و درکنار فیلم های سینماگران بزرگ حضور داشته باشد ...
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۲۰:۰۸   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: فیلم زالاوا ، نخستین اثر بلند سینمایی ارسلان امیری، به تهیه کنندگی روح الله برادری و سمیرا برادری (با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی)، برای شرکت در جشنواره فجر آماده می شود. ...
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: پروژه سینمایی بازگشته به تازگی وارد مرحله پیش تولید شده است. فیلم سینمایی بازگشته به نویسندگی و کارگردانی و سرمایه گذاری ندا محمودی و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی به تازگی وارد مرحله پیش تولید شده و با دریافت پروانه ساخت و انتخاب کامل عوامل ظرف یکی دو هفته آتی مقابل دوربین خواهد رفت. ...
سینما سینما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۲۷    
سینماسینما ، محسن جعفری راد صندلی خالی، ساخته سامان استرکی شاید باورش سخت باشد اما سامان استرکی فقط 25 ساله بود که این فیلم را ساخت و در جشنواره ای که اصغر فرهادی سیمرغ کارگردانی را برای درباره الی.... گرفت به او دیپلم افتخار دادند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: کارنامه مدیریتی من و همکارانم، مجموعه ای از فیلم اولی ها، فیلم های دفاع مقدس، کودک، اجتماعی و تولیدات مشترک است و نگاهی غیرسیاسی و فراجناحی در بنیاد سینمایی فارابی حاکم است.
رئیس انجمن سینمای جوانان استان بوشهر گفت: این انجمن از فیلمسازان استان برای تولید فیلم اول حمایت می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۴    
ایسنا/زنجان مسئول دفتر انجمن سینمای جوان استان زنجان گفت: فیلم اولی ها بعد از دریافت گواهی نامه حمایت می شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۳:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
حسین انتظامی یک بار این اصلاح ساختار را در مطبوعات انجام داد که منجر به تغییر وضعیت رانتی مجوز مطبوعات شد. تا پیش از آن، پروانه فعالیت مطبوعات به قیمت های گزاف معامله می شد ...
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۰۸    
کارگاه کار راه در اسفندماه جاری برای جوانان علاقه مند به سینما برگزار خواهد شد.