شنبه ۱۶ فروردینساعت ۱۶:۴۸Apr 2020 4

جدیدترین‌های «نخست وزیر عراق»

 
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۴:۰۶    
شفقنا- وبسایت نظامی بلغارین میلیتاری روز پنج شنبه از نامه پنهانی عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا درباره استقرار سامانه موشکی پاتریوت در پایگاههای آمریکایی پرده برداشت. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۲۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
شب گذشته احزاب شیعی بغیر از فراکسیون العبادی، شب گذشته سه اسم جدید برای تعیین نخست وزیر عراق به مقتدی صدر داده اند. این اسامی عبارت است از عزة الشابندر و قاسم الاعرجی، و عبد الحسن عبطان، ولی شانس عبدالحسن عبطان ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۴:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون دبیر کل جنبش الابدال عراق از واکنش شدید به هر حمله احتمالی تروریستهای آمریکایی به مواضع حشد شعبی و گروههای مقاومت این کشور، خبر داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از العربی الجدید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۰:۵۱    
یکی از فرماندهان نیرو های مردمی عراق اعلام کرد: آمریکا تهدید کرده است پایگاه های الحشد الشعبی را هدف قرار خواهد داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا به دنبال تاثیرگذاری برروند تحولات منطقه به خصوص در موضوع انتخاب نخست عراق است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق طی اظهاراتی که در رسانه های عراق منتشر شد، گفته است که با نگرانی گزارش های مربوط به وجود پروازهای بدون مجوز را در نزدیکی پایگاه های نظامی عراق دنبال می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۰۱    
نخست وزیر عراق در اطلاعیه ای درباره پرواز های غیر قانونی جنگنده های خارجی (آمریکایی) بر فراز برخی پایگاه های نظامی هشدار داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق گفت: در هدف گرفتن پایگاه های نظامی عراقی یا نمایندگی های خارجی ، هدف گرفتن حاکمیت عراق است و تمام تدابیر برای پیگیری عاملان این اقدامات به کار گرفته خواهد شد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
کاندیدای نخست وزیری عراق گفت: از جامعه بین المللی می خواهیم که برای مقابله با ویروس کرونا به جمهوری اسلامی ایران کمک کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر مکلف عراق خواستار کمک بین المللی به ایران برای مقابله با ویروس کرونا شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۹:۲۸   + ۳۰ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق در توئیتی حشد شعبی را نهادی نظامی و قانونی توضیف کرد که به خواست ملت عراق و برای مبارزه با تروریسم و نجات عراق تشکیل شده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز : هیئت دولت عراق روز پنجشنبه از تصمیم خود برای تمدید مقررات منع آمد و شد در عراق تا یازدهم آوریل آتی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق با چالش هایی در مسیر تشکیل کابینه مواجه است که در صورت عبور از آن ها باید مأموریت مهم اخراج تروریست های آمریکایی از خاک این کشور را اجرا کند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۲۰:۳۳    
شفقنا- یک مقام عراقی امروز (پنجشنبه) گفت که گروههای شیعه امشب قصد حضور در منزل عمار حکیم برای معرفی نعیم السهیل بعنوان نخست وزیر عراق را دارند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به گفته این مقام عراقی به وبگاه روسیا الیوم قرار است تا تمامی گروههای شیعه عراقی از جمله ائتلاف فتح (به رهبری هادی العامری) ...
صدا نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
الزرفی که تابعیت آمریکایی دارد و به زبان انگلیسی مسلط صحبت می کند (همانطور که در تلگراف توضیح داده شده است)، هدف اصلی خود را در زمان تصدی مسئولیتش مبارزه و برچیدن آنچه شبکه های اطلاعاتی ایران و سوریه در نجف خواند، اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۳    
بغداد - ایرنا - دولت کرونایی عدنان الزرفی آن گونه که اکنون در عراق از آن نام برده می شود، زیرا در اوج بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور، مامور و مکلف به تشکیل کابینه شده، در برابر چالش بزرگ کسب رای و اعتماد گروههای سیاسی شیعی قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
المیادین : در پی نشست برهم صالح با نمایندگان گروه های سیاسی و رئیس دادگاه فدرال، نماینده عراقی به نام عدنان الزرفی رسما نامزد تصدی نخست وزیری این کشور شد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا – سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی توئیتری اعلام کرد که این جریان هیچ نقشی در انتخاب نخست وزیر جدید برای دوره انتقالی نداشته است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۲    
حوزه/ عدنان الزرفی استاندار سابق نجف مسئول تشکیل کابینه انتقالی عراق شد.
ابنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور عراق رسما عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه کرد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۹    
رئیس جمهور عراق نخست وزیر جدید این کشور را معرفی کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۳    
حوزه/ شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عدم توافق قدرت های سیاسی عراق بر نامزد نخست وزیری را امری شرم آور دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عدم توافق گروه های سیاسی عراق درباره نامزد نخست وزیری را ننگ آور توصیف کرد.
نسیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نبیل الطرفی رئیس ائتلاف سائرون از شکست کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر خبر داد و گفت: کمیته هفت نفره نتوانست به توافقی درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق دست یابد. وی از برهم صلاح رئیس جمهور این کشور خواست تا مطابق با اختیارات خود در قانون اساسی برای معرفی نامزد نخست وزیری عمل کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
برخی رسانه ها اعلام کردند عدنان الزرفی نخست وزیر عراق خواهد شد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که محافل سیاسی و مردمی در انتظار توافق فراکسیون ها بر سر نامزدی جهت تشکیل دولت موقت هستند ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر از فروپاشی مذاکرات کمیته هفت نفره خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مایک پمپئو وزیر امور خارجه عراق روز دوشنبه در توئیتی از تماس تلفنی خود با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مورد حمله موشکی اخیر به پایگاه نظامی التاجی محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
جریان حکمت و ائتلاف سائرون از کمیته هفت نفره نمایندگان گروه های شیعی عراق برای انتخاب نام نامزد نخست وزیری آتی عراق خارج شدند و تاکید کردند که در آخرین ساعات باقیمانده به مهلت قانونی نتوانستند به توافقی در این خصوص دست یابند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس ائتلاف سائرون در پارلمان عراق اعلام کرد که کمیته هفت نفره ای که برای انتخاب نخست وزیر عراق تشکیل شده بود در دستیابی به توافق در این قضیه ناکام ماند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۱    
بغداد - ایرنا - مختار الموسوی عضو ائتلاف الفتح در مجلس عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که اعضای کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر جدید در نشست دیروز به توافق نهایی نرسیدند.
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور عراق احتمالا امروز نعیم السهیل را به نخست وزیری این کشور منصوب می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در نامه ای به رئیس پارلمان این کشور خواستار اعلام حالت فوق العاده برای مبارزه با ویروس کرونا شدند.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، یک منبع سیاسی امروز (یکشنبه) در گفتگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق فاش کرد که برهم صالح، رئیس جمهور این کشور قصد دارد نعیم السهیل را در پست نخست وزیری منصوب کند. این منبع افزود: این تصمیم پس از موافقت اولیه احزاب شیعه گرفته شد. ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، دو روز مانده به پایان مهلت قانونی معرفی نخست وزیر جدید در عراق و یک روز پیش از پایان مهلتی که برهم صالح ، رئیس جمهور عراق، به تشکل های سیاسی برای معرفی نخست وزیر داده، منابعی در مجلس عراق و یک منبع مطلع از روند مذاکرات تأکید کرد که معرفی نخست وزیر جدید امروز (یکشنبه ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، سایت خبری کردی زبان خندان گزارش داد که مظهر محمد مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق، طی گفتگو با روزنامه الصباح اعلام کرده که به دلیل کاهش نرخ جهانی نفت این کشور نیمی از درآمدهای نفتی خود را از دست داده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس یک فراکسیون پارلمانی عراق از نشست قریب الوقوع اعضای کمیته هفت نفره تشکیل شده از سوی گروههای سیاسی اکثریت (شیعیان) برای یکسره کردن تکلیف پست نخست وزیری خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا - یونادام کنا رئیس فراکسیون مسیحی رافدین در مجلس عراق با بیان اینکه کمیته هفت نفره شامل رهبران سیاسی فراکسیون شیعه عصر امروز (شنبه) برای انتخاب نخست وزیر جدید تشکیل جلسه می دهند پیش بینی کرد که در این جلسه بر سر یکی از نامزدها توافق شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی امروز (پنجشنبه) شش شرط برای حمایت از نخست وزیر آتی در پارلمان تعیین کرد.
نسیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
محمد البلداوی عضو فراکسیون پارلمانی صادقون در گفتگو با المعلومه اظهار داشت: سفارت آمریکا در انتخاب نخست وزیر عراق دخالت می کند تا از این طریق مسیر بقای نظامیان خود در عراق را هموار کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - رئیس مجلس عراق روز پنجشنبه با محکوم کردن حمله به پایگاه التاجی، از نخست وزیر عراق خواست تا اقدام های لازم و دقیق را برای حفاظت از پایگاه های نیروهای ائتلاف بین المللی انجام دهد.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، محمد البلداوی در گفت گو با المعلومه اظهار کرد که سفارت آمریکا همچنان با انتخاب شخص نخست وزیر برای دستیابی به جایگاهی به منظور ابقای نیروهای نظامی خود در کشور مداخله خود را در انتخاب نخست وزیر ادامه می دهد. ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- یک منبع سیاسی آگاه اعلام کرد که آمریکا اعتراضی به ابقای عادل عبدالمهدی در پست نخست وزیری ندارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، این منبع به شفق نیوز اعلام کرد، متیو تولر، سفیر ایالات متحده در بغداد، عادل عبدالمهدی ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
المیادین از تشکیل کمیته ای هفت نفره از احزاب شیعه در پارلمان عراق که ماموریت آن انتخاب فردی برای تشکیل کابینه است، خبر داد. این اقدام پس از آن انجام شد که برهم صالح، رئیس جمهور عراق به احزاب شیعه اعلام کرد که مهلت تشکیل کابینه اواسط هفته آتی پایان می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - رییس جمهوری عراق اواسط هفته آینده (احتمالا سه شنبه 17 مارس/27 اسفندماه) را به عنوان آخرین مهلت برای معرفی نخست وزیر جدید از سوی فراکسیونهای عمده مجلس این کشور اعلام کرده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ ریاض محمد علی نماینده ائتلاف سائرون عراق گفت: فراکسیون های سیاسی هنوز در خصوص شخصیت معینی برای نخست وزیری به توافق نرسیده اند و نشست ها و جلساتی که در جریان است برای توافق طرف های شیعی در خصوص نخست وزیر آینده تمرکز دارد.
خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خرداد: عادل عبدالمهدی تاکید کرد که آمریکا خواهان قطع روابط ایران و عراق است به گزارش خرداد از ایلنا به نقل از المنار، عادل عبدالمهدی نخست وزیر موقت عراق گفت: آمریکا بغداد را تحت فشار قرار می دهد تا روابط با تهران را قطع کند ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۱    
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق گفت: واشنگتن به ما فشار می آورد تا روابط ما با ایران را قطع کنیم.
شریان   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش شریان نیوز ،تسنیم نوشت: دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با نخست وزیر عراق بر حمایت کشورمان از استقرار سریع دولت مورد حمایت مردم در عراق تاکید کرد. دریابان علی شمخانی که به عراق رفته است، امروز با عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور این کشور دیدار کرد. ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۵:۲۹   + ۵۵ سایت دیگر  
در دیدار دریابان علی شمخاتی با فالح فیاض مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق در بغداد طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور دیدار در زمینه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در تازه ترین تحولات منطقه محمد علاوی نخست وزیر عراق استعفای خود را تقدیم برهم صالح رئیس جمهوری این کشور کرده است.