شنبه ۲۶ آبانساعت ۱۰:۴۰Nov 2018 17

جدیدترین خبرهای «آلزایمر»

پایگاه خبری استناد   ۱۵ دقیقه پیش    
بیماری آلزایمر علائم و نشانه هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۹:۳۲    
باشگاه خبرنگاران جوان : یک پرستار خانگی که دست به عملی غیراخلاقی در خانه یک بیمار مبتلا به آلزایمر می زد توسط پلیس بازداشت شد. " سوفی رتالیک " اقدام به دزدیدن پول های یک بیمار 83 ساله با نام " اویس" از کیف پول و همچنین کیف دستی او می کرد.
فانوس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۸:۵۰    
برخی شواهد علمی حاکی از آن است که مصرف الکل خطر ابتلا به دِمانس را افزایش می دهد.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۵۲    
شهردار منتخب تهران بر ضرورت یادآوری تاریخ تهران به شهروندان تاکید کرد و گفت: یکی از وظایف شورای شهر و شهرداری این است که آلزایمر مردم تهران نسبت به تاریخچه این شهر را از بین ببرد. در این راستا، این نوید را می دهم که در آینده اقداماتی را انجام خواهیم داد.
موج   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۲    
شهردار منتخب تهران با مهم شمردن اسناد تهران گفت: فیلم خیابان لاله زار ساخته می شود. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، پیروز حناچی در مراسم رونمایی جلد دوم کتاب تهران نگاری با اشاره به پیام پیامبر رحمت گفت: پیامبر با این پیام که برای اکرام اخلاق مبعوث شدم در دل جهانیان راه یافت. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۹    
شهردار منتخب تهران یکی از وظایف شورا و شهرداری را توجه به تاریخ و پیشینه شهر دانست و گفت: در مدیریت شهری باید کاری کنیم که آلزایمر را از مردم بگیریم.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۳    
شهردار منتخب تهران اظهار کرد: اگر پیامبر اکرم دل مردم را در کوتاه مدت تسخیر کرد به خاطر این پیام ایشان بود که "من به خاطر مکارم اخلاق مبعوث شدم."
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۰    
شهردار منتخب تهران در مراسم رونمایی از کتاب تهران نگاری گفت: ما باید آلزایمر را از مردم بگیریم.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۰    
شهردار منتخب تهران گفت: یکی از وظایف شهرداری تهران این است که جلوی آلزایمر و فراموشی مردم را نسبت به تاریخ بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۶    
تهران- ایرنا- پیروز حناچی شهردار منتخب اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم تصریح کرد: مردمی که تاریخ خود را فراموش کنند به آلزایمر مبتلا می شوند و نوید می دهم یکی از وظایف شورا و شهرداری این است که آلزایمر را از مردم بگیریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۳    
شهردار منتخب تهران گفت: یکی از وظایف شورا و شهرداری تهران این است که از آلزایمر مردم جلوگیری کنند و در واقع مردمی که تاریخ خود را فراموش کنند دچار آلزایمر می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۳    
شهردار منتخب تهران گفت: یکی از وظایف شورا و شهرداری این است که آلزایمر را از مردم بگیرد و باید دانش تاریخ توسعه پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۱    
برخی شواهد علمی حاکی از آن است که مصرف الکل خطر ابتلا به دِمانس را افزایش می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۹    
محققان موسسه "سالک" در حال آزمایش ترکیبات جدید ضدپیری هستند که گامی رو به جلو برای بیماری آلزایمر است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۰    
محققان ترکیبات ضد پیری کشف کردند که می تواند مانع از بروز آلزایمر و دیگر بیماری های مربوط به پیری شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۴    
محققان دانشگاه لندن موفق به تولید یک اسکنر مافوق صوت شده اند که با بررسی وضعیت رگ های خونی گردن انسان قادر به پیش بینی احتمال وقوع اختلالات شناختی و آلزایمر در افراد از 10 سال قبل است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۴۷    
آلزایمر وحشتناک ترین اتفاق ممکن برای هر فرد است. زیرا با فراموش کردن از انجام هر کاری درمانده می شوند و رغبت و اعتماد بنفسی برای انجام کاری هر چند ساده و کوچک وجود نخواهد داشت. آلزایمر دارای علائمی که ده علامت هشدار دهنده آلزایمر را در این مقاله با هم مرور خواهیم کرد. اختلال حافظه ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۳۲    
تهران – ایرنا – نتایج یک مطالعه نشان می دهد سلامت قلب و کنترل بیماری های قلبی احتمال بروز زوال عقل را کاهش می دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۳    
دانشمندان توانستند ارتباط ژنتیکی بین بیماری های قلبی عروقی و بیماری آلزایمر را کشف کنند.
با مردم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۲    
حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص باسلوق اظهار کرد: این شیرینی به علت داشتن انواع ویتامین ها و مواد معدنی نقشی مؤثر در بهبود عملکرد مغز، تقویت حافظه و پیشگیری از ابتلای افراد به آلزایمر دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۲۳    
طبق نتایج یک تحقیق جدید، بیماران آلزایمری که داروهای دیابت مصرف می کنند در مقایسه با بیماران مشابه که این داروها را مصرف نمی کنند دارای علائم کمتر زوال عقل در مغزشان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۵:۱۲    
محققان ایرانی عصاره ای را تولید کردند که با استفاده از گیاه کندر مانع از بروز آلزایمر می شود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۰:۰۸    
مویز یکی از موثرترین خوراکی ها در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۶:۲۱    
آلزایمر نوعی اختلال عملکرد مغزی است که به تدریج توانایی های ذهنی بیمار را کاهش داده و 2 تا 5 درصد سالمندان را به خود مبتلا می کند.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۱۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از بهداشت نیوز: بیماری آلزایمر به عنوان یکی از پیچیده ترین بیماری های مغزی ازجمله عارضه هایی است که از دوران میانسالی به بعد و به ویژه در دوران سالمندی گریبان بسیاری از افراد را می گیرد؛ بیماری ای که با تخریب سلول های مغز، فرد را دچار مشکلات پیچیده ای می کند. ...
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۱۱    
خبرگزاری میزان- اگر میخواهید بدانید چه کنیم تا اشتهای صبحانه خوردن داشته باشیم؟ و اینکه خوراکی های سنتی برای پیشگیری از آلزایمر کدامند حتما بسته سلامت امروز را بخوانید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۹    
در طب سنتی یکی از علل فراموشی، سردی مغز محسوب می شود.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۴    
بیماری آلزایمر شروعی تدریجی و خاموش دارد و شایع ترین نوع دمانس (اختلال شناخت و حافظه) است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۰:۴۷    
پارکینسون شایع ترین اختلال حرکتی و دومین اختلال عصبی شایع پس از آلزایمر است که بار اجتماعی _اقتصادی فراوانی را بر جوامع تحمیل می کند. مهران نوری، کارشناس ارشد علوم تغذیه درباره این بیماری می گوید: پارکینسون اختلال عصبی مزمن و پیش رونده است که اغلب در سنین بالای 60 سال اتفاق می افتد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۶:۲۱    
برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید منبع: ایسنا لینک کوتاه لینک کپی شد
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۰:۵۰    
بیماری آلزایمر شروعی تدریجی و خاموش دارد و شایع ترین نوع دمانس (اختلال شناخت و حافظه) است. علائم شایع این بیماری شامل اختلال حافظه، دشواری در انجام کارهای عادی، ضعف بیان، گم کردن زمان و مکان، ضعف یا کاهش قضاوت، مشکلات در تفکر ذهنی، جابجا گذاشتن اجسام، تغییرات در حالات و رفتار ...
صندوق بازنشستگی کشوری   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۷:۲۹    
با توجه به تاثیر مستقیم و مخرب استرس و اضطراب روی مغز انسان، می توان پذیرفت که این حالات منفی به ایجاد هر نوع مشکل مغزی می انجامد؛ مطالعات نشان می دهد که اضطراب در افراد مسن به عنوان یکی از نشانه های نگران کننده برای آلزایمر یا بهتر است بگوییم اولین نشانه های بیماری آلزایمر شناخته شده است. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۸    
انجمن آلزایمر ایران 10 علامت هشدار دهنده آلزایمر را معرفی کرده است. منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران / انتشار این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۱    
اصلاح طلبان بدون توجه به همصدایی اروپا با ترامپ و بدون توجه به بی عملی اروپا در احقاق حقوق برجامی ایران، مدعی هستند که باید یکطرفه به اروپا امتیاز داده و انتظار امتیازگیری نیز نداشته باشیم.
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۳    
سلامت نیوز :براساس نتایج مطالعه ای که به تازگی انجام شده، رژیم غذایی غربی که سرشار ازگوشت، شیرینی و غذاهای چرب است، احتمال بروز آلزایمر را افزایش می دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۰    
محققان می گویند: نوشیدن یک فنجان قهوه هر روز صبح می تواند فرد را در برابر ابتلا به پارکینسون و زوال عقل محافظت کند.
صدا نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۵:۴۰    
در سال 2006 میلادی 26 میلیون و ششصد هزار نفر در جهان به بیماری آلزایمر مبتلا بودند و پیش بینی می شود که در سال 2050 میلادی از هر 85 نفر یک مبتلا به آلزایمر وجود داشته باشد ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۰:۲۹    
طبق آخرین تحقیقات محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع بیماری آلزایمر را تا سال ها به تاخیر اندازد. منبع: خبرگزاری جام جم
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۴:۰۱    
پژوهشگران ایرانی به فرمولاسیون دارویی گیاهی دست یافتند که در قالب سامانه نانو مقیاس قادر است با عبور از سد خونی مغز، دارو را در مغز رهاسازی کرده و علاوه بر آنکه بدون عوارض برای درمان این بیماری به کار برده شود، موجب پیشگیری از بروز آن نیز شود.
ایران پزشک   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۱:۵۴    
گروهی از محققان آمریکایی با استفاده از روش یادگیری عمیق، الگوریتمی را توسعه دادند که ابتلای فرد به آلزایمر را 6 سال قبل از اولین نشانه ها تشخیص می دهد.
نامه نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۲۱:۱۰    
بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است مدت طولانی جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است و این درحالیست که عدم توجه به علائم آلزایمر، تشخیص بیماری را به تعویق می اندازد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۸:۰۹    
سیب قدرت ذهنی شما را بالا می برد. این اتفاق در واقع یک تغییر و تحول شیمیایی در قالب پیغام هایی است که بین سلول های عصبی رد و بدل می شود. سبب این قابلیت را دارد تا مغز شما را شاداب تر از سن واقعی تان نگه دارد. حافظه تان را تقویت کند و این پتانسیل را دارد تا شما با آلزایمر مقابله کنید.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۴    
تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه قهوه خطر سرطان کبد و بیماری آلزایمر را کاهش می دهد
بیتوته   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۳:۵۸    
پژوهشگران انگلیسی، نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی ابداع کرده اند که می تواند آلزایمر را شش سال زودتر از پزشکان تشخیص دهد.
تیتر شهر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۶    
طبق آخرین تحقیقات محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع بیماری آلزایمر را تا سال ها به تعویق اندازد.
وکیل ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۰    
وکیل ملت: بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است مدت طولانی جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است و این درحالی است که عدم توجه به علائم آلزایمر، تشخیص بیماری را به تعویق می اندازد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۰    
این نرمش که سوپریوگای مغزی نام دارد، انقلابی در تقویت حافظه، پیشگیری و درمان آلزایمر و اوتیسم دارد!