یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۸:۴۱Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوبیتی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عبدالرحیم سعیدی راد در تازه ترین دوبیتی های خود به بمباران هوایی شهرستان اندیمشک همزمان با چهارم آذر در تاریخ دفاع مقدس اشاره کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه رباعی و دوبیتی ایمای مهشید سروده مهشید تجلیان توسط انتشارات مرسل منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- کتاب " لاریجون " نوشته دکتر خصوصی نیاکی که دوبیتی هایی به زبان مادری طبری است ، روز دوشنبه در بابل رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران هفته گذشته در حالی برگزار شد که کرمان و اکثر نقاط کشور در وضعیت قرمز کرونا قرار داشتند و روزهای بحرانی را می گذراندند و برگزاری جشنواره در این شرایط که به گفته مسولان با تعداد محدود و رعایت تمام پروتکل ها برگزار شد می توانست در روحیه مردم تاثیرات ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۶    
باباطاهر عریان عارف و شاعر قرن پنجم هجری، به سبب سرودن دوبیتی شهرت یافته است.
موسیقی ایرانیان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت در این دوره می توانستیم از هنرمندان تاجیکستان و ازبکستان دعوت کنیم ولی شرایط کرونا اجازه نداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران، هنرمندانی از کرمان، مازندران و کرمانشاه به اجرای قطعاتی در منقبت پیامبر (ص) پرداختند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور محدود هنرمندان و بدون تماشاگر در کرمان برگزار می شود، گفت: علاقه مندان از طریق فضای مجازی این جشنواره را دنبال کنند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با محوریت دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از امروز شنبه 10آبان در شهر کرمان برگزار می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از شنبه دهم آبان ماه با اجرای گروه هایی از مناطق مختلف ایران کار خود را در شهر کرمان آغاز می کند. به گزارش ایسنا ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی بسیار کوتاه به جشنواره فیلم کوتاه آینده فیلم کوتاه جهان را در دستان فیلمسازان ایرانی عنوان کرد.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سینماپرس: سید عباس صالحی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، فیلم کوتاه را رباعی دنیای تصویر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محور دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از 10 تا 13 آبان ماه درشهر کرمان برگزار می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در خصوص موضوع امسال جشنواره و اهمیت دوبیتی خوانی توضیح داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۴۰    
احمد صدری می گوید: جشنواره به نزد هنرمندان مناطق مختلف می رود و مستندهای مختلفی با موضوع جشنواره که دوبیتی خوانی باشد را می سازد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۴    
عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران حضور دوبیتی خوانان متبحر و مناطقی که در حوزه دوبیتی خوانی تکنیک های خاص تری دارند را از اولویت های شورای علمی جشنواره نواحی برشمرد .
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
منصوره ثابت زاده (پژوهشگر موسیقی اقوام و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران)، در خصوص بخش پژوهش و بین الملل جشنواره توضیحاتی ارائه داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
خواندن دوبیتی های عارفانه و عاشقانه همیشه باعث آرامش روح و روان می شود و ما در این مطلب برخی از این اشعار را آوردیم که می توانید برای استوری خود نیز از آنها استفاده کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هوشنگ جاوید، پژوهشگر موسیقی اقوام، و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران در خصوص تاریخچۀ دوبیتی خوانی گفت: ایران مهد هنر دوبیتی خوانی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای علمی سیزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران دربارۀ تنوع دوبیتی خوانی در کشور و نام های مختلف آن بین اقوام ایرانی گفت: نقطه به نقطۀ ایران موسیقی های متنوعی دارد و این باعث ایجاد وحدت و کثرتی شایان توجه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از اجرای بیشتر موسیقی آوازی در این دوره از جشنواره خبر داد و گفت در موسیقی آوازی مناطق ایران تنها دوبیتی خوانی است که قدمتی تاریخی و ریشه در دوران شایانی دارد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۰    
گلچینی از بهترین دوبیتی ها و اشعارکوتاه در مورد اربعین
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۴۱    
استاد محمد رضا جعفری در آستانه اربعین حسینی دوبیتی زیبایی با عنوان اربعین سروده است .
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رباعی و دوبیتی دو گونه شعری کاملا فارسی و ایرانی هستند که در نهایتِ ایجاز، به خلق مفاهیم دلنشین می پردازند. با همه شباهت های موجود، فرق رباعی و دوبیتی در وزن و مضمون این دو قالب کوتاه شعر نهفته است
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
این مجموعه با 110 شعر در قالب های رباعی و دوبیتی در 72 صفحه توسط انتشارات مرسل کاشان چاپ و منتشر شده است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از انتخاب دو بیتی خوانی به عنوان موضوع و محور اصلی این دوره از جشنواره خبر داد. دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران درباره جزییات جلسه با اعضای هیأت علمی و نحوه برگزاری جشنواره توضیحاتی ارائه داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- انتشارات دیباچه اولین مجموعه شعر فاطمه قاسمی با نام شعر شدم گرچه نمی خوانیم که شامل اشعار کلاسیک در قالب های غزل، دوبیتی و رباعی است را منتشر و روانه بازار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
جشنواره شعر دوبیتی و رباعی با موضوع خلیج فارس همزمان با روز ملی شعر و ادب پارسی به پایان رسید.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مجموعه هزار خانه خورشید در قالب دوبیتی سروده شده است ده بزرگی این مجموعه را که شامل 500 دوبیتی آیینی می شود در سه بخش مجزا به مخاطبان خود ارائه داده است ...
کازرون نما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۰    
لبت را غلاف کن نخستین مجموعه شعر حسین رضوی فرد شاعر کازرونی است. این کتاب شعرهای سال های 1378 تا 1388 شاعر را شامل می شود. کتابی در 136 صفحه که رباعی و دوبیتی پرتعدادترین شعرهای مجموعه است. با این حال به نظر می رسد غزل نقش محوری را در کتاب به عهده دارد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۳    
جهان گذران عنوان تازه ترین اثر موسیقایی پشنگ کامکار، نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی است که با صدای سالار عقیلی و همراهی گروه ژاو پیش روی مخاطبان قرار گرفت ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: آلبوم جهان گذران تازه ترین اثر پشنگ کامکار (نوازنده و آهنگساز) با صدای سالار عقیلی و همراهی گروه ژاو منتشر شد. آلبوم موسیقی جهان گذران به آهنگسازی پشنگ کامکار، خوانندگی گروه موسیقی ژاو و خوانندگی سالار عقیلی منتشر شد. ...
حوزه هنری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۰۰    
کتاب پاییز تبسم ، گزیده غزل، مثنوی، قصیده، رباعی، چهارپاره، ترکیب بند و دوبیتی های سیدفضل الله طباطبایی ندوشن در سال 1396 به همت واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۶:۴۵    
دوبیتی های زیبایی که به بهانه این روزها، شما را با حال و هوای کربلا نزدیک می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
پویش شعر آیینی سفینة النجاة همزمان با اقامه عزای سرور و سالار شهیدان آغاز به کار کرد. شاعران در این پویش می توانند سروده های خود را در قالب های غزل، دوبیتی و رباعی به اشتراک بگذارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۲:۵۱    
قصه فاطمه حسین قصه ای رایج میان بهلوری هاست، چه در سیستان و نهبندان باشند، چه در سرخس و صالح آباد. آن ها دوبیتی های فراوانی در خاطر دارند که درباره فاطمه است، درباره علی خان ، درباره چاه میر و چاه زول و ریگ دراز .
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۹    
جمال رهنمایی بیستم بهمن ماه سال1315 علی اکبر داور پس از بازگشت از دیدار با رضاشاه در کاخ مرمر به خانه رفت و با حل کردن محلول تریاک در الکل و نوشیدن آن به زندگی خود پایان داد. فردا که جنازه او را در بستر یافتند، نوشته ای کنار تختش بود که داور روی آن دوبیتی معروف کلیم کاشانی را نوشته بود: ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۲:۰۲    
اگر به دنبال دوبیتی های زیبا برای محرم هستید این خبر را بخوانید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۲۵    
سروده های شاعران آیینی کشورمان به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا سلام الله علیهما توسط خبرگزاری تسنیم منتشر می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه دوبیتی های عبدالرحمن محمدکمال کمالی مشهور به عبدی به همت سیدمحمد آواز، شاعر و پژوهشگر هرمزگانی در کتابی به نام زمین سرخ است جمع آوری و تصحیح و از سوی انتشارات سمت روشن کلمه منتشر شد.
شیرین طنز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۶    
از قیمت سکه هی ننالید مدام تاثیر گذاشت روی ما خوب و تمام چون شد بسیار احترامم به زنم این رابطه این گونه کمی یافت دوام! * کمی دلشوره و تشویش دارم و پولی کم درون فیش دارم ز الطاف زیاد اقتصادی نه راهی پس نه راهی پیش دارم! * باز هم هی احتکار این بار در بحران ماسک ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- 60 برگزیده مرحله نخست جشنواره استانی شعر خلیج فارس در بخش های رباعی، دوبیتی و گویشی در بوشهر معرفی شدند.
شاعر کودک و نوجوان به نوجوانان توصیه کرد برای نوشتن شعر موزون، مطالعه آثار شاعران کلاسیک و دوبیتی ها تأثیر زیادی در تقویت حس شنیداری دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر گفت: 500 اثر از 100 شاعر به دبیرخانه جشنواره شعر دوبیتی و رباعی خلیج فارس ارسال شده است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه اگر چه چهره های بزرگ و سرشناس همواره کم نداشته است و دامنش از مردان مرد خالی نبوده است اما برای ما که دستی بر آتش شعر و ادب داریم و خاصه به شعر کُردی ارادت داریم، پرتو نه ستاره که خورشیدی است. او هم شعر فارسی گفته و هم شعر کُردی ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۹:۲۶    
اشعار عاشقانه و زیبای مولانا و رباعیات در مورد عشق مجموعه ای از بهترین اشعار مولانا و غزلیات، رباعیات، دوبیتی های کوتاه عاشقانه و شعر عاشقانه مولانا در مورد عشق و عاشقی و یار و معشوق بهترین شعر های مولانا ای عاشقان ای عاشقان پیمانه را گم کرده ام ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دو بیتی زیبا به مناسبت تولد امام حسن مجتبی (ع) را در 15 ماه مبارک رمضان می بینید.