شنبه ۲۹ خردادساعت ۲۳:۱۲Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوبیتی»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بیژن ارژن (شاعر و عضو شورای شعر و موسیقی صداوسیما) می گوید: پس از انقلاب اسلامی و وقوع جنگ ایران و عراق یکسری شعرها و قالب ها مانند دوبیتی، رباعی و مثنوی دوباره زنده شدند. این سه قالب به شکلی بیانگر و راوی لحظه به لحظه جنگ بودند. مثلا مثنوی در رجزخوانی ها کاربرد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
حدیث انتخابات: مجموعه شعر طنز مجموعه اشعار سروده شده توسط حسن بشیر، استاد دانشگاه امام صادق (ع) در قالب های قصیده، مثنوی، دوبیتی و رباعی توسط انتشارات لوگوس منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - شب شعر ملی یادمان "مفتون بردخونی" شاعر دوبیتی سرای شهرستان دیر استان بوشهر با حضور شاعران کشوری و شهرستانی بصورت زنده از درگاه اینستاگرام در این شهرستان برگزار شد.
آوای رودکوف   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۰    
استاد محمد رضا جعفری به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر دوبیتی زیبایی سروده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۵    
کرمانشاه - ایرنا - انتشارات دیباچه کتاب جدید رضا جمشیدی با نام که موته رانه (کبوترانه) را منتشر و روانه بازار نشر کرد، این کتاب جدیدترین مجموعه شعر کٌردی از جمشیدی شاعر سرپل ذهابی است که در قالب دوبیتی سروده شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
چند دوبیتی سروده سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر شد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۳۲    
مجموعه شعر صف عاشقان تمامی ندارد را انتشارات فصل پنجم در 80 صفحه منتشر کرده است. این کتاب، شامل اشعار پایداری شاعر است. اغلب اشعار این دفتر سپید است و کوتاه ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در آغاز سال 1400 و به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، پویش تک بیت و دوبیتی های بهاری و مهدوی را با عنوان بهار موعود برگزار می کند.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
این گفت وگو به شرح زیر است: -ایسنا: چه شد که با نیما (1338 – 1276) شروع کردید؟ -مفتون امینی: با نیما شروع نکردم. پیش از آشنایی با نیما ، شعر کلاسیک می گفتم؛ نوعی شعر بود به نام چارپاره که اول به آن نوع دوبیتی می گفتند. من، هم در آن قالب و هم در قالب های غزل و قصیده شعر گفته ام. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس-ایرنا- کتاب روزون رفته هیچ وه نتاتن به قلم سهراب سعیدی و فاطمه مدرسی به بررسی محتوا و زبان در شروه ها، دوبیتی ها و بومی سروده های هرمزگان پرداخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه دوبیتی محسن محسن قاسم سروده سینا دلشادی درباره شهدای مقاومت و مدافعان حرم به ویژه حاج قاسم سلیمانی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۱:۴۵    
دوبیتی استاد محمد رضا جعفری به مناسبت شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا ( س)
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محمدرضا سلیمی سفتجانی معتقد است که در عصر سیمان و آهن، شعر این زیبای تعریف گریز خلوتگاهی ست که روح آدمی دمی در آن بیاساید. پای گریزی است از روزمرگی های شهرِ خشن به آبادی احساسِ لطیف و دریچه ای ست که شاعر از آن، خودش خودِ بی پرده اش را فریاد بزند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۰۱    
تهران- ایرنا- باباطاهر یکی از شناخته شده ترین چهره های تصوّف و شاعر ایرانی بود که به واسطه دوبیتی های خود به شهرت رسید، وی این دوبیتی ها را با لهجه لری و با مضمون خداوند، طبیعت و انسان سروده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۵    
نوای مداحی معروف میثم مطیعی که می خوانَد: ای لشکر حیدر کرار، خنجر یمنی را بردار ، با شعار های سپاه باصلابت، انتقام، انتقام ، مرگ بر آمریکا و... مردم آمیخته بود، انگار که واقعاً مردم خنجر را در دست گرفته و به سوی کاخ سفید می رفتند و مانند دسته عزاداری سقای دشت کربلا ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۱۷    
عبدالمجید فرایی، شاعر پیشکسوت آیینی سرا به مناسبت اولین سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، غزلی باعنوان یک سال گذشت و یک دوبیتی با عنوان مکتب حاج قاسم را به مخاطبان ایکنا تقدیم کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا -گزدراز روستایی است از توابع بخش کاکی درشهرستان دشتی،استان بوشهر که فایز شاعردوبیتی سرای پر آوازه جنوب در این روستا می زیسته است درخت کناری که بدست فایز کاشته شده در این روستا برجا مانده.گزدراز به علت سیل سال 65 آسیب دید و بیشتر ساکنان آن مهاجرت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- مجموعه شعر دوبیتی های محق با رویکرد ترویج آداب و سنن و فرهنگ خراسان جنوبی منتشر شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی جهادانشگاهی خراسان جنوبی از چاپ کتاب دوبیتی های محق به همت انتشارات جهاددانشگاهی استان خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۸:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس ، حسنا محمدزاده دبیر این جشنواره شعر طنین رحمت اظهار داشت: به دلیل استقبال شاعران از همایش شعر طنین رحمت مهلت ارسال آثار به این رویداد ادبی تا 5 دی ماه 99 تمدید شد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۰:۰۵    
مرتضی کاردر زندگی معلمی روستایی به نام سلمان هراتی در مقام شاعری حرفه ای در مجموع نزدیک به 5سال است، اما آنچه او در همین 5 سال به دست داده آن قدر هست که سبب ماندگاری او در شعر امروز می شود و او را به یکی از مهم ترین شاعران ادبیات انقلاب اسلامی تبدیل می کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عبدالرحیم سعیدی راد در تازه ترین دوبیتی های خود به بمباران هوایی شهرستان اندیمشک همزمان با چهارم آذر در تاریخ دفاع مقدس اشاره کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه رباعی و دوبیتی ایمای مهشید سروده مهشید تجلیان توسط انتشارات مرسل منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- کتاب " لاریجون " نوشته دکتر خصوصی نیاکی که دوبیتی هایی به زبان مادری طبری است ، روز دوشنبه در بابل رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران هفته گذشته در حالی برگزار شد که کرمان و اکثر نقاط کشور در وضعیت قرمز کرونا قرار داشتند و روزهای بحرانی را می گذراندند و برگزاری جشنواره در این شرایط که به گفته مسولان با تعداد محدود و رعایت تمام پروتکل ها برگزار شد می توانست در روحیه مردم تاثیرات ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۶    
باباطاهر عریان عارف و شاعر قرن پنجم هجری، به سبب سرودن دوبیتی شهرت یافته است.
موسیقی ایرانیان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت در این دوره می توانستیم از هنرمندان تاجیکستان و ازبکستان دعوت کنیم ولی شرایط کرونا اجازه نداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران، هنرمندانی از کرمان، مازندران و کرمانشاه به اجرای قطعاتی در منقبت پیامبر (ص) پرداختند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور محدود هنرمندان و بدون تماشاگر در کرمان برگزار می شود، گفت: علاقه مندان از طریق فضای مجازی این جشنواره را دنبال کنند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با محوریت دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از امروز شنبه 10آبان در شهر کرمان برگزار می شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از شنبه دهم آبان ماه با اجرای گروه هایی از مناطق مختلف ایران کار خود را در شهر کرمان آغاز می کند. به گزارش ایسنا ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی بسیار کوتاه به جشنواره فیلم کوتاه آینده فیلم کوتاه جهان را در دستان فیلمسازان ایرانی عنوان کرد.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سینماپرس: سید عباس صالحی در پیامی به سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، فیلم کوتاه را رباعی دنیای تصویر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محور دوبیتی خوانی اقوام ایرانی از 10 تا 13 آبان ماه درشهر کرمان برگزار می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در خصوص موضوع امسال جشنواره و اهمیت دوبیتی خوانی توضیح داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۴۰    
احمد صدری می گوید: جشنواره به نزد هنرمندان مناطق مختلف می رود و مستندهای مختلفی با موضوع جشنواره که دوبیتی خوانی باشد را می سازد.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
کرمان-ایران پرس: سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی متناسب با سیاست های کلی جشنواره که در سال های گذشته مبتنی بر موسیقی های باکلام بوده، تِم این دوره از جشنواره را بر پایه دوبیتی خوانی در مناطق مختلف ایران قرار داده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۴    
عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران حضور دوبیتی خوانان متبحر و مناطقی که در حوزه دوبیتی خوانی تکنیک های خاص تری دارند را از اولویت های شورای علمی جشنواره نواحی برشمرد .
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
منصوره ثابت زاده (پژوهشگر موسیقی اقوام و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران)، در خصوص بخش پژوهش و بین الملل جشنواره توضیحاتی ارائه داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
خواندن دوبیتی های عارفانه و عاشقانه همیشه باعث آرامش روح و روان می شود و ما در این مطلب برخی از این اشعار را آوردیم که می توانید برای استوری خود نیز از آنها استفاده کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هوشنگ جاوید، پژوهشگر موسیقی اقوام، و عضو شورای علمی سیزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران در خصوص تاریخچۀ دوبیتی خوانی گفت: ایران مهد هنر دوبیتی خوانی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای علمی سیزدهمین جشنوارۀ موسیقی نواحی ایران دربارۀ تنوع دوبیتی خوانی در کشور و نام های مختلف آن بین اقوام ایرانی گفت: نقطه به نقطۀ ایران موسیقی های متنوعی دارد و این باعث ایجاد وحدت و کثرتی شایان توجه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از اجرای بیشتر موسیقی آوازی در این دوره از جشنواره خبر داد و گفت در موسیقی آوازی مناطق ایران تنها دوبیتی خوانی است که قدمتی تاریخی و ریشه در دوران شایانی دارد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۰    
گلچینی از بهترین دوبیتی ها و اشعارکوتاه در مورد اربعین
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۴۱    
استاد محمد رضا جعفری در آستانه اربعین حسینی دوبیتی زیبایی با عنوان اربعین سروده است .
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رباعی و دوبیتی دو گونه شعری کاملا فارسی و ایرانی هستند که در نهایتِ ایجاز، به خلق مفاهیم دلنشین می پردازند. با همه شباهت های موجود، فرق رباعی و دوبیتی در وزن و مضمون این دو قالب کوتاه شعر نهفته است
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
این مجموعه با 110 شعر در قالب های رباعی و دوبیتی در 72 صفحه توسط انتشارات مرسل کاشان چاپ و منتشر شده است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از انتخاب دو بیتی خوانی به عنوان موضوع و محور اصلی این دوره از جشنواره خبر داد. دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران درباره جزییات جلسه با اعضای هیأت علمی و نحوه برگزاری جشنواره توضیحاتی ارائه داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- انتشارات دیباچه اولین مجموعه شعر فاطمه قاسمی با نام شعر شدم گرچه نمی خوانیم که شامل اشعار کلاسیک در قالب های غزل، دوبیتی و رباعی است را منتشر و روانه بازار کرد.