دوشنبه ۲۹ مهرساعت ۱۲:۱۲Oct 2019 21

جدیدترین‌های «کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس»

روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به وجود خلأ قانونی در مورد پاسخگونبودن قوه قضائیه به قوه مقننه، بر امکان بیان خواسته های به حق مردم بدون نیاز به اصلاح قانون اساسی و تنها با تفسیر آن تأکید کرد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد استمرار آتش بس در شمال سوریه پایدار نخواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: زمینه استفاده از ظرفیت برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم است و می توانیم از تجربیات سایر کشورها استفاده کنیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۲۰:۳۳    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: 95 درصد مشکلات مربوط به شفافیت نبودن اموال مسئولان در گام نخست اجرای قانون حل شدنی است و بقیه موارد از همین طریق قابل پیگیری است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۵    
دبیر کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه وزارت تعاون درکل کشور و از جمله در استان فارس برنامه های تحول آفرین دارد، گفت: آقای شریعتمداری در شرایط تحریم عملکرد مثبتی داشته است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: استراتژی که رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه حرکت های دانش بنیان تبیین کرده اند می تواند منجر به ثبات علمی در کشور شود که نتیجه آن ثبات در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی معتقد است، مهم نیست اروپایی ها به چه سرانجامی قرارداد برجام را برسانند، بلکه مهم این است که مسیری که ما می رویم، مسیر عقلانی و منطقی است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: گاهی اوقات امضاء رضایت نامه قبل از درمان توسط بیمار را در رسانه ها یا در بین بسیاری از مردم به عنوان خلاء قانونی یاد می کنند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه های مشروعیت قوانین، بنیان گذاری قوانین صحیح، تنقیح مقررات و دیگر بخش های متخلف می تواند به قوای سه گانه کمک کند؛ تا قوانین به نحوی تصویب شوند تا از کارآمدی لازم در مبارزه با فساد برخوردار باشند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد پیشنهاد ایران مبنی بر طرح صلح هرمز دست نیروهای متجاوز خارجی از منطقه را کوتاه می کند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۵    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز مشاوران مبتنی بر قانون شکل گرفته و مغایرتی با قانون وکلای مرکز ندارد و ممکن است در آینده اینها را مستقل اعلام کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۲۱:۰۳    
حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضائی وحقوقی مجلس در مناظره ای در شبکه یک سیما به انتقادات علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر ارجاع نشدن لایحه تجارت به سایر کمیسیون های مجلس برای بررسی بیشتر پاسخ هایی شفاف ارایه کرد و گفت ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: سامانه شفافیت اموال مسئولان از طرح هایی است که می تواند جلوی رانت و فساد را بگیرد و هم چنین اعتماد عمومی جامعه را به مسئولان بازگرداند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۳    
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: پیگیری حقوقی خسارات ناشی از مدت نقض برجام می تواند به عنوان یک اهرم سیاسی در مذاکرات مورد استفاده ایران قرار گیرد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: قرار نیست عده ای که گرایش خاصی دارند در فضای کشور التهاب ایجاد و از دشمن تبعیت کنند لذا باید برای فضای مجازی تدبیر ویژه ای اندیشیده شود چرا که این شرایط اصلاً به نفع کشور نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۰۵:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
منع شرکت های خصوصی در معرفی نماینده حقوقی برای دفاع یا تعقیب دعاوی از چالش های حقوقی این شرکت هاست. موضوعی که نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از آمادگی برای لغو این ممنوعیت خبر داد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ - ۰۰:۲۰    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان این که سامانه ثبت اموال مسئولان از طریق ادارات کنترل می شود و اگر اموال فرد مسئول، به نام فرزندان و خانواده وی باشد هم مشخص می شود، گفت: شفافیت در اموال ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: در گام سوم کاهش تعهدات برجامی باید باید غنی سازی در فردو افزایش یابد و آب سنگین اراک را راه اندازی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور گفت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در مرحله بازنگری و رفع ایرادات شورای نگهبان است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب قانون مالکیت فکری و صنعتی در جلسه امروز کمیسیون خبرداد.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از طرح تبدیل بنیاد شهید و امور ایتاگران به وزارتخانه خبر داد و با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران صاحب وزیر می شوند، گفت: این طرح در مجلس در دست بررسی است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اگر دیگر کشورها مانند آمریکا بخواهند برای افغانستان تصمیم گیری کنند، به نفع افغانستان و منطقه نیست.
الف   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
یکی از طراحان طرح اصلاح قانون تابعیت با انتقاد از تعلل 15 ماهه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس برای رسیدگی این طرح، از تقاضای جمعی از نمایندگان برای رسیدگی مستقیم این طرح در صحن علنی خبر داد.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۵:۱۷    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه انتخابات شورایاری غیر قانونی بود، گفت: هدف اصلاح طلبان از برگزاری انتخابات شورایاری، ایجاد پایگاه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: استیضاح وزرا بعد از دریافت 3 کارت زرد، منجر به حفظ شأن مجلس حفظ می شود زیرا دیگر شاهد نیستیم که یک وزیر با چند کارت زرد همچنان استیضاح نشود.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه هر جا که مدیری توانمند، لایق، انقلابی و متعهد بر سر کار باشد، آنجا رشد و پیشرفت خواهد کرد، گفت: ما شاهد عملکرد خوب شستا در دوره جدید مدیریتی هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: شکایت شورای عالی امنیت ملی و دادستانی از نماینده مجلس نه از نظر محتوایی و نه از نظر ماهیتی وارد نیست. اصول قانون اساسی نماینده مردم را مجاز دانسته که در مورد تمام مسائل کشور بتواند اظهار نظر کند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اقدامی که ایران انجام داده است چه اقدام متقابل باشد چه اعمال انضباط رفت و آمد بین المللی، به نظر من حق ایران بوده تا به عنوان کشور ساحلی تنگه هرمز امنیت این آبراه بین المللی را حفظ کند. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۴۶    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: بارها شاهد استانداردهای دوگانه از سوی انگلیس بودیم که نمونه آن در توقیف نفتکش ها مشخص شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نسبت به تأثیر پذیرفتن از سند 2030 در تصویب طرح مربوط به ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از 16 سال و پسران کمتر از 18 سال هشدار داد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تهران پرس، اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح مربوط به ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از 16 سال و پسران کمتر از 18 سال با تشریح دلایل رد این طرح ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۰۹:۱۲    
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: حقوقدان شورای نگهبان باید ملتزم به نظام و انقلاب باشد و ایرادهای وارد شده به نحوه معرفی حقوقدانان قابل تأمل نیست.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۴   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس از ارسال گزارش های جدیدی در رابطه با فساد در قرارداد های بازیکنان فوتبال به مجلس خبر داد و گفت: اخبار و گزارش های ناخوشایندی از قرارداد های میلیاردی بازیکنان باشگاه ها به مجلس واصل شده که واقعا این قرارداد ها در این شرایط اقتصادی که بعضی ها محتاج نان شب شان هستند ...
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۳:۴۷    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه طرح جدید ترافیک در تهران بدون مطالعه و کار کارشناسی اجرا شده، گفت: شورای شهر و شهرداری تهران بدون گسترش حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی طرح جدید ترافیک را اجرا کرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۵:۵۰    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه برپایی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید توسط وزارت صنعت در راستای حمایت از تولید داخلی است، گفت: نمایندگان و مجلس از اقدام وزارت صمت حمایت می کنند.
سلام نو / آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، محمدعلی پورمختار در نشست گام دوم انقلاب با هدف شناسایی، تحلیل و بررسی و تهیه مجموعه راهکارها و دستورالعمل رفع مشکلات حقوقی و قضائی ایران اسلامی گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۰۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس درباره ارز واردات 14 میلیارد دلار کالاهای اساسی گفت: اختلاف نظرهایی بر سر این موضوع وجود دارد که آیا دولت ارز 4200 تومانی را مستقیم به واردکنندگان داد یا اینکه کالاها با ارز آزاد وارد شد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۹    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولان، نگاه مردم به کارگزاران را اصلاح و به اعتماد عمومی کمک می کند.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۸:۳۶    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: شورای شهر تهران که با رای مردم روی کار آمد بجای خدمت به مردم به دنبال ایجاد مشکل برای مردم است.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۸:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه، درباره مهمترین انتظاراتی که مردم از دستگاه قضایی دارند، گفت: تا زمانی که قوه قضائیه مستقل و غیرسیاسی در یک کشور شکل نگیرد، دموکراسی هم شکل نمی گیرد ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۹:۲۵    
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از پایان کار طرح اصلاح قانون آیین دادرسی عدالت اداری در این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح برای ارسال به صحن آماده است.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه پولی که دفاتر اسناد رسمی از مردم بابت نقل و انتقال خودرو می گیرند، یک پول زور است، گفت: برگه سبز پلیس به منزله سند رسمی و قطعی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: هدف از تصویب قانون افزایش حقوق در بودجه 98، کمک به قشری بود که حقوق کمتری می گرفتند درحالی که این مصوبه مطابق خواست مجلس اجرا نشده است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: به قوه قضائیه پیشنهاد دادیم از منابع در اختیار برای حل مشکل شرکت کنندگان آزمون استخدامی استفاده کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: روز قدس تقویت کننده نیروهای مقاومت در مقابل اسرائیل است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۰۲:۰۰    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان این که همچنان آرمان فلسطین آرمان اسلام است، گفت : موضوع معامله قرن با همدستی سرانه کشورهای حوزه خلیج فارس مطرح شده و آن ها می خواهند فلسطین را بفروشند . عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۰    
طرح جدید نمایندگان درباره اعاده اموال نامشروع مسئولان که در دستور کار کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار داشت، پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان در جلسه روز گذشته به تصویب رسید. این طرح 10 ماده ای شامل موارد گوناگونی است ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس می گوید:هدف از سلسله اقداماتی که درحال انجام است ؛فقط و فقط این است که پرونده سازی کرده و ایران را متهم همه این جریانات قرار دهند و در واقع یک اجماع جهانی را علیه ایران ایجاد کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: خصوصی سازی باید متوقف شود تا رویه و مقررات آن مورد بازنگری قرار گیرد و دیوان محاسبات به درآمدها و هزینه های شرکت های دولتی رسیدگی کند.
نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: تصمیم گرفتن در خصوص تفویض اختیارات به استانداران به این نیاز دارد که بسترهای اجرائی آن فراهم باشد.