چهارشنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۷:۴۷Jan 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگران آلمانی»

همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی توانسته اند با یک روش ابداعی موش های فلج شده به علت آسیب نخاعی را دوباره به راه بیندازند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران آلمانی با تزریق گونه ای پروتئین مصنوعی به مغز موش هایی که به دلیل آسیب نخاعی دچار فلج حرکتی شده اند، آنها را معالجه کردند، به طوری که توانستند دوباره راه بروند.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۲:۳۰    
پژوهشگران آلمانی با استفاده از ژن درمانی توانستند قدرت راه رفتن موش های فلج را به آن ها بازگرداندند که امیدبخش ایجاد درمان هایی برای فلج ناشی از آسیب نخاع در انسان است.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۸:۳۳    
تیمی از دانشمندان دانشگاه آزاد برلین موفق به توسعه یک روش مبتنی بر هوش مصنوعی برای محاسبه حالت پایه معادله شرودینگر در شیمی کوانتومی شدند. هدف از شیمی کوانتومی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، نانوذراتی را ابداع کرده اند که می توانند دارو را به داخل تومورها منتقل کنند و آنها را از بین ببرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی طی بررسی های خود در برزیل، گونه جدیدی از دایناسور را شناسایی کرده اند که به "ارباب نیزه" مشهور شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی با الهام از ساختار شنوایی پشه ها، ابزاری ابداع کرده اند که می تواند به شناسایی گونه و جنسیت پشه ها کمک کند و شاید در آینده بتوان از آن برای از بین بردن پشه های ناقل بیماری استفاده کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، به تولید شیشه ای پرداخته اند که در ساخت آن از مواد سمی و سرطان زا استفاده نمی شود و با محیط زیست سازگار است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: بررسی جدید پژوهشگران آلمانی نشان می دهد که مورچه ها اسید خود را می بلعند تا از خود در برابر میکروب ها محافظت کنند. به نقل از ساینس دیلی، "دانشگاه مارتین لوتر هاله ویتنبرگ" (MLU) و "دانشگاه بایرت"(University of Bayreuth) آلمان در بررسی جدیدی دریافتند که مورچه ها از اسید خود استفاده می کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران آلمانی و آمریکایی در بررسی جدیدی، تاثیر داروهای کاهش دهنده گلوکز را بر بیماران دیابتی مبتلا به کووید-19 ارزیابی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که شاید یک ماده سمی باکتریایی بتواند به کاهش التهاب پوستی و ترمیم بافت کمک کند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
گروه علمی: یک گروه از محققان فنلاندی روش جدیدی را ابداع کرده اند که می تواند از ریزش موها و در نهایت کچلی جلوگیری کند. عمر سلول های بنیادی فولیکول مو، که رشد مو را تقویت می کنند، با تغییر وضعیت متابولیسم آنها قابل افزایش است ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آلمانی با استفاده از زباله های صنعتی مختلف، چربی ها و برخی مواد معدنی توانسته اند پلاستیک قابل بازیافت تولید کنند. برای این کار از یک باکتری که اصلاح ژنتیکی بر روی آن صورت گرفته استفاده شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی و فنلاندی در بررسی جدیدی نشان داده اند که شاید با ایجاد تغییراتی در سلول های بنیادی بتوان از ریزش مو پیشگیری کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
اگر شست وشوی درست و حسابی با دهان شویه برای محافظت از ویروس کرونا کافی باشد، خیلی خوب می شد اما متاسفانه به همین سادگی هم نیست با این وجود طبق مطالعات پژوهشگران آلمانی و انگلیسی، دهان شویه ها، سطح محافظتی بسیار محدودی دارند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نزدیکان سیاستمدار مخالف رئیس جمهور روسیه که پس از مسمویت در بیمارستانی در برلین آلمان بستری است، می گویند که پژوهشگران آلمانی در یک بطری آب در هتل محل اقامت او در شهر تومسک در سیبری آثار سم نوویچوک را پیدا کرده اند.
برترین ها / روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۵:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران آلمانی، با استفاده از تار عنکبوت، موادی ابداع کرده اند که می توانند خطر عفونت را برطرف کنند به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران "دانشگاه بایرویت" (University of Bayreuth) آلمان، زیست موادی ابداع کرده اند که شاید بتواند خطر عفونت را برطرف کند و روند ترمیم را سهولت ببخشد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی سعی دارند با مختل کردن مسیرهای ارتباطی سلول ها، به درمان کووید-19 کمک کنند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رقیب انتخاباتی ترامپ در حالی که در توهم توطئه علیه دولتش به سر می برد و مقصر ناکامی ها در مهار کرونا را دست های پشت پرده می داند، از موفقیت خود و دولتش در مهار کرونا در صورت پیروزی در انتخابات گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
تحقیق گروهی از پژوهشگران آلمانی نشان می دهد که دهان شویه ها می توانند ویروس کرونا را در محیط آزمایشگاه از بین ببرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که شاید استفاده از دهان شویه بتواند در کوتاه مدت به مهار کروناویروس در دهان کمک کند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: پژوهشگران آلمانی در مطالعات مجزایی که در خصوص بیماری کووید 19 انجام داده اند، رد این بیماری را تا درون قلب بیماران دنبال کرده و نتایج ناامیدکننده ای گرفته اند. بر اساس نتایج این تحقیقات، این بیماری به قلب هم رحم نمی کند!
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بررسی جدید پژوهشگران آلمانی نشان می دهد که تغییرات اقلیمی می توانند به انقراض 60 درصد گونه های ماهی تا سال 2100 منجر شوند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۶:۲۶    
پژوهشگران آلمانی در پژوهش جدیدی دریافتند که خواب می تواند در سرکوب بیماری های عفونی موثر باشد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۰۰:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
ویروس کرونا می تواند مدت ها در هوا معلق بماند. این ویروس همراه ریزذرات بزاقی هنگام صحبت کردن منتشر می شود. پژوهشگران آلمانی توصیه می کنند هوای محیط های بسته را از طریق بازکردن در و پنجره ها مرتب تهویه کنید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که شاید بتوان با درک عملکرد دو مولکول، به کنترل روند پیری کمک کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود تلاش کرده اند تا فعالیت سلول ها را با استفاده از نور کنترل کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی می گویند، نتایج تحقیقی به نام "هاینزبرگ" در آلمان نشان می دهد شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا می تواند ده برابر آن چیزی باشد که در حال حاضر شناخته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی احتمال می دهند افرادی که به ویروس کرونا در این کشور آلوده شده اند 10 برابر بیشتر از موارد شناخته شده باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی با بررسی محاسبات یک ابررایانه قوی دریافتند که چندین داروی هپاتیت، توانایی سرکوب کروناویروس را نیز دارند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۰۸:۲۱   + ۵۸ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز:ابتلا به ویروس کرونا پیامدهای متفاوتی دارد. در حالیکه برخی متوجه ابتلای خود به این ویروس نمی شود، برخی دیگر به مراقبت های بیمارستانی نیاز پیدا می کنند. پژوهشگران آلمانی به اطلاعات قابل توجهی دست پیدا کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، این احتمال را مطرح کردند که شاید اضافه وزن با شدت کووید- 19 در ارتباط باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی های خود، رشته ای از باکتری را کشف کرده اند که می تواند پلاستیک ها را تجزیه کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که مصرف بیش از اندازه نمک می تواند به کاهش توانایی سیستم ایمنی منجر شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۸:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آلمان به طور ضمنی، امریکا را از تلاش برای ترغیب پژوهشگران آلمانی به فروش نتیجه تحقیقات خود در باب واکسن کرونا، برحذر داشت. گسترش نیوز: هایکو ماس وزیر خارجه آلمان بی آنکه اشاره ای مستقیم به نام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آلمان کند ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی اخیرا اظهار کرده اند شکل و اندازه ماده خاکستری (Grey matter) افرادی که بیش از حد از تفن همراه استفاده می کنند و به نوعی معتاد به استفاده از آن هستند همانند ماده خاکستری مغز مصرف کنندگان مواد مخدر است. ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : پژوهشگران آلمانی برای نخستین بار توانستند نسبت به شفاف سازی اندام های انسان و آماده کردن آنها برای ارائه یک نقشه سه بعدی اقدام کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یک گروه محقق ایرانی با همکاری پژوهشگران آلمانی توانستند با استفاده از نانومواد گرافنی راهکاری برای مقابله با ویروس HSV بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها ارائه دهند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از باکتری ها مجهز به سرنگ های کوچکی هستند که از آنها برای تزریق سم به درون سلول های بدن انسان استفاده می کنند. حال محققان با دستکاری باکتری ها از این روش برای تزریق دارو استفاده کرده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اما پژوهشگران آلمانی برای اولین بار از یک مدل گرافیکی رایانه ای به نام استنفورد بانی برای بازسازی مولکول های دی ان ای به طور مصنوعی و سرهم بندی کردن آن ها با استفاده از یک پلیمر منعطف پلاستیکی برای شبیه سازی یک خرگوش بهره گرفته اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی طی آزمایشی موفق شدند نحوه شکل گیری زبان را شبیه سازی کنند و تصویر ملموس تری از آن ارائه دهند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تشخیص آسم در کودکان بسیار سخت و کاری چالشی است اما اخیرا پژوهشگران آلمانی با کمک یک میکروسکوپ تمام نگاری توانسته اند به راحتی این کار را انجام دهند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که مقدار غذای مصرف شده، بر ساعت داخلی بدن و واکنش هورمون ها موثر است.
زومیت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۷:۳۵    
پژوهشگران آلمانی با نصب دوربینی در آشیانه ی نوعی مورچه ی آفریقایی، حداکثر سرعت آن را اندازه گیری کردند.
ایستنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
محققان آلمانی از ابداع یک روش جدید برای حملات هکری خبر داده اند که سرقت اطلاعات از فایل های پی دی اف رمزگذاری شده را ممکن می کند. به نقل از زددی نت، یکی از روش های ایمن سازی فایل های پی دی اف رمزگذاری آنها با هدف بلوکه کردن دسترسی هکرها به داده های موجود در آنهاست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که شاید سلول های ایمنی، عامل شکل گیری سنگ کیسه صفرا باشند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که بیشتر انسان ها دوست دارند یک ربات جای آنها را در محل کار پر کند تا یک فرد دیگر.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی اخیرا در حال کار برای توسعه خالکوبی هوشمندی هستند که می تواند کاربر را از خطر احتمالی بیماری هایی مانند دیابت یا سرطان باخبر کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی با همکاری "محمد لطف اللهی" دانشمند ایرانی، نخستین ابزار برای بررسی واکنش سلول ها هنگام بیماری را ابداع کرده اند.
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه علم و فناوری: پژوهشگران آلمانی توانستند امکان کنترل اعضای مصنوعی را با کمک سیگنال های زیستی فراهم کنند.