چهارشنبه ۲۰ آذرساعت ۲۳:۴۴Dec 2019 11

جدیدترین‌های «سازمان بنادر و دریانوردی»

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه بندر چابهار برای پذیرش سرمایه گذاران از کشورهای دیگر هیچ محدودیتی ندارد ، گفت:همکاری با هندوستان به معنی نفی حضور کشورهای دیگر در بندر چابهار نیست.
جماران   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عبدالسعید عباسی روز چهارشنبه در حاشیه آئین اختتامیه این رقابت ها در گفت و گو با ایرنا افزود: هفدهمین دوره رقابت های شنا کارکنان مرد سازمان بنادر و دریانوردی با حضور 11 تیم از سراسر کشور به میزبانی بندر بوشهر برگزار شد. ...
شماری از خبرنگاران رسانه های خارجی به دعوت سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری اداره کل رسانه های خارجی از طرح های بزرگ اقتصادی و زیرساخت های دریایی و بندری استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تعیین تعرفه خاص برای بنادر کوچک در سال آینده خبر داد و گفت: این اتفاق یک رخداد بی نظیر در جهت حمایت از مناطق محروم و بنادر کوچک و نیز حفظ فعالیت های محلی و ایجاد اشتغال در نقاط مختلف جنوبی کشور خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: برای گسترش مبادلات تجاری و روابط بندری و دریایی با عمان توافقات خوبی داشتیم که در حال تحقق است و می تواند تعاملات ما را با این کشور همسایه تقویت کند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بندر چابهار، پتانسیل فوق العاده ای برای همه روش های حمل و نقل دریایی از جمله ترانزیت و ترانشیپ دارد، گفت: بندر چابهار در مقایسه با بنادر داخلی و برخی بنادر منطقه بهترین دسترسی دریایی را دارد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ،حبیب اله طالبی با اشاره به اینکه کاربرد تجهیزات الکترونیکی ناوبری ، نصب سیستم سامانه شناسایی خودکار(AIS) ، سیستم اطلاعات و نمایشگر نقشه های الکترونیکی و رادار بر روی کشتیها رو به افزایش است اظهار داشت علائم کمک ناوبری مجازی (virtual AtoN) نیز به عنوان یکی از انواع علائم ...
مدیر کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی از آغاز اجرای برنامه جدید سازمان بین المللی دریانوردی ( آیمو) مبنی بر جلوگیری از ریزش زباله های پلاستیکی به دریا ناشی از فعالیت های کشتیرانی ها خبر داد و گفت ...
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، توافق نامه همکاری دریایی و کشتیرانی ایران و عمان امشب بین مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران و مدیرعامل سازمان بنادر عمان با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر تجارت و صنایع عمان به امضا رسید. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عمان و ایران و حضور وزرای راه و شهرسازی ایران و تجارت و صنایع عمان توافق نامه همکاری های دریایی و کشتیرانی بین دو طرف به امضا می رسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد آنلاین - طاهره گودرزی؛ مهدی رویین اهلی رییس خانه معدن استان هرمزگان در پاسخ به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: هفته گذشته جلسه شورایعالی معادن با حضور بزرگان معدنی دولت در استان هرمزگان برگزار شد که امیدواریم این حضور نتیجه ای عالی و اثربخش و ماندگار برای استان داشته باشد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۲:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی از هفته های آینده خبر داد و گفت: در این واگذاری ها که حدود 25 بندر را شامل می شود، قابلیتهای تجاری و گردشگری بیشتر مد نظر بوده و تشکل ها و تعاونی های بخش خصوصی در اولویت برای ارزیابی و واگذاری هستند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر توان عملیاتی بنادر ایران به طور کلی در مقایسه با سال گذشته و پس از آغاز تحریم ها روندی مثبت دارد به گونه ای که عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر ایران، حداقل 4 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس: در پی توافق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و سازمان بنادر و دریانوردی و با هدف ساماندهی امور حمل و نقل، ایجاد شفافیت، توزیع عادلانه بار و کنترل کامیون های ورودی به بنادر کشور حمل کالا به بندر شهید رجایی فقط با ارائه مدارک حمل و نقلی امکان پذیر است.
کشف اسرار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کاشف اسرار-مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: میزان مبادلات تجاری ایران و روسیه حدود سه میلیون تن در سال است که با توجه به اینکه تنها از 20 درصد ظرفیت بنادر تجاری مان استفاده می کنیم و باتوجه به تفاهم های امضاء شده اخیر در راستای گسترش تبادلات در این حوزه ...
در نشست مشترک هیئت ایرانی با مقامات دریایی و وزارت حمل و نقل روسی بر ایجاد خطوط منظم کانتینری بین بنادر ایران و روسیه و راه اندازی خطوط کشتیرانی رو – رو ریلی بین بنادر ماخاچ کالا روسیه و امیرآباد تاکید شد. ...
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی 9 ماهه امسال، گردش مالی تجارت خارجی منطقه آستراخان با ایران به بیش از 200 میلیون دلار رسیده که این عدد در قیاس با سال گذشته رشد 30 درصدی داشته است.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در حوزه بنادر با توجه به اینکه ارتباط مستقیم قرقیزستان با آب های آزاد وجود ندارد سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهاد بسیار خوبی را ارائه کرد تا در بنادر کشور محل هایی برای فعالیت سرمایه گذاران قرقیزستانی ها در نظر گرفته شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان که به مسکو سفر کرده است در قالب دومین کمیته همکاری های مشترک دریایی و بندری ایران و روسیه با یوری توتسکوف معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل و نقل دریایی و رودخانه ای روسیه دیدار و گفت وگو کرد.
در نشست مشترک هیأت سازمان بنادر و دریانوردی با مقامات دریایی و وزارت حمل و نقل روسی بر ایجاد خطوط منظم کانتینری بین بنادر ایران و روسیه و راه اندازی خطوط کشتیرانی رو – رو ریلی بین بنادر ماخاچ کالا روسیه و امیرآباد تأکید شد.
مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توافقنامه کشتیرانی تجاری در حوزه حمل و نقل دریایی بین ایران و قزاقستان می تواند نقش ویژه ای در توسعه کریدورهای بین المللی و افزایش حجم بارهای ترانزیتی داشته باشد.
مدیرکل لجستیکی و حمل و نقل چندوجهی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزییات طرح تشدید انضباطی تردد کامیون های حمل بار در بندر شهیدرجایی، اظهار کرد: این بندر به عنوان پایلوت انتخاب شده و تا پایان سال جاری طرح مذکور در تمامی بنادر کشوراجرایی می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۳    
به دنبال مشکلاتی که گرانی بنزین برای صیادان به وجود آورد، یک مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که قایق های غیرمجاز باید ثبت شوند تا تامین سوخت آنها در دستور کار قرار گیرد. این در حالی است که هنوز تکلیف سوخت قایق های مجاز مشخص نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تأمین سوخت یارانه ای قایق های ماهیگیری بنزینی در دست اقدام است.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : محمدعلی حسن زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند، گفت: این شگرد کشور های آمریکاست که اعلام می کند تمامی بنادر ایران تحریم هستند و تنها بندر چابهار از اعمال تحریم ها معاف هستند در حالی که هیچ کدام از بنادر ایران تحریم ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۱    
مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توافقنامه کشتیرانی تجاری در حوزه حمل و نقل دریایی بین ایران و قزاقستان به عنوان یک الگو می تواند نقش ویژه و حیاتی در توسعه کریدورهای بین المللی و افزایش حجم بارهای ترانزیتی در بنادر جنوبی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اسکله پانتونی شناور به طول 55متر و عرض 2متر از سوی سازمان بنادر و دریانوردی و با رعایت نکات زیست محیطی در محل اسکله قایقرانی بندر ترکمن نصب شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- مسابقات فوتبال ساحلی کارکنان بنادر کشور روز یکشنبه با حضور دبیر کمیته ورزش و رئیس هیات فوتبال سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر آغاز شد.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برون سپاری بنادر کوچک به بخش خصوصی می تواند موتور محرک توسعه شناخته شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۲    
استاندار گلستان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی برای آخرین بار، فرصت دوباره ای به سرمایه گذار بندرخواجه نفس داد که این مهلت روبه پایان است.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در تازه ترین ارزیابی انجمن جهانی پیانک (قدیمی ترین انجمن دریایی در جهان) ایران به عنوان یکی از کشورهای برتر در بخش های ملی انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی معرفی شد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: معاونت بین المللی و بازرگانی وزارت نفت از تولید سوخت کم سولفور در یکی از پالایشگاه های کشور خبر داده است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تحریم ایمنی دریانوردی نه تنها منطقه خاورمیانه را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه امنیت دریانوردی، کل جهان را به خطر می اندازد. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نیاز کوتاه مدت و آنی سوخت کم سولفور تامین شد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اقدامات محدودیت زای دولت امریکا علیه صنعت دریانوردی ایران، نقض آشکار اهداف کنوانسیون ایجاد سازمان بین المللی دریانوردی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اقدامات محدودیت زای دولت امریکا علیه صنعت دریانوردی ایران، نقض آشکار اهداف کنوانسیون ایجاد سازمان بین المللی دریانوردی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گلستان گفت: طبق نظر هئیت عامل بندر خواجه نفس احداث ساختمان اداری و محوطه سازی تا ماه آینده انجام می شود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
آلودگی نفتی در دریا از محل خط لوله انتقال نفت در 8 مایلی غرب جزیره خارگ اتفاق افتاد. لکه ای به وسعت 15 مایل و عرض 100 متر در طول مدت 6 روز گذشته تا کنون اتفاق افتاده و بعد از مطلع شدن سازمان بنادر و دریانوردی و پایش های متعدد تیم مقابله با الودگی به همراه تجهیزات و شناورهای خلیج فارس و قیام 7 به ...
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۵:۱۳    
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی با بیان " یاد بسیج همواره یادآور امام رحمت ا... علیه است"، گفت: امام خمینی ( ره) با تشکیل بسیج 20 میلیونی ناشی از یک تفکر الهی در سال 58 ، انقلاب اسلامی را تا ظهور امام عصر بیمه کرده اند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی نفتی در دریا از محل خط لوله انتقال نفت در 8 مایلی غرب جزیره خارگ اتفاق افتاد. لکه ای به وسعت 15 مایل و عرض 100 متر در طول مدت 6 روز گذشته تا کنون اتفاق افتاده و بعد از مطلع شدن سازمان بنادر و دریانوردی و پایش های متعدد تیم مقابله با الودگی به همراه تجهیزات و شناور های خلیج فارس و قیام 7 به ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه مالکان کشتی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد در بخش کشتیرانی هم کمیته ضدتحریم داشته باشیم، گفت: در حال مذاکره با سازمان بنادر و دریانوردی هستیم تا بسته های حمایتی تعرفه ای در فضای تحریم ها داشته باشیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه سی و یکمین نشست دو سالانه مجمع عمومی سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) در دیدار های جداگانه، با وزرای حمل و نقل و کشتیرانی دو کشور روسیه و لهستان، بحث و تبادل نظر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۰۹:۰۹    
لندن– ایرنا– مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) و کشورهای عضو با مسائلی که ایران به عنوان محدودیت های غیرقانونی اعمال شده از سوی آمریکا مطرح می کند همراه و نگرانی های ایران را مشروع می دانند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با دعوت دولت های دنیا به همکاری امنیتی در پرتو ابتکار دکتر روحانی؛ رییس جمهور ایران با عنوان "ابتکار صلح امید هرمز"، گفت: ایشان حضور نیروی دریایی بیگانه در منطقه را غیرقابل قبول و عامل پیچیده تر شدن موضوع و افزایش تنش می داند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
لندن - ایرنا - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که اقدامات ضدایرانی و زورگویی آمریکا، نقض آشکار کنوانسیون سازمان بین المللی دریانوردی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۶:۲۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان در نشست مجمع دوسالانه سازمان جهانی دریانوردی اعلام کرد آمریکا با اعمال تحریم های یک جانبه غیرقانونی محدودیت هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد که این برخلاف کنوانسیون سازمان بین المللی دریانوردی ...
اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۲۳:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اکوفارس: مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از اجرای 4 هزار پروژه بندری و دریایی با توان تولیدکنندگان داخلی خبر داد و گفت: تولید قطعات مورد نیاز بندری و دریایی در مقایسه با نمونه خارجی تا 50 درصد ارزان تر تمام می شود.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
استناد نیوز، مدیرکل مدیریت بحران،پدافند غیر عامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بر اساس گزارش شاخص های HSE و ایمنی حریق بندر،اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران موفق به کسب بالاترین میزان رشد مثبت در شاخص های HSE در بین بنادر سراسر کشور شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح ایران برای تامین امنیت آب های خلیج فارس و دریای عمان موسوم به ابتکار صلح هرمز در نشست امسال مجمع عمومی سازمان بین المللی دریانوردی(IMO)مطرح خواهد شد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی به ساخت 96 شناور در این مجموعه تا سال 1400 اشاه کرد و گفت: ارزش قراردادهای ساخت این شناورها 4 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.