سه شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۴:۰۰Mar 2020 31

جدیدترین‌های «سازمان بنادر و دریانوردی»

 
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از تخلیه و بارگیری 160 هزار تن کالای اساسی در پنج روز ابتدایی امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت عامل، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر ایجاد ظرفیت 30 میلیون تنی در بنادر شمال کشور گفت: سازمان بنادر و دریانوردی ظرفیت خوبی را در بنادر کشور به ویژه شمال ایجاد کرده است و بنادر کوچک و بزرگ شمال به مانند انزلی، امیرآباد و نوشهر ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نحوه حمایت از فعالیت های گردشگری دریایی و نیز جبران خسارات وارده به سرمایه گذاران به دلیل کاهش سفرها ناشی از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت های ریلی که نسبت به افزایش حمل کانتینری بار با قطار از بنادر اقدام نمایند، وام خرید واگن دریافت می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۰۷:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از استفاده از 3600 میلیارد تومان منابع این سازمان و اختصاص آن به صنایع دریایی برای ساخت تجهیزات مورد نیاز دریایی و بندری توسط تولیدکنندگان داخلی و در راستای تحقق شعار جهش تولید خبر داد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: 3600 میلیارد تومان به صنایع دریایی کشور برای تأمین ناوگان عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی در سال جهش تولید تزریق خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که بنادر نقش استراتژیک و جایگاه خاصی در کشور دارند و می توانند به رونق تولید و جهش تولید که توسط مقام معظم رهبری در سال گذشته و امسال به عنوان شعار سال انتخاب شده است، کمک کند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیام نوروزی خود ضمن تبریک سال جدید، از افزایش شش درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر تجاری کشور و افزایش 24 درصدی واردات غیرنفتی درسال 1398 خبر داد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به رغم فشارها و تحریم های ظالمانه بر اقتصاد کشور، امسال نزدیک به 143 میلیون تن کالا( اعم از نفتی و غیر نفتی) در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود 6 درصد رشد داشته است.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تنها ملحق شدن به موافقتنامه اوراسیا به خودی خود ایجاد رونق در تجارت نخواهد کرد و باید نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی در این خصوص به عنوان یک پیشقراول ایفای نقش کنند.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
آمار سازمان بنادر و دریانوردی حاکی از کاهش 10 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور تا روز 28 اسفندماه سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته دارد.
معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه ریزی برای ساخت 80 فروند شناور ساخت داخل خبر داد و گفت: این شناورها، با اعتماد به بخش خصوصی، در دو فرآیند کاری جداگانه در دست ساخت و تولید است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت هایی که تمایل دارند در زمینه ایجاد زیرساخت ریلی در بنادر با هدف افزایش ظرفیت فعالیت داشته باشند با آنها قرارداد سرمایه گذاری منعقد می شود و اگر نیاز به تسهیلات مناسب داشته باشند، آمادگی پرداخت تسهیلات نیز وجود دارد.
جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل آغاز شد.
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت ومنابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نگه داشت و حفظ منابع انسانی به عنوان سرمایه اصلی، از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی قلمداد می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان بنادر و دریانوردی در نامه ای به مطالب منتشر شده در فضای عمومی کشور توسط قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی پاسخ داده و اعلام کرده است که طبق قانون؛ این سازمان هیچگونه دخل و تصرفی در نوع و ماهیت کالاهای وارده و صادره و خروج آنها ندارد. ...
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: تدوین راهبردهای دریایی جمهوری اسلامی ایران از پروژه های مهم سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دریایی است که مقدمات آن در مرکز مطالعات و تحقیقات سازمان بنادر به پایان رسیده است.
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به نامه قائم مقام وزیر صنعت در خصوص وضعیت کالاهای وارداتی بهداشتی در انبارهای بنادر کشور گفت: این سازمان هیچ گونه دخل و تصرفی در کالاها ندارد. تاریخ انتشار: 11:26 - 26 اسفند 1398 - کد خبر: 606413
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، احتکار اقلام مربوط به مقابله با کرونا را در انبارهای بنادر کشور رد کرد.
سازمان بنادر و دریانوردی در نامه ای به مطالب منتشر شده در فضای عمومی کشور توسط قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی پاسخ داده و اعلام کرده است که طبق قانون؛ این سازمان هیچگونه دخل و تصرفی در نوع و ماهیت کالاهای وارده و صادره و خروج آنها ندارد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۹:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
حمیدرضا آبایی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه تحویل تجهیزات خریداری شده به بیمارستان انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد : سازمان بنادر و دریانوردی کمک به بخش بهداشت و درمان را در جنگ با کرونا به لحاظ وجدانی وظیفه خود دانسته است. ...
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت ومنابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اهداف اختصاصی، برنامه های عملیاتی و بودجه سال 1399 سازمان بنادر و دریانوردی توسط هیأت عامل این سازمان تصویب شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به شرایط خاص ناشی از مقابله با ویروس کرونا، گفت: گردشگری دریایی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف می شود و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود خواهد شد ...
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تأمین وسایل حفاظتی در برابر ویروس کوید 19، برای کارهای عملیاتی در بنادر اعم از فعالیت های دریایی و بندری و همچنین برای یگان حفاظت، با دقت و اهتمام بیشتر، توسط مدیران بنادر دنبال شود.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۲۱:۱۱    
می متالز - سازمان بنادر برای مقابله با ویروس کرونا 41 اقدام را در دستور کار قرار داد. این اقدامات از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش پایانه ها و ناوگان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفته است و فعالیت ها با جدیت در این رابطه دنبال می شود.
نشست پایان سال شورای مدیران سازمان بنادر و دریانوردی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیرعامل و اعضای هیات عامل این سازمان آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طبق اعلام بخش انتشارات موزه ملی ایران، کتاب انسان و دریا: مروری بر هزاران سال ارتباط انسان و دریا در ایران به همت موزه ملی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی منتشر شده است.
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع با اشاره به اینکه توجه به مسئولیت های اجتماعی همواره از سوی این سازمان مدنظر قرار گرفته است، گفت: در همین راستا بهره گیری از ظرفیت استارتاپ ها در سال جاری یکی از اقدامات صورت گرفته بود.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص پروژه فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی، گفت: 7 هدف برای این پروژه مهم و استراتژیک تعریف شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که طی هفته گذشته با انجام چهار سفر دریایی حدود 1500 مسافر ایرانی را از بندر شارجه به بندرعباس جابجا کردیم و تا زمانی که مسافران ایرانی در امارات باشند این سفرها ادامه دارد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای رشد و توسعه عملیات بندری در بنادر کشور در سال 1399، سازمان بنادر و دریانوردی مجموعه اقداماتی را جهت تسهیل گری در این خصوص در نظر دارد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام مهمترین اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان در حوزه بندری به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: در این رابطه دستور العمل های کنترل بهداشتی به بنادر تابعه و شرکت های فعال در بنادر ابلاغ شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل توافق نامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فاینانس 150 میلیون دلاری هندی ها برای سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی آماده است، گفت: طرف هندی به طور مستمر پیگیر انتقال این فاینانس است اما تاکنون بانک های ما نتوانستند تمهیداتی را برای جذب این اعتبار فراهم کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۲۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون امور بندر و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که تاکنون مورد مثبتی از کرونا ویروس در بنادر کشور گزارش نشده است، گفت: اقدامات بسیاری برای مقابله با ویروس کرونا در بنادر انجام می شود که می توان به ممنوعیت خروج و پیاده شدن خدمه و کروی کشتی و ورودشان به بنادر اشاره کرد.
خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۰۲:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خرداد: سفیر ایران در دیدار با سید حیدرعلی زیدی، وزیر دریانوردی پاکستان، آخرین وضعیت تردد اتباع و ناوگان حمل و نقل در مرز مشترک دو کشور را مورد بررسی قرار دادند. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۰۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها میان وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان بنادر و دریانوردی کشور با همتایان پاکستانی اعلام آمادگی کرد.
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۸:۲۹    
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با توجه به وضعیت زیرساختی استان سیستان و بلوچستان، توان تخلیه و بارگیری بیش از 2 میلیون تن کالا در بندر چابهار وجود ندارد، این مسئله موجب می شود که بندر نتواند به نقش استراتژیک خود برای درآمدزایی در کشور عمل کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که با وجود شیوع ویروس کرونا و کاهش سرعت عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر، میزان تجارت دریایی کاهش پیدا نکرده و روند افزایشی آن تا پایان امسال نیز ادامه خواهد یافت.
مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی مهم ترین اقدامات این سازمان طی مدت اخیر را به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس در حوزه ناوگان و پایانه ها تشریح کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سال آینده، بازنگری قرارداد های بندری و ساماندهی عملیات و نرم های تخلیه و بارگیری با جدیت پیگیری می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: درپی شیوع ویروس کرونا سفرهای دریایی خارجی قطع شده است اما سفرهای دریای داخلی با قدری کاهش همچنان در جریان بوده و تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار این ویروس به صورت کامل در بنادر و سفرهای دریایی رعایت می شود.
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در حکمی چنگیز جوادپور را با حفظ سمت به عنوان "مسئول هماهنگی مقابله با کرونا "منصوب کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی از قطع شدن سفرهای دریایی خارجی خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته یک فروند کشتی توانست حدود 580 نفر مسافر ایرانی را از بندر شارجه به ایران بازگرداند و تا زمانی که مسافران در امارات باشند، این کار را ادامه می دهد ...
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توجه به توصیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدمات همه جانبه ای در این سازمان برای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار طیف وسیع این بیماری صورت گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با همکاری سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و مسئولیت دفتر امور شهری استانداری ضد عفونی شهرها اقدام و سازمان بنادر و دریانوردی این استان نیز با همکاری گمرک، نسبت به ضدعفونی کردن و گندزدایی بنادر اقدام کنند.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره جزییات بازنگری قرادادهای بندری، گفت: پس از محاسبه نرم های عملیاتی در بخش کانتینری و غیرکانتینری، استانداردسازی نرم ها در گروه های کالایی مختلف و در بنادر مختلف در دستور کار قرار می گیرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از اعزام کشتی برای برگرداندن مسافران ایرانی از شارجه خبر داد. *** اعزام کشتی برای برگرداندن مسافران ایرانی به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمد راستاد با اشاره به اینکه کشور امارات متحده عربی روزهای پیش پرواز و انتقال مسافران ایرانی به این کشور را ممنوع کرده بود ...
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: موافقت اولیه سازمان بنادر و دریانوردی با جانمایی و ساخت 6 اسکله تفریحی در نوار ساحلی استان مازندران دریافت شد.
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی مسافری با ظرفیت 550 صندلی، روز گذشته برای برگرداندن مسافران ایرانی، به بندر شارجه اعزام شد.