چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۹:۲۳Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قسد»

ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای عشایر عرب حمله شدیدی را به مقرهای نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در حومه دیرالزور انجام دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
نیروهای قسد وابسته به آمریکا از کشته شدن 6 نفر از عناصر خود در حمله به مناطق تحت کنترل ارتش این کشور خبر داد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حمله هوایی نیمه شب گذشته بالای پایگاه میدان نفتی "العمر" صورت گرفته که در آن نیروهای امریکایی و متحدانش مستقر هستند. گفته می شود که 18 نفر نیز در جریان این حمله زخمی شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
منابع خبری از وقوع انفجار در یکی از مقرهای شبه نظامیان قسد وابسته به اشغالگران آمریکایی در غرب شهر حسکه خبر می دهند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۴:۵۷    
به گزارش گروه بین الملل ایران آنلاین ، از شبکه المیادین، شبه نظامیان قسد تلاش کردند که از محور 2 روستای کیمار و جلبل در جنوب شرق منطقه عفرین به مواضع گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه نفوذ کنند که با مقاومت شدید آن ها روبرو شدند. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۲    
رسانه ها از وقوع درگیری های شدید میان شبه نظامیان قسد با عناصر مورد حمایت ترکیه از حلب خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
گروه های شبه نظامی کرد در پی بروز خلأ قدرت در شمال و شمال شرق سوریه اقدام به ربودن کودکان و تبدیل آنان به کودک سرباز می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نشست عشایر عرب و کُرد مخالف قسد (نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه) و آمریکا، با شعار وحدت و دفاع از تمامیت ارضی سوریه در شهر کردنشین تل عرن، واقع در ریف شرقی حلب برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
نشست عشایر عرب و کُرد مخالف قسد (نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه) و آمریکا، با شعار وحدت و دفاع از تمامیت ارضی سوریه در شهر کردنشین تل عرن، واقع در ریف شرقی حلب برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
4 تن از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه در انفجارهایی که در استان رقه سوریه رخ داد، کشته شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
ارتش ترکیه در روزهای اخیر ضمن تشدید حملات هوایی خود به مناطق تحت کنترل قسد در شمال شرق سوریه، هفت نیروگاه برق و بسیاری از زیرساخت های اساسی همچون بیمارستان ها، انبارهای گندم و تأسیسات خدماتی این منطقه را هدف قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
موج جدید حملات هوایی جنگنده های ترکیه در هفته اخیر بار دیگر جبهه شمال شرق سوریه را شعله ور ساخته است. ترکیه درصدد توسعه نفوذ خود در این منطقه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
با گسترش ابعاد پشت پرده دیدارهای سرکردگان نیروهای سوریه دمکراتیک (قسد) و هیئت تحریر الشام تحت نظارت دستگاه اطلاعاتی آمریکا به تدریج جزئیات بیشتری از طرح جدید واشنگتن به منظور تشدید انزوای سیاسی دولت دمشق در حال آشکار شدن است.
منابع خبری از حمله هوایی آمریکا به منطقه ای در دیرالزور واقع در شمال شرقی دیرالزور (شرق سوریه) خبر دادند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جنگنده های آمریکایی طی حمله هوایی منطقه حد فاصل میان ارتش سوریه و شبه نظامیان قسد و آمریکا را هدف قرار دادند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای دموکراتیک سوریه قسد از حمله به سه پایگاه ارتش ترکیه در مناطق شمالی سوریه خبر دادند. همزمان نیروهای ترکیه پایگاه های یگان های کُرد را در مناطق مختلف هدف قرار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از حمله جدید ترکیه به مواضع شبه نظامیان قسد وابسته به آمریکا در شمال سوریه خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
در حمله پهپادی ارتش ترکیه به یک خودروی نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شهر الحسکه سوریه که در نوع خود بی سابقه است، دو نفر که احتمالا از فرماندهان قسد بوده اند، کشته شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رسانه های کُردی وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه قسد از انفجار خودروی نظامی این نیروها در پی حمله پهپادی ترکیه به آن در جنوب شهر حسکه سوریه خبر دادند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
منابع میدانی اعلام کردند قبایل عربی سوریه مقرهای نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) را در 13 نقطه در حومه شرقی دیرالزور هدف قرار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
منابع محلی از حمله عشایر عرب سوریه به 13 موضع شبه نظامیان قسد وابسته به آمریکا در حومه شرقی دیرالزور خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
بدون شک می توان گفت که تصمیم گیران آمریکایی از وقوع درگیری میان عشایر عرب و شبه نظامیان قسد در شرق سوریه شگفت زده نشدند، چرا که پیش از این گزارش های هشدارآمیزی در این باره منتشر شده بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
منابع محلی از حمله نظامیان اشغالگر آمریکا به همراه شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) به حسکه و بازداشت خودسرانه شهروندان سوری پرده برداشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دولت سوریه یک گذرگاه حیاتی میان مناطق تحت کنترل دولت و مناطق تحت کنترل قسد را پس از 2 سال، بازگشایی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دولت سوریه مهمترین گذرگاه های زمینی را که مناطق تحت کنترل خود از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان تحت امر ارتش آمریکا موسوم به قسد در حومه استان حلب جدا می کند، بازگشایی کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
منابع خبری از حملات هماهنگ عشایر دیرالزور سوریه به شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در حومه شرقی و شمالی این استان خبر دادند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۶    
شیخ ابراهیم الهفل ، شیخ بزرگ قبیله عقیدات که عملا رهبری جنبش عشایر عرب را در شرق فرات بر عهده دارد، با صدور بیانیه ای از تشکیل ارتش منظم عشیره ای عربی برای مبارزه با اشغالگری و تمامیت خواهی رهبران کرد قسد خبر داد. منبع خبر: تسنیم 06 مهر 1402 اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
با تشدید نبرد در شرق دیرالزور و به اوج رسیدن درگیری میان عشائر عربی و قسد ، گمانه زنی ها حول طراحی های پشت پرده عشیره های عرب شرق فرات برای تشکیل حکومت خودمختار محلی (مستقل از قسد) تقویت شده است.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۲    
به گزارش شهدای ایران ،حملات گسترده قبایل سوری علیه مواضع شبه نظامیان گروه مسلح نیروهای دموکراتیک سوریه در حومه شمال شرقی دیرالزور همچنان ادامه دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
درگیری ها میان نیروهای عشایر سوریه و هم پیمانان کُرد آمریکا در شرق سوریه درحالی از بعد از ظهر دوشنبه ازسرگرفته شده است که منابع محلی نسبت به گسترش دامنه آن و کشیده شدن این درگیری ها به کل استان دیرالزور و استان های دیگر تحت کنترل شبه نظامیان قسد هشدار می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۸    
درگیری ها بین نیرو های سوریه دموکراتیک قسد و نیرو های عشیره های عربی در استان دیرالزور سوریه ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شیخ عشایر عرب دیرالزور از ساکنان حومه این شهر خواست که علیه شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا متحد شده و آن ها را از شهر خود اخراج کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روزنامه رای الیوم در این باره اعلام کرد که درگیری ها میان گروه تروریستی هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) و دیگر گروه های وابسته به ترکیه در روستاهای شمال و شرق استان حلب در شمال غرب سوریه ازسر گرفته شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
ارتش ترکیه یک خودروی نظامی شبه نظامیان قسد (تحت امر آمریکا) را در شمال استان الحسکه هدف حمله پهپادی قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
منابع سوری از تظاهرات گسترده ساکنان شمال شرق این کشور علیه شبه نظامیان قسد وابسته به واشنگتن خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مردم الحسکه سوریه علیه نیرو های تروریستی قسد که متحد آمریکا در شرق سوریه هستند تظاهرات کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا-تهران- اهالی روستای معبدا در منطقه المالکیه استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه امروز یکشنبه علیه اقدامات شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به قسد در این روستا و ربایش ساکنان با هدف عضویت اجباری در این گروه شبه نظامی تظاهرات کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نظامیان اشغالگر ترکیه در ادامه حملات خود به مناطقی در شمال شرق سوریه، امروز (یک شنبه) بار دیگر نیز چند شهرک و همچنین مواضع مزدوران "قسد" را هدف آتش توپخانه ای خود قرار دادند.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ،خبرنگار العالم در سوریه گفت: شبه نظامیان قسد با یورش به مناطق متعددی در حومه شمالی استان دیرالزور دهها نفر از شهروندان را ربودند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- منابع خبری از حمله پهپادی ترکیه به دو خودروی عناصر قسد و کشته شدن همه سرنشینان آن ها خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر دفاع آمریکا از برخوردهای هوایی میان روسیه و آمریکا در سوریه پرده برداشت و درگیری میان شبه نظامیان قسد و عشایر عربی در دیرالزور را تهدیدی برای امنیت نظامیان آمریکایی دانست.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
شیخ عشیره العکیدات بار دیگر از نیروهای عشایر سوریه خواست به مبارزات خود علیه مهره های آمریکا در دیرالزور ادامه دهند. به گزارش گروه بین الملل حیات ؛ به نقل از المیادین ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۴:۰۰    
تهران-ایرنا-رهبر قبیله "العکیدات" از اعضای این قبیله خواست که به مبارزه با شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) برای تحقق هدفی که به خاطر آن به پا خاستند، ادامه دهند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مبارزه عشایر سوری با نیروهای کرد تحت حمایت امریکا موسوم به قسد در دیرالزور از یک سو و مقابله وزارت دفاع سوریه با تروریست ها در ادلب باعث شده این دو نقطه به سیبل اقدامات تحریک آمیز برای بر هم زدن آرامش سوریه تبدیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۵۱    
با وجود اینکه درگیری های دیرالزور بین نیرو های قسد و عشایر محلی جریان داشته است، اما می توان از امریکا و ترکیه به عنوان بازیگران پشت صحنه این درگیری ها نام برد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) که مورد حمایت ایالات متحده است، متعهد به برآورده کردن خواسته های عشایر عربی در شرق سوریه و اصلاح "اشتباهاتی" که در مدیریت منطقه رخ داده، شد تا به تنش های مقطع اخیر با عشایر پایان دهد.