پنجشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۶:۲۹Oct 2019 24

جدیدترین‌های «مهدویت»

حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در دیدار با دبیر جشنواره ملی مهدویت که از سوی جهاد دانشگاهی واحد قم برگزار می شود نسبت به مشارکت این مسجد در این جشنواره اعلام آمادگی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد مرکز تخصصی مهدویت قم فرهنگ مهدویت را تنها راه برای مقابله بافرهنگ جاهلیت غربی عنوان کرد و گفت: برای مقابله بافرهنگ جاهلیت نوین غربی باید ابتدا آن را شناخته و با آن مقابله کنیم و بهترین راه برای انجام این کار توجه به فرهنگ مهدویت است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۷    
کانون خبرنگاران نبأ کانون مهدویت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه محقق اردبیلی همایش از عاشورا تا انتظار را برگزار می کند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عاشورا و مهدویت شبیه هم هستند، گفت: عاشورا، روز مظلومیت امام حسین(ع) و مهدویت، یادآور غربت امام مهدی(عج) در عصر غیبت است.
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۲۳:۱۷    
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در کانال شخصی خود در سروش نوشت: راهپیمایی اربعین حسینی باید به عنوان گام بلند در مسیر آرمان مهدویت دیده شود و گستره آن همه جهان اسلام را در برگیرد.
آوای رودکوف   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۷:۲۵    
بعید نیست که راهپیمایی اربعین بتواند زمینه ساز انقلاب مهدویت وبه تعبیرهوشمندانه مقام عظمی ولایت موجب تحقق هدف نهایی امت اسلامی یعنی تشکیل تمدن عظیم و نوین اسلامی شود
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مهدویت اصفهان گفت: امروز پیاده روی و زیارت اربعین یک قدرت نرم شیعه و جهان تشیع در برابر معاندان و مخالفان و فرهنگ غرب است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۵    
برخی به خطا به گونه ای اندیشه مهدویت را تصویر می کنند که انتظار براساس آن به معنای کمک به رشد ظلم و فساد و پرشدن دنیا از گناه است، در حالی که بی شک چنین اموری با هدف دین بیگانه است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
انتظار در دوره غیبت کبری نسبت به امام زمان، یک تکلیف است. معنای اصطلاحی انتظار به معنای چشم به راه بودن برای ظهور واپسین ذخیره الهی و آماده شدن برای یاری او در برپایی حکومت عدل و قسط است. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه آیت الله جوادی آملی ضمن اشاره به اینکه در مسئله مهدویت وظیفه اصلی ما این است که جهانی فکر کنیم و جهانی عمل کنیم، تصریح کرد: اسلام در سه بخش برنامه دارد؛ از جمله بخش بین المللی که مخاطب آن همه انسان ها اعم از موحد و غیرموحد هستند و مهدویت از جمله موضوعات بین المللی اسلام است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: اگر بخواهیم جامعه ما مهدوی شود باید راه و کردار حسینی شدن را در پیش گرفته و در این صورت است که جامعه ما باید رنگ و بوی مهدویت به خود می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه اربعین بستر ظهور، با هدف واداشتن راهپیمایان به تعمق، در خصوص ارتباط بین مکتب عاشورا و انقلاب اسلامی و مهدویت در مسیر پیاده روی اربعین برپا شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
دوباره اربعین نزدیک است و قرار سالانه عاشقان راه حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) برای حضور در بزرگ ترین راهپیمایی جهان فرا می رسد و قافله دل های شیدای اباعبدالله به راه افتادند تا قدم در جاده افلاکی نجف –کربلا بگذارند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۸:۰۵    
آیت الله عبادی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری اربعین نوید ظهور حضرت مهدی (عج) را دارد ، گفت: تنها راه نجات بشریت گره زدن خط سرخ حسینی با فرهنگ مهدویت است که این مهم در اربعین حسینی متجلی می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۳    
حجت الاسلام عبدالهی خوب با تشریح فعالیت های موکب توحیدالحسین (ع) ، گفت: فعالیت های موکب در بخش خدمات رسانی، نمایشگاهی و برنامه های با محوریت مهدویت اجرا می شود که در عمود 152 مسیر پیاده روی زائران حسینی در مسیر نجف به کربلا مستقر است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
دهقانی گفت: بعد از نماز مغرب و عشاء هر شب برنامه شمیم انتظار با موضوع مهدویت و فرهنگ انتظار در موکب احمد بن موسی (ع) اجرا می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اسلام دو بال اصلی، یکی فرهنگ عاشورایی و دیگری فرهنگ مهدویت دارد. فرهنگ عاشورایی همچنان پابرجاست؛ ولی متاسفانه فرهنگ مهدویت کمتر مورد توجه قرار می گیرد و گاهی هم مغفول واقع می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: جهان تشنه معنویت است و جمهوری اسلامی قادر است با اتکا به قرآن کریم، مهدویت و احکام دین اسلام این تشنگی را برطرف کند.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از وظایف ما نسبت به امام زمان (عج) دعا برای آن حضرت است. از امام عصر (عج) روایت داریم که می فرمایند بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که آن فرج شما است. به گزارش شیعه پرس، متن زیر جلسه شصت و چهارم از سلسله مباحث مهدویت است که توسط حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی ایراد شده است. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب تحلیلی بر تبارشناسی حضرت مهدی(عج) با جستجو و تتبع گسترده در منابع روایی، تاریخی و تفسیری در کنار بحث از سایر مسائل مهدویت به تبیین نقلی و اثبات تاریخی نسب حضرت مهدی(عج) و این که آن حضرت از آل محمد صلی الله علیه و آله و امت اوست، پرداخته است.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۸:۰۲    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، از این آیه شریفه می توان بقای وجود حضرت بقیه الله الأعظم (عج) را استفاده کرد؛ زیرا به نصّ قرآن، دین اسلام تا قیامت باقی است و به نصّ اخبار وارده از رسول اکرم صلی الله علیه و آله اوصیای او منحصر به دوازده نفرند و یازده نفر از آن ها در دنیا رحلت کرده اند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام الهی نژاد گفت: رابطه اربعین و مهدویت رابطه دو سویه است: اربعین بسترساز ظهور و مهدویت ترویج گر اربعین و عاشورا.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۹    
معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از راه اندازی بخش کودک و نوجوان مجموعه جهانی باغ فین با محوریت آموزه های مهدویت خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۲۳:۱۵    
حوزه/ پژوهشگر حوزه مهدویت بر لزوم توسعه درس امامت و مهدویت تاکید کرد و گفت: بازار مدعی گری در مسیر اربعین بسیار داغ است؛ افراد هیجانی در مسیر اربعین بهترین طعمه برای این گروه های انحرافی هستند؛ دومین گروهی که همیشه طمعه این گروه هستند، عارف مسلکان(اصطلاحی) هستند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین محسن الویری روز یکشنبه درهم اندیشی نقش پیاده روی اربعین در روابط ایران و عراق در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر قم، افزود: اربعین برای همه است ولی باید تکیه اداره مراسم اربعین به عهده مردم عراق باشد و این فیض میزبانی از آنان گرفته نشود. ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدیان گفت: در حال پیگیری و کسب مجوزهای لازم برای تدریس رشته مهدویت هستیم و در صورت فراهم شدن شرایط در آینده ای نزدیک، رشته تخصصی مهدویت تدریس می شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۹    
افق نو بستری برای اظهارنظر آزادانه کارشناسان بین المللی است؛ تا جایی که یک فیلسوف روس در این کنفرانس از مهدویت می گوید و یک مسلمان شیعه آمریکایی در آن از اسرائیل دفاع می کند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۲۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا – حوزه نوشت: سیدبن طاووس در حدیثی از امام علی علیه السلام درباره اصحاب امام زمان علیه السلام نقل می کند که فرمود: آنها 313 نفرند به عدد اصحاب بدر، خداوند آنها را از شرق و غرب عالم در کنار بیت الله الحرام جمع خواهد کرد . ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
یکی از اهداف عالیه پیامبر، الفت است. یکی از راه های ایجاد الفت و همدلی در جامعه، پیوند برادری دینی است. این مسئله، حقوقی با خود به همراه دارد که در مورد آن روایت های مختلفی وجود دارد. ...
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۲۳:۵۸    
دعا ظرفیت شیعیان را در پذیرش آموزه امامت و مهدویت پرورش می دهد، چنانچه جامعه از دعا لب فرو بسته، فرج امام زمان را به عنوان خواسته خویش مطرح نکند، توفیقی برای اجابت خداوند نسبت به این نیاز بنیادی جامعه نخواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حکم رئیس هیئت امنای بنیاد مهدویت در استان همدان از سوی رئیس ستاد اقامه نماز کشور به نماینده ولی فقیه در استان همدان اعطا شد .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت گفت: زیارت اربعین و پیاده روی آن کاملا بین المللی شده و از اقصی نقاط جهان برای زیارت امام حسین(ع) می آیند. در واقع این پیاده روی ماکت کوچکی از دوران ظهور است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۴    
استاد روانشناسی و مهدویت پژوهی گفت: آیات دوم و سوم سوره مبارکه طلاق می گوید با تقوا و توکل و کارگردانی خداوند بزرگ بن بست ها باز می شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی مهدویت از سوی مرکز آموزش های کوتاه مدت معارف اسلامی جامعه الزهرا علیهاالسلام ویژه بانوان غیرطلبه برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۸    
پژوهشگرعرصه مهدویت درگفت وگوباخبرگزاری برناگفت:دوره اولیه آموزش پریمیربعدازده جلسه اموزش تخصصی به اتمام رسید
گذار نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۳    
گروه اجتماعی - مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امروز شمار زیادی از جوانان ناامید هستند، تصریح کرد: این جوانان را با دارو نمی توان امیدوار کرد. جامعه دور از مهدویت جامعه نا امیدی است، و جوان نا امید در جامعه موفق نخواهد بود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام احمدی با اشاره به الزامات فرهنگی اربعین، گفت: هر زائر باید سفیر معنوی نظام و هر موکب یک ایستگاه فرهنگی باشد. باید مسئله قدس شریف و مسائل مهم جهان اسلام مثل مهدویت متناسب با فرهنگ، قومیت، ملیت و ... زائران مطرح شود.
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز گردهمایی نماز و مهدویت در تاریخ 1398٫07٫10 در محل سالن قلم چی با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس شهرستان بیرجند با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم با همکاری اداره کل آموزش و پرورش برگزار میگردد.
ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۸:۱۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز با حضور حجت الاسلام والمسلکمین کاظمی از تاریخ 8 تا 12 مهر ماه برنامه های فرهنگی آموزشی به شرح ذیل در استان اجرا میگردد. ردیف عنوان برنامه زمان مکان ساعت دستگاه همکار 1 نشست تخصصی نماز و مهدویت ویژه مادران 8مهر سالن ایثار 19:30 استانداری ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب رویکرد شناختی پاسخ علمای اهل سنت به مخالفان مهدویت با پرداخت به دفاع این علما از مهدویت به عنوان اندیشه ای وحیانی و به قلم حسین الهی نژاد روانه بازار نشر شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۷    
حجت الاسلام نصوری با اعلام حضور 50 نفر از کارشناسان و مبلغان مرکز تخصصی مهدویت در پیاده روی اربعین، گفت: روشنگری در مباحث مهدوی و مبارزه با جریان های انحرافی مثل احمدالحسن از جنبه های این حضور تبلیغی است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۵    
اشاره: مهدویت، موعود باوری به معنای اعتقاد به یک نجات بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد. اعتقاد به منجی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سیر تطور دیدگاه مفسران درباره مهدویت به زودی منتشر می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۵ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت با تأکید بر لزوم شناخت مبتنی بر قرآن و روایات از امام زمان(عج) تصریح کرد: شناخت ما نباید کوچه و بازاری و آمیخته با خرافات و اغلاط باشد، بلکه باید مبتنی بر آیات قرآن و روایات باشد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز تخصصی نماز با اشاره به فعالیت های این مؤسسه در عرصه آموزش و پژوهش از فارغ التحصیل شدن 300 نفر و همچنین تولید 300 اثر علمی و پژوهشی در طول 10 سال خبرداد. به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری رسا؛ آیین آغاز سال تحصیلی مراکز تخصصی مهدویت [...]
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۷    
حجت الاسلام دوست محمدی گفت: اگر مهدویت محور همه برنامه های مسجدی باشد آنگاه افراد سراغ گناه نمی روند. در چنین جامعه ای آسیب های اجتماعی که به دغدغه اصلی مقام معظم رهبری تبدیل شده، ظهور نمی کند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۲    
مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت با حضور حجت الاسلام قرائتی همراه با تجلیل از برگزیدگان این مرکز برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۰    
حجت الاسلام والمسلمین کلباسی از تولید بیش از 500 اثر مهدوی و همچنین آموزش معارف مهدوی به بیش از یک میلیون نفر در دوره های کوتاه مدت مجازی به همت مرکز تخصصی مهدویت خبرداد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۲    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، گذشته از اخبار و روایات فراوانی که از ناحیه رسول مکرم اسلام، صلی الله علیه و آله و حضرات ائمه معصومین، علیهم السلام پیرامون حضرت حجه بن الحسن ...