چهارشنبه ۰۱ اسفندساعت ۰۷:۵۰Feb 2019 20
 

جدیدترین‌های «معافیت از تحریم»

ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۶    
تحلیلگران غربی می گویند احتمالاً معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه مه تمدید می شود، اما شمار کشورهایی که از این معافیت ها برخوردار هستند، کاهش پیدا خواهد کرد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۸    
کره جنوبی در پی دریافت معافیت از تحریم های ایران 1.7 میلیون بشکه نفت خام از ایران در ژانویه وارد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۹    
کره جنوبی در پی دریافت معافیت از تحریم های ایران 1.7 میلیون بشکه نفت خام از ایران در ژانویه وارد کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۵:۳۲    
اقتصادنیوز: خبرگزاری فارس به نقل از الوطن مدعی شد که برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا از عدم تمدید معافیت های اعطا شده به برخی کشورها برای ادامه خرید نفت از ایران خبر داده است ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۲:۱۹    
برنامه مذکور بر مبنای این فرض است که معافیت از تحریم های آمریکا در اوایل ماه مه (اواسط اردیبهشت) منقضی می شود؛ بنابراین تا آن زمان باید بارگیری نفت ایران را پایان داده و مبادلات مربوطه را تکمیل کنیم.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۴    
برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، گفته است، کشورش برنامه ای برای تمدید معافیت از تحریم های نفتی ایران ندارد. تهران – اقتصادبرتر – 18 بهمن 97 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۴۱    
رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد دولت ترامپ قصد ندارد معافیت از تحریم های ایران را تمدید کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۱    
مسئول گروه ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت که دولت دونالد ترامپ قصد ندارد معافیت از تحریم های ایران را تمدید کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۳:۱۳    
یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا در سفر به ژاپن اظهار کرد مشتریان نفت ایران نباید انتظار معافیت های جدید از تحریم های آمریکا را داشته باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۴    
ایسنا : پالایشگاه های هندی ایندین اویل، بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم امیدوارند آمریکا معافیت از تحریم ها علیه صادرات نفت ایران را تمدید کند تا بتوانند به خرید نفت ایران ادامه دهند.آمریکا از نوامبر به هشت کشور از جمله هند معافیت 6 ماهه برای ادامه واردات نفت ایران تا پایان مارس داده است ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۹    
پالایشگاه های هندی ایندین اویل، بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم امیدوارند آمریکا معافیت از تحریم ها علیه صادرات نفت ایران را تمدید کند تا بتوانند به خرید نفت ایران ادامه دهند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۷    
شرکت "JXTG نیپون اویل اند انرژی" که بزرگترین پالایشگر ژاپن است، تقریبا سه ماه پس از دریافت معافیت از تحریم های آمریکا، از روز دوشنبه بارگیری نفت ایران را آغاز کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۹:۰۴    
به گزارش کردپرس، روزنامه "العربی الجدید" چاپ لندن در شماره امروز (دوشنبه) خود از برخی مسئولان برجسته در بغداد نقل کرده که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به زودی در راس یک هیئت بلندپایه راهی واشنگتن می شود جایی که قرار است مسائل بسیار مهم و حساسی را با مقام های آمریکایی مورد بحث بررسی قرار دهد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۸    
بزرگترین پالایشگاه ژاپن، شرکت نفت و انرژی جی اکس تی نیپون، تقریبا سه ماه پس از دریافت معافیت از تحریم های آمریکا به ژاپن، امروز بارگیری نفت ایران را از سر می گیرد.
عصر خبر   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۰۹:۰۴    
روزنامه اکونومیک تایمز هند در گزارشی نوشت دهلی نو باتوجه به نزدیک شدن به ماههای پایانی معافیت شش ماهه از اجرای تحریم نفتی ایران ، درگفت وگو با مقامات آمریکایی برای تمدید این معافیت تلاش می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۰۱:۰۰    
تحریم های آمریکا علیه ایران، همسایه غربی کشور یعنی عراق را نیز درگیر خود کرده است. عراق که بزرگترین شریک تجاری ایران است، بخش عمده ای از برق و گاز خود را نیز از ایران تأمین می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۰۸:۱۹    
مسئول همکاری های بین الملل نفت و گاز هند گفت : ما در حال مذاکره با آمریکا در مورد مسائل مرتبط با انرژی شامل معافیت از تحریم های ایران هستیم. این روند ادامه دارد .
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۵:۱۸    
یک مقام ارشد هند خبر داد که دهلی نو برای تمدید معافیت های نفتی در حال مذاکره با ایالات متحده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۵    
واردات نفت آسیا از ایران آغاز شده اما با نرخ پایین تری صورت می گیرد زیرا چین، هند، ژاپن و کره جنوبی تلاش می کنند معافیت از تحریم های آمریکا را که در مه منقضی می شود تمدید کنند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۷:۱۴    
شفقنا- مرکز تحلیلی اس اند پی گلوبال پلاتس آمریکا می گوید، کشورهای آسیایی مانند چین، ژاپن، کره جنوبی و هند در سه ماه اول سال 2019 میلادی روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از ایران وارد خواهند کرد. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۰    
دولت دونالد ترامپ می خواهد با فراهم آوردن فضا و توجیه کافی با ادامه صادرات نفتی ایران موافقت و احتمالا به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی در اواخر سال جاری میلادی کمک کند ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۱    
شرکت کاسمو اویل ژاپن با آغاز بارگیری نفت ایران، جدیدترین پالایشگر ژاپنی شد که واردات نفت ایران را با گذشت بیش از دو ماه از دریافت معافیت از تحریم های آمریکا از سرگرفت.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۱    
صنعت پالایش نفت ژاپن همچنان از دولت می خواهد معافیت از تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران را پس از پایان مدت 180 روز در مه، تمدید کند.
بازتاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۵ - ۱۲:۴۸    
آمارهای ، نشان داد، ایران در ماه دسامبر 2٫14 میلیون تن یا 503 هزار و 896 بشکه در روز نفت به چین فروخته که 12 درصد کمتر مدت مشابه سال 2017 است. مجموع صادرات نفت ایران به چین در سال 2018 به 29٫274 میلیون تن یا روزانه 585 هزار و 475 کاهش یافته است که 20 درصد کمتر از سال 2017 است. ...
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۷    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید کرد: تهدید به صفر رساندن خرید نفت ایران یک پروژه شکست خورده است و آمریکا تنها با هدف تبلیغ منفی علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۰    
تهران - ایرنا - رویترز نوشت؛ پالایشگاه نفت فوجی ژاپن، روز 20 ژانویه (دیروز 30 دی) اولین محموله نفت خام ایران را پس از معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران، بارگیری کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۳    
کشف باند قاچاق نقره از چین، اجرای 48 پروژه استراتژیک عمرانی و زیربنایی در سواحل مکران، دیدار و گفت وگوی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با مراجع عظام تقلید، وضعیت خرید خدمت سربازی در بودجه 98، مصوبات مهم مجلس؛ از منع بکارگیری ماهواره تا هدفمندی یارانه ها ...
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۸    
رئیس جمهوری عراق به منظور کسب معافیت از تحریم ایران راهی واشنگتن می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۸    
یکی از اعضای کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق با اشاره به اینکه این کشور می خواهد هم زمان با تهران و واشنگتن رابطه داشته باشد، افزود: دولت عراق قصد دارد یک هیات بلندپایه به ریاست برهم صالح، رئیس جمهور این کشور به واشنگتن بفرستد تا در رابطه با معافیت عراق از تحریم های آمریکا گفت وگو کنند.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۲:۱۸    
به گزارش کردپرس، عامر الفایز، عضو کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان عراق امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری المعلومه اظهار داشت: دولت عراق دارای یک تصمیم پا بر جا برای رفتن به واشنگتن با یک هیئت بلندپایه است و احتمال دارد برهم صالح ...
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۱:۵۸    
شفقنا- یکی از نمایندگان پارلمان عراق از تصمیم بغداد برای اعزام هیئت بلندپایه به آمریکا جهت بررسی تمدید معافیت از تحریم های علیه ایران خبر داده و تاکید کرد که احتمال دارد ریاست هیئت بر عهده رئیس جمهوری کشورش باشد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۱:۲۰    
عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق از احتمال سفر یک هیئت دولتی به ریاست برهم صالح به واشنگتن برای بررسی موضوع معافیت عراق از تحریم های اقتصادی علیه ایران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۵    
عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق می گوید به احتمال زیاد رئیس جمهوری این کشور برای معاف شدن بغداد از تحریم های ضد ایرانی آمریکا به این کشور سفر کند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۳    
اقتصادنیوز: رویترز طی گزارشی اعلام کرد که آمریکا احتمالا معافیت از تحریم واردات نفت از ایران را در ماه می تمدید خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۰:۲۴    
قطع جریان صادرات نفت خام ایران به بازار جهانی در حالی هدف اصلی تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران است که به عقیده تحلیلگران بین المللی، آمریکا به این هدف دست نخواهد یافت ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۸:۲۱    
تحلیلگران یک شرکت متخصص در ارزیابی ریسک سیاسی معتقدند که آمریکا معافیت از تحریم های نفتی ایران را تمدید خواهد نمود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۸    
به گزارش همسونیوز به نقل از رویترز، آمریکا احتمالا معافیت از تحریم واردات نفت از ایران را در ماه مه تمدید می کند، ولی تعداد کشورهای دریافت کننده این تحریم ها را کاهش می دهد تا خشم خریداران اصلی نفت ایران ، چین و هند را آرام کند و احتمال افزایش قیمت نفت را پایین بیاورد . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۳:۴۵    
دولت ترامپ با اجازه دادن به ایران برای ادامه صادرات نفت، فضایی را ایجاد می کند که در ادامه امسال می تواند کاتالیزوری برای کاهش قیمت های نفت باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۱:۴۳    
تسنیم : رسانه های آمریکایی می گویند یکی از اهداف دولت ترامپ پایین نگه داشتن قیمت جهانی نفت است و در این شرایط احتمال دارد برای جلوگیری از افزایش قیمت ها، معافیت ها از تحریم اعمال شده بر واردات نفت خام ایران را تمدید کند.
رویداد 24   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۵    
بریان هوک از تلاش آمریکا برای قطع درآمد های نفتی ایران صحبت کرده، اما برخی شواهد نشان می دهد معافیت ایران از تحریم های نفتی بعد از پایان دوران شش ماهه خود بار دیگر تمدید خواهد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۹:۵۵    
اقتصادآنلاین - عبدالله محمدی؛ برایان هوک، رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا امروز، در یک کنفرانس خبری در ابوظبی، اعلام کرد: آمریکا قصد اعطای معافیت بیشتر به کشورهای دیگر جهت خرید نفت ایران را خواهد داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۷    
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران امروز شنبه گفته هدف واشنگتن از صدور معافیت از تحریم های نفت علیه ایران جلوگیری از افزایش قیمت نفت بوده است.
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۰    
مایک پمپئو طی سفر به بغداد، در مسیر تلاشهای کشورش برای أخذ موافقت عراق در راستای التزام به تحریمهای ایران گام برداشت و بار دیگر با مخالفت عراقی ها مواجه شد ...
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۷:۳۹    
مردم نیوز : یک مقام ارشد بانکی هند روز سه شنبه اعلام کرد که هند پرداخت پول نفت ایران به روپیه را آغاز کرده است. پرداخت خرید نفت ایران به روپیه برای نخستین بار از زمان آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران از ماه نوامبر صورت می گیرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۸:۱۹    
تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز روز سه شنبه گزارش داد که ترکیه به دنبال معافیت از تحریم های نفتی آمریکا، پس از یک ماه وقفه، واردات نفت از ایران را از سر گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۶:۰۴    
پس از آنکه دولت آمریکا به ترکیه معافیت از تحریم های ایران را ارائه داد این کشور در ماه دسامبر خرید نفت از ایران را از سر گرفت.
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۴:۲۰    
در ماه های پس از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران بسیاری از پالایشگاه های دولتی هند به دلیل ابهاماتی که درباره امکان ادامه واردات نفت از ایران وجود داشت قادر به بارگیری نفت ایران نبودند ...
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۷:۳۱    
به گزارش کُردپرس ، پس از سال ها خشونت، جنگ و تحریم، عراق کشوری است که به تدریج و محتاطانه وارد دوران پس از جنگ می شود اما هیچ تضمینی برای صلح، ثبات و توسعه اقتصادی پایدار آن وجود ندارد و هرگونه فشار بیشتر روی عراق ...