پنجشنبه ۲۴ آبانساعت ۰۶:۳۰Nov 2018 15

جدیدترین خبرهای «معافیت از تحریم»

کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۶:۴۰    
به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، صفین دزه یی در کنفرانسی خبری با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران بر اقتصاد اقلیم کردستان تأثیری منفی دارد، گفت که اقلیم به عنوان بخشی از کشور عراق باید به تحریم های آمریکا علیه ایران پایبند بوده و آن ها را رعایت کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۵۲    
رویترز به نقل از منابع عراقی مدعی است عراق به دنبال افزایش مهلت 45 روزه معافیت از تحریم های ایران است و با تهران توافق کرده که این گاز وارداتی را با مواد غذایی تهاتر کند.
ایفنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۴۰    
پایگاه خبری فولاد ایران - سه شرطی کە "استو منوچین"، وزیر خزانه داری آمریکا به عنوان شروط معافیت از تحریم برای خریداران نفت ایران گذاشت عبارتند از : 1 : هیچ ارزی به دولت ایران پرداخت نشود . 2 : خرید نفت حداکثر یک سوم خرید فعلی باشد . ...
روز نو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۳۹    
ایالات متحده به دنبال یک کمپین اعمال فشار حداکثری علیه ایران است که تحریم ها با هدف کاهش صادرات نفت این کشور تا نزدیک به صفر را شامل می شود. اما آمریکا به مرور زمان این مساله را در می یابد که بسیاری از کشورها در جستجوی یافتن تامین کنندگان جایگزین با مشکل مواجه هستند ...
شفاف نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۹:۴۵    
فشار امریکا روی خریداران عمده ی نفت ایران جهت توقف کامل خرید نفت از ایران نگرانی های زیادی را در سطح جامعه به وجود آورد هرچند در نهایت کره جنوبی، هند، چین ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۶    
یک روزنامه سعودی اعلام کرد که برخی شخصیت های عراقی به نخست وزیر این کشور پیشنهاد دادند تا به واشنگتن برود و در رابطه با واردات برق و گاز از ایران معافیت ویژه بگیرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۸    
یک روزنامه سعودی اعلام کرد که برخی شخصیت های عراقی به نخست وزیر این کشور پیشنهاد دادند تا به واشنگتن برود و در رابطه با واردات برق و گاز از ایران معافیت ویژه بگیرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۲    
سفیر کره جنوبی در ایران با اشاره به اینکه مدت زمان معافیت از تحریم ها 6 ماه است، گفت: پول حاصل از خرید نفت در حساب بانکی ایران در کشور کره جنوبی پس انداز و برای مبادلات غیرنفتی با استفاده از وان پول رایج کشور کره جنوبی انجام می شود.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۲    
رئیس جمهور عراق اعلام کرد این کشور درمذاکرات خود با آمریکا از آنها خواسته است تا وضعیت بغداد را در تحریم ها علیه ایران درنظر بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۳    
سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: دریافت معافیت از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، برای امنیت انرژی هند بسیار مهم است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۸    
سفیر کره جنوبی در تهران می گوید که مذاکرات کشورش با آمریکا برای دریافت معافیت از تحریم ها موفق بوده و تجارت با ایران را ادامه خواهند داد.
صدای ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۶    
یو جانگ هیان سفیر جمهوری کره در تهران در گفت وگو با روزنامه اعتماد گفت: کره جنوبی توانسته ادامه تجارت بین ایران و کره را حفظ کند. اغلب رسانه های کره ای، مذاکرات کره جنوبی و امریکا برای دریافت معافیت از تحریم ها را موفق ارزیابی کرده اند. ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۱    
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معافیت از تحریم ها فرصت بهره برداری از زیرساخت های بندر چابهار را برای کشور فراهم می آورد، گفت: اینکه آمریکا یک کشتی که نزدیک یک سال گذشته غرق شده را در لیست تحریم ها قرارداده به نظر می رسد چندان منطق درستی برای اعمال این تصمیم وجود نداشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۸:۵۶    
یو جانگ هیان سفیر جمهوری کره در تهران در گفت وگو با روزنامه اعتماد گفت: کره جنوبی توانسته ادامه تجارت بین ایران و کره را حفظ کند. اغلب رسانه های کره ای، مذاکرات کره جنوبی و امریکا برای دریافت معافیت از تحریم ها را موفق ارزیابی کرده اند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۸:۴۰    
کره جنوبی اعلام کرد شرکت های بزرگ نفت و انرژی این کشور در حال برنامه ریزی برای از سرگیری واردات نفت خام خود به خصوص نفت سبک از ایران پس از کسب معافیت از تحریم های آمریکا هستند. منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۵:۰۶    
وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که این کشور معافیت از تحریم های ضدایرانی را بررسی می کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۷:۳۴    
پکن- ایرنا- کره جنوبی اعلام کرد شرکت های بزرگ نفت و انرژی این کشور در حال برنامه ریزی برای از سرگیری واردات نفت خام خود به خصوص نفت سبک از ایران پس از کسب معافیت از تحریم های آمریکا هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۷:۴۷    
با اعطای معافیت از تحریم ایران به ژاپن، شرکت هلدینگ ژاپنی جی اکس تی جی می گوید آماده می شود تا برای بارگیری نفت خام ایران در ماه دسامبر اقدام کند.
اینتیتر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۵:۲۳    
رییس جمهور آمریکا ضعیف بودن بازار جهانی نفت و جلوگیری از افزایش چشمگیر قیمت جهانی نفت را به عنوان توجیهی برای اعمال معافیت از تحریم های نفتی ایران بر چند کشور اعلام کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۰:۰۴    
رییس جمهور آمریکا ضعیف بودن بازار جهانی نفت و جلوگیری از افزایش چشمگیر قیمت جهانی نفت را به عنوان توجیهی برای اعمال معافیت از تحریم های نفتی ایران بر چند کشور اعلام کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۹:۴۱    
هنوز نام شرکت هایی که می خواهند نفت از ایران وارد کنند اعلام نشده، اما شرکت 'جی ایکس تی جی نیپون' بزرگترین پالایش کننده نفت ژاپن می گوید که کار بررسی شرایط موجود را در ارتباط با معافیت از تحریم ها آغاز کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۸    
مشتریان بزرگ نفت ایران پس از دریافت معافیت از تحریم های نفتی آمریکا علیه تهران، برای خرید نفت از ایران آماده می شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۱:۲۰    
وزیر بازرگانی ژاپن اعلام کرد که توکیو پس از معافیت از تحریم های ایالات متحده علیه تهران به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۱:۰۹    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز از مهر، برایان هوک، نماینده ویژه ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در یک کنفرانس رسانه ای گفت: عراق همچنان به دسترسی به انرژی مورد نیاز خود از ایران برای تولید و تامین برق ادامه خواهد داد. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۱:۰۲    
اعطای معافیت از تحریم های نفتی آمریکا به هشت خریدار، نگرانی ها نسبت به کمبود عرضه را تا حدودی برطرف کرده و از فشار بر شرکت ها، دولت ها و اقتصادهای سراسر جهان که با هزینه بالاتر نفت در کشمکش هستند، کم می کند.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۱    
به گزارش جماران؛ خبرگزاری رسمی کره جنوبی اعلام کرد پیش از اعلام معافیت این کشور از تحریم خرید نفت ایران توسط آمریکا، یک تیم از سئول به منظور رایزنی با تهران راهی جمهوری اسلامی شده بود. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۷:۵۳    
مردم نیوز : برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران مستثنی شده و می تواند به واردات انرژی از ایران ادامه دهد. بلومبرگ گزارش داد که برایان هوک گفت که به عراق معافیت از تحریم ها اعطا شد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۶:۰۶    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از برایان هوک، نماینده ویژه ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، در یک کنفرانس رسانه ای گفت که عراق همچنان به دسترسی به انرژی مورد نیاز خود از ایران برای تولید و تامین برق ادامه خواهد داد. ...
می متالز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۲۳:۵۳    
می متالز - وزیر بازرگانی ژاپن گفت پس از دریافت معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران، خریداران ژاپنی نفت خام ایران برای ازسرگیری واردات از جمهوری اسلامی آماده می شوند.
العالم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۲۳:۳۲    
معاون وزیر خارجه کره جنوبی در امور اقتصادی شنبه در تهران و در دیدار با عباس عراقچی جزییات معافیت این کشور از تحریم های آمریکا را تشریح کرد.