شنبه ۲۶ آبانساعت ۱۹:۰۵Nov 2018 17

جدیدترین خبرهای «جنگ تجاری»

ایسنا   ۳ ساعت پیش    
رییس جمهور چین در اجلاس APEC گفت: جنگ تجاری برنده ای به همراه نخواهد داشت و از کشورها خواست نظم مبتنی بر مقررات سازمان جهانی تجارت را حفظ کنند.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
کوالالامپور - ایرنا - شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در اجلاس سران سازمان همکاری های اقتصادی آسیا -پاسفیک (اَپک) با بیان اینکه جنگ تجاری که آمریکا راه انداخته است برنده ندارد، خواستار گسترش و تقویت تجارت آزاد در جهان شد.
صندوق بین المللی انتظار دارد که رشد اقتصادی جهان به 2.5 درصد در سال 2019 کاهش پیدا کند که کمتر از 2.9 درصد سال جاری است. ریسک های چشم انداز رشد جهانی شامل جنگ تجاری و تأثیر افزایش نرخ بهره امریکا در بازارها نوظهور است. ایتالیا هم می تواند بحران دیگری باشد که در اروپا ایجاد می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهشی آکسفورد اکانومیکز لندن در تحلیل اخیر خود، وضعیت آتی تجارت و رشد اقتصادی کشورهای مختلف را در سال 2020 میلادی تحت تاثیر جنگ تجاری پیش بینی کرده است. بر اساس گزارش این مرکز، کشورهای آسیایی بیش از سایر مناطق جغرافیایی از جنگ تجاری تاثیر خواهند پذیرفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : سران تجاری اتحادیه اروپا می گویند فهرستی از اهداف تلافی جویانه تهیه کرده اند که در صورت وضع تعرفه های خودرویی ترامپ علیه اعضای این اتحادیه، هدف افزایش تعرفه قرار خواهند گرفت ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۲۱:۳۱    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از یورونیوز، اتحادیه اروپا و فرانسه خواستار اعمال اصلاحات زیربنایی در ساختار سازمان تجارت جهانی شدند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۲    
تا اجلاس G20 فقط دو هفته باقی مانده و به نظر می رسد پیشرفت چندانی در مورد مسائل اساسی در زمینه تجارت طی مذاکرات بین ترامپ و رئیس جمهور چین در گردهمایی رهبران جهان صورت نگیرد .
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۰۷:۰۹    
نگاهی به روند جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن نشان می دهد که آمریکا به آرامی در حال از دست دادن بازار انرژی چین است.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۷    
وزیر اقتصاد آلمان گفت: از آنجایی که صدها شرکت آلمانی و اروپایی در چین و آمریکا برای بازارهای هر دو کشور کار می کنند، باید اروپا از جنگ تجاری چین-ایالات متحده جلوگیری کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۶    
کوالالامپور- ایرنا- نخست وزیر سنگاپور که کشورش ریاست اتحادیه جنوب شرق آسیا 'آسه آن 'را برعهده دارد گفت:روابط میان آمریکا و چین به ویژه جنگ تجاری میان این دوقدرت اقتصادی جهان پیامدهای عمیقی بر این اتحادیه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۵    
تهران - ایرنا - سه مقام دولتی ایالات متحده شب گذشته اعلام کردند چین پاسخی کتبی به درخواست ایالات متحده مبنی بر اصلاحات گسترده تجاری ارائه کرده است که می تواند منجر به پایان یافتن جنگ تجاری این دو کشور شود. مقامات یاد شده به جزئیات و محتوای پاسخ پکن اشاره نکرده اند.
پول نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۰:۴۲    
پول نیوز - جلسه دونالد ترامپ با وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا با نتیجه به تعویق افتادن اجرای تعرفه 25 درصدی واردات خودرو و قطعات آن تا آخر سال جاری میلادی به پایان رسید. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : پس از آنکه وزارت بازرگانی آمریکا گزارش ابتدایی خود را درمورد نحوه اعمال تعرفه های خودرو به کاخ سفید ارسال کرد، اکنون گروه خودروسازی فولکس واگن، دایملر و بی ام و خود را برای گسترش زبانه های آتش جنگ تجاری فراآتلانتیکی به حوزه خودرو آماده کرده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : جنگ تجاری که دونالد ترامپ به راه انداخته، به اختلافات مشاوران اقتصادی ارشد او دامن زده است. مقامات رسمی کاخ سفید چه در انظار عمومی و چه در پشت صحنه بر سر چگونگی حل اختلافات تجاری با چین، اتحادیه اروپا و سایر شرکای تجاری اختلاف نظر دارند ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۷:۲۳    
تهران- ایرنا- نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقستان گفت: جنگ تجاری که آمریکا با کشورهای دیگر راه انداخته است منجر به تضعیف اقتصاد جهانی و در نهایت بدترشدن وضعیت کشورهای در حال توسعه و قدرت گرفتن جریان های افراط گرایی و تروریستی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۰    
یک مقام چینی می گوید گرچه اقتصاد این کشور با مشکلات داخلی روبرو است، اما جنگ تجاری پکن-واشنگتن کمترین تأثیر را بر اقتصاد چین داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۶:۵۳    
تهران - ایرنا - نیویورک تایمز روز سه شنبه در گزارشی نوشت: قدرت گیری چین، مرهون نظام تجاری باثبات جهان است که آمریکا آن را ایجاد کرده و هردو کشور باید شرافتمندانه با این واقعیت برخورد کنند و جلوی یک جنگ تجاری گسترده را بگیرند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۴۳    
وزیر اقتصاد آلمان گفت که اروپا باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا از تشدید جنگ تجاری با آمریکا پرهیز کند.
ایفنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۴۰    
پایگاه خبری فولاد ایران - چین تاکنون به خوبی توانسته از پس جنگ تجاری برآید اما تداوم این جنگ می تواند مشکلات اقتصادی که این کشور با آن درگیر است را عمیق تر نماید ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۸    
آمازون مدعی شده است که افزایش تعرفه های واردات از چین به آمریکا تاثیر چندانی بر روی بازار اسپیکرهای هوشمند آمازون نگذاشته است.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۴۳    
دولت چین پس از آغاز جنگ تجاری با آمریکا در نظر دارد تا به منظور مقابله با تصمیمات یکجانبه ی این کشور، در واردات دانه سویا، دیگر کشورها را جایگزین آمریکا نماید. کشورهای آرژانتین، اوکراین، کانادا و روسیه از جمله گزینه های جایگزین پیش روی چین در زمینه کاهش واردات دانه سویا از آمریکا هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۸    
تهران - ایرنا - مدیر اجرایی مرکز تجارت بین الملل گفت: جنگ تجاری ترامپ با چین و دیگر کشورها، تاثیرات منفی بر تصمیمات تجاری جهانی و در نتیجه انتقال سرمایه به سرمایه گذاران و مصرف کنندگان می گذارد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۵۳    
کشاورزان آمریکایی قربانیان جدید جنگ تجاری آغاز شده توسط دولت دونالد ترامپ هستند.
می متالز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۳۰    
می متالز - به طور کلی مسائل تجاری بین آمریکا و شرکای تجاری اش سبب انحراف قیمت فولاد در سال 2018 شد. فولاد از جمله کالاهایی است که در دایره سیاست های حمایت از تولید داخلی آمریکا قرار دارد، چراکه با این کار قصد دارند مشکلات نبود تعادل بازار این کالا در سال های گذشته را اصلاح کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۴    
لی کچیانگ گفت: اختلافات اقتصادی و تجاری این کشور و آمریکا مشکلی جدی در روابط دوجانبه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۰۲    
چین اولین محموله گاز طبیعی مایع را از زمان وضع عوارض 10 درصدی بر واردات گاز طبیعی آمریکا در نیمه سپتامبر دریافت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۷    
کوالالامپور- ایرنا- ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی درحاشیه 33 امین اجلاس سران آسه آن در سنگاپور دونالد ترامپ را به عنوان عامل افزایش تنش میان واشنگتن و پکن و بروز جنگ تجاری میان دو طرف مورد سرزنش قرار داد.
زومیت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۶    
مینگ چی کو تحلیل گر سرشناس دلایلی را دال بر قابل توجه نبودن فروش آیفون XR ارائه کرده است.
ایفنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۰    
پایگاه خبری فولاد ایران - علی سعدوندی، اقتصاددان در خصوص تحریم های بانکی و راهکار ایران برای کم کردن اثر تحریم ها با اعتماد به گفت وگو پرداخت. وی معتقد است، زیرساخت های لازم برای ایجاد یک کانال پولی جایگزین در کشور وجود دارد اما برخی افراد هنوز به جنگ تجاری و پولی که کشور در آن درگیر است ...
جی اس ام   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۶:۳۸    
به نظر می رسد جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین به ضرر شرکت های خودروسازی تمام شده است، چرا که پس از 30 سال شاهد کاهش فروش خودرو در کشور چین هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۱    
به گفته وزارت اقتصاد و دارایی مالزی، این کشور واقع در جنوب شرقی آسیا به دنبال راهی برای جلب اعتماد سرمایه گذاران و جلوگیری از تبعات منفی جنگ تجاری چین و آمریکاست.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۲    
تهران - ایرنا - وال استریت ژورنال گزارش داد: تحریم های ضد ایرانی واشنگتن و جنگ تجاری آمریکا - چین؛ بیشترین فایده را برای شرکت های دارنده نفتکش داشته است که شاهد رشد چهار برابری درآمد بوده اند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۰    
طلا پس از این که سرمایه گذاران در واکنش به جنگ تجاری آمریکا و چین، متقاضی خرید دلار شدند، از بالاترین رکورد امسال که در آوریل به ثبت رسانده بود، حدود 11 درصد کاهش پیدا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۷    
قرار است طی هفته جاری نشست کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در سنگاپور و زیر سایه جنگ تجاری آمریکا با چین برگزار شود.
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۸:۰۵    
ب ام و در هفته های آینده تصمیم نهایی خود برای ساخت یا عدم ساخت شاسی بلندهای بیشتر در چین را خواهد گرفت چراکه تعرفه های جدید وضع شده بین کشورهای چین و آمریکا طبق تخمین ها باعث می شود 344 میلیون دلار از درآمدهای این برند آلمانی در سال 2018 تحت تأثیر جنگ تجاری دو غول اقتصادی جهان قرار گیرد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۷:۴۱    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ترند، حمید حسینی سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی ایران گفت : جنگ تجاری امریکا و چین و تصمیم چین برای اعمال وی در مورد آثار تحریم ها بر صادرات پتروشیمی ایران و چگونگی توانمندی ایران در پاسخگوی به مشتریان خود به ترند گفت ...
دیار میرزا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۷:۱۹    
کویت با یک تغییر موضع ناگهانی، عملا یک رقیب قدرتمند برای آمریکایی ها خلق کرد.
اقتصاد ایرانی   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۳:۳۷    
در ماه های اخیر بیشتر توجه ها به تاثیر جنگ تجاری ایالات متحده و چین بر زنجیره تامین جهانی و صدمات این جنگ بر برخی کشورهای آسیایی متمرکز بوده است و به گفته کارشناسان، تاثیرات منفی این جنگ تا دو سال آینده در آسیا قابل مشاهده خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۱    
آمار فروش خودرو در چین برای پنجمین ماه متوالی نزولی گزارش شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد : موسسه رتبه سنجی مودیز، یکی از سه موسسه رتبه سنجی معتبر جهان، در بیانیه جدیدی هشدار داد که رشد اقتصادی جهان طی دو سال آینده کند خواهد شد و جنگ تجاری بین چین و آمریکا شدت خواهد گرفت ...
می متالز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۴:۲۲    
می متالز - عملکرد هفتگی بازارهای جهانی نشان می دهد که قیمت نفت روند نزولی طی کرده و رشد ارزش دلار و چشم انداز نگران کننده جنگ تجاری فشارها بر قیمت فلزات را افزایش داده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۸    
تهران - ایرنا - در ماه های اخیر بیشتر توجه ها به تاثیر جنگ تجاری ایالات متحده و چین بر زنجیره تامین جهانی و صدمات این جنگ بر برخی کشورهای آسیایی متمرکز بوده است و به گفته کارشناسان تاثیر این جنگ تا دو سال آینده بر آسیا منفی خواهد بود.
می متالز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۱:۰۸    
می متالز - مدیرعامل فورتسکیو پیش بینی کرد که جنگ تجاری بر تقاضای سنگ آهن هیچ تاثیری نخواهد داشت.
ایفنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۹:۲۷    
پایگاه خبری فولاد ایران - یوان چین در چند ماه اخیر 16 درصد کاهش ارزش داشته که به اندازه کل کاهش آن از 2014 تا 2017 بوده است. با همین مقدار کاهش از 2014 تا 2017 رشد صادرات چین به راحتی بیش از متوسط رشد صادرات جهان و آمریکا شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : صادرات ماه اکتبر چین با غلبه بر تعرفه های ترامپ افزایشی بیش از انتظار داشت. براساس آخرین آمارهای گمرک این کشور که پنج شنبه منتشر شد، صادرات این کشور در ماه اکتبر نسبت به سال گذشته افزایشی 6/ 15 درصدی یافت.
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۵:۵۵    
تحلیل گران بر این باورند که علی رغم تنش های تجاری موجود و افزایش ابهامات در بازار چین، تقاضای سنگ آهن این کشور در سطوح بالا باقی می ماند. البته دولت چین بیکار ننشسته و بسته های اقتصادی مختلفی برای تحریک تقاضا ارائه می دهد و به توسعه زیر ساخت ها می پردازد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۴    
پکن- ایرنا- رهبران چین با اعلام آمادگی برای مقابله با سیاست های یکجانبه آمریکا در نبرد تجاری، از یک طرف خود را برای بدترین سناریوها آماده می کنند و از طرف دیگر می گویند به هر شکل از این دوره بحرانی و جنگ تجاری، عبور می کنند.
منجیل خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۲۰:۲۰    
با توجه به افزایش شدید صادرات دانه سویا آمریکا به ایران آن هم در شرایط تحریم کنونی حال این سوال مطرح می شود که آیا دانه های سویای وارداتی از آمریکا از سلامت کافی برخوردار هستند؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۳:۰۰    
پس از جنگ تجاری با چین و توقف واردات سویا از سوی این کشور، تولیدکنندگان آمریکا مجبور هستند برای ماندن در بازارهای جهانی ، محموله های سویای خود را به ایران صادر کنند، 13 محموله از ماه جولای به ایران آمده است.
افکار نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۰۱:۴۹    
در نتیجه جنگ تجاری ترامپ با اقتصادهای جهان، تاجران آمریکایی در ماه سپتامبر 4.4 میلیارد دلار عوارض بیشتر پرداخت کردند که 50 درصد نسبت به سپتامبر سال گذشته افزایش داشته است.