چهارشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۲۷Jun 2020 3

جدیدترین‌های «آیت الله مصباح»

 
خلیج فارس   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: پیشنهاد نماینده اصولگرای مجلس و از نزدیکان به آیت الله مصباح با انتقاداتی از سوی سایت اصولگرای مشرق روبرو شده است. مشرق نوشت: نمایندگان به رسالت اصلی خود یعنی "نمایندگی" یا همان قانون گذاری، نظارت و سیاست ورزی منتج به کاهش مشکلات بپردازند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حضور 12شاگرد آیت الله مصباح یزدی، رئیس مؤسسه امام خمینی(ره) در مجلس یازدهم روزهای دشوار و پرفراز و نشیبی را برای دولت اعتدالگرای روحانی رقم خواهد زد؛ طیفی صریح اللهجه که در 7سال گذشته رویه دولت در امور سیاسی ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وب سایت مشرق نیوز از پیشنهاد نماینده اصولگرای مجلس و از نزدیکان به آیت الله مصباح انتقاد کرد. حجت الاسلام حسین جلالی، نماینده منتخب مردم رفسنجان در مجلس یازدهم که پیش از این عکس مفروش کردن میز کار مجلسی خود با چفیه و عکس سردار سلیمانی را منتشر کرده بود ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۲    
آیت الله مصباح یزدی با بیان این که بالاترین درجه کمال، قرب الهی است، گفت: انسان باید تدریجا با اختیار خود فیض اعلی را از خداوند متعال دریافت کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۰:۱۶    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: اگر ماه رمضان گذشت و ما توفیق برخی عبادت ها را در این ماه پیدا کردیم بیشتر فکر خود را متوجه جایی کنیم که تکلیفی داشتیم و کوتاهی کردیم و در فکر جبران آن ها باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۵    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: کسانی که نزد خدا مقرّب ترند، مانند انبیا و اولیا، ترسشان از خدا بیشتر است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۳:۲۵    
حوزه/ با توجه به اختلاف مردم در استفاده از عقل و در دسترسی به محتوای وحی، چگونه همه انسان ها می توانند شناخت صحیحی نسبت به همه وظایف عقلی و تکالیف شرعی پیدا کنند تا زمینه انتخاب صحیح در هر مورد برایشان فراهم شود؟
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: قرآن فرموده دعا کنید تا خدا مستجاب کند اما شرط تحقق دعا این است که حقیقتا دعا باشد ضمن این که انسان به غیر از خدا امیدی نداشته باشد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۷:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام پناهیان گفت: تمنای حیات برتر به تعبیر قرآن حیات طیبه علامت دیگر حیات آدمی است که انسان را در مرحله عالی تر از حیات قرار می دهد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۷    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: دعا هایی که از اهلبیت (ع) نقل شده، مضامین عالی و بلندی دارد که اگر حال دعا و مناجات نیز نباشد مطالعه آن ها بسیار ارزنده است.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) کرونا را تلنگری برای بیداری بشر دانست و گفت: یک ویروس انسان قدرتمند را وادار به اظهار عجز می کند و اگر انسان هوشیار باشد بیدار خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۰۱:۱۶    
خاطره آیت الله مصباح یزدی از مرحوم آیت الله میرزا عبدالعلی تهرانی (ره) در شب 23 ماه مبارک رمضان
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا-رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: یکی از یقینیات آموزه های اسلام این است که هیچ پدیده ای بدون قضا و قدر الهی تحقق پیدا نمی کند. به گزارش شفقنا از رسا ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۲۰:۳۰    
آیت الله مصباح با بیان اینکه پدیده های عالم از ازل تا ابد به هم پیوسته است، گفت: گاهی کاری که فکر می کنیم ساده و کوچک است صد ها هدف مترتب برای میلیون ها انسان دارد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۶:۳۰    
سوء استفاده از نعمت ها، کفران نعمت است
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله مصباح یزدی رئیس موسسه امام خمینی(ره) با صدور پیامی درگذشت مرحوم محمد حسن جلیلی را تسلیت گفت.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جهان نیوز ، در کانال رسمی پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مصباح یزدی داستانی به شرح ذیل پیرامون اهمیت صدقه نقل شده است: روزی پیغمبر اکرم (ص) با اصحاب نشسته بودند. یک خارکنی داشت به صحرا می رفت. حضرت فرمودند: این شخص که می رود خار بکند یک مار او را می زند. خار کن رفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۷    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: تدبیر امام حسن (ع) این بود که به مردم، بنی امیه را بشناسند و همین امر موجب شد که زمینه برای قیام سیدالشهدا (ع) فراهم شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ - ۲۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مجموعه تصویری راه و ماه ؛ مباحث اندیشه اسلامی است که آیت الله مصباح یزدی با توجه به شبهات موجود در جامعه و نیازهای روز بیان داشته اند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۰۸:۳۷    
حوزه/ مجموعه تصویری راه و ماه هرشب در فضای مجازی صفحات مجازی آیت الله مصباح منتشر می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۰:۰۷    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: رشد و پیشرفت اسلام تا حدود زیادی مرهون جهاد اقتصادی حضرت خدیجه بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۷    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: لازم است در مضامین دعا دقت کنیم و دست کم، پیش از خواندن دعا، در ترجمه فارسی آن تأمل نماییم تا از مضامین آنچه می خوانیم اجمالا آگاه باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۵    
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: امتیازات علامه مطهری فقط در بعد علمی نبود؛ بلکه علاوه بر اینکه خطیبی ممتار، نویسنده ای برجسته و معلمی بزرگوار و از رهبران مبارزه با رژیم طاغوت بود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-صحنه رقابت حالا طوری است که به باور بسیاری، دو گزینه دیگر یعنی مرتضی آقاتهرانی و علیرضا زاکانی که به جای سابقه شکست در انتخابات ریاست جمهوری، در کارنامه سیاسی شان، سابقه نمایندگی و پیروزی در انتخابات مجلس را یدک می کشند، رقبایی جدی تر برای قالیبافند.
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۰۷:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
صحنه رقابت حالا طوری است که به باور بسیاری، دو گزینه دیگر یعنی مرتضی آقاتهرانی و علیرضا زاکانی که به جای سابقه شکست در انتخابات ریاست جمهوری، در کارنامه سیاسی شان، سابقه نمایندگی و پیروزی در انتخابات مجلس را یدک می کشند، رقبایی جدی تر برای قالیبافند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: چه نابجاست تکبر و غرور ما در مقابل خوان گسترده رحمت الهی! مگر چه داریم که به آن بنازیم؟ هر وقت که ما را می خوانَد، خود را با کاری سرگرم می کنیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۰۴ - ۰۹:۵۱    
حوزه/ افرادی که به وظیفه خودشان عمل کردند، ولی آثار اعمال دیگران دامن گیرشان شد، چه گناهی کرده اند که باید متضرر شوند و به این شرور مبتلا گردند؟ و آیا این شرور و مشکلات و نواقصی که بوسیله نافرمانی عده ای دامن گیر بقیه افراد جامعه می شود، قابل جبران هست یا نه؟
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۲    
حوزه/ از جمله لطف هایی که عقل ما نمی رسید و خدا خودش بیان فرموده این است که گاهی اموری در ظاهر برای شما نامطلوب است و این ها را جزو شرور حساب می کنید، اما همین امور نامطلوب، زمینه را برای کمالات بعدی، فراهم می کند و در واقع نعمت هایی است که باید از آن ها استفاده کنید.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران: آیت الله مصباح یزدی شخصیتی جنجالی در دو دهه اخیر بوده است. در ایام دولت اصلاحات به صورت هماهنگ مورد توجه و حمله جریان حامی دولت قرار داشت و به شدت افکار و آرا و نظریاتش باعث جنجال و هجمه به وی می شد. روی کار آمدن دولت احمدی نژاد و حمایت تام وی هم فصل دیگری از زندگی این روحانی بود ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله مصباح یزدی به سؤال در مقابل این شرور، چه موضعی باید اتخاذ کرد و چه رفتار اختیاری باید انجام داد؟ پاسخ داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مخلوق هایی که ما آن ها را شرّ می نامیم به دو دسته قابل تقسیم هستند: یک دسته شروری که در این عالم تحقق پیدا می کند. یک دسته شروری که مربوط به عالم ابدی است، و در واقع، بازتاب اعمال ناشایست انسان در دنیاست.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۲۰:۰۸    
توجه خاص به نوجوانان در دیداری که رهبر معظم انقلاب با مردم قم داشتند، ایشان به منزل حضرت آیت الله مصباح یزدی نیز تشریف بردند. پس از دیدار و احوالپرسی، به آیت الله مصباح فرمودند: من سخنرانیهای شما را که در کتاب آذرخشی دیگر از آسمان کربلا جمع آوری شده بود مطالعه کردم. مباحث آن خیلی عالی بود ...
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۶:۴۸    
کتاب ذوالشهادتین امام برش هایی از خاطرات و روایت های تاریخی آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، با اهتمام محمدحسن روزی طلب، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ - ۲۱:۲۵    
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به درخواست مکتوب یکی از جوانان که خواستار موعظه شده بود پاسخ داد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس یازدهم خیلی زودتر از آنچه فکر می شد آغاز شد، حتی پس از اعلام نتایج صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم و روزهایی که هنوز زنگ آغاز تبلیغات و رقابت انتخاباتی زده نشده بود، این ماراتن آغاز شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ادعای آیت الله مصباح درباره پیشنهاد مذاکره مخفیانه به آمریکا، عجیب نیست اگر رئیس جمهور بعدی پوپولیست باشد، پاپ خواستار گفت وگو و خویشتنداری آمریکا و ایران شد، جزئیات سیلی موشکی ایران به آمریکا در عین الاسد، پذیرش خطای انسانی در ماجرای شلیک به هواپیمای اوکراینی و واکنش مسئولان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: فقها در اولویت بین سلامت و بهداشت و امر دینی، سلامت را ترجیح می دهند که سلامتی مقدم بر بسیاری از امور دینی است که از جمله موارد استثنا در این زمینه شهادت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۳:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
آیت الله مصباح یزدی گفت: در اینکه محرومیت از اماکن مقدسه برای ما خسران است تردیدی نیست. اما در این عالم خیلی از نفع و ضررها با هم تزاحم پیدا می کنند و باید اهم آنها را تشخیص داد؛ الآن هم کسی اصل زیارت را ممنوع نکرده، بلکه گفته اند این چند روز نروند.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۲:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
انتخاب: آیت الله مصباح با اشاره به موضوع بیماری کرونا می گوید: برخی شُرور جنبه ثانوی یا عکس العملی دارد. یعنی موجودی کاری انجام می دهد و به دنبال آن شری تحقق پیدا می کند. مثال روشنش این است که انسانی گناه می کند و به آثار گناه مبتلا می شود. ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
این روزها صحبت از بلاها و بیماری ها به خصوص کرونا است. خدا چرا این شُرور (مثل سرطان و کرونا) را خلق کرده است؟! وظیفه ما در قبال این بلاها چیست؟ در بیان آیت الله مصباح یزدی.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۰:۰۷    
این روزها صحبت از بلاها و بیماری ها به خصوص کرونا است. این بلاها چرا به وجود آمده است؟ وظیفه ما در قبال این بلاها چیست؟
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حضرت آیت الله مصباح یزدی در هجدهمین جلسه از سلسله جلسات اخلاق و سیاست دربارۀ عبرت آموزی از حوادث صدر اسلام فرمایشات خود را ایراد کردند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۷    
حوزه/ خدای متعال را شکر می کنم که به ملت آگاه و بصیر ما توفیق داد که باردیگر یکی از بزرگ ترین واجباتشان (که مصداق حفظ نظام است) را به خوبی انجام دهند و از کسانی که با تمام قوا در فراهم کردن مقدمات انتخابات و برگزاری سالم آن تلاش کردند به نام یک شهروند ایرانی تشکر می کنم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در صفحه توئیتری منتسب به آیت الله مصباح یزدی آمده است: در دنیا گرفتاری های زیادی برای همه پیش می آید. فقط نوع، شکل و زمان آن با یکدیگر فرق می کند؛ گاهی بیماری و فقر، گاهی هم بلاهای اجتماعی مانند زلزله، سیل و طوفان.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب خاطرات و اسنادِ مبارزات حضرت آیت الله مصباح یزدی که جدیدترین اثر محمدحسن روزی طلب است، توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.