دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۷:۴۷Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اس 400»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- ترکیه به ازای موافقت با عضویت سوئد و فنلاند در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، خواستار لغو تحریم های آمریکا و غرب علیه آنکارا بر سر خرید موشک های اس 400 و توقف حمایت این دو کشور از حزب کارگران کردستان (PKK) است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۵:۵۳    
ترکیه نه تنها در مورد خرید، بلکه درباره به کارگیری اس 400 نیز دچار تناقض شده و در ماجرای جنگ اوکراین، شرایطی به وجود آمد که خطاهای مهم تیم اردوغان در ترکیب مسائل کلان دفاعی با محاسبات و منافع زودگذر را نمایان کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۷    
ایران پرس: در شرایطی که دولت ترکیه پس از تهدید های مکرر آمریکا و متحدانش در منطقه، بار دیگر به سمت مذاکره با این کشورها متمایل شده، مقام های ترکیه بر دریافت دومین سری از سامانه موشکی اس 400 روسیه تاکید کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر بر پافشاری آنکارا در دستیابی به دومین سری سامانه موشکی دفاع هوایی اس 400 ساخت روسیه تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صنایع دفاعی ترکیه گفت: ما از همان ابتدا برای خرید دو سری از سامانه موشکی اس 400 قرارداد امضا کرده بودیم.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۸:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ترکیه در حال ایجاد یک مرکز آزمایش و ادغام برای ساخت سامانه های دفاع هوایی و موشکی داخلی است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۹    
تحلیلگر سرشناس جهان عرب معتقد است رای رژیم اسرائیل علیه روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و رویکرد ضد روسی این رژیم در نهایت به رویکرد جدی کرملین و تسلیح سوریه به سامانه موشکی اس400 و جنگنده های مدرن منجر خواهد شد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۲:۵۱    
چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه می گوید: آنکارا سامانه های اس 400 را که از روسیه خریداری کرده به اوکراین نخواهد داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اظهارات اردوغان و چاووش اوغلو نشان داد که خبر رسانه های آمریکایی در مورد احتمال انتقال اس 400 به اوکراین، مقامات ترکیه را به خاطر واکنش احتمالی روسیه، نگران کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه موضوع سامانه اس 400 پایان یافته است، گفت: این سامانه دیگر بخشی از منظومه دفاعی ما شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۸:۵۰    
آمریکایی ها، پیشنهاد تحویل دادن سامانه دفاعی اس 400 به اوکراین را، به عنوان یک فرصت طلایی برای بهبود روابط با ترکیه ارزیابی میکنند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – فخرالدین آلتون ، مسئول ارتباطات دفتر ریاست جمهوری ترکیه از واشنگتن خواسته تا جنگنده اف 35 و سامانه پدافند پاتریوت را بدون هیچگونه پیش شرطی در اختیار این کشور قرار دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه نوشت: آن چیزی که غرب امروز باید انجام دهد این است: جنگنده های اف 35 و نیز سامانه موشکی پاتریوت بدون پیش شرط به ترکیه تحویل داده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صنایع دفاعی ترکیه با بیان اینکه ترکیه هیچ قصدی برای صرفنظر کردن از سامانه موشکی اس 400 ندارد، گفت: این دیگر موضوعی برای بحث نیست.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۱۵:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ترکیه همچنان به امکان دستیابی به توافق صلح بین روسیه و اوکراین امیدوار است، در حالی که به عقیده وزیر امور خارجه روسیه، آمریکا بر مقامات کی یف فشار آورده و به آنها اجازه نمی دهد با خواسته های منطقی طرف روسی موافقت کنند، البته روند مذاکرات ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
منابع مطلع از پیشنهاد آمریکا به ترکیه برای انتقال سامانه اس 400 ساخت روسیه به اوکراین در روند جنگ جاری در خاک این کشور خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رسانه های غربی از پیشنهاد جدید آمریکا به ترکیه درباره سامانه اس 400 خبر دادند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
هند در تلاش برای استقرار سامانه دفاع موشکی پیشرفته اس-400 روسیه بوده و نخستین واحد آن را در ماه آوریل عملیاتی خواهد کرد.
سلام نو / انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
فلاحت پیشه، رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبیعتا شأن و جایگاه ایران به گونه ای نیست که مناسباتش با غرب وابسته به نوع مناسباتش با شرق باشد، تاکنون این گونه نبوده است و از این به بعد هم نخواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه خرید سامانه اس 400 یک ضرورت است نه یک گزینه، گفت: این سامانه ها به کسی آسیب نمی رسانند مگر اینکه به ما حمله شود.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- پایگاه خبری "آسیاتایمز" در گزارشی ضمن پرداختن به حمله سنگین اخیر جنگنده های اسرائیلی به "بندر لاذقیه" سوریه، به طور خاص سعی کرده به رمزگشایی از این نکته بپردازد که چرا سامانه های پدافندی پیشرفته اس 400 روسیه که در استان لاذقیه مستقر بودند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رسانه هندی گزارش داد که اولین سری از سامانه موشکی اس 400 این کشور احتمالا تا ماه فوریه (بهمن) در پایگاه هوایی پنجاب مستقر می شود.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۲:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
عصر ایران: یک روزنامه روسی در گزارشی نوشت احتمال دارد در جریان سفر آتی "سید ابراهیم رییسی" رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو، قراردادهای خرید دهها فروند جنگنده سوخو 35 و سیستم های دفاع هوایی روسی بین دو کشور امضا شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۴:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
یک نشریه آمریکایی از احتمال توافق ایران و روسیه برای خرید جت های جنگنده روسی در آینده ای نزدیک خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۳    
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه می گوید ترکیه به رغم عضویت در ناتو، استقلال عمل خود را برای مراوده با مسکو حفظ کرده و روسیه هم به نوبه خود آماده تجهیز آنکارا به اس 400 های بیشتر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین گفت، روسیه قصد دارد یک محموله دیگر از سامانه های دفاع موشکی اس-400 را به ترکیه ارسال کند.
مردم فردا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
اولین محموله از سامانه موشکی زمین به هوای اس-400 روسیه وارد هند شد و بر اساس اظهارات وزیر امور خارجه هند، تحویل آن همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۲۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- "هارش واردهان" معاون وزیر امور خارجه هند روز دوشنبه همزمان با حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در دهلی نو اعلام کرد که تحویل سامانه موشکی اس 400 روسیه به دهلی نو آغاز شده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
این روز ها در دوره ای از رقابت موشکی شدید بین دولت های بزرگ قرار داریم، رقابتی که بین موشک های روسیه از طراز اس 400 و اس 500 و همتای آمریکایی آن، موشک های پاتریوت وجود دارد و دیگر کسی از جنگنده های سوخوی اس 35 روسیه یا جنگنده های اف 35 امریکا صحبت نمی کند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۱:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بخش همکاری بین المللی و سیاست منطقه ای در گروه دولتی روسی"روستک فاش کرد، عربستان دیگر در فکر خرید سامانه های دفاع موشکی اس-400 نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه چهارشنبه شب تأکید کرد که آنکارا و مسکو توافق کرده اند که جزئیاتی از تولید مشترک سامانه دفاع موشکی اس 400 را بیان نکنند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۷    
تصاویری از انتقال سامانه های پدافندی اس 400 روسیه به مرز اوکراین را می بینید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
واکنش مخالفین به سخنان اردوغان در مورد اقتصاد، تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۳:۲۰    
رئیس جمهور ترکیه از موضع آمریکا در قبال اقدام ترکیه به خرید سامانه های دفاعی اس 400 از روسیه انتقاد کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا نوشت:مدیر کمپانی بزرگ ساخت تسلیحات روسیه در حاشیه نمایشگاه هوایی دوبی 2021 گفت، این کمپانی دولتی روسیه در حال رایزنی با هفت شریک برای تامین احتمالی سامانه های دفاع موشکی اس-400 برای آنهاست.
سلام نو / میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مسکو تحویل سامانه پدافند هوایی اس -400 به دهلی نو را آغاز کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر یک نهاد زیرمجموعه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، روند تحویل سامانه پدافند هوایی اس-400 این کشور به هند آغاز شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه از تشکیل کارگروه مشترک آمریکا و ترکیه برای حل پاره ای از مشکلات فیمابین که منجر به ایجاد تنش های کم سابقه در روابط دو کشور شده خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اعلام روسیه در مورد احتمال مجهز کردن ایران به سامانه دفاعی اس 400، موجب نگرانی آمریکا و اسرائیل در مورد افزایش قدرت تهران برای مقابله با حملات آن ها شده، بویژه حملاتی که برنامه های هسته ای تهران و شبه نظامیان وابسته به آن را هدف می گیرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع ترکیه از دور جدید نشست مشترک نمایندگان این کشور و آمریکا بر سر موضوع قرارداد جنگنده های اف - 35 همزمان با خرید محموله جدید اس 400 از روسیه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه در حاشیه نشست جی 20 دیدار کردند حال آنکه ظاهراً دلخوری واشنگتن از بابت تجهیز آنکارا به اس-400 روسی، از اصلی ترین دغدغه های طرف آمریکایی بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۵:۰۳    
کاخ سفید درباره دیدار رهبران ترکیه و آمریکا اعلام کرد: ملاحظاتمان درباره سامانه موشکی اس 400 و نیز نگرانی هایمان درباره حقوق بشر و حاکمیت قانون را به طرف مقابل اعلام کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۶:۱۰    
مناقشات متحدان ناتو با ترکیه بر سر اس 400 و اف 35 ادامه دارد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در سفر کاری خود ابتدا به رم رفته تا در روز های 30 و 31 اکتبر در اجلاس گروه 20 شرکت کند. بایدن با مکرون رئیس جمهور فرانسه صحبت خواهد کرد تا یخ های ایجاد شده در روابط دو کشور بر سر معامله زیردریایی با استرالیا آب شود. ...
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر ایران به سیستم اس 400 و هواپیماهای سوخو 30 و سوخو 35 دست یابد علاوه بر نیروی موشکی استراتژیک و پهپادها ، می تواند روی هواپیماهای بسیار پیشرفته روسی نیزحساب کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۴۲ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان- رئیس جمهور ترکیه- که پیشتر با اعلام مصمم بودن کشورش به تکمیل خرید سامانه دفاع موشکی اس 400 از روسیه باعث ریزش ارزش لیر شده بود یک بار دیگر گفته است در صورت تحویل نگرفتن جنگنده از آمریکا از روسیه جنگنده خواهد خرید و این مسئله می تواند با پاسخ تحریمی آمریکا همراه شود.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۵    
برخی منابع از اقدام آنکارا در انتقال سامانه پدافند هوایی اس 400 ترکیه به جمهوری آذربایجان برای استفاده احتمالی علیه ایران، پس از تشدید تنش ها میان باکو – تهران خبر دادند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها در وضعیت استثنائی به سر می بریم. از یک سو بحران های تازه ای در پیرامونمان شکل گرفته که هم مرزهای شرقی و هم مرزهای غربی و شمال غربی ما را تحت تاثیر قرار داده است ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون اول وزیر خارجه آمریکا امروز در بیانیه ای مطبوعاتی ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده و هند اختلافات خود را بر سر تصمیم دهلی نو برای خرید سامانه های موشکی ضد هوایی اس -400 روسیه حل کنند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش "فرانس 24"، این بیانیه چند روز پس از دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و گفت و گو در مورد افزایش همکاری های نظامی از جمله خرید جنگنده و زیردریایی منتشر می شود. ...