جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۰:۲۶Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تئاتری»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۰۳    
به آن چه در سال 1401 بر تئاتر و تئاتری ها گذشت نمی توان بدون در نظر گرفتن اتفاقات 25 شهریور به این سو نگریست. اتفاقاتی که از جمله آن ها می توان به زندان افتادن کسانی چون حمید پورآذری و سهیلا گلستانی و قرار گرفتن تئاتر در برابر دوگانه اجرا رفتن یا اجرا نرفتن اشاره کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: سیاوش طهمورث، فروردین امسال تئاتری را که 30 سال پیش روی صحنه برده بود دوباره اجرا می کند. او می گوید معرکه در معرکه تئاتر مورد علاقه اش است که 200 بار در تهران اجرایش کرد و 6 ماه در آمریکا روی صحنه بردش. این نمایش همان سال ها یک ماه در فرانسه و یک ماه در آلمان اجرا شد.
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
احمد دامود نویسنده، پژوهشگر، مدرس و مترجم روز پنجشنبه 25 اسفند 1401 در 84 سالگی درگذشت. او که در بزنگاهی تاریخی وارد تئاتر ایران شده بود؛ اوایل دهه70 همانطور که هنوز در حوزه ترجمه دچار مشکل بودیم و کتاب های تالیفی بسیار اندک بود، سفر به خانه ابدی را تنها با حضور 5 نفر از دوستانش انجام داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در سال 1401 اهالی تئاتر چهره های شناخته شده و هنرمندان پیشکسوت و جوانی را از دست دادند که تا سال ها جای خالی شان در فرهنگ و هنر ایران احساس خواهد شد.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از زومجی، فیلم نهنگ (The Whale) اثری اقتباسی از یک نمایشنامه است که از لحاظ فرم به خواستگاه تئاتری اش وفادار می ماند. این فیلم برای آرونوفسکیتجربه ای رو به عقب و برای برندان فریزر شروعی دوباره را رقم زده است!
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۱    
در حالی سال 1401 به روز های پایانی خود نزدیک می شود که باید امسال را سالی پر از رویداد و جشنواره در حوزه هنر های نمایشی کشور به خصوص تئاتر نامید. البته آنچه مهم است اینکه مهم ترین هدف از برپایی و برگزاری جشنواره های ریزودرشت ایجاد تأثیرگذاری بر حوزه مربوطه است که صدالبته مطلوب و نامطلوب بودن آن را ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۳    
اگر علاقمند به تئاتری در حوزه زنان هستید تنها امروز فرصت دارید که به دیدن تئاتر ثائر که به همت دفتر تخصصی هنرهای نمایشی شهرداری اصفهان در تالار هنر اصفهان به نمایش درآمده بروید. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۷    
با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و نیز جمعی از پیشکسوتان و فعالین تئاتری شهرهای مختلف استان، آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی آکتورال گشایش یافت.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سه نمایش به صحنه رفته در تالار های قشقایی، سایه و کارگاه نمایش تئاتر شهر شامگاه روز دوشنبه بیست و دوم اسفندماه با قدردانی رئیس این مجموعه از کارگردانان این آثار نمایشی به اجرای خود پایان دادند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل هنرهای نمایشی از برنامه های ویژه تئاتر شهر و تماشاخانه ها در سال آینده و همچنین راه اندازی کانون های تئاتری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر مرکز تئاتر مولوی اعلام کرد فعالیت این مجموعه تئاتری در سال جدید، بعد از تعطیلات نوروز 1402 آغاز می شود.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
سینماپرس: قدرت الله ایزدی درباره ی حضورش در تلویزیون که قرار است یادآور سال های دور رشید باشد، چنین گفت: امیدوارم خنده ای بر لبان مخاطبان بیاورم. هنوز هم که بعد از بیش از 40 سال کار می بینم که مردم دوستم دارند، خداراشکر می کنم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۷:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد رحمانیان با ابراز خوشنودی از چاپ دوم نمایشنامه شب سال نو اعلام می کند که گروه های تئاتری در هر کجای کشورمان می توانند بدون اجازه او این نمایشنامه را اجرا کنند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۸   + ۳۳ سایت دیگر  
با حکم محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای شورای سیاست گذاری بیست ویکمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی معرفی شدند. علی نصیریان، داوود فتحعلی بیگی، غلامرضا منتظری، حسن قنادیان، محمدباقر قهرمانی و هوشنگ جاوید اعضای این شورا هستند.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
سینماپرس: تهیه کننده جورچین با اشاره به شوخی این برنامه با شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، گفت: شناسایی و معرفی چهره های طنز جدید از اهداف این برنامه است و در این مجموعه تعداد زیادی از بازیگر تئاتری که تا حالا جلوی دوربین نبودند را آورده ایم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
شامگاه پنجشنبه، 11 اسفند 1401 چهارمین جشنواره نمایش کَل گراش با حکم دادستان گراش (شهری در جنوب استان فارس) در میانه راه متوقف شد. در دستور دادستانی اشاره ای به دلیل تعطیلی جشنواره نشده هرچند شنیده ها حاکی از آن است که ایرادات وارده به حجاب تماشاگران، موجب صدور این حکم شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۲    
جشنواره نمایش های آیینی سنتی همه ساله به خاطر حفظ کهن الگوهای نمایشی مورد توجه طیف وسیعی از جامعه تئاتری قرار می گیرد و مردم نیز این دست نمایش های آیینی و بومی را دوست دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
بعد از یک هفته تکاپوی تئاتری ها، پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان در اصفهان با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کارگردان کنسرت نمایش دل آرام با اشاره به اینکه دغدغه پاسخگویی به سوالات نسل جدید و تبیین نقش اجتماعی زن در ایران باستان و ایران اسلامی بهانه ای برای شکل گیری ایده این نمایش شد، گفت: این گروه یک گروه نمایشی صرف نبوده و گروهی مردمی، جهادی و هیئتی است که در حوزه نمایش نیز فعالیت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
با معرفی نامزدهای جوایز اولیویه 2023 برای انتخاب بهترین تئاتری های بریتانیا، پل مسکال اینجا هم نامزد کسب جایزه شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۵    
همین یک ماه پیش نمایش پنچری روی صحنه بود؛ نمایشی که قرار بود ادامه فعالیت های تئاتری شهرام عبدلی باشد، اما تبدیل به آخرین حضورش روی صحنه شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک تحلیلگر مسائل سیاسی در روزنامه اعتماد نوشت: شرایط ایران امروز را می توان به صحنه تئاتری تشبیه کرد که بازیگران در آن به تماشای نمایشی نشسته اند که خود زمانی بازیگر آن بوده اند ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
شهرام عبدلی همچنین پیشینه تئاتری داشت و اخیرا در نمایش پنچری در سالن شهرزاد روی صحنه رفته بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
شانزدهمین جشنواره تئاتر ملی رضوی که خرداد ماه سال آینده در تبریز برگزار خواهد شد، هیئت بازخوانی متون خود را معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اجرایی نمایش چند مرد و چند زن گفت: سانس این نمایش را طوری برنامه ریزی کردیم که به ساعت کاری کارمندان لطمه وارد نشود و بتوانند از اجرا دیدن کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزهای تئاتری تعاملی با عنوان جهنم سرد در موزه عبرت در حال اجرا است، در این ویدئو گوشه ای از شکنجه های ساواک که در این نمایش بازنمایی شده است را مشاهده خواهید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۸:۵۶    
نمایش گوله بهار تئاتری به کارگردانی مرتضی زحمتکش از استان گیلان است که در دومین روز از ششمین جشنواره منطقه ای تئاتر افراد دارای معلولیت کاسپین به نمایش گذاشته شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
تله تئاتر آقا رشید به کارگردانی احمدرضا معتمدی برای پخش از تلویزیون تولید می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از ایرنا ، در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80، مجموعه طنزی با محوریت شخصیتی به نام آقا رشید از تلویزیون پخش می شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارگردان تئاتر در خصوص بازتولید برخی از نمایش های تئاتری گفت: بعضی نمایش ها تاریخ مصرف ندارند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مجید قناد مجری قدیمی تلویزیون در گفت وگویی اعلام کرد که برای کودکان زلزله زده خوی، هدیه جمع آوری می کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دل هایشان گرفته است، اشک غم بی خانمانی روی چشمانشان چون یک شبنم نشسته، اما دلشان خیلی زود نرم می شود، مخصوصا اگر هنرمندان کنارشان حضور پیدا کند و دستشان را به نشانه همدردی بفشارد. از کودکان خوی می گویم که با یک حرکت جهادی تئاتری ها دلشان شاد شده است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اجرای نمایشی با بازی کوثر افتخاری که یک چشمش را در اعتراضات اخیر از دست داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۱۷    
هیئت انتخاب و بازبینی بخش نمایش های صحنه ای جشنواره فرهنگی و هنری مرزداران، نمایش های راه یافته به مرحله نهایی این رویداد تئاتری را معرفی کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۰۰    
فهیمه پناه آذر- روزنامه نگار سرهنگ ثریا یکی از فیلم هایی است که شانس گرفتن سیمرغ را در بخش بازیگری زن دارد؛ فیلمی که به ماجرای منافقین در اردوگاه اشرف می پردازد؛ قصه مادرانی که در انتظار فرزندان خود هستند. لیلی عاج با اینکه تئاتری است، اما تجربه فیلمسازی اش به انجمن سینمای جوان برمی گردد ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
البته مواجهه با سرهنگ ثریا، حتی بدون آن پیش نیاز نمایشی هم ممکن است و پیشنهاد می شود؛ به خصوص تماشای بازی ژاله صامتی که از شانس های اصلی دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن است و باتوجه به فضای فیلم و غلظت احساسات نقش، موفقیت او در مراسم اختتامیه دور از دسترس نیست ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چند اثر نمایشی به طور همزمان در تماشاخانه های تهران روی صحنه می روند. در چند هفته اخیر اجرای نمایش های صحنه ای در سالن های نمایشی پایتخت رونق گرفته است و گروه های تئاتری اجراهای خود را در این سالن ها از سر گرفته اند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
او برای ادامه تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد سینما از ایران رفته است و چندین سال با بهرام بیضایی کار کرده است. میرزامحمدی بعد از پایان تحصیلات، تصمیم می گیرد که به ایران بازگردد. او یکی از دلایل بازگشت به ایران را دیدن بازخورد فیلمش از نگاه مخاطبان عنوان می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
کارگردان تئاتر ممدشاه گفت: ما تئاتری در شأن و اعتبار یزد به جشنواره فجر بردیم اما مسئولین استان در حد و شأن یزد ما را حمایت نکردند و حتی بعضی ها جواب مکاتبات و تلفن ها را نمی دادند.
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
کارگردان فیلم سینمایی آه سرد گفت: برای بازی های این فیلم ترجیح دادم که از بازیگران تئاتری استفاده کنیم و برای فیلم ما این انتخاب ها مناسب بود.
هنرمندان تئاتر استان اردبیل در چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خوش درخشید و جوایز ارزشمند این رویداد تئاتری را به خود اختصاص دادند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
با اتمام چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر، مجموعه سالن های نمایشی که میزبان این جشنواره بوده اند، چند روزی به استراحت می پردازند و در ادامه فعالیت خود را با اجرای نمایش های تازه ادامه می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دو مجموعه تئاتری برای جمع آوری کمک های مردمی در حمایت از هموطنان زلزله زده خوی پیشقدم شدند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - نمایش بسیار متفاوت و جذاب و دلچسب "آلاء" در ژانر دفاع مقدس، نخستین نمایش با بکارگیری تکنیکِ اِریال یوگا (یوگا با پارچه) Aerial yoga) ) در تئاتر ایران، سبک تا به حال کار نشده ای در تئاتر است که به تئاتری ها پیشنهاد می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارگردان اصفهانی حاضر در جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان اینکه این استان دارای بالاترین آمار گروه های تئاتری ثبت شده در کشور است، گفت: اصفهان همیشه و در همه جشنواره ها در کشور سرآمد است اما گاهی در شهر خودمان درگیر کاستی ها و مشکلاتی هستیم که برای برطرف شدن به مدیریت صحیح نیاز است.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سینماپرس: اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران تئاتری در تالار وحدت برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شامگاه امروز سه شنبه 11 بهمن ماه 1401 با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و مدیران تئاتری در تالار وحدت برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز سه شنبه یازدهم بهمن ماه در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم برگزیدگان بخش های مختلف معرفی شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۲:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران تئاتری در تالار وحدت در حال برگزاری است.
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران تئاتری در تالار وحدت در حال برگزاری است.