شنبه ۰۵ خردادساعت ۱۲:۴۹May 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش خطر مرگ»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس مطالعه جدید متخصصان دانشگاه هاروارد، مصرف یک قاشق چایخوری روغن زیتون در روز خطر مرگ بر اثر زوال عقل را کاهش می دهد.
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۰:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
فراتر از سلامت قلب، یافته ها توصیه های رژیم غذایی فعلی را در مورد انتخاب روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی برای سلامتی مرتبط با زوال شناختی تائید می کند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۳   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان دریافتند افرادی که به طور منظم از پله ها بالا می روند، در مقایسه با افرادی که همیشه از آسانسور استفاده می کنند، 24 درصد کمتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی و 39 درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند. نتایج نشان می دهد [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
جایگزینی نمک با گزینه های سالم تر ممکن است به کاهش خطر مرگ در برابر بیماری های قلبی کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۶:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
محققان دریافتند در افراد مبتلا به دیابت نوع 2، BMI (شاخص توده بدنی) ایده آل برای کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی با افزایش سن تغییر می کند.
زومیت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۲۰:۴۳    
توصیه ها درخصوص برداشتن 10 هزار قدم در روز برای داشتن بدنی سالم، به دلیل نداشتن شواهد کافی مورد تردید بود؛ اما تحقیقات جدید مهر تایید بر آن ها می زند. تبلیغات ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۲۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید تأیید کرده است که نوشیدن پنج فنجان قهوه در روز می تواند در کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان روده موثر باشد و اشاره کرد که افرادی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می نوشند، 29 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از این بیماری هستند.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۸    
یک مطالعه جدید تأیید کرده است که نوشیدن پنج فنجان قهوه در روز می تواند در کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان روده موثر باشد و اشاره کرد که افرادی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می نوشند، 29 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از این بیماری هستند. در مقایسه با افرادی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می نوشند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی: علی رغم اینکه برخی مطالعات نشان می دهند که بین مصرف فیبر و کاهش خطر مرگ و میر ارتباط وجود دارد، اما اغلب مردم به این مسئله بی توجه هستند. هم چنین سایر فواید فیبر خوراکی عبارت است از: ...
فرادید   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
گنجاندن ماهی در رژیم غذایی روزانه فواید بسیاری برای سلامتی دارد. یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که افزایش مصرف ماهی با بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش خطر مرگ مرتبط است. این ماده غذایی مغذی سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است. ...
تحقیقات نشان می دهد که یک اقدام خیلی ساده میتواند باعث کاهش خطر مرگ زنان و مردان شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بررسی داده های بیش از 400 هزار بزرگسال آمریکایی در طول دو دهه نشان داده است زنانی که درگیر فعالیت بدنی هستند، 24 درصد کمتر در معرض مرگ به هر دلیلی هستند، در حالی که این رقم برای مردان 15 درصد است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۰:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
موارد بیماری کبد چرب غیر الکلی در حال افزایش است و این بیماری با افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی همراه است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
بررسی داده های بیش از 400 هزار بزرگسال آمریکایی در طول دو دهه نشان داده است زنانی که درگیر فعالیت بدنی هستند، 24 درصد کمتر در معرض مرگ به هر دلیلی هستند، در حالی که این رقم برای مردان 15 درصد است.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات نشان داده که زنان می توانند از هر دقیقه فعالیت متوسط تا شدید ورزشی بیشتر از مردان بهره ببرند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
هنگامی که موجی از افسردگی انسان را در بر می گیرد، ورزش سخت ترین و آخرین کاری است که برای انجام دادن به ذهن می رسد؛ ولی یک مطالعه جدید نشان داد که حرکت های ساده و کوچک هم می تواند برای ایجاد احساس بهتر بسیار مهم باشد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۴۰    
یک تحقیق نشان می دهد پیاده روی عامل کلیدی برای کاهش خطر مرگ است ضمن این که سبب تن درستی و لاغری هم می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
همواره جامعه پزشکی بر این نکته تأکید داشته که پیشگیری بهتر از درمان است. این به معنای آن است که خود مردم می توانند با تغییر سبک زندگی و پیروی از یکسری راهکارهای مؤثر تا حد زیادی در پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و کاهش خطر مرگ های ناشی از آن نقش ایفا کنند.
سلام نو / ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۹   + ۳۸ سایت دیگر  
همه می دانند که پیاده روی چه حسن هایی دارد؛به طوری که در مطالعه جدیدی آمده است که روزانه با 8 هزار و 800 قدم (معادل 6 کیلومتر) پیاده روی می توانید خطر مرگ و میر زودرس و ابتلا به بیماری های قلبی را از خود دور کنید.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۲۳:۲۵    
به گفته محققان، یک رژیم غذایی سالم می تواند در کاهش خطر مرگ زودرس موثر باشد.
هورگان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۲۲:۱۲    
به تازگی و برای اولین بار، در یک مطالعه تعداد بهینه گام هایی که اکثر افراد بیشترین بهره را از آن می برند، شناسایی شد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که منظم بودن عادات خواب مهم تر از مدت زمان خواب است و خواب منظم می تواند باعث کاهش خطر مرگ افراد شود!
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۰۹:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه سلامت: علی رغم اینکه برخی مطالعات نشان می دهند که بین مصرف فیبر و کاهش خطر مرگ و میر ارتباط وجود دارد، اما اغلب مردم به این مسئله بی توجه هستند. هم چنین سایر فواید فیبر خوراکی عبارت است از: ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دستورالعمل های تغذیه ای توصیه می کنند که زنان حدود 25 گرم فیبر و مردان حدود 35 گرم فیبر در روز مصرف کنند. بدین منظور بهتر است غذاهای پرفیبر را بشناسید و آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
سلام نو / بازتاب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۰:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب و متخصص خواب، گفت که توصیه می کند هر روز در زمان مشخصی بخوابید و در همان ساعت از خواب بیدار شوید.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بی تحرکی و نشستن مداوم روی صندلی می تواند باعث بروز عوارض جسمانی و در دراز مدت عوارض قلبی و عروقی در افراد شود.
سلام نو / بازتاب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۰:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
داشتن عمر طولانی از دغدغه انسان ها در بدو تاریخ بشریت بوده است، در این مطلب به معرفی چند روش برای افزایش طول عمر پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ایتنا - یک تحقیق جدید نشان داده که 22 دقیقه ورزش با شدت متوسط تا شدید در روز می تواند به طور قابل توجهی خطر مرگ و میر ناشی ازنشست طولانی مدت را در افراد 50 ساله و بالاتر کاهش دهد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، با توجه به یک تحقیق جدید، 22 دقیقه ورزش با شدت متوسط تا شدید در روز می تواند به طور قابل توجهی خطر مرگ و میر ناشی از نشست طولانی مدت را در افراد 50 ساله و بالاتر کاهش دهد ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۷:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
جلوگیری از سکته قلبی به مراتب بهتر از درمان آن پس از وقوع می باشد و برای رسیدن به این موضوع یکی از راه های توصیه شده استفاده از ادویه ای مشهور می باشد.
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۶:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
این تحقیق نه تنها تعداد ایده آل گام های روزانه را که افراد باید هدف قرار دهند برجسته می کند، بلکه بر مزایای سلامتی سرعت پیاده روی نیز تاکید می کند. ایده حمایت از 10 هزار گام روزانه که حدود دهه 1960 در ژاپن به وجود آمد، به طور گسترده پذیرفته شد اما فاقد پشتوانه علمی بود ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی و برای اولین بار، در یک مطالعه تعداد بهینه گام هایی که اکثر افراد بیشترین بهره را از آن می برند، شناسایی شد. در این مطالعه نشان داده شد که 8 هزار گام در روز، یعنی مسافتی حدود 6.4 کیلومتر در روز، خطر مرگ زودرس را به میزان چشمگیری در افراد کاهش می دهد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه علمی:دانشمندان دانشگاه اوهایو آمریکا اعلام کردند که خوردن غذای تند باعث می شود احتمال مرگ زودرس در افراد به یک چهارم کاهش یابد.افرادی که به طور منظم غذا های تند را در برنامه غذایی خود قرار می دهند بین 23 الی 26 درصد از احتمال مرگ زودرس آن ها به دلیل ابتلا به بیماری قلبی یا سرطان کاسته می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان به تازگی و برای اولین بار، در یک مطالعه تعداد بهینه گام هایی که اکثر افراد بیشترین بهره را از آن می برند، شناسایی شد. در این مطالعه نشان داده شد که 8 هزار گام در روز، یعنی مسافتی حدود 6.4 کیلومتر در روز، خطر مرگ زودرس را به میزان چشمگیری در افراد کاهش می دهد.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
در افراد 60 سال یا بیشتر، میزان کاهش خطر مرگ کمتر از افراد کمتر از 60 سال بود. در افراد مسن تر، 42 درصد کاهش خطر در افرادی که بین 6 هزار تا 10 هزار قدم در روز راه می رفتند مشاهده شد، در حالی که در بزرگسالان جوانی که بین 7 هزار تا 13 هزار قدم در روز راه می رفتند، 49 درصد کاهش خطر مشاهده شد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
در افراد 60 سال یا بیشتر، میزان کاهش خطر مرگ کمتر از افراد کمتر از 60 سال بود. در افراد مسن تر، 42 درصد کاهش خطر در افرادی که بین 6 هزار تا 10 هزار قدم در روز راه می رفتند مشاهده شد، در حالی که در بزرگسالان جوانی که بین 7 هزار تا 13 هزار قدم در روز راه می رفتند، 49 درصد کاهش خطر مشاهده شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۰:۵۳   + ۴۴ سایت دیگر  
جلوگیری از سکته قلبی به مراتب بهتر از درمان آن پس از وقوع است و برای رسیدن به این موضوع یکی از راه های توصیه شده استفاده از یک ادویه مشهور است.
اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۲۰:۰۷    
سبک زندگی مدیترانه ای می تواند خطر مرگ را نزدیک به 30 درصد کاهش دهد.به گزارش بهداشت نیوز، بررسی یک موسسه آموزشی در بوستون، ماساچوست نشان داد افرادی که در بریتانیا، سبک زندگی مدیترانه ای را دنبال می کنند، در معرض کاهش خطر مرگ ناشی از همه علل و بیماری های خاص هستند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۲    
تاکنون تصور می شد 10 هزار قدم پیاده روی روزانه، عدد جادویی برای حفظ سلامت است. اینک اما یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد پیمودن 4 هزار قدم پیاده روی در روز می تواند برای بهبود سلامتی و کاهش خطر مرگ کافی باشد. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: یک پزشک در خصوص اینکه در طول روز چند قدم راه رفتن می تواند به کاهش خطر مرگ کمک کند سخن گفت.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پیاده روی منظم با فواید زیادی برای سلامتی همراه است و سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند روزانه 10000 قدم بردارید تا خطر مرگ و میر کاهش یابد. با این وجود، آیا این توصیه ای درست است یا افسانه ای بیش نیست؟
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۹:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه سلامت: چای و قهوه دو نوشیدنی پر طرفدار در ایران است که هر کدام از این دو نوشیدنی فواید خاصی برای سلامتی دارند.مطالعات، خواص سلامتی بخش چای را به وجود پلی فنل های آن مرتبط می دانند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد افرادی که قهوه می نوشند؛ ممکن است نسبت به سایرین عمر طولانی تری داشته باشند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۲۳   + ۲۵ سایت دیگر  
سبک زندگی مدیترانه ای می تواند خطر مرگ را نزدیک به 30 درصد کاهش می دهد . نتایج بررسی یک موسسه آموزشی در بوستون، ماساچوست نشان داد افرادی که در بریتانیا، سبک زندگی مدیترانه ای را دنبال می کنند، در معرض کاهش خطر مرگ ناشی از همه علل و بیماری های خاص هستند . ...
تیک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
فرارو: پیاده روی روزانه برای تقویت سلامت و کاهش خطرات سلامتی راهی مناسب شناخه شده است. با محبوب شدن دستگاه های پوشیدنی همراه با گام شمار شمارش تعداد قدم هایی که هر روز برداشته می شود تبدیل به یک ترند محبوب شده است. با این وجود، هنوز در مورد تعداد گام های برداشته شده توصیه شده شفافیت وجود ندارد ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۵:۵۹    
نتایج یک مطالعه گسترده که اخیرا منتشر شده نشان می دهد که پیاده روی روزانه به هر میزان ممکن با کاهش خطر مرگ ارتباط مستقیمی دارد. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید. ...
زومیت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پیاده روی، ساده ترین شکل فعالیت بدنی است؛ اما به گفته ی محققان همین فعالیت ساده نیز می تواند تأثیرات قابل توجهی روی سلامتی و طول عمر ما داشته باشد. تبلیغات ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
پیشتر تصور می شد 10 هزار قدم پیاده روی روزانه، عدد جادویی برای حفظ سلامت است. اینک اما یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد پیمودن 4 هزار قدم پیاده روی در روز می تواند برای بهبود سلامتی و کاهش خطر مرگ کافی باشد. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تجزیه و تحلیل یک بررسی بر روی بیش از 226 هزار نفر در سراسر جهان نشان داد که چهار هزار قدم برای شروع کاهش خطر مرگ زودرس به هر دلیل کافی است.