پنجشنبه ۲۲ آذرساعت ۱۷:۳۷Dec 2018 13

جدیدترین‌های «شورای عالی صلح»

خبرگزاری تسنیم   ۷ ساعت پیش    
معاون شورای عالی صلح افغانستان ترکیب تیم مذاکره کننده و کمیته عالی صلح که از سوی رئیس جمهور این کشور تعیین شده است را ناقص و ناعادلانه عنوان کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۸:۵۶    
رئیس جدید دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که وضعیت جدیدی در روند صلح افغانستان بوجود آمده است، ممکن است پیش از انتخابات ریاست جمهوری به صلح با طالبان دست یابیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۹:۲۰    
بر اساس برخی گزارشات تایید نشده، محمد عمر داوودزی، وزیر پیشین امور داخله/ کشور افغانستان به عنوان رئیس دبیرخانۀ شورای عالی صلح گماشته می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۲    
منابع خبری اعلام کردند که ارگ ریاست جمهوری افغانستان به زودی محمدعمر داودزی از افراد نزدیک به حامد کرزی را به عنوان رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح این کشور تعیین خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۰    
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که دستاوردهای زنان در روند صلح با طالبان به هیچ عنوان معامله نخواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۵:۱۰    
تهران - ایرنا - نماینده شورای عالی صلح افغانستان می گوید: دولت کابل آماده آغاز مذاکرات با طالبان در راستای اصلاحات احتمالی قانون اساسی، بدون هیچ پیش شرطی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۱    
یک عضو شورای عالی صلح افغانستان گفت که کابل آماده است تا درباره تعدیل قانون اساسی و خروج نظامیان خارجی از این کشور با طالبان گفت وگو کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۷    
شورای عالی صلح افغانستان آمادگی خود را برای انجام مذاکرات بدون پیش شرط اعلام کرد.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۵    
شفقنا- دولت افغانستان اعلام کرد حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با گروه طالبان مذاکره کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از راشاتودی؛ احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۴    
یک عضو شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت که طالبان با توجه به دستاوردهایی که داشته است عجله ای برای پیوستن به روند صلح و آغاز گفت وگوها ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۵:۴۰    
معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت: صلح با طالبان باید از کانال دولت پیگیری شود و شورای عالی صلح و تلاش های آمریکا و کشورهای منطقه نقش تسهیل کننده دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۵    
سخنگوی طالبان در بیانیه ای اعلام کرد که نامه نگاری و و تماس ویدئویی بین اعضای شورای عالی صلح افغانستان با رهبری این گروه حقیقت ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ رییس شورای عالی صلح افغانستان از تماس های گسترده با طالبان خبر داد. "محمد کریم خلیلی" گفت: شورای عالی صلح از چندی پیش روابط و تماس های گسترده ای را با طالبان برقرار کرده است و امیدواریم این تماسها به مذاکرات صلح و تامین ثبات در افغانستان شود ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۶    
کابل - ایرنا - ریاست جمهوری افغانستان از معرفی هیأت جدید مذاکره کننده صلح این کشور با طالبان خبر داده که احتمال دارد جایگزین شورای عالی صلح شود که به عقیده افغانها در اجرای وظیفه خود ناکام بوده است.
اکو فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۹    
اکوفارس: کرزی گفت: نشست مسکو از آن جهت که اعضای تحریک طالبان و شورای عالی صلح افغانستان برای اولین بار در حضور کشورهای خارجی با یکدیگر بر سر یک میز می نشینند، بسیار حائز اهمیت بوده و این خود پیامدهای روشنی را در پی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۸    
معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که روسیه از حضور طالبان در نشست صلح مسکو به نفع روند صلح استفاده نکرده است بنابراین شورای عالی صلح نباید نماینده به دور دوم این نشست اعزام کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۱    
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که تیم مذاکره کننده این شورا با طالبان پیش از نشست ژنو کار خود را آغاز خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۱    
شورای عالی صلح افغانستان از تشکیل هیات مذاکره کننده با طالبان تا چند روز دیگر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۶:۰۴    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت که حمله اخیر کابل تلاش دشمنان برای اخلال روند صلح بین دولت و طالبان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۱    
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان دیدار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۸    
رئیس جمهور افغانستان در دیدار با اعضای شورای عالی صلح این کشور اظهارداشت که هدف دولت برای تشکیل کمیته مشورتی صلح به منظور تسهیل آغاز گفت وگوهای صلح بین الافغانی است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۱:۵۰    
تهران - ایرنا - عضو ارشد شورای عالی صلح افغانستان مدعی شد که آمریکا و طالبان احتمالا درباره جدول زمانی خروج نظامیان این کشور از افغانستان توافق کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۰۲    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در واکنش به دیدار طالبان و خلیل زاد و مطرح شدن بحث خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز گفت: خروج نیروهای خارجی تنها در مذاکرات دولت با طالبان بررسی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۲    
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که تشکیل بورد مشورتی برای صلح نباید به معنی منزوی ساختن آنها در تلاش های کنونی صلح باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۷:۰۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل؛ شورای عالی صلح افغانستان از احتمال توافق آمریکا با طالبان برسرخروج نظامیان خارجی از این کشور خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۵:۵۰    
شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشت که آمریکا این شورا را در جریان جزئیات گفت وگوها با طالبان قرار نمی دهد و این نهاد را به حاشیه رانده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۵:۴۱    
معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که آمریکا و طالبان احتمالا درباره جدل زمانی خروج نظامیان ناتو توافق کرده اند. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عضو ارشد شورای عالی صلح افغانستان از توافق احتمالی زلمی خلیلزاد ...
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۴:۱۶    
محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح افغانستان امشب (شنبه 26 آبان) مهمان برنامه بدون مرز است که ساعت 19:45 روانه شبکه دو سیما می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۹    
رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان و وزیر خارجه این کشور در دیدار با اشرف غنی اعلام کرد که این حزب با ایجاد ساختارهای موازی شورای عالی صلح مخالف است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۹:۰۱    
رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان در دیدار با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور این کشور تاکید کردند که شورای عالی صلح از طریق لویه جرگه شکل گرفته و لغو آن به نفع مردم و کشور نیست. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۷    
معاون شورای عالی صلح افغانستان با اشاره به تحولات اخیر و مذاکرات صلح با طالبان گفت که در شرایط کنونی روند صلح از اختیار این شورا خارج شده است.
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۵    
خبرگزاری میزان- هیات شورای عالی صلح افغانستان می گوید کشورهای حاضر در این نشست با حمایت از گفتگوهای صلح به رهبری حکومت افغانستان، از طالبان خواستند تا با حکومت افغانستان گفتگوهای رو در رو انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۷:۲۰    
هیات اعزامی شورای عالی صلح به نشست مسکو ضمن تاکید بر انعطاف دیدگاه طالبان نسبت به مذاکرات صلح تاکید کردند که این مذاکرات باید با مالکیت افغانستان به پیش برود و کشورهای خارجی نباید برای این پروسه برنامه بدهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۹    
کابل - ایرنا - نشست صلح برای افغانستان که به میزبانی مسکو در هجدهم آبان ماه جاری با حضور فرستادگان 9 کشور و نمایندگان شورای عالی صلح افغانستان و گروه طالبان برگزار شد، جدا از پیشرفتی که در راه صلح داشت، ابعاد رویارویی روسیه و آمریکا را در حوزه افغانستان شفاف تر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۸    
کابل - ایرنا - شورای عالی صلح افغانستان از نشست مسکو برای صلح افغانستان که جمعه گذشته با میزبانی روسیه برگزار شد ، ابراز رضایت کردند و عضو اعزامی به مسکو گفت که این نشست برای اولین بار فرصتی فراهم کرد تا نمایندگان گروه طالبان و این شورای دور یک میز بنشینند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۱    
معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که در نشست صلح مسکو آنها از کشورهای منطقه و جهان خواستند تا به جای ارائه دستور جلسه به افغانستان از گفت وگوهای بین الافغانی حمایت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۰۱    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان، عملکرد هیات افغانستان در نشست صلح مسکو را مفید و قابل قبول ارزیابی کرد و این نشست را موثر دانست. سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در گفتگو با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۲۳:۵۲    
سرانجام پس از چند هفته بلاتکلیفی و تأخیر، روز جمعه (18 آبان) نشست مسکو برای صلح افغانستان با حضور روسیه، کشور های تأثیرگذار منطقه در حوزه افغانستان، چون ایران و به خصوص نمایندگان شورای عالی صلح این کشور و گروه طالبان، در مسکو برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۶:۰۳    
شماری از اعضای سنای افغانستان، عملکرد هیات اعزامی شورای عالی صلح در نشست مسکو را ضعیف خوانده و تاکید کردند که در نشست های بعدی باید افراد ورزیده ای شرکت کنند تا در مقابل طالبان ضعیف ظاهر نشوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۰:۲۶    
در حالی که طالبان در نشست صلح مسکو اعلام کرد؛ آمادگی مذاکره با دولت افغانستان را ندارد اما شورای عالی صلح افغانستان از ایجاد تیم مذاکره کننده برای گفت وگو با این گروه خبر داده است.
خلیج فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۹    
خلیج فارس: گفت وگوهای صلح چند جانبه افغانستان دیروز در مسکو با مشارکت نمایندگانی از گروه طالبان و شورای عالی صلح افغانستان برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۱۴    
دستیار وزیر امور خارجه ایران در امور غرب آسیا با بیان اینکه رویکرد نظامی برای حل مشکل افغانستان شکست خورده، گفت: حضور نیروهای نظامی خارجی در این کشور باعث طولانی شدن جنگ شده است.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۲:۰۳    
سرویس خارجی: طالبان در نشست مسکو اعلام کرد: تا زمانی که نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج نشوند با دولت کابل برای دستیابی به صلح گفتگو نخواهیم کرد. در همین رابطه، شیر محمد عباس استانکزی ، رئیس هیات طالبان در نشست مسکو که با حضور چند تن ازاعضای شورای عالی صلح افغانستان برگزار شد ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۱:۴۳    
نشست بین المللی افغانستان با حضور نمایندگان کشورهای روسیه، ایران، هند، پاکستان و چین و همچنین هیئتی از گروه طالبان و شورای عالی صلح افغانستان در مسکو برگزار شد.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۲۱:۴۱    
در مذاکرات صلح افغانستان در مسکو نمایندگان کشورهای منطقه، شورای عالی صلح افغانستان و طالبان شرکت کردند. این مذاکرات به منظور گفت وگوی مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان برگزار شده بود، اما طرفین به توافق نرسیدند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۷:۵۴    
گروه سیاست و اقتصاد آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رئیس شورای عالی صلح افغانستان و هیئت همراه، اظهار کرد: اسلام دین صلح است و نباید در کشورهای اسلامی شاهد این همه ناآرامی و جنایت باشیم و باید از خونریزی ها در جهان اسلام جلوگیری شود. منبع: خبرگزاری ایکنا
شهدای ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۰    
هیئت نمایندگی طالبان افغانستان در یک نشست دیپلماتیک که برای نخستین بار در روسیه برگزار می شود، شرکت کرد. در نشست صلح مسکو، چهار تن از شورای عالی صلح افغانستان و پنج تن از اعضای گروه طالبان و نمایندگان کشورهای منطقه از جمله ایران و پاکستان و نیز یک نماینده از ایالات متحده شرکت کردند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۴:۴۴    
گفت وگوهای صلح چندجانبه با حضور نمایندگانی از گروه طالبان و شورای عالی صلح افغانستان و چند کشور دیگر در مسکو برگزار شد و علی رغم انتظاری که از این نشست می رفت، طالبان حرف تازه ای نداشتند و اهمیت خاصی در نشست مسکو نیز دیده نشد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۵    
به گزارش ایرنا، دفتر آیت الله مکارم شیرازی روز شنبه اعلام کرد که وی دردیدار رئیس شورای عالی صلح افغانستان و هیات همراه با تاکید بر اهمیت صلح و مقابله با خونریزی درکشورهای اسلامی، بویژه افغانستان ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۱:۳۸    
نشست صلح افغانستان روز گذشته، 9 نوامبر(18 آبان) با حضور نمایندگان طالبان و شورای عالی صلح افغانستان در مسکو برگزار شد. منبع: خبرگزاری ایکنا