جمعه ۰۶ اردیبهشتساعت ۰۱:۰۷Apr 2019 26

جدیدترین‌های «شورای عالی صلح»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۲:۲۰    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان و فرمانده ناتو در افغانستان درباره امنیت لوی جرگه مشورتی صلح با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۲۰    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان در دیدار با علما ضمن تاکید بر تلاش دولت برای برگزاری لویه جرگه در زمان مقرر از نامزدان ریاست جمهوری و دیگر افرادی که این نشست را تحریم کرده اند نیز خواستار حضور در لویه جرگه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۱    
شورای عالی صلح افغانستان از مشخص شدن هیات شرکت کننده در نشست بین الافغانی قطر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۱    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان از آغاز عملیات جدید نظامی طالبان انتقاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دارالانشای شورای عالی صلح افغانستان گفت: علت تشکیل شورای عالی مصالحه، روشن شدن مسائل صلح افغانستان است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دولت افغانستان با مشارکت در نشست های آشتی با طالبان که 14 تا 15 آوریل در دوحه برگزار می شود، موافقت کرده است. در اقدامی دیگر دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان ساکنان قلمرو طالبان را به نشست لویه جرگه مشورتی که قرار است ماه جاری برای بررسی راه های صلح برگزار شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۸    
تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان ساکنان قلمرو طالبان را به نشست لویی جرگه مشورتی که قرار است ماه جاری برای بررسی راه های صلح برگزار شود، فراخواند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۰    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان تاکید کرد که بهتر است نشست صلح قطر بعد از لوی جرگه مشورتی صلح برگزار شود. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عمر داودزی، رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که دولت و سیاسیون در حضور نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان از تعیین شدن اعضای کمیسیون برگزاری لوی جرگه مشورتی صلح خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۱۴ - ۱۵:۵۱    
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که از طالبان برای حضور در لویه جرگه مشورتی صلح این کشور دعوت می کند تا در این مجلس همه طیف ها حضور داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ - ۱۱:۴۹    
در حالی که رئیس جمهوری افغانستان چندی پیش خواستار برکناری معاون ریاست اجرایی این کشور شده بود، مشاور امنیت ملی و رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان به دیدار محقق رفتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان تاکید کرد که تلاش خواهد شد لوی جرگه مشورتی صلح پیش از برگزاری نشست قطر دایر گردد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۳:۴۰    
دولت افغانستان تلاش می کند تا جرگه مشورتی صلح در این کشور پیش از دور تازه مذاکرات قطر برگزار شود تا به گفته شورای عالی صلح این کشور بهانه ای برای طالبان باقی نماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که این شورا هیچ دعوتنامه ای برای حضور در دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان در قطر دریافت نکرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۱    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان خواستار تعویق نشست سیاسیون افغانستان با نمایندگان طالبان در قطر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان خواستار تعویق نشست سران احزاب و شخصیت های سیاسی این کشور با گروه طالبان شد که قرار است 15 آوریل مصادف با 26 فرودین ماه جاری در قطر انجام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد، دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان در قطر بهتر است پس از لویه جرگه مشورتی صلح در کابل برگزار شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۱۲    
همزمان با آمادگی طالبان برای برگزاری دور دوم مذاکرات صلح با احزاب سیاسی شورای عالی صلح افغانستان نیز از آغاز روند گزینش شرکت کنندگان در لویه جرگه مشورتی صلح در این کشور خبر داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۷    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت: روند گزینش شرکت کنندگان جرگه مشورتی صلح به زودی آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۸:۵۲    
محمد عمر داوودزی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان، صبح دوشنبه 27 اردیبهشت با حضور در خبرگزاری فارس با مدیرعامل و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفت وگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان و نماینده ویژه رئیس جمهوری این کشور برای اجماع منطقه ای در مورد صلح ، در جریان سفرش به تهران به مهاجرین و پناهجویان افغان در ایران اطمینان داد که نمایندگانی از این جمعیت در لوی جرگه مشورتی صلح افغانستان حضور خواهند یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که در لویه جرگه مشورتی برای صلح افغانستان نمایندگانی از مهاجران افغان مقیم ایران نیز حضور خواهند داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۷    
سفیر آمریکا در کابل اعلام کرد که در دیدار با سران شورای عالی صلح افغانستان درباره برگزاری لویه جرگه و تشکیل تیم مذاکره کننده فراگیر گفت وگو کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۶    
محمد عمر داوودزی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان، صبح امروز با حضور در خبرگزاری فارس با مدیرعامل و خبرنگاران این رسانه ایرانی دیدار و گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۱    
شورای عالی صلح افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد: ایران تلاش خود را برای برقراری صلح، امنیت و ثبات در افغانستان به کار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از روند صلح به رهبری دولت کابل حمایت می کند و به دنبال کمک به حکومت و مردم افغانستان برای تامین صلح است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
محمد عمر داوودزی نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در امور اجماع سازی منطقه ای برای صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح آن کشور که در رأس هیأتی برای مشورت با مقامات کشورمان در خصوص روند صلح در کشورش وارد تهران شده است با معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۰    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان از سفر رئیس دبیرخانه این شورا به تهران با هدف بررسی تلاش های هماهنگ ایران و افغانستان در روند صلح خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که رئیس دبیرخانه این شورا برای کسب حمایت و همکاری ایران در روند صلح افغانستان و تسهیل گفت وگوهای بین الافغانی روز آینده وارد تهران خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده ویژه رییس جمهور افغانستان در امور منطقه ای فردا شنبه (25 اسفند) به جمهوری اسلامی ایران سفر می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی صلح افغانستان گفت: طولانی شدن مذاکرات صلح توسط آمریکا و طالبان، در راستای به دست آوردن بهانه ای برای تشکیل حکومت موقت است. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، شهلا فرید ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اشرف غنی به دبیرخانه شورای عالی صلح دستور داد تا لویه جرگه مشورتی صلح را در نهم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت اجرایی شورای عالی صلح افغانستان تصریح کرد که توافقات احتمالی با طالبان در غیاب دولت افغانستان از نظر اجرایی با مشکل روبرو خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۰:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی صلح افغانستان گفت: توقع نداشته باشیم که طالبان تسلیم شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد: توقع نداشته باشیم طالبان تسلیم شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - رئیس شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که صلح خواست تمام مردم افغانستان است وهیچ کس نمی تواند جلو تحقق این خواسته را بگیرد و طالبان اطمینان داشته باشند که افغانستان دیگر به دوره ملاشاهی و امارت برنمی گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی صلح افغانستان گفت: اگر دولت و احراب سیاسی هر کدام به تنهایی روند صلح را پیگیری کنند، این پروسه به شکست خواهد انجامید. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد کریم خلیلی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که دولت به تنهایی نمی تواند روند صلح را به پیش ببرد به همین دلیل باید با احزاب سیاسی و مردم تیم مشترکی را برای مذاکره با طالبان تشکیل دهد.
میزان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رییس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان و نماینده اشرف غنی در امور منطقه ای برای اجماع صلح گفت: آمریکا با گروه طالبان به تفاهم نمی رسد بلکه می خواهد رضایت این گروه را به دست بیاورد که به قدم های بعدی مذاکره راضی شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که نشست مشورتی صلح ِ این کشور، 3 ماه به تعویق افتاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۰    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان از تاخیر سه ماهه برگزاری لوی جرگه مشورتی صلح خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۳:۴۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان گفت: هرگونه توافق آمریکا در روند صلح افغانستان باید با دولت این کشور باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان اظهارداشت: به دلیل وجود پیمان امنیتی کابل - واشنگتن، توافق آمریکا با طالبان برای خروج نظامی از افغانستان امکانپذیر نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۱    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت: حوادث طبیعی یکی از عوامل به تاخیر افتان لوی جرگه می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۱    
سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که با وجود آمادگی کامل این شورا برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، این مجلس برای مدتی به تاخیر افتاده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نشست لویی جرگه یا مجلس بزرگان افغانستان که قرار بود اواخر اسفند ماه جاری برگزار و پیرامون چارچوب توافق صلح آمریکا و طالبان با حضور نمایندگانی از سراسر این کشور نظر مشورتی دهد، به گفته معاون سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان به تعویق افتاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۲۰    
عضو شورای عالی صلح افغانستان از نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان خواست آتش بس را به عنوان شرطی برای ادامه مذاکرات با گروه طالبان عنوان کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
هیاتی از شورای علمای و دولت اندونزیا با هدف سرعت بخشیدن به روند صلح افغانستان به کابل سفر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شورای عالی صلح از نمایندگان آمریکا در امر صلح افغانستان خواست تا برقراری آتش بس را به عنوان شرطی برای ادامه مذاکرات با گروه طالبان عنوان کند.
نسیم   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که توافق صلح با طالبان به معنای برقراری حکومت طالبان نیست زیرا افغانستان هرگز به گذشته بر نخواهد گشت.