پنجشنبه ۱۳ بهمنساعت ۱۴:۰۶Feb 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عبدالله عبدالله»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سرپرست جدید سفارت کشورمان با رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور افغانستان اعلام کرد که در ادامه سلسله دیدارهای خود با سیاستمداران افغان با عبدالله عبدالله در هند دیدار و بر ضرورت آغاز گفتگوهای سیاسی تاکید کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در دیدار با داکتر عبدالله گفت تمامی کشورهای جهان روی آغاز گفتگوهای سیاسی میان مردم افغانستان توافق نظر دارند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- منابع آگاه از بازداشت محافظ عبدالله عبدالله رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و بردار این محافظ از سوی طالبان در شهر کابل خبر می دهند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۹:۰۹    
رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
در این دیدار عبدالله عبدالله از کمک های بشر دوستانه جمهوری اسلامی به مردم افغانستان و پذیرائی ایران از پناهجویان افغان تشکر کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۲۰:۵۸    
ایران پرس: رئیس پشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان از حمایت های دولت و ملت ایران از افغانستان بویژه مهاجران این کشور قدردانی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله از کمک های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان و پذیرائی ایران از پناهجویان افغان ابراز تشکر کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
تمرینات تیم ملی ازبکستان چند روزی است زیر نظر سرکو کاتانچ سرمربی صربستانی این تیم شروع شده است. با گذشت چند روز کاتانچ لیست نهایی و 23 نفره این تیم برای دو دیدار تدارکاتی مقابل کامرون و کاستاریکا را مشخص کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۹:۰۳    
منابع خبری می گویند عبدالله عبدالله بار دیگر با اجازه طالبان راهی دهلی نو شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
انس حقانی در گفتگویی با دفاع از کارنامه یک ساله طالبان در افغانستان گفته است که بدست گیری قدرت در کابل پس از خلا قدرت و با درخواست حامد کرزی و عبدالله عبدالله صورت گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۶:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
کرزای به همراه عبدالله عبدالله و معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان خواستار بازگشایی مدارس دخترانه در این کشور شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دکتر عبدالله عبدالله، رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در توئیتی از دیدار عیدانه با سید حسن مرتضوی، معاونت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۵    
حامدکرزی گفت: اتحاد و حل مسائل ملی از راه تفاهم و گفتمان راز موفقیت یک ملت است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- محمد محقق، رهبر حزب وحدت مردم افغانستان در مصاحبه در مصاحبه ای گفته است که امریکا دو بار اشرف غنی را توسط انتخابات جعلی رییس جمهور کرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان – عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی حکومت پشین با بهادر امینیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل دیدار و گفت وگو کرد. خبرگزاری شفقنا افغانستان؛ عبدالله عبدالله در توئیتی نگاشته است که در این دیدار، روی تحولات اخیر سیاسی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۲۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
آخرین تحولات سیاسی افغانستان و گسترش روابط تهران کابل از جمله موضوعات مورد بحث میان عبدالله عبدالله و سفیر ایران بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۲۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس شورای عالی مصالحه ملی سابق افغانستان اعلام کرد: در این دیدار تحولات اخیر سیاسی، روابط دو جانبه و راه های حمایت از مردم افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۷:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی مصالحه سابق افغانستان پس از یک سفر 43 روزه به هند امروز به کابل بازگشت. به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه سابق افغانستان که در سفری به هند رفته بود، پس از 43 روز امروز شنبه به کابل بازگشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پیشین شورای عالی مصالحه افغانستان پس از سفری 43 روزه به کابل بازگشت.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله دهم اردیبهشت برای دیدار خانواده اش به دهلی رفته بود، بر اساس گزارش ها تا پیش از این، طالبان به حامد کرزای و عبدالله عبدالله اجازه خارج شدن از افغانستان را نداده بودند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان – عبدالله عبدالله، رییس پیشین شورای عالی مصالحه ملی پس از بیش از 40 روز دوباره به کابل برگشت. به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، او امروز (شنبه، 21 خرداد) در فرودگاه کابل توسط فضل الهادی مسلمیار، رییس پیشین مجلس سنا استقبال شد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله از چهره های سیاسی افغانستان که به مناسبت عیدسعید فطر و برای دیدار با خانواده به هند سفر کرده بود، صبح امروز به افغانستان بازگشت.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی مصالحه سابق افغانستان که گفته می شد برای لابی گری جهت آغاز روابط دیپلماتیک هند با طالبان به دهلی رفته بود، پس از 43 روز به کابل بازگشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۲    
سالهاست که خانواده عبدالله در هند زندگی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور افغانستان از دیدار خود با عبدالله عبدالله و گفت وگو درباره مسائل مختلفی از جمله چگونگی تعامل افغانستان با جهان و لزوم تشکیل حکومت فراگیر خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با رئیس شورای عالی مصالحه حکومت سابق افغانستان درباره تهدیدات تروریسم در این کشور گفت وگو کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تام وست، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان پس از ماه ها با عبدالله عبدالله دیدار و با وی درباره افغانستان و وضعیت جاری در این کشور گفتگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله که پیش از سقوط نظام اشرف غنی، ریاست شورای عالی مصالحه ملی را به عهده داشت و اخیراً از افغانستان خارج شده، به رویدادهای اخیر در پنجشیر، تخار، اندراب و خوست واکنش نشان داد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در پی سخنرانی روز گذشته رهبر جنبش حماس در نوار غزه، صهیونیست ها خواستار ترور هر چه سریعتر وی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای آشتی ملی افغانستان در توییتی اعلام کرد که از این کشور خارج شده است. وی با این حال گفت این مسافرت شخصی برای چند روز است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۸:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای آشتی ملی افغانستان در توییتی اعلام کرد که از این کشور خارج شده است. وی با این حال گفت این مسافرت شخصی برای چند روز است.
خبر روز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله، رییس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان، برای نخستین بار پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان از این کشور خارج شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان – برای اولین بار پس از حاکمیت طالبان در افغانستان، عبدالله عبدالله رئیس پیشین شورای عالی مصالحه به بیرون از کشور سفر کرد. به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان؛ عبدالله نخست به دبی و از آنجا به دهلی نو خواهد رفت. هدف از این سفر عبدالله دیدار با خانواده اش گفته شده است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پیشین شورای عالی صلح افغانستان که بعد از سقوط حکومت پیشین افغانستان همچنان در کابل مانده بود، امروز از افغانستان خارج شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای عالی صلح افغانستان که بعد از سقوط حکومت پیشین افغانستان در 15 اوت (24 مرداد ) همچنان در کابل مانده بود، امروز از افغانستان خارج شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۲۳:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
سید حسن مرتضوی ، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با عبدالله عبدالله ، رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و گفتگو کرد. عبدالله عبدالله اظهار داشت: از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم برای پیشرفت افغانستان به حمایت های خود ادامه دهد و خواستار تقویت روابط میان دو کشور هستیم.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۲:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
لاوروف گفت: می خواهیم در مسیر به رسمیت شناختن دیپلماتیک کامل مقامات جدید در افغانستان تحت این شرایط که آنها به وعده هایشان عمل کنند و یک دولت فراگیر تشکیل دهند، گام برداریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۰۹:۱۶    
نماینده آمریکا در امور افغانستان در توئیتی نوشت که در دیدار با رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با او مشورت کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از طلوع نیوز، به دنبال سه انفجار مرگبار در کابل که چندین کشته و زخمی داشته است، حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان گفت: این رویدادها جنایت ضد بشری است و این کار، دشمنی آشکار با علم و دانش و هراس از نسل تعلیم یافته در کشور است. ...
آنا / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۲۲:۲۶   + ۴۰ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان حمله روز گذشته در حرم مطهر رضوی را محکوم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله خواستار افزایش کمک های بشردوستانه چین به افغانستان شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۲۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عبدالله عبدالله، ضمن تسلیت درگذشت زنده یاد رضا براهنی نوشت براهنی، از نویسندگان طراز اول زبان فارسی و ایران بود و مرگ او ضایعه ای کلان در حوزه ادب و زبان فارسی دری است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۷:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
او به مقامات طالبان گفته که تحصیل دختران برای افغانستان مرفه مهم است و اجازه ندهند برنامه های آن "کشورهایی که خواستار یک افغانستان عقب مانده و محتاجند" عملی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۱۸:۴۶    
عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی دولت پیشین افغانستان با سید حسن مرتضوی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل ملاقات کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود بخشی از گلایه های حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین افغانستان را منتشرکرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۸:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رییس جمهور پیشین افغانستان در گفت وگویی با اشاره به برخی مشکلات برای خروج از افغانستان تاکید کرد که ممنوعیتی برای تردد در داخل افغانستان برای وی و عبدالله عبدالله وجود ندارد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حامد کرزی و عبدالله عبدالله، پس از دو دهه حضور در رده رهبری دولت های پیشین افغانستان، اکنون باید برای ملاقات با همدیگر از نیروهای طالبان که مسئولیت حفاظت از خانه های آن دو را به عهده دارند، اجازه بگیرند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۲۰:۵۱    
حامد کرزی و عبدالله عبدالله نامه ای به طالبان برای تشکیل لویه جرگه ارسال کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
در بسته خبری امروز تابناک تیتر هایی مانند: دفاع سفیر اسبق ایران در روسیه از سخنان جنجالی اخیر خود / جمهوری آذربایجان 21 زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد / نشست طالبان در تهران ...