جمعه ۱۷ اردیبهشتساعت ۱۱:۱۰May 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروهای خارجی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
وزیر دفاع آمریکا گفت تاکنون عقب نشینی نیرو ها که کمتر از یک هفته پیش آغاز شده، پیشرفت خوبی داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده اتحادیه اروپا ضمن غیرقابل پذیرش خواندن بازگشت امارت طالبان بر ادامه همکاری های سیاسی این اتحادیه با افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد، ترکیه و آلمان درباره ضرورت خروج همه مبارزان خارجی از لیبی توافق دارند، اما آنکارا توافق دوجانبه ای با دولت لیبی درباره استقرار نیروهای خود در آنجا دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
به دنبال آغاز روند خروج آمریکا از افغانستان، یک پایگاه نظامی دیگر نیروهای خارجی تخلیه شده و به ارتش افغانستان واگذار شد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۰    
در این نوشتار سعی می کنم حال و احوال طالبان را بعد از خروج کامل نیروهای خارجی از کشور، امضاء توافق نامه با دولت افغانستان و شریک شدن آنان در ساختار حکومت که احتمالاً در سال 2023 اتفاق خواهد افتاد را توضیح دهم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت آلمان گفت، آنگلا مرکل روز چهارشنبه خطاب به رجب طیب اردوغان اظهار داشت که خروج نیروهای خارجی از لیبی "یک سیگنال مهم" است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان در گفت وگو با رئیس جمهور ترکیه بر خروج نظامیان بیگانه از خاک لیبی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی عراق امروز، چهارشنبه تاکید کرد: خروج نیروهای رزمی خارجی از عراق به ثبات و تقویت امنیت کشور کمک می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد ارتش افغانستان اظهار داشت که بیشتر پایگاه های نیروهای خارجی به ارتش این کشور سپرده شده است اما آمریکا پایگاه نظامی کابل را حفظ خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
آژانس های اطلاعاتی آمریکا هشدار می دهند هرگونه دستاوردی در حوزه حقوق زنان در افغانستان که طی دو سال گذشته به دست آمده، به دنبال عقب نشینی آمریکا در اواخر امسال، به خطر می افتد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سابق نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان با ابراز مخالفت نسبت به خروج نیروهای خارجی گفت که این اقدام سبب پایان دادن به جنگ افغانستان نمی شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز سه شنبه در سخنانی تأکید کرد که با بیرون رفتن نیروهای خارجی از کشورش، طالبان هیچ بهانه ای برای جنگ ندارند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که پس از خروج نیروهای خارجی تصمیم نهایی صلح در افغانستان توسط دولت و مردم این کشور گرفته می شود و پاکستان دیگر فرصت باجگیری از آمریکا را از دست می دهد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: آغاز خروج نیروهای آمریکا و همزمان با آن خروج سربازان وابسته به ناتو از افغانستان نگرانی های گسترده ای در پی داشته است. رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا آینده افغانستان را پس از خروج نیروهای خارجی ناروشن و نگران کننده می داند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه لیبی، ترکیه را به همکاری در زمینه اجرای توافق آتش بس و نتایج کنفرانس برلین، از جمله اخراج نیروهای خارجی و مزدوران از سرزمین های لیبی درجهت حمایت از حاکمیت این کشور دعوت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مسائل نظامی روسیه با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان اظهارداشت که آمریکا در طولانی ترین جنگ این کشور شکست خورده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه لیبی خواستار گام های عملی برای خروج نیرو های بیگانه و مزدور از این کشور شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شبکه طلوع نیوز دوشنبه شب گزارش داد که طالبان و آمریکا در مورد تعیین زمان جدید خروج نیروهای خارجی از افغانستان وارد مذاکره شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور افغانستان گفت که خروج نیروهای خارجی فرصتی برای بسیج ملی در مبارزه با تروریسم است و پس از این طالبان هیچ مشروعیتی برای جنگ ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۹    
رئیس جمهور افغانستان با اشاره به دخالت های خارجی اعلام کرد که با خروج نظامیان آمریکایی و ناتو فرصت بازنگری سیاست های منطقه ای و بین المللی برای این کشور فراهم می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در پی اعلام رسمی خروج نیروهای خارجی از افغانستان، نیروهای آمریکایی طی مراسمی یک پایگاه نظامی در جنوب افغانستان را تخلیه و تحویل ارتش این کشور دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به دنبال اعلام رسمی خروج نیروهای خارجی از افغانستان، نیروهای آمریکایی امروز طی مراسمی یک پایگاه نظامی در جنوب افغانستان را تخلیه کرده و تحویل ارتش این کشور دادند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان در گفتگو با آسوشیتدپرس، عنوان داشت که رهبران سیاسی باید در مذاکرات با طالبان متحد شوند، زیرا در غیر این صورت پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، خطر جنگ های تلخ تری وجود خواهد داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با آغاز خروج نیروهای خارجی از افغانستان، نیروهای امنیتی افغان در پایتخت و برخی از شهرهای بزرگ این کشور به حالت آماده باش درآمدند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طالبان از سال گذشته با خروج بخشی از نظامیان آمریکایی از افغانستان، تعداد ایست های بازرسی خود در نقاط مهم افغانستان را گسترش داده است و از روز گذشته که روند رسمی و چهار ماهه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان آغاز شده، طالبان در غیاب یک نیروی امنیتی مقتدر در دولت مرکزی کابل ...
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : پس از هشدار طالبان مبنی بر اینکه با تاخیر در خروج از افغانستان، این گروه حمله به نیروهای خارجی را برای حود محفوظ می داند، ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو تصریح کرد که این نیروها ابزار نظامی لازم برای پاسخگویی به هرگونه حمله را دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با بیان اینکه خروج نیروهای خارجی از افغانستان پایان دنیا نیست تاکید کرد که تمام خواسته های طالبان در میز مذاکره قابل بحث است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نیروهای خارجی باید طبق ضرب الاجل اعلامی از سوی طالبان، تا روز شنبه خاک افغانستان را ترک می کردند حال آنکه تاخیر در اجرای این وعده تبعاتی در پی خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - سخنگوی نیروهای خارجی در افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد که فرودگاه قندهار که پایگاه نظامیان آمریکایی نیز در آن قرار دارد، صبح امروز مورد حمله راکتی قرار گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
باشگاه های ایرانی باید بتوانند برای تقویت خود از نیروهای خارجی باکیفیت چه به عنوان مربی و چه به عنوان بازیکن بهره ببرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده نظامیان آمریکایی در افغانستان، با هشدار درباره حملات به نیروهای این کشور بعد از گذشتن موعد خروج از افغانستان، مدعی شد آمریکا از ابزارهای نظامی برای مقابله با این حملات برخوردار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای خارجی مستقر در افغانستان از حمله غیرمستقیم به فرودگاه قندهار خبر داد و گفت که این حمله تلفات جانی برجای نذاشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۴۹    
پس از گذشت دو دهه از حمله آمریکا به افغانستان، نیروهای خارجی درحالی روند ترک این کشور را آغاز کرده اند که 67 درصد شهرستان های افغانستان تحت کنترل و یا تحت درگیری قرار دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۲۶    
سخنگوی گروه طالبان گفت که عدم خروج نیروهای خارجی نظر به توافق نامه تعیین شده راه را برای هرگونه گام های مناسب برای این گروه باز کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی طالبان با اشاره به ایجاد جدول زمانی جدید برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت که تاخیر در خروج راه را برای اقدام علیه نیروهای اشغالگر باز کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقام ارشد سابق ناتو در اظهاراتی مداخله جویانه و بدون اشاره به اینکه حضور نیروهای خارجی سالهاست باعث بروز ناامنی در افغانستان شده، نسبت به مساله خروج آمریکا از افغانستان ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۵    
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در واکنش به آغاز روند خروج نیروهای خارجی گفت که این اقدام فرصتی برای ایجاد تفاهم سیاسی در افغانستان است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- مقام های ناتو اعلام کردند که روند خروج نیروهای این پیمان از افغانستان آغاز شده است. قرار است این نیروها، تا 11 سپتامبر افغانستان را ترک کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، این کشور برای ادامه اعمال فشار برای خروج همه نیروهای خارجی از لیبی آمادگی دارد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
یکشنبه گذشته بود که ژنرال آستین اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان از آغاز رسمی خروج نیروهای تحت فرماندهی اش از اول مه گفت. این در حالی است که خروج نیروهای خارجی از افغانستان پیش از این تاریخ آغاز شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت وحدت ملی لیبی تأکید کرد که باید نیروهای خارجی در چارچوب یک جدول زمانی مشخص، از لیبی خارج شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۲۱:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
وزیر دفاع امریکا و رئیس ستاد ارتش پاکستان در تماس تلفنی درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان و روند صلح گفت وگو کردند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۰    
خبرگزاری میزان – خروج نظامیان آمریکا و ناتو از افغانستان با واکنش های متعددی مواجه شد. به گزارش الجزیره ، طالبان با انتشار بیانیه ای ضمن استقبال از خروج نظامیان خارجی از افغانستان، در مورد پایان درگیری ها در این کشور ابراز خوش بینی کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزار مهر، زلمای خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان، طی اظهاراتی در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: افغان ها پس از خروج نیروهای خارجی از این کشور دو انتخاب دارند، یا به یک تفاهم سیاسی دست می یابند و یا به طرف یک جنگ طولانی حرکت می کنند. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۴۷ سایت دیگر  
حضور نظامیان خارج از منطقه در خلیج فارس نه تنها امنیت را حفظ نکرده بلکه باعث تهدید و ناامنی در منطقه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نظامیان خارج از منطقه در خلیج فارس نه تنها امنیت را حفظ نکرده بلکه باعث تهدید و ناامنی در منطقه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که خروج نیروهای خارجی آغازگر فصلی نو از روابط بین المللی است و پس از خروج آن ها افغانستان به انزوا نمی رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۱۳    
طالبان با تاکید بر اینکه این گروه خواستار استقلال، تامین ثبات و استقرار نظام اسلامی در افغانستان است از نیروهای خارجی خواست تا به تعهدات خود متعهد بمانند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۱۰    
شفقنا افغانستان- رسانه های امریکایی گزارش دادند که پنتاگون 650 سرباز جدید به افغانستان اعزام می کند تا در زمان خروج نیروهای خارجی از آنان محافظت کنند. ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
روسای جمهور روسیه و فرانسه در گفتگوی تلفنی بر لزوم خروج نیروهای خارجی از لیبی تاکید کردند.