دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۶:۰۶Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروهای خارجی»

در حالی که بر اساس توافقنامه طالبان و آمریکا باید تا اول ماه می تمام نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند اما وزیر دفاع آلمان گفته است که در صورت نیاز نیروهای بیشتری اعزام می شوند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد، در گفتگویی با شبکه کردزبان روداو با انتقاد از نقش نیروهای خارجی در برهم زدن امنیت عراق، عملیات نظامی ترکیه در شمال این کشور را نیز مردود دانست. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از ابقای سمتش در دولت بایدن، همزمان با یک سالگی توافقنامه قطر و احتمال افزایش تنش ها درباره عدم خروج نیروهای خارجی از افغانستان رایزنی ها را آغاز کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه طالبان در یک سالگی امضای توافقنامه با آمریکا ضمن تاکید بر خروج کامل نیروهای خارجی در زمان تعیین شده اعلام کرد که به تمام بندهای این توافق پایبند بوده است در حالی که هنوز نام سران طالبان از فهرست سیاه حذف نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با یک رسانه عراقی، مواضع کشورمان را در باره حضور نیروهای خارجی در این کشور، حملات موشکی به سفارتخانه آمریکا و دخالت ترکیه در عراق تشریح کرد و از آمادگی تهران برای کمک به عراق در زمینه امنیتی خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
ایرنا : سرتیپ نصیرزاده گفت: کشورهای منطقه با عدم تکیه بر خود و امید بستن به خلبانان خارجی و تجهیزاتی که مستشاران بیگانه برای آن ها تهیه و نگهداری می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
برخی از اعضای تیم مذاکره دولت افغانستان با طالبان معتقدند که خروج یا عدم خروج نیروهای خارجی از افغانستان تاثیرات مهمی در جنگ افغانستان خواهد داشت اما جنگ زمانی به پایان نزدیک می شود که افغان ها در میز مذاکره به نتیجه برسند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور عراق ضمن تاکید بر روابط حسنه با ایران، تاکید کرد که بغداد و واشنگتن خواهان حضور دائم نیروهای خارجی در عراق نیستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور عراق طی نطقی با ابراز امیدواری به دستیابی عراق به ثبات از طریق روابط این کشور با ایران، گفت که بغداد و واشنگتن خواهان حضور دائمی نظامیان خارجی در عراق نیستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری عراق تاکید کرد بغداد و واشنگتن خواهان حضور دائمی نیروهای خارجی در عراق نیستند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : با نزدیک شدن مهلت خروج نیروهای خارجی از افغانستان و تردیدها در این باره، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی و تیم مذاکره کننده طالبان از دولت بایدن خواست تا به توافقنامه قطر پایبند باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که طالبان نسبت به ادامه حضور نیروهای خارجی فراتر از مهلت پایان آوریل هشدار داده است، آلمان حضور نیروهایش در افغانستان را تا سال 2022 تمدید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
درحالیکه براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی باید تا پایان آوریل افغانستان را ترک کنند اما وزرای دفاع ناتو در نشست اخیر خود تصمیمی در این باره نگرفتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مریم السادات حسینی، پژوهشگر تاریخ معاصر عنوان کرد: راه آهن احداث شده توسط رضاخان با هدف انتقال نیروهای خارجی در ایران ساخته شد و در نهایت هم در خدمت اشغالگران قرار گرفت تا پل پیروزی متفقین شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا- نمایند ائتلاف الفتح در پارلمان عراق تاکید کرد که کشورش نیازی به نیروی خارجی ندارد و همه آنها باید براساس مصوبه پارلمان اخراج شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی طالبان اعلام کرد که این گروه هرگز با تمدید مهلت خروج نیروهای خارجی موافقت نمی کند و درصورت نقض توافق قطر، حمله علیه نیروهای خارجی از سر گرفته می شود.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۷    
ایران پرس: ملا برادر رئیس هیات مذاکره کننده طالبان با تاکید بر پایبندی آمریکا به توافق با این گروه در زمینه خروج نظامیانش از افغانستان، هشدار داد که طالبان مداخله نیروهای خارجی در این کشور را تحمل نخواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معنای پنهان تأکید طالبان بر خروج کامل نیروهای خارجی این است که بتوانند در مذاکره با دولت و نیروهای سیاسی افغانستان دست برتر را داشته باشند و حتی با تهدیدهای احتمالی نیروهای سیاسی افغانستان سهم بیشتری از قدرت را نصیب خود کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که دو ماه به زمان تعیین شده در توافقنامه قطر برای خروج نیروهای خارجی باقیست، بایدن با سه گزینه پیشنهادی در افغانستان روبرو است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : سعد محمد الکعبی تحلیلگر سیاسی عراقی امروز (یکشنبه ) در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه حمله راکتی هفته گذشته به نزدیک فرودگاه اربیل را با هدف توجیه افزایش شمار نیروهای ناتو دانست و گفت: حمله چند روز پیش بهانه ای برای افزایش شمار نیروهای خارجی بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی در دیدار با گروه های لیبیایی، ضمن تاکید بر حمایت سازمان ملل از دولت انتقالی، خروج تمامی گروه های خارجی و مزدوران از لیبی را مورد بررسی قرار داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
فارس: ائتلاف الفتح در پارلمان عراق، شب گذشته (شنبه – 20 فوریه)، اعلام کرد که دولت برای هرگونه افزایش شمار نیروهای خارجی در کشور نیازمند موافقت و تایید پارلمان است و بدون این موافقت نمی تواند با افزایش شمار نیروهای خارجی موافقت کرد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ائتلاف الفتح عراق به تصمیم ناتو در خصوص افزایش تعداد نیروهای خود در این کشور واکنش نشان داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از المعلومه، محمد البلداوی نماینده ائتلاف الفتح اعلام کرد که تصمیم ناتو مبنی بر افزایش تعداد نیروهای خود در عراق یک فریب از سوی آمریکا برای باقی نگه داشتن نیروهای خارجی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که طالبان نسبت به ادامه حضور نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پس از ماه آوریل هشدار داده است، نیروهای خارجی و مقامات ناتو نسبت به از سرگیری حملات طالبان ابراز نگرانی کردند.
الف   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مأموریت ارتش آلمان، در چارچوب حضور نیروهای بین المللی در افغانستان، به احتمال قوی تمدید خواهد شد. آمریکا در خروج نیروهایش تردید نشان می دهد و نیروهای آلمان هم دستکم تا آخر سال جاری میلادی 2021 در افغانستان می مانند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
طالبان در پی افزایش گمانه زنی ها درباره احتمال عدم خروج نیروهای خارجی در مهلت تهیین شده در توافقنامه قطر گفت که اگر آمریکا به توافق پایبند نباشد این گروه برای استقلال افغانستان آماده هرگونه قربانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۶:۲۷    
عضو ارشد اندیشکده ویلسون سنتر اظهارداشت که اگر نیروهای خارجی تا زمان تعیین شده در توافقنامه قطر افغانستان را ترک نکنند طالبان حملات علیه آن ها را از سرمی گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۴    
یک عضو سابق پارلمان عراق با اشاره به اینکه کشورش نیازی به حضور نیروهای خارجی ندارد تاکید کرد که حضور نیروهای ناتو در عراق یک اشغالگری جدید به شمار می آید.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه طی جلسه امروز خود با رهبران فراکسیون های مختلف پارلمان این کشور، خواستار جلوگیری از هرگونه دخالت خارجی در انتخابات سال جاری روسیه شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا- عضو شورای عشایر استان نینوا در شمال غربی عراق هرگونه حضور نیروهای خارجی از جمله نیروهای ناتو در خاک کشورش را اشغالگری دانست.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون تاکید کرد که حضور نظامیان آمریکایی در عراق تأثیرات منفی گسترده ای در این کشور دارد. به گزارش شیعه پرس به نقل از المعلومه، رعد الماس یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون اعلام کرد حضور نیروهای خارجی و در رأس آنها آمریکایی در عراق تأثیرات منفی بر روی این کشور دارد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۶    
اقتصاد ایران: طالبان در واکنش به تصمیم نیوزیلند برای خروج نیروهایش از افغانستان از دیگر اعضای ناتو نیز خواست تا براساس توافق قطر نیروهایشان را از افغانستان خارج کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۹    
سال 2009 میلادی در یک حمله هوایی نیروهای خارجی حدود 90 غیرنظامی افغان کشته شدند اما دادگاه حقوق بشر اروپا پس از 11 سال ضمن رد شکایت خانواده قربانیان این حمله را قانونی دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که براساس توافق قطر همه نیروهای خارجی باید تا ماه می افغانستان را ترک کنند، دولت کابل خواستار ادامه حضور نیروهای آمریکایی و ناتو طی دو سال آینده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل طی دیدار با نخست وزیر مامور به تشکیل دولت لیبی و رئیس شورای ریاستی این کشور بر لزوم خروج نیروهای بیگانه و مزدوران از لیبی تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۳    
درحالی که وزرای دفاع ناتو پایان هفته جاری در نشستی درباره حضور و یا خروج از افغانستان تصمیم می گیرند، دولت کابل خواستار ادامه حضور نیروهای خارجی در این کشور شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شرایط کنونی افغانستان را برای تصمیم گیری در خصوص خروج نظامیان این پیمان نامساعد می داند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مقاومت اسلامی نُجَباء شامگاه شنبه با انتشار بیانیه ای رسمی ضمن انتقاد از ضعف [نهادهای] رسمی و منفعت طلبی های جناحی که عراق را به صحنه زیاده خواهی برخی نیروهای خارجی تبدیل کرده است، از اطلاعات واصله در مورد تجاوز نیروهای اشغالگر ترکیه به استان "نینوی" و شهر "سنجار" به شدت ابراز نگرانی کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
طالبان در بیانیه ای به سازمان ناتو درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
طالبان در آستانه نشست ناتو در پیامی با هشدار درباره ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان گفت که مسئولیت ادامه جنگ با آمریکا و ناتو خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه فرانسه در دیدار با نماینده سازمان ملل در لیبی خواستار خروج نیروهای خارجی و مزدوران دیگر کشورها از خاک لیبی شد.
برترین ها / سرزمین ارتباطات   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: "سه تن از رهبران گروه شبه نظامی طالبان در حالی اعلام کردند که نیروهای این گروه همزمان با پایان فصل زمستان به خط مقدم وظایف خود برمی گردند که نگرانی هایی در میان رسته های طالبان درباره عدم خروج نیروهای خارجی توسط دولت بایدن بر اساس ضرب الاجل توافقی تا مه 2021 به وجود آمده است." ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۵۹    
عضو ارشد تیم مذاکره افغانستان با طالبان اعلام کرد که اگر نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند، گروه طالبان با دو گزینه پذیرش شرایط و یا ادامه جنگ روبرو است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۱:۴۵    
خبرگزاری میزان - پارلمان اروپا با به تصویب رساندن بیانیه ای، خروج تمامی نیرو های خارجی از یمن را به منظور تسهیل روند مذاکره سیاسی میان طرف های درگیر در این را کشور خواستار شد. انتهای پیام/
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رئیس جمهور ترکیه در واکنش به درخواست رئیس جمهور فرانسه برای ترک لیبی اعلام کرد که تنها پس از عقب نشینی نیروهای خارجی دیگر از حاک لیبی، ترکیه نیروهایش را از این کشور بیرون می آورد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۳:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
فارس: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه سه شنبه گفت که این کشور آماده است نیروهایش را از لیبی خارج کند اگر نخست دیگر نیروهای خارجی از این کشور خارج شوند. ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۳:۳۱    
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر نیروهای خارجی دیگر از لیبی خارج شوند ما هم از این منطقه عقب نشینی می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس جمهوری ترکیه سه شنبه شب در اظهارتی گفت: درصورتی که نیروهای خارجی دیگر از لیبی خارج شوند، خروج نیروهایمان را از خاک این کشور بررسی خواهیم کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۱:۳۳    
شفقنا- رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز (سه شنبه) گفت که اگر نیروهای بیگانه دیگر در وهله نخست از لیبی عقب نشینی کنند، ترکیه نیز خارج کردن نیروهای خود از لیبی را بررسی خواهد کرد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی گفت: روحیه جهادی در سردار سلیمانی نیز وجود داشت چرا که مانند دیگر مسئولان و بعضی از وزرا در دفترش نمی نشست و قضاوت کند بلکه نیروهای جبهه مقاومت و حتی نیروهای خارجی جبهه مقاومت در عراق را وارد کرد و برای مقابله با سیل ...