سه شنبه ۱۴ مردادساعت ۱۹:۳۴Aug 2020 4

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

 
ایمنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان از افزایش شدت گرد و غبار در مناطق شرقی و مرکزی استان از شامگاه سه شنبه خبر داد و گفت: کیفیت هوای این مناطق به ویژه کلانشهر اصفهان روز چهارشنبه ناسالم می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
طاعون در کمین حیات وحش کلاه قاضی، سایه سنگین کرونا بر کنکور 99، آغاز تسویه یا تصفیه، وجود گرد و غبار تا پایان تابستان و قصه آن 20 میلیارد دلار؛ از عناوین اصلی روزنامه های صبح امروز اصفهان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پیشنهاد یک آمر به معروف در مقابل هدیه مسکونی استاندار اصفهان، فاز سوم محور طریق الرضا در آستانه بهره برداری، داستان تکراریِ گزارش کنید، پیگیری می کنیم ، گرد و غبار تا پایان تابستان در اصفهان ادامه دارد، تکمیل پازل رفت و آمدها در ذوب آهن؛ پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در روز گذشته بودند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز تا پایان هفته احتمال وقوع گرد و غبار برای خلیج فارس و سواحل استان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۲۰    
وزش باد نسبتا شدید، گرد و غبار و بارش پراکنده باران پیش بینی کارشناسان هواشناسی برای آسمان استان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز شاید وجود کانون گرد و غبار در البرز برای کسی که شناخت زیادی از این استان ندارد قدری عجیب باشد اما این موضوع در البرز در سال های اخیر به یک واقعیت تبدیل شده و 9 کانون ریزگرد در البرز شناسایی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز شاید وجود کانون گرد و غبار در البرز برای کسی که شناخت زیادی از این استان ندارد قدری عجیب باشد اما این موضوع در البرز در سال های اخیر به یک واقعیت تبدیل شده و 9 کانون ریزگرد در البرز شناسایی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: پیش بینی شده تا پایان شهریور ماه شرایط ایجاد گرد و غبار به دلیل فعال شدن کانون های گرد و غبار در استان اصفهان وجود دارد.
کار پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۳:۴۸    
: رولزرویس در نسل آینده خودروهای خود یک سیستم تصفیه هوای داخل کابین را بکار خواهد گرفت که به ادعای آن می تواند ظرف کمتر از دو دقیقه هرگونه ویروس، باکتری و ذرات گرد و غبار را از بین ببرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک روزهای دوشنبه و سه شنبه مناطق شرق، شمال شرق و مرکز این استان را فرامی گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر دو منطقه سگزی و محور نایین- انارک شدیدترین کانون های بحران استان اصفهان هستند، گفت: متاسفانه در حالیکه اداره کل منابع طبیعی در حال بیابان زدایی است، اما در همان مناطق، کشاورزی سنتی به شدت در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از شناسایی نشدن کانون داخلی مولد گرد و غبار در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۳۷    
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: تا روز سه شنبه در بعدازظهرها با افزایش سرعت باد، احتمال خیزش گرد و غبار در سطح استان وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
آبخیزداری ارزانترین، محیط زیستی ترین و موثرترین راهکار مقابله با پدیده گردوغبار است. با آبخیزداری می توان از اتلاف میلیاردها تومان بودجه مملکت جلوگیری کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی با تایید صحت خبری مبنی بر اینکه شب گذشته میزان گردوغبار در خوزستان به گونه ای افزایش یافت که در اهواز به بیش از 6 برابر حد مجاز رسید، گفت: اصلی ترین مشکل خوزستان این است که به دلیل اعمال سیاست های غلطی که در سنوات گذشته در سیستم مدیریت کلان آب کشور اتفاق افتاد، همچنین ایجاد خشکسالی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۲    
پژوهشگران دانشکده هنر دانشگاه بیرجند موفق شدند میز کار مخصوص نجاری با قابلیت جمع آوری گردوغبار معلق چوب را تولید کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
قم به عنوان یک استان کویری در زمینه فضای سبز و جنگل با کمبود جدی روبه رو بوده و کمبود این فضا به حدی است که ذرات گرد و غبار حداقل در یک سوم از روزهای سال در ریه های شهروندان قمی جولان می دهد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: بنابر گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان میزان گردوغبار در آسمان اهواز در ساعت 22 شامگاه دوشنبه به بیش از 6 برابر حدمجاز رسید. به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
طوفان در مسجدسلیمان باعث برخاستن گرد و غبار محلی و قطعی برق در شهرستان شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به میزان غلظت گرد و غبار در شهرهای خوزستان، گفت: در ساعت 22 امشب غلظت گرد و غبار در اهواز به بیش از شش برابر حد مجاز رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- بنابر گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان میزان گردوغبار در آسمان اهواز در ساعت 22 شامگاه دوشنبه به بیش از 6 برابر حدمجاز رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۲:۳۶    
گرد و غبار بیش از 6 برابر حد مجاز خوزستان را فرا گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
میزان گردوغبار در خوزستان امشب شدت یافت به طوری که در اهواز به بیش از 6 برابر حد مجاز رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استفاده بی رویه از منابع آبی و در کنار آن خشکسالی های گذشته، پدیده گرد و غبار را در استان کویری کرمان به دغدغه ای زیست محیطی و خاری در چشم محیط زیست بدل کرده که کاهش و مهار این پدیده نیازمند اعتبارات و اقدامات اصولی و کارشناسی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ناسا برای فائق آمدن به مشکل گرد و غبار موجود در هوای ماه اقدام به برگزاری یک چالش و مسابقه کرده و اعلام کرده است که ممکن است از ایده های برندگان این چالش بزرگ در مأموریت های فضایی آینده استفاده کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- سرپرست هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیش بینی وزش باد شدید در این استان، گفت: گرد و غبار چهارمحال و بختیاری را فرا می گیرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوای کشور از بارش باران در برخی از استان ها خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: 107 میلیارد تومان طی سال 98 در عرصه های بیابانی این استان به منظور پیشگیری از حرکت شن های روان و مقابله با گرد و غبار هزینه شده که بیش از 60 درصد این اعتبار در مناطق شرقی کرمان صرف شده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس ، در 15 ژوئیه سال 2020 ، آنچه شبیه به آبراه خشک معمولی است توسط یک گرد و غبار بیماری آلود لجنی سیاه مشغول یادآور سم کارتون مضر ، Hexxus از آخرین بارش جنگلی FernGully بود . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
لامرد - گرد و غبار لامرد در استان فارس را فرا گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اقدامات مقابله ای تاثیر خوبی در کاهش گرد و غبار داشته، گفت: در دو سال گذشته بارش در کشور مناسب بوده و سیلاب زیادی در دشت ها روان شده اما اگر درست عمل نکنیم بطور قطع با کانون های گرد و غباری بیشتری مواجه خواهیم ...
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۱۸    
بررسی طرح ملی تهیه برنامه عمل منطقه ای مقابله با گردوغبار برون مرزی در پژوهشگاه هواشناسی دومین نشست کارشناسی در ارتباط با طرح ملی تهیه برنامه عمل منطقه ای مقابله با گردوغبار برون مرزی در پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو برگزار شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۱    
طی 72 ساعت آینده، وزش باد نسبتاً شدید و گردوغبار رقیق در استان چهارمحال و بختیاری پیش بینی می شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۴    
معاون فنی و شبکه ایستگاه های فنی هرمزگان، از افزایش دما در هرمزگان خبرداد و گفت: احتمال تشدید بادهای 120 روزه و وزش گرد و غبار در جنوب شرقی وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه شهرستان ریگان گفت: اردو های جهادی بسیجیان شهرستان ریگان در گرمای شدید و هجوم گرد و غبار در حال انجام است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- سرپرست هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ورود گرد و غبار به استان، گفت: کیفیت هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش می یابد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ریگان با اشاره به وجود توفان شن و بروز ریزگردها در نیمی از ایام سال در این شهرستان گفت: ریگان نزدیک به 220 روستا دارد که 150 مورد از این تعداد درگیر توفان شن و فرسایش بادی هستند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۴:۴۴   + ۲۸ سایت دیگر  
بررسی های محققان گویای آن است که استفاده از جاروبرقی در منزل فرد بیمار ممکن است باعث انتشار گرد و غبار آلوده به ویروس کرونا در هوا شود. پس باید هنگام استفاده از جاروبرقی و تخلیه فیلتر آن، نکات بهداشتی لازم از جمله استفاده از ماسک و دستکش را رعایت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: باتوجه به تقویت بادهای گرم وخشک 120 روزه درجنوب شرق کشور، فردا سه شنبه افزایش دما و گرد وغبار در شرق استان پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۶    
ایسنا/کرمان رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: در برخی از مناطق شمال استان احتمال وزش تندبادهای لحظه ای و افزایش غلظت گرد و غبار دور از انتظار نیست همچنین احتمال وقوع رگبارهای خفیف باران در اتفاعات جنوب غرب استان در بعدازظهر وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از اختصاص اعتبار 2 میلیارد و 800 میلیون تومانی برای ایستگاه های سنجش گرد و غبار در استان خبر داد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دبیر ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار اقدامات این ستاد را برای کاهش گرد و غبار در کشور تشریح کرد و گفت 57 میلیون هکتار کانون گرد و غبار در داخل کشور وجود دارد. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه با بیان اینکه کشاورزی حفاظتی گام موثری در بهبود و افزایش تولیدات کشاورزی می باشد، گفت: کشت مستقیم، روشی حفاظتی است که در آن بذر بدون هیچگونه عملیات خاکورزی در زمین و در بقایای محصول قبلی کشت می گردد و با هدف کنترل پدیده گرد وغبار درمنطقه انجام می شود.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نئووایز یک دنباله دار درخشان است که طی چندین روز گذشته در بسیاری از نقاط جهان مشاهده شده و عکاسان توانسته اند تصاویر جذابی از آن بگیرند. این دنباله دار اوایل فروردین ماه توسط کاوشگر نقشه بردار فروسرخ میدان وسیع ناسا کشف شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان با اشاره به وزش باد، گرد و غبار در شرق استان گفت: وقوع توفان شن در این مناطق به دور از انتظار نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۹    
ایسنا/اصفهان پس از یک هفته نفس کشیدن در هوای ناسالم، طوفان های گرد و غبار در اصفهان به غبار محلی فروکش کرد اما ادامه ناپایداری های جوی در روزهای اخیر، همچنان آسمان اصفهان را میزبان وزش باد نسبتا شدید و گرد و غبار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- با شیوع کرونا و عدم حمایت دولت غبار رکود بر سیمای صنایع دستی فارس نشسته و کرکره های این بازار مکمل گردشگری فعلا پایین است تا هنرمندان این بخش روزهای خانه نشینی را تجربه کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۵    
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کانونهای فرسایش بادی در استان اصفهان با وسعت یک میلیون و 90 هزار هکتار بالغ بر 39میلیارد تومان در سال خسارت به همراه دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت سازمان محیط زیست خراسان جنوبی ازعملیاتی شدن پروژه حفاظت قرق و مدیریت چرای دام در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار در 6 شهرستان استان خراسان جنوبی خبر داد.
نیواطلس: اخترشناسان از رصد یک سیاه چاله که ظرف یک سال غیب و دوباره ظاهر شد، در شگفتی فرو رفته اند. سیاهچاله ها بر خلاف نامشان اغلب در آسمان بسیار درخشان دیده می شوند که این به دلیل حلقه داغ و درخشان متشکل از گرد و غبار و گاز موسوم به "تاج"(Corona) است که آنها را احاطه کرده است. ...