چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۱۰:۴۹Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارکستر»

همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اجرای ارکستر سمفونیک تهران از قطعه نغمه حسین علیزاده را ببینید که حال و هوای حماسه امام حسین (ع) در روز عاشورا را تداعی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
یک خواننده و مدرس آواز ایرانی درباره برگزاری کنسرت در ایام سوگواری بیان می کند: او ادامه می دهد: می توان پروژه هایی همچون اپرای عاشورا و حتی کارهای محدودتر و کوچکتری نسبت به یک کنسرت با ارکستر بزرگی مانند ارکستر سمفونیک را با گروه های موسیقی ایرانی و با اجرای تصنیف هایی که مشکلی برای اجرا در این ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۵:۴۸    
برگزاری تور مانند رهبری یک ارکستر است. با اینکه بسیاری از جزییات به طور موشکافانه طراحی شده اند، محصول حقیقی همواره منحصر به فرد و خالق یک تجربه تازه است. اجرای سفر، ترکیبی از مهارت ها و دانش های مختلف است، یک راهنما باید همزمان باستان شناس، قصه گو، معلم، مدیر و یک دیپلمات باشد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
ارسلان کامکار از انتشار اثر جدید خود خبر داد. این اثر موسیقایی شامل 12 دقیقه موسیقی است که برای ارکستر سمفونی ساخته شده است.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با حکم مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی و با پیشنهاد اعضای شورای هنری ارکستر، نصیر حیدریان برای یک دوره یک ساله به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شد.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
با حکم مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی و با پیشنهاد اعضای شورای هنری ارکستر، نصیر حیدریان به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شد.
تیک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
نصیر حیدریان آهنگساز و رهبر ارکستر طی حکمی از سوی مجید زین العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران معرفی شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
علی رهبری در بزرگترین مجموعه اپرای جهان چوب رهبری به دست گرفت ولی هیچ کدام از مدیران فرهنگی و هنری کشور تبریکی ساده ای هم به او نگفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۸:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
با حکم مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی و با پیشنهاد اعضای شورای هنری ارکستر، نصیر حیدریان برای یک دوره یک ساله به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری همراه خاطره ها با حضور نصیر حیدریان رهبر ارکستر و مجید انتظامی آهنگساز، صبح روز یکشنبه، 9 مرداد ماه 1401 در تالار وحدت برگزار شد. گیتی آنلاین/ عکاس: مجید نیک نفس
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نصیر حیدریان با سابقه ی رهبری در اتریش و بیست و پنج سال سابقه ی تدریسِ رهبری ارکستر در دانشگاه گراتس، به عنوان رهبر دائمِ ارکستر سمفونیک تهران برگزیده شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با حکم مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد رودکی، نصیر حیدریان برای یک دورۀ یکساله به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مجید انتظامی قرار است همراه با ارکستر ملی ایران کنسرتی را به مناسبت هفته دفاع مقدس در اوایل مهر سال جاری روی صحنه ببرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نشست رسانه ای رویداد موسیقایی همراه خاطره ها روز یکشنبه نهم مرداد ماه با حضور مجید انتظامی آهنگساز و نصیرحیدریان رهبر ارکستر در تالار وحدت تهران برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در نشست خبری رویداد موسیقایی همراه خاطره ها اعلام شد آثار مجید انتظامی توسط ارکستر ملی ایران اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
در نشست خبری رویداد خاطره ها درباره جزئیات برگزاری این رویداد صحبت و مطرح شد که این رویداد هفتم و هشتم مهرماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود. همچنین در این برنامه انتظامی اعلام کرد که نصیر حیدریان به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
در نشست خبری رویداد خاطره ها درباره جزئیات برگزاری این رویداد صحبت و مطرح شد که این رویداد هفتم و هشتم مهرماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود. همچنین در این برنامه انتظامی اعلام کرد که نصیر حیدریان به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دلبسته آلبومی از مهدی عطاریان به عنوان اولین آلبوم ارکستر تک نفره با اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی منتشر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۶:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ارکستر ملی گیلان به رهبری مرتضی سعیدی راد، خوانندگی حسین علیشاپور و حافظ روحانی این هفته در تالار مرکزی رشت روی صحنه رفت و به طور رسمی فعالیتش را آغاز کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۲۲:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
علی رهبری، رهبر مشهورترین اپرای جهان: رهبری در ابتدا درباره ماجرای دعوتش توسط گرگیف به روسیه توضیح داد: بیش از چهل سال است که آقای گرگیف را می شناسم ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
والری گرگیف روس پس از مناقشه روسیه و اوکراین از جانب غربی ها بخاطر انتصاب وی به حمایت از پوتین و سر باز زدن وی از محکوم کردن رئیس جمهور روسیه، تحریم شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۷:۵۹   + ۳۴ سایت دیگر  
با حکم مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی، مجید انتظامی به عنوان عضو شورای هنری ارکستر سمفونیک تهران معرفی شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کنسرت موسیقی همایون شجریان با همراهی ارکستر سیاوش؛ به رهبری آرش گوران هر شب و در یک سانس در تالار وزارت کشور برگزار می شود.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تغییر رنگ زبان می تواند بیانگر ابتلا افراد به بیماری های مختلفی باشد، در این مطلب به نحوه تشخیص برخی از بیماری از روی رنگ زبان پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۱    
به گزارش مشرق، محمد اکبرزاده، فعال رسانه ای با به اشتراک گذاشتن ویدئویی در توییتر نوشت: کارمند بی بی سی بیش از اینکه مجری باشه، بازجوی عقیدتیه! داره از رهبر ارکستر ایرانی بازجویی می کنه که چرا روسیه رو تحریم نکردی و در سن پترزبورگ اجرا داشتی؟! ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
علی رهبری رهبر ارکستر ایرانی در پاسخ به سوال مجری بی بی سی درباره اینکه چرا روسیه را تحریم نکرده است و در این کشور روی صحنه می رود پاسخ دندان شکنی داد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۴:۴۵    
سید مهدی موسوی تبار، خبرنگار: توصیه می کنم اگر گفت وگوی علی رهبری، رهبر ایرانی ارکستر سمفونیک با بخش خبری بی بی سی فارسی را ندیده اید، ببینید و اگر هم دیده اید که می دانید می خواهیم درباره چه موضوعی صحبت کنیم ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
میلاد جلیل زاده، خبرنگار: هنرمندان زیادی روسیه را تحریم کردند. شما چرا به آنها نپیوستید و در این ارکستر شرکت کردید؟ این را مجری بی بی سی فارسی از علی رهبری، موزیسین مشهور و معتبر ایرانی می پرسد که اخیرا به دعوت والری گرگیف، برای هدایت یکی از ارکسترهای روسی به مسکو رفته است. سوال عجیبی است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۲۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کنسرت به رنگ صدا به خوانندگی همایون شجریان، گروه ارکستر سیاوش و رهبری آرش گوران در تالار کشور روی صحنه رفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۹:۰۱    
ال کمینو رئال / El Camino Real قطعه ای از آلفرد رید / Alfred Reed موزیسن و آهنگساز است. اجرای این قطعه را توسط ارکستر آلخمسی اسپانیا را در تابناک می بینید و می شنوید.
تلنگر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۰    
علی رهبری رهبر ارکستر ایرانی در پاسخ به مجری بازجو بی بی سی فارسی در دفاع از کنسرت سن پترزبروگ خود گفت: اگر می خواستم برای جنگ جایی را تحریم کنم اول باید انگلیس را تحریم می کردم.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۱۰    
ارکستر زهی مهرگان و ارکستر بادی صلح شیراز اجرا شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۰۰    
به گزارش جام جم آنلاین ، الکساندر رهبری که متولد 1327 است، در هنرستان ملی موسیقی و بعد در آکادمی موسیقی وین تحصیل کرد و خیلی زود توانست به عنوان آهنگساز و رهبر ارکستر مشغول به کار شود ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
پاسخ محکم رهبر ارکستر مطرح ایرانی به بازجویی های مجری بی بی سی در برنامه زنده را در ویدئوی زیر ببینید.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بازیگر و وکالیست فرانسوی، صدای یک ارکستر را با حنجره خود تقلید می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده در اپرای بزرگ مارینسکی روسیه به عنوان رهبر دائمی مهمان حضور خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۲۲:۰۱    
راپسودی / Rhapsody برگرفته از واژه یونانی ῥαψῳδός (راپسودوس، به معنی خواننده سروده های حماسی)، اثری تکموومانی و اپیزودیک است با اپیزودهایی که به لحاظ حالت، تونالیته و رنگ موسیقایی بسیار متنوع اند اما کلیتی یکپارچه را تشکیل می دهند. راپسودی آبی / Rhapsody in blue قطعه ای از جرج گرشوین است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۵:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
علی رهبری که به دعوت والری گرگیف به روسیه رفته است، از حضورش در اپرای مارینسکی گفت و از تحریم های تحمیلی غرب انتقاد کرد. او از وزیر ارشاد می خواهد که ارکستر سازهای ملی را تشکیل دهد و معتقد است این ارکستر افتخار ایران خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۸:۵۰   + ۴۰ سایت دیگر  
پس از اجرای بسیار موفقیت آمیز علی رهبری در سنت پترزبورگ، مسئولین ارکستر چنان تحت تاثیر اجرای رهبری واقع شدند که به پیشنهاد گرگیف دوباره از این رهبر ایرانی برای اجرای برنامه دیگری به فاصله چند روز بعد، مجدا دعوت به عمل آوردند و رهبری نیز آن را پذیرفت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۶:۰۱    
سزار کانو / C sar Cano قطعه ای است که ارکستر سمفونیک آلخمسی اسپانیا این قطعه موسیقی را اجرا کرده است. این قطعه موسیقی را در تابناک می بینید و می شنوید.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
پس از اجرای بسیار موفقیت آمیز علی رهبری در سنت پترزبورگ، مسئولین ارکستر چنان تحت تاثیر اجرای رهبری واقع شدند که به پیشنهاد گرگیف دوباره از این رهبر ایرانی برای اجرای برنامه دیگری به فاصله چند روز بعد، مجدا دعوت به عمل آوردند و رهبری نیز آن را پذیرفت.
خبر آوا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۲۵    
گروه موسیقی سازبند به رهبری حمیدآقایی در تالار رودکی به صحنه می رود. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، گروه ارکستر سازبند به رهبری حمید آقایی یکشنبه دوم مرداد ماه ساعت 21 در تالار رودکی به اجرای موسیقی بی کلام خواهد پرداخت ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در اجرای ارکستر پایان سال تحصیلی هنرستان های اقبال آذر و کوثر، توجه به امر آموزش را از اولویت ها و رویکردهای اصلی این اداره کل عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تالار وحدت میزبان اعضای ارکستر سمفونیک تهران بود تا علاوه بر اینکه آثاری از آهنگسازان نام آشنای جهانی را به گوش مخاطبان برساند، اثری در کلاس جهانی از یک آهنگساز ایرانی را نیز به اجرا در آورد.
موسیقی ایرانیان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ارکستر سمفونیک تهران که از سال 98 تاکنون رهبر ثابتی ندارد و تا مدتی طولانی هم به علت شیوع کرونا از صحنه اجرا به دور بود، اکنون مدتی است که با رهبران مهمان متفاوت و برنامه های منسجم تری به روی صحنه می رود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ارکستر سمونیک تهران امروز جمعه 31 تیر ماه در تالار وحدت به رهبری حامد گارسچی به اجرای قطعاتی برای علاقمندان به موسیقی کلاسیک پرداخت.