چهارشنبه ۲۰ آذرساعت ۲۰:۲۰Dec 2019 11

جدیدترین‌های «احتکار»

راهبرد معاصر   ۱ ساعت پیش    
اگرچه برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی وعده اتمام احتکار مسکن با اعمال مالیات بر خانه های خالی مطرح کرده اند اما از آنجا که نرخ این پایه مالیاتی ناچیز است، بعید است چندان اثرگذار باشد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اخیرا محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت وگویی که پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی آن را منتشر کرده، با تشریح آخرین وضعیت طراحی سامانه ملی املاک و اسکان کشور در این معاونت، از ترکیب پایان بهشت مالکان خانه های خالی استفاده کرده است. ...
سلامت نیوز   ۷ ساعت پیش    
سلامت نیوز :ناشنوایی درد بزرگ امروز ناشنوایان و کم شنوایان کشورمان نیست، بلکه آن ها درد بزرگ تری دارند و آن کم شنوایی یا ناشنوایی مسوولانی است که نه صدای آن ها را می شنوند و نه تلاشی برای اجرای قوانین مربوط به این قشر خاص می کنند. ...
اگرچه برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی وعده اتمام احتکار مسکن با اعمال مالیات بر خانه های خالی مطرح کرده اند اما از آنجا که نرخ این پایه مالیاتی ناچیز است، بعید است چندان اثرگذار باشد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه باید نظارت ها بر بازار برای مردم ملموس و توسط دستگاههای متولی جدی تر اعمال شود، گفت: با کم فروشی،گران فروشی و احتکار بشدت برخورد می شود تا مردم در تامین نیازهای بحق شان دچار مشکل نشوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در آستارا برای جلوگیری از احتکار احتمالی کالاها و مقابله با پدیده قاچاق، پایش انبارهای عمومی را در دستور کار قرار داد.
تیتر ۱   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو انجمن تایرسازان از اختصاص ارز دولتی به واردات بی رویه لاستیک کامیون انتقاد کرد؛ اما اتهام احتکار لاستیک از سوی تولیدکنندگان را وارد ندانست. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۸:۰۳    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مشکلات و گرفتاری های اقتصادی، گرانی و تورم و عدم عرضه اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و احتکار مورد توجه همه قرار گرفته و این روزها همه ما از مشکلات و گرفتاری های کشور می گوییم و می نویسیم، از وضعیت بد اقتصادی سخن می گوییم و حتی در مواقعی آنها را بزرگنمایی می کنیم ...
فانوس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۷:۵۰    
روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه نوشت: روزنامه اعتماد نوشت دولت در بازار مسکن سردرگم عمل می کند و با وجود قانون مصوب، 4 سال است که از خانه های خالی و احتکار شده مالیات نمی گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-رئیس اداره بازرسی سازمان صمت استان زنجان بر تشدید بازرسی و نظارت بر بازار زنجان تاکید کرد و گفت: بعد ازگران شدن بنزین، پرونده احتکار در استان تشکیل نشده است.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت دولت در بازار مسکن سردرگم عمل می کند و با وجود قانون مصوب، 4 سال است که از خانه های خالی و احتکار شده مالیات نمی گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف 7 تن و 700 کیلوگرم برنج احتکار شده به ارزش 5 میلیارد ریال در بجنورد خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد - ایرنا - فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: 7 هزار و 700 کیلوگرم برنج احتکار شده به ارزش 5 میلیارد ریال در بجنورد کشف و ضبط شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- بعد از افزایش سه برابری قیمت بنزین شاهد افزایش تخلفات در بازارها اعم از گرانفروشی، فرار از نصب برچسب قیمت، احتکار و... هستیم که این اتفاق خلاف گفته ها و اظهارات مسئولان بعد از اعلام گرانی بنزین بوده است ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- به گزارش منابع رسمی نزدیک به دو میلیون و 700 واحد مسکونی خالی در ایران وجود دارد. روزنامه شهروند 2 تیر امسال گزارش کرد؛ از هر 10 خانه در ایران یک واحد خالی است و مجموع خانه های احتکار شده پاسخگوی حدود دو سال تقاضا برای مسکن است. درباره مالکان این واحدها روایت های مختلفی وجود دارد ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۸    
نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که احتکار و گران فروشی با موازین اخلاقی و دینی در تضاد است، تصریح کرد: باید با کسانی که به چنین اقدام خلاف قانونی دست می زنند به شدت برخورد شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیم امامی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم و کنترل بازار گفت: هرچند بازرسی از فعالیت های اصناف و مراکز تولید و عرضه کالا با همکاری دستگاه های متولی شهرستان بطور مرتب انجام می شود، ولی همکاری مردم در نظارت و کنترل بازار نقش مهمی در پیشگیری از احتکار و گرانفروشی دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر نظارت بر روند فعالیت های اقتصادی ،کنترل بازار را برای جلوگیری از فشار به مردم ضروری دانست و گفت: باید با اعمال شیوه های منطقی پدیده شوم گران فروشی و احتکار از بازار رخت بربندد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الله خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تعریف قانونگذار هر مکانی که در آن کالا و از جمله مواد معدنی باشد همه مشمول ثبت نام در سامانه جامع انبارها هستند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۵    
انبار های نگهدای کالا باید رصد شود تا احتکار و قاچاق کالا به حداقل برسد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۹:۵۷    
یک دانشجوی درگزی گفت: متاسفانه در جنگ اقتصادی فعلی آرایش جنگی مناسبی از سوی دولتمردان دیده نمی شود؛ جود احتکار و گرانی ها افسار گسیخته مردم را به گروگان ناکارآمدی مسئولین درآورده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: پرونده 498 واحد صنفی متخلف این شهرستان به تعزیرات حکومتی ارسال شده که بیشترین این تخلفات مربوط به قاچاق کالا، احتکار و گران فروشی بوده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بسته خبری اجتماعی- پنجشنبه 14 آذرماه- اختصاص دارد به پلمب انباری با 19 تن چای احتکار شده در برخوار، خودکشی دو دختر نوجوان در مترو شهر ری، کشف پروژه کشته سازی در دانشگاه علم و صنعت و ابراز نگرانی رئیس سازمان غذا و دارو از مصرف بی رویه داروی آنفلوآنزا که در ادامه می خوانید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۸    
مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای طرح پیشگیری و مقابله با گران فروشی و احتکار ناشی از اصلاح قیمت بنزین تعداد 244 پرونده تخلف در همین راستا تشکیل که از این تعداد 49 پرونده مختومه شده است.
پلیس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان "برخوار" از پلمب انباری که 19 تن چای با مارک های مختلف به ارزش 15 میلیارد ریال در آن احتکار شده بود خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد در گزارشی راجع به شیوع آنفلوانزا نوشته. این روزنامه در پایان گزارش دلیل کمیاب شدن واکسن آنفلوانزا را رفتار مردم دانسته: به نظر می رسد این بار هم جمعیت عمومی دچار این اشتباه شده که به اخبار کذب در شبکه های اجتماعی یا شایعات در محیط های عمومی اعتماد کرده که حالا تقاضای کاذب برای ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۲:۳۶    
روز گذشته مقاله ای در اسپوتنیک نوشتم که در آن در مورد احتکار برخی کالاها مانند مسکن صحبت شد، جالب تامل بود که ظاهرا برخی پدرخوانده های مافیای مسکن از اینکه در این مقاله پیشنهاد شده بود، بسیار ناراحت شده و برخی رسانه های همسو با آنها این بحث را با عنوان "پیشنهاد خطرناک" مطرح کردند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۸:۳۴    
وی ادامه داد: بر اساس گزارشات بسیاری از بنکداران از عرضه کالا خودداری می کنند و بنا دارند از نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین آگاه شوند. وزیر صمت در ادامه بیان داشت: این عدم توزیع به معنای احتکار است و عدم عرضه کالا به بازار پس از افزایش نرخ بنزین تخلف محسوب شده و با متخلفین برخورد خواهد شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۸:۲۵    
بیش از 10 هزار لیتر روغن موتور احتکار شده به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال در اردبیل کشف و ضبط شد. گشتهای تلفیقی در بازار قیمتها را به دقت رصد می کنند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۶    
وارش نیوز؛ مردم ایران هرگز به معاندین و دشمنان اجازه ابراز وجود نمی دهند و با بصیرت هوشمندانه مدافع ارزش های انقلاب اسلامی هستند، اصناف، اتحادیه ها، اتاق بازرگانی، خانه کشاورز سامانه هایی نظیر سامانه جامع انبار نظارت های گمرکی بازوان پیشگیری از احتکار و گران فروشی هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۱    
مأموران انتظامی شهرستان فردوس یک میلیارد و 600 میلیون ریال اقلام احتکار شده در فردوس کشف کردند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: هیچ مشکلی در زمینه تأمین محصولات اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: هجوم افراد عادی برای تزریق واکسن آنفلوانزا قابل پذیرش نیست زیرا این موضوع دسترسی افراد پرخطر را محدود می کند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
علی رحیمی آذر روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در خلخال افزود: این پرونده ها در زمینه گران فروشی، کم فروشی، احتکار ،قاچاق کالا و یا عرضه خارح از شبکه کالاهای اساسی در ادارات مختلف استان تشکیل و متخلفان به پرداخت 780 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو انجمن تایرسازان از اختصاص ارز دولتی به واردات بی رویه لاستیک کامیون انتقاد کرد؛ اما اتهام احتکار لاستیک از سوی تولیدکنندگان را وارد ندانست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست یک گروه صنعتی تایرسازی کشور، منکر احتکار تایر از سوی تولیدکنندگان به دلیل افزایش قیمت بنزین شد و گفت: انبارهای تولیدکنندگان همواره در حداقل ظرفیت است و گزارش وضعیت انبارها همه روزه به وزرات صنعت، معدن و تجارت اعلام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۴    
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از کشف بیش از 13 تن شکر احتکار شده در شیراز خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از کشف بیش از 13 تن شکر احتکار شده در شیراز خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی از دستگیری فردی که 800 حلب روغن نباتی در شهرستان بیرجند احتکار کرده بود، خبر داد.
پلیس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها_قزوین _فرمانده انتظامی استان از کشف یک هزارو 500 منبع گاز ال پی جی احتکار شده توسط ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان البرز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
1500 تن گندم و جو احتکارشده در انبار بزرگ غلات در شیراز کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس از کشف یک انبار بزرگ با بیش از یک هزار و 500 تن جو و گندم احتکار شده در شیراز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
11 هزار کیلوگرم شکر احتکار شده به ارزش بیش از 400 میلیون ریال در بافق کشف و ضبط شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد گفت: 11 تن شکر احتکار شده در شهرستان بافق کشف شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۵    
برخی عرضه کنندگان عمده لوازم یدکی اقدام به احتکار کالا کرده اند تا آن را گرانتر به فروش برسانند؛ در این میان بازار فروش روغنهای تقلبی خودرو نیز داغ است.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از تسنیم، در طول چند هفته اخیر خبرهایی مبنی بر کمبود عرضه لاستیک به بازار از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شده است، امروز نیز وزیر صنعت در واکنش به کمبود لاستیک در بازار اعلام کرده “خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن ها ...
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به حباب قیمتی موجود در کالاها گفت: فروشگاه زنجیره ای، این حباب قیمتی را در قالب تخفیفات ارائه می دهند که منجر به بروز مشکلاتی برای اصناف شده است. ...
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
با این که دولت مکلف شده بود پس از افزایش قیمت بنزین، مانع از هرگونه گرانی در بازارها شود، اکنون بازار لوازم یدکی خودرو راه خود را می رود و با گرانی و احتکار مواجه شده است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن صنعت تایر گفت: تولید تایر صورت گرفته و به بازار نیز عرضه شده است و ادعای عدم توزیع لاستیک های تولیدی به بازار از بیخ وبن غلط است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
مهم ترین حوادث امروز دوشنبه 11 آذرماه سال 98 را می توانید در این بسته خبری بخوانید.