پنجشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۲:۴۶Jun 2020 4

جدیدترین‌های «دانشگاه شهید چمران اهواز»

 
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در شرایط کرونا چگونگی رابطه حکومت با جامعه بسیار تاثیرگذار است در این بحران کشورهای با اقتصاد قوی تر و توانمندتر و دارای سرمایه اجتماعی بیشتر، موفق تر عمل کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان خوزستان، اگر تعداد زیادی از دانشجویان بخواهند به خوابگاه مراجعه کنند، خلاف پروتکل های بهداشتی در پیشگیری از بیماری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امتحانات پایان نیم سال دوم تحصیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت مجازی برگزار می شود.
شارا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۱    
در حکمی از سوی دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر علی یاری مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حفظ سمت به عنوان سرپرست روابط عمومی دانشگاه منصوب شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۷:۱۲    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در تمام مقاطع تحصیلی کلیه دروس نظری و عملی دانشگاه که به صورت مجازی ارائه شده اند، امتحانات و ارزشیابی ها در نیمسال جاری به شیوه غیرحضوری و مجازی خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز کرونا را فرصتی برای اعمال انضباط مالی و بازنگری در شیوه های مدیریتی و روی آوردن به اداره عالمانه و عاقلانه کشور دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امتحانات پایان ترم این دانشگاه از 14 تیر تا 15 مرداد به صورت مجازی برگزار می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا- عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: سیاست دولت ها در مواجهه با شوک ناشی از انتشار ویروس کرونا در سطح جهان یکی از مقولات مهم و مطرح در حوزه اقتصاد است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه کاهش اعتماد بین مردم و دولت ها به عنوان یک سرمایه اجتماعی رفع مشکلات را در مواردی چون شیوع یک بیماری دشوارتر می کند گفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۷    
قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز به منظور مقابله با کرونا، در کارگاهی به تولید و بسته بندی اقلام بهداشتی پرداخته و این اقلام در مناطق محروم توزیع شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پاندمی شدن (شیوع گسترده) کرونا در ابتدا بر مقوله بهداشت و سلامت جامعه موثر واقع شده و در مراحل بعدی تاثیر مخربی بر اقتصاد خواهد داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه باید درباره بازگشایی دانشگاه ها کارشناسی شده و دقیق عمل کرد، گفت: نمی توان دانشگاه را بازگشایی کرد، چند دانشجو را در یک اتاق اسکان داد و در عین حال فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اهواز ایرنا - استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر بازارهای بین المللی مرزی به خصوص عراق گفت: محدودیت های اعمال شده به دلیل شیوع ویروس کرونا در مرز خوزستان به شدت بر اقتصاد مردم و استان تاثیر داشته است که به نظر می رسد این بحران در کوتاه مدت باعث از دست ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۸    
مقالات سومین کنفرانس ملی کامپیوتر، فناوری اطلاعات و کاربردهای هوش مصنوعی در تاریخ 6 خرداد 1399 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 16 بهمن 1398 توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اهواز برگزار شده است.در این رویداد 82 مقاله شامل 949 صفحه ارائه شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه تا زمانی که وضعیت استان خوزستان از نظر بیماری COVID 19 قرمز است، هر نوع حضور در دانشگاه به ویژه حضور در خوابگاه می تواند خطرناک باشد، گفت: پس از اینکه استان از وضعیت قرمز خارج شد ...
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
برترین ها: تصویری از زنده گیری یک حلقه مار عظیم الجثه در مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز توسط پرسنل آتش نشانی را ببینید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از دانشگاه های استان خوزستان در نامه ای خطاب به استاندار خوزستان، با توجه به پیش رو بودن عید فطر خواستار اعمال محدودیت های ترافیکی و جلوگیری از بازگشایی بازار ها به خصوص بازار های محلی برای کنترل شیوع ویروس کرونا شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اگر مهلت تحویل کتابی که در اختیار دانشجو است، به پایان رسیده است، دانشجو می تواند به صورت الکترونیکی و از طریق نشانی http://elib.scu.ac.ir اقدام به تمدید مهلت کتاب کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۵    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: هنوز تصمیم قطعی درباره زمان بازگشایی دانشگاه و تاریخ برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 99-98 اتخاذ نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی گروه دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز از تولید اپلیکیشن جراحی ویژه دانشجویان و علاقه مندان رشته های پزشکی و دامپزشکی و تکنسین های جراحی خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی در خصوص همه گیری مجدد ویروس کووید-19 و عدم اعمال تصمیمات قاطع و تاثیرگذار توسط مسئولین استانی هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در بیانیه ای نسبت به همه گیری دوباره ویروس کوید 19 و اعمال نکردن تصمیمات قاطع و تاثیرگذار توسط مسوولان استانی هشدار داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۵    
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز از ابتدای شیوع کرونا، با انجام یکسری اقدامات پیشگیرانه از ابتلای دانشگاهیان و مردم به این ویروس جلوگیری کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه شهید چمران اهواز از طراحی و ساخت لیزر جامد خورشیدی برای اولین بار در کشور توسط پژوهشگران این دانشگاه خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این تشکل دانشجویی از ابتدای شیوع کرونا به صورت مجازی فعالیت های خود را در زمینه پیگیری مطالبات دانشجویان انجام داده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: از امروز (20 اردیبهشت) دانشجویان می توانند حذف نیم سال و یا تک درس را به صورت الکترونیکی درخواست کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۵    
دبیر شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در جلسه مشترک با امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: یکی از الزامات تحول اقتصادی و توسعه، بالا بردن توانایی های فردی و بهداشت آموزشی افراد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۰۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مسئول مرکز بهداشت و درمان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به شیوع کرونا در مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، مشاوره پزشکی رایگان انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دکتر ناهید پوررضا عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان استاد نمونه کشوری، برگزیده شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۲:۳۷    
مسئول قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: جهادگران این گروه در کارگاهی اقدام به تولید 1000 بسته بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
لیزر حالت جامد دمیده شده با نور خورشید توسط پژوهشگران گروه فیزیک و مرکز تحقیقات لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید چمران اهواز طراحی و ساخته شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پایان کلاس های نظری مجازی دانشگاه 11 تیرماه است و برای کلاس های عملی نیز تاکنون تصمیمی گرفته نشده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۶    
نخستین جشنواره ملی استندآپ کمدی از سوی دانشگاه شهید چمران اهواز ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: رهبر انقلاب سال 99 را جهش تولید نام گذاری کردند، در نتیجه مجلس شورای اسلامی نیز تحقق این شعار را باید در دستور کار و فعالیت های خود در فرآیند قانون گذاری قرار دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از اقدام این دانشگاه به تولید ژل ضدعفونی کننده دست خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای تحقق شعار "رونق تولید" در بخش "طرح برگزیده در رفع مشکلات و رونق تولید استان های کشور"، از سه عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز تقدیر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی، روز معلم را به اساتید این دانشگاه تبریک گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۸:۰۶    
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: بهتر است، آزمون جامع و آزمون های ارشد و دکتری و همچنین پذیرش دانشجویان جدید در نیم سال دوم سال تحصیلی 1400 – 1399 با تاخیر صورت گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در خصوص رعایت اصول محدویت و فاصله گذاری اجتماعی، و محافظت از مردم در برابر کرونا خطاب به مردم و مسوولان نامه نوشتند.
مجله بوبینا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۰۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نقش سلطنت بریتانیا در تحریف نام خلیج فارس چیست؟ استاد تاریخ ایران باستان دانشگاه شهید چمران اهواز از نقش پررنگ بریتانیا در تحریف نام خلیج فارس می گوید. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۶:۴۵    
دانشگاه شهید چمران اهواز از ابتدای شیوع کرونا در کشور با انجام یکسری اقدامات پیشگیرانه از ابتلای دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان این مرکز دانشگاهی به این ویروس جلوگیری کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز جزییات بازگشایی و روند برگزاری کلاس ها و برگزاری امتحانات دانشجویان دانشگاه را تشریح کرد.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۲:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه آزمون های پایانی نیم سال قطعا حضوری برگزار می شوند، گفت: اما زمان برگزاری را نمی توان با اطمینان مشخص کرد؛ انتظار ما این است که بتوانیم 15 تیر ماه به بعد امتحانات را برگزار کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر مرکز آزفا دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به اینکه سازمان امور دانشجویان اعلام کرده بود که امکان حضور دانشجویان خارجی تا شهریور ماه امکان پذیر نیست، تصمیم گرفتیم تا کلاس های زبان فارسی را به صورت مجازی ارائه دهیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در دانشگاه شهید چمران ریسک نمی کنیم و اگر شرایط مناسب نباشد امتحانات را تا زمان عادی شدن اوضاع و مناسب شدن آن برگزار نمی کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی گروه روانشناسی بالینی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به احتمال وابسته شدن کودکان به والدین در شرایط فعلی جامعه، گفت: والدین توجه کنند که اگر بیش از حد در طول روز با کودک مشغول شوند، ممکن است باعث ایجاد وابستگی ...
شوشان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۱۹:۴۵    
دکتر سید مرتضی افقه - عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز : اعلام گم شدن 8/4 میلیارد دلار ارز دولتی در رسانه ها اگر چه شائبه رقابت های سیاسی داخلی آن بسیار پر رنگ بود، اما بهانه ای شد تا چند نکته در باره ی ریشه های ناکامی در مبارزه با فساد مالی بیان کنم. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۲    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امتحانات پایان ترم تحصیلی دانشجویان شهید چمران اهواز به خصوص در مقاطع کارشناسی و ارشد به صورت حضوری برگزار می شود.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اگر اضطراب و نگرانی عملکرد فرد را مختل نکند، یک اضطراب خفیف و عادی است اما اگر اضطراب ادامه دار و باعث اختلال در عملکرد فرد از جمله اشکال در تمرکز، بیقراری، خلق نامنظم، اشکال در اشتها، خواب و سیستم گوارشی شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۰    
معاونت دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در اطلاعیه ای اعلام کرد: دانشجویانی که متقاضی برداشتن وسایل ضروری خود از خوابگاه هستند، از یکم تا هفتم اردیبهشت، می توانند نسبت به تخلیه اتاق خود اقدام کنند.