پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۵:۱۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوالات دینی»

پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۵    
تهران (پانا) - حجت الاسلام والمسلمین علی مخدوم از تولید نرم افزار اندرویدی پرسش کرونا خبر داد. به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام (ص) نرم افزار اندرویدی پیامبر مهربانی به همت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی طراحی و ارائه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی ابزارهای جنگ نرم عباسیان در مواجهه با علویان به همت بخش پشتیبانی علمی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۲۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
قم – ایرنا - مدیر گروه پاسخگویی تلفنی و پیامکی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: 740 هزار سوال دینی و شرعی با محوریت کرونا توسط کارشناسان این مرکز در قم به صورت تلفنی و پیامکی پاسخ داده شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه پاسخگویی تلفنی و پیامکی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی به بیان گزارشی از فعالیت های این گروه پرداخت. به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام محمدجواد اصغری اظهار داشت: بر خلاف پاسخگویی اینترنتی یا فضای مجازی که در منزل انجام می شود ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نرم افزار اندرویدی خانواده سالم از سوی نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه خراسان رضوی تولید و عرضه شد. به گزارش شیعه پرس، نرم افزار خانواده سالم با امکانات ویژه توسط نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی شعبه خراسان رضوی تولید و منتشر شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در طول ماه مبارک رمضان 361503 تماس تلفنی دریافت کرد که به 156178 تماس و تعداد 370537 سوال پاسخ داده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با تشریح آداب عیادت در نگاه اسلام گفت: در این روزها باید دقت کنیم که رفتار ما با بیماران کرونایی به نوعی نباشد که عزت بیماران خدشه دار شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مرکز ملی پاسخگویی در هفت گروه تخصصی، قرآن، حدیث، احکام، اخلاق، عقاید، مشاوره و روانشناسی، پاسخگوی 24 ساعته به هم وطنان می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مسئول اداره پاسخگویی به سوالات دینی و شبهات جامعه الزهرا (س) گفت: 50 کارشناس در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 8:30 تا 20 آماده پاسخگویی به سوالات بانوان در سراسر کشور هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
بنابر نظر حجت الاسلام انصاریان فعالیت پایگاه اینترنتی دارالعرفان افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان – کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با یکی از شبهات این روزهای فضای مجازی با عنوان برخورد شهاب سنگ با زمین به عنوان یکی از علائم ظهور توضیحاتی ارائه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
بستر فعالیت طلاب جهادگر در عرصه مشاوره و روانشناسی به همت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی و کارگروه مشاوره ستاد حوزوی مقابله با کرونا فراهم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
بخش ویژه پاسخگویی به سوالات مرتبط با کرونا توسط طلاب روانشناس در مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی راه اندازی شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۳    
حوزه/ مشاوره فردی، خانوادگی، مدیریت استرس و آیین های ترحیم و... در شرایط بحران توسط طلاب روانشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۵:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مرکز ملی پاسخ گویی به سئوالات دینی در ایام کرونایی بخش ارائه خدمات روانشاختی را در ا ین مرکز فعال کرد تا مردم بتوانند سئوالات خود را از این مرکز پیگیری کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۶:۲۲    
کارشناس فقه مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به بررسی برخی احکام مرتبط با کرونا و دغدغه های مردم در زمینه سؤالات فقهی در این خصوص پرداخته است.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با مقام شهادت و اینکه آیا فوت افرادی مانند پرسنل بیمارستان ها در حین انجام وظیفه و بر اثر کرونا شهادت محسوب می شود توضیحاتی ارائه کرد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۷    
شیوع بیماری کرونا برخی سوالات دینی و شبهات در بین جامعه ایجاد کرده است که بنیاد پژوهش های اسلامی به پاسخ مفصل آنها پرداخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی اصفهان گفت: همان دینی که صله رحم را موجب زیادی رزق و تأخیر در مرگ می داند حفظ جان خود و سلامت جسم دیگران را مهم تر از هر امری برمی شمارد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین علی مخدوم از تولید نرم افزار اندرویدی پرسش هایی پیرامون کرونا خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۶    
اصفهان - کارشناس مرکز پاسخگویی به شبهات و سوالات دینی در ارتباط با این شبهه و سوال که آیا مردم همه دنیا مستحق ابتلا به بیماری کرونا هستند، توضیحاتی ارائه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس اخلاق مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با این مطلب که پدیده ای به نام سلبریتی، در منظومه تفکر اسلامی چگونه قابل تحلیل است، توضیحاتی ارائه داده است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۷:۵۱    
شفقنا- در منابع دینی برای جلوگیری و درمان امراض توصیه هایی شده که علاوه بر رعایت اصول بهداشتی می توان از آن ها بهره برد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس اخلاق مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با اشاره به تاثیر فضای مجازی در ایجاد دلهره غیرواقعی از کرونا عوامل مادی و معنوی در پیشگیری از این بیماری را تشریح کرد.
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۰    
کارشناس اخلاق نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در خصوص چگونگی استفاده از باران رحمت در ماه رجب توضیحاتی ارائه کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، این هفته در طرح سه شنبه ها با پاسخگویی به شبهات دینی کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با یکی از رایج ترین شبهات این روزهای فضای مجازی یعنی کارما و ایجاد این شبهه در قالب اصول روانشناسی که مشکلات مادی بشر با توسل به اصول چندگانه کارما قابل رفع است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی درارتباط با بررسی فقهی نظارت شورای نگهبان بر انتخابات توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این نظارت برای هدف والاتر یعنی صیانت از رای مردم ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس فقه مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با اشاره به اینکه تردید در فرزندآوری نمود نفوذ زندگی غربی در جوامع اسلامی است در ارتباط با فرزند آوری در دین اسلام توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۴:۳۰    
دو کتاب پرسمان طلاق و پرسمان معاد از سوی مرکز پاسخگویی به سوالات دینی اصفهان منتشر و رونمایی شد.
برنامه آفتاب شرقی امروز با موضوع پاسخ به سئوالات دینی و اعتقادی پخش می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مرکز پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی و این شبهه که در قرآن به نجاست این حیوان اشاره نشده است، توضیحاتی ارائه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
نشست علمی تحلیل داده های رصدی و اکتشافی از پرسش های دینی به همت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی برگزار و موضوعات مطرح در صدر سوالات دینی مردم تشریح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۴    
اصفهان - کارشناس فقه مرکز ملّی پاسخگویی به سوالات دینی موضوع چند همسری را به عنوان یکی از شبهات رایج جامعه امروز از دیدگاه فقهی و قرآنی مورد بررسی قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی یکی از سوالات رایج مخاطبان با توجه به اتفاقات اخیر و پخش فیلمهایی از آزار حیوانات در فضای مجازی را مورد بررسی قرار داده است.
شبکه یک سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۵۰    
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، حجت الاسلام محمدی، در برنامه گذشته که طبق روال ساعت 11 پخش شد گفت: این که گفته می شود ماه صفر نحس است و مژده آمدن ربیع الاول را دادن موضوعی خرافی است که به وهن دین می انجامد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۱    
اصفهان - کارشناس مرکز پاسخگویی به سوالات دینی در ارتباط با این مطلب که چگونه والدین می توانند به نوجوانان کمک کنند از پیچ شهرت طلبی به سلامت عبور کند، توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به یکی از سوالات رایج مخاطبان در ارتباط با معنای عارفاً بحقّه در زیارت ائمه اطهار از جمله امام رضا (ع) پاسخ داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ - ۰۱:۰۳    
این گزارش در تلاش است که با پرداختن به علل شکل گیری مقدمات صلح امام حسن مجتبی (ع)، به واکاوی برخی از دلایلی که قریب به یقین در غربتِ پرداختن به شخصیت آن حضرت در طول قرن ها دخالت داشته اند، بپردازد ...
اصفهان شرق   ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۰۷:۴۶    
به گزارش اصفهان شرق ؛ با توجه به نقش موثر و بی بدیل حضرت زینب (س) در رساندن پیام عاشورا به مردمان طول تاریخ این هفته به یکی از شبهات رایج و مورد سوال مخاطبان در این ارتباط پاسخ داده شده است. سه نقل قول در ارتباط با محل دفن حضرت زینب (س) ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۶    
اصفهان - کارشناس مرکز پاسخگویی به سوالات دینی به یکی از شبهات مطرح در ارتباط با قیام عاشورا یعنی طلب آب سیدالشهدا (ع) از دشمنان برای حضرت علی اصغر و تناقض آن با عزت نفس امام پاسخ داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۴۲    
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به یکی از شبهات مطرح فضای مجازی در روزهای اخیر در ارتباط با واقعه عاشورا پاسخ داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به شبهه ای مطرح در فضای مجازی در ارتباط با واقعه کربلا مبنی بر اینکه آیا یزید از عملکرد خود پشیمان شده و توبه کرده است یا خیر پاسخ داده است.
تیتر برتر   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: استفاده از صنایع و قالبهای جذاب قرآنی برای تفهمیم مفاهیم قرآنی به نوجوانان و جوانان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۲:۳۶    
کارشناس قرآن و حدیث مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی گفت: لازم است همانند دیگر حرفه ها، کارگاه های آموزشی سبک زندگی قرآن کریم برای عموم مردم توسط نهادهای مختلف برگزار شود.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مهر، حجت الاسلام براتعلی حق شناس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به طور معمول در مساجد کشور هر شب قرآن تلاوت می شود که کاری نیکو است ...
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۴    
دوران نوجوانی از سنینی است که آستانه تحمل پذیری کاهش پیدا می کند؛ یعنی بچه ها در برابر محیط، عکس العمل های بیشتری از خود بروز می دهند. گاهی والدین در شرائطی که -ختی- انتقادات حقیقی به فرزندان خود دارند اما چون نصیحت به صورت ذاتی بار منفی دارد، بیان آن عکس العمل نوجوانان را در پی دارد ...
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۴    
این که گفته می شود در عاشورا، در حادثه ی کربلا، خون بر شمشیر پیروز شد -که واقعاً پیروز شد- عامل این پیروزی، حضرت زینب(س) بود، و الّا خون در کربلا تمام شد. ...
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سدیر صیرفی گوید: با برخی از اصحاب بر امام صادق (علیه السلام) وارد شدیم، او را نشسته بر خاک دیدیم، در حالی که عبایی خشن با آستین کوتاه پوشیده و با قلبی سوخته، همچون مادر فرزند از دست داده، می گریست، رنگ چهره اش تغییر کرده و اندوه از گونه های مبارکش پیدا بود و اشکهایش ...
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۴    
همه مراجع: وقت غسل جمعه از اذان صبح است تا اذان ظهر (هر چند نزدیک ظهر بهتر است) و اگر تا این موقع انجام نداد، می تواند آن را بدون قصد ادا و قضا بعد از ظهر به جا آورد. منبع: توضیح المسائل مراجع، م 644 و آیت الله وحید، توضیح المسائل، م 650.