چهارشنبه ۲۳ آبانساعت ۰۸:۱۵Nov 2018 14

جدیدترین خبرهای «چاقی»

بهداشت نیوز   ۱۲ دقیقه پیش    
رعایت آداب غذاخوردن و داشتن عادات غذایی مناسب، از مهم ترین روش های داشتن وزنی متعادل است؛ اصلی که معمولاً مورد غفلت قرار گرفته و به جای آن، مردم به رژیم های لاغری خطرناک روی می آورند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۱۶    
مدیرگروه آموزشی تغذیه دانشکده علوم پزشکی مشهد گفت: 65 درصد از ما ایرانی ها اضافه وزن داریم، اضافه وزن و چاقی مهم ترین و یکی از ریزفاکتورها و عامل مستعدکننده دیابت است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۲۶    
چاقی در سنین نوجوانی چهار برابر خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را در آینده بیشتر می کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل چاقی را به عنوان یکی از عوامل مهم بروز دیابت دانست.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۰    
کمبود خواب همچنین بر کودکان اثرات قابل توجهی دارد. کودکان کم خواب با افزایش خطر چاقی و بالا رفتن شاخص توده بدنی مواجهند. این خطرات می تواند بر روی بلوغ آنها اثر بگذارد. این کودکان 14 درصد بیشتر در معرض بیش فعالی در دوره نوجوانی قرار دارند.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۵    
پیش بینی می شود شیوع دیابت در ایران تا سال 2025 به حدود 18 درصد برسد که در زنان به 19 درصد و در مردان به 17 درصد افزایش می یابد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۴۵    
رژیم های سنتی، فعالیت های روزمره و عادات غذایی، که در اغلب کشورها وجود دارد، برای کمک به کاهش وزن و پیشگیری از اضافه وزن توصیه می شوند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۰۷    
سلامت نیوز : رئیس مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم گفت: شیوع دیابت در کشور 11 درصد است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، باقر لاریجانی در نشست خبری روز جهانی دیابت اظهار کرد:بیماری های دیابت، قلبی، سرطان، از 4 نوع بیماری غیرواگیر هستند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۴    
یک فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه وزن زیاد بدن عامل بیماری های متفاوتی نظیر قلبی - عروقی، دیابت نوع دوم، انواع خاصی از سرطان و آرتروز و آسم است، اظهار کرد: مرض چاقی به عنوان عامل کاهش عمر متوسط شناخته می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۴    
محققان با انجام دو پژوهش به این نتیجه رسیدند که چاقی هم سبب افزایش رشد تومورها می شود هم عملکرد داروهای ایمنی درمانی را بهبود می بخشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۲۰    
لاریجانی گفت: اگر افراد میزان نمک و چاقی خود را کاهش دهند بیماری آن ها به خوبی مهار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۳    
نتایج بررسی های علمی جدید نشان می دهد چاقی دو اثر متضاد بر سلامتی انسان دارد و اگر چه به رشد تومورهای سرطانی کمک می کند، ولی می تواند باعث شود برخی داروهای ایمن درمانی ضدسرطان بهتر عمل کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۵    
متخصصان علوم پزشکی و سلامت می گویند پی برده اند که چرا اضافه وزن زیاد می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۶    
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: زنان چاق نیز بیشتر در معرض خطر سرطان های رحم، تخمدان و سینه قرار دارند زیرا بافت های چربی ذخیره کننده هورمون های استروئیدی هستند و هر قدر مقدار آنها بیشتر باشد، سطح این هورمون ها به مدت طولانی تری در بدن بالا می ماند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۲۳    
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد کودکانی که قبل از 2 سالگی آنتی بیوتیک دریافت می کنند با احتمال بیشتر چاقی روبرو هستند.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۰۵    
برترین ها: جراحی اسلیو معده به یک روش درمانی محبوب در میان بیماران مبتلا به چاقی مرضی که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل شده است. در این روش با کمک یک جراحی ساده به شرایط ایده آل برای کاهش وزن فرد دست می یابند که البته دارای کمترین میزان عارضه ی بلندمدت احتمالی است ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۷:۴۸    
چاق شدن مساله یی است که بسیاری از افراد با آن دست به گریبانند. این مساله یک شبه روی نمی دهد و عوامل زیر در به وجود آمدن آن دخیل هستند:
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۳:۱۶    
رسول انتظار مهدی روز دوشنبه در آیین عقد تفاهم نامه همکاری های مشترک آموزش و پرورش با دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: از این تعداد 125 مدرسه مروج کامل سلامت است. ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۱:۵۳    
معاون فنی مرکز بهداشت اصفهان گفت: 22.6 اشخاص بالای 30 سال در اصفهان مبتلا به بیماری چاقی هستند و 61 درصد از افراد بالای 30 سال استان نیز اضافه وزن دارند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۱۴    
مصرف وعده های غذایی با یک الگوی نامنظم می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشار خون بالا و چاقی را افزایش دهد.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۳۶    
مصرف وعده های غذایی با یک الگوی نامنظم می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشار خون بالا و چاقی را افزایش دهد.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۰    
اگر مدت ها است که مراقب خورد و خوراک و تناسب اندام تان هستید، اما باز هم موفق نمی شوید چربی های شکم تان را آب کنید باید بدانید یک جای کار ایراد دارد، یعنی دلایلی وجود دارند که مانع از رسیدن شما به هدفتان می شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۵:۴۷    
معاون فنی مرکز بهداشت اصفهان گفت: در مجموع شیوع چاقی و اضافه وزن در جمعیت استان چیزی حدود 61 درصد است، 61 درصد جامعه بالای 30 سال مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۴    
اصفهان - ایرنا - مسئول بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: اضافه وزن کودکان و نوجوانان زیر 18 سال در این منطقه زنگ خطر شیوع دیابت در سال های آینده را به صدا در آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۳    
نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، آلودگی هوا جدا از اینکه منجر به بروز بیماری های قلبی و ریوی می شود باعث چاقی افراد نیز خواهدشد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۸    
معاون فنی مرکز بهداشت استان گفت: شیوع چاقی در افراد بالای 18 سال 22.6 درصد است و از طرفی 61 درصد افراد اصفهان چاقی و اضافه وزن دارند؛ در حالی که متوسط کشوری 59 درصد است.
کودک پرس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۷    
در دختران نوجوان باید به صورت مرتب تغذیه آن رعایت شود. دختران نوجوان باید در زمینه تحصیلی اصول مهم را در نظر بگیرند و نکات مهم در این زمینه را مدنظر داشته باشند تا دچار مشکلات مختلف نشوند اضافه وزن و چاقی از مهمترین اختلالاتی هستند که سلامت دختران جوان راتهدید می کند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۴    
شهرام سوادکوهی| ساری-خبرنگار: بسیاری از مازندرانی ها سال هاست که از نظر جسمی وضعیت خوبی ندارند. شیوع انواع بیماری های قلبی و عروقی در مازندران سبب شده که این استان مانند رتبه های بالایی که در تولید مواد غذایی مختلف دارد، از استان های صدرنشین جدول بیماری های قلبی و عروقی در کشور باشد. ...
روز نو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۰۵    
کرفس هزاران خاصیت درمانی و زیبایی دارد. خواص کرفس لیست بلند بالایی دارد. خواص درد معده را تسکین می دهد، فشار خون را تنظیم می کند و بوی بد دهان را از بین می برد. برگ و آب کرفس چاقی و آرتروز را درمان می کند و گرفتگی رگهای قلب Heart را برطرف. تمام خواص کرفس ...
صبح کیش   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۰۰    
دیابت یکی از تهدیدهای اصلی برای سلامت بشریت در قرن 21 میلادی است. درطول 40 سال گذشته تغییرات چشمگیری در محیط زیست ، رفتارها وشیوه های زندگی انسانها رخ داده که سبب رشد صعودی شیوع چاقی و دیابت شده است ...