جمعه ۰۳ بهمنساعت ۲۲:۵۷Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغازنبیل»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه از آغاز برنامه گمانه زنی به منظور پیگردی و خواناسازی کاخ شماره 2 و 3 چغازنبیل از نیمه دی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دوراونتاش یا چغازنبیل نخستین اثر تاریخی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۴    
در قسمت سوم از معرفی بهترین مکان های تفریحی و گردشگری در زمستان به سراغ فردوس و بشرویه در خراسان جنوبی، شوش و زیگورات چغازنبیل در خوزستان و دریاچه مهارلو در فارس رفته ایم. جاهایی که بازدید از آنها در فصل سرد زمستان خالی از لطف نیست و حتما از سفری که به آنها داشته اید پشیمان نخواهید شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
خراسان: قصه پرغصه مصادره میراث ملموس و ناملموس فرهنگی ایران، به جاهای خیلی خطرناک رسیده است؛ آن قدر خطرناک که اگر حواسمان نباشد، مسئولان ترکیه ای یا شاید اماراتی، همین فردا تصمیم می گیرند زیگورات چغازنبیل ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۴۵    
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه حراست از میراث فرهنگی، حفاظت از هویت ملی است، گفت: کارکنان یگان حفاظت استان خوزستان موفق شدند از تخریب و فعالیت غیرمجاز در حریم درجه یک معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی جوبجی جلوگیری کنند.
پلیس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه ناجا - فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه حراست از میراث فرهنگی، حفاظت از هویت ملی است، گفت: کارکنان یگان حفاظت استان خوزستان موفق شدند از تخریب و فعالیت غیرمجاز در حریم درجه یک معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی جوبجی جلوگیری کنند.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۲:۳۷    
چهار در عهد قدیم، عددی نمادین است. مثل چهار رودخانه بهشت که صلیبی شکل هستند، چهار بخش زمین و غیره. از دورترین اعصار، حتی اعصار نزدیک به پیش از تاریخ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
انتقاد از کپی سیمرغ گردشگری، انتقال کارخانه قند به خارج از محدوده برگشت اثر تاریخی هرمزگان، چغازنبیل و نمایش آثاری از آلمان در تهران از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه از برگزاری اولین جلسه توسعه کارآفرینی در روستای خماط در مجاورت محوطه میراث جهانی چغازنبیل خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۲۲:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
میراث آریا: استاندار خوزستان در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که احداث کارخانه قند با هدف حفاظت بهینه از اثر جهانی چغازنبیل و حرایم آن، به خارج از محدوده عرصه و حرایم این اثر جهانی منتقل می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور، گفت: از تخریب و فعالیت غیرمجاز در حریم درجه یک معبد چغازنبیل و محوطه تاریخی جوبجی توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان جلوگیری شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه درباره احداث کارخانه قند، یادمان شهدا و تسطیح بخشی از زمین های حریم چغازنبیل توضیحاتی را ارائه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۰۲    
معبد چغازنبیل در استان خوزستان واقع شده است. این معبد دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث جذابیت آن شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر پایگاه میراث جهانی چغارنبیل و هفت تپه گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش از سالنامه پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اشاره به دستور انتقال محل کارخانه قند به خارج از حریم چغازنبیل، توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۷:۴۱    
قرارداد واگذاری زمین برای ساخت کارخانه قند در حریم چغازنبیل فسخ شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی مرکز جهانی چغازنبیل و هفت تپه: مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اشاره به دستور انتقال محل کارخانه قند به خارج از حریم چغازنبیل از سوی استاندار خوزستان در تیرماه سال جاری گفت: قرارداد واگذاری زمین برای احداث این کارخانه در حریم چغازنبیل فسخ شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۲۱:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه پاسخ به یونسکو درباره حفاظت از حریم چغازنبیل آماده شده است، گفت: احداث کارخانه در حریم درجه یک چغازنبیل بوده و حتما ممنوع است و وزارت جهاد کشاورزی قرارداد احداث این کارخانه را فسخ کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ تحلیلی جامعه شناسی دیوان سالاری در ایران نشان می دهد که ایران یک حکومت دور و دراز داشته و بیش از سه هزار سال پیش از میلاد مسیح قدمت دارد. از آن جمله می توان به حکومت های اکد، انشان، چغازنبیل و... اشاره کرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۶:۱۱    
احمدرضا حسینی بروجنی گفت: بعد از بارندگی های اخیر در خوزستان شخصی به این منطقه برای کشف عتیقه جات مراجعه نکرده و خبر هجوم مردم به چغامیش کذب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: با توجه به حساسیت موضوع احداث کارخانه قند در حریم چغازنبیل، نامه ای از سازمان جهانی وابسته به یونسکو واصل شده که در آن گزارش کاملی از اتفاقات و برنامه مدیریت این ماجرا خواسته شده تا در کمیته های تخصصی مورد ارزیابی بیشتر قرار گیرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه یونسکو درباره تهدید حریم چغازنبیل درخواست گزارش کرده است، گفت: منتظر قطعی شدن جابه جایی محل کارخانه قند از حریم زیگورات چغازنبیل هستیم تا به صورت رسمی به یونسکو پاسخ بدهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه یونسکو درباره تهدید حریم چغازنبیل درخواست گزارش کرده است، گفت: منتظر قطعی شدن جابه جایی محل کارخانه قند از حرایم چغازنبیل هستیم تا به صورت رسمی به یونسکو پاسخ بدهیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
درحالی که به واسطه شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های جدید شاهد تعطیلی بسیاری از بخش های کشور هستیم، پایگاه های میراث فرهنگی نیز امکان بازدید ندارند و فعالیت آنها در این بخش تعطیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه قانون ملاک احداث کارخانه قند جدید در شهرستان شوش است، گفت: کارخانه قند در حریم درجه یک اثر جهانی چغازنبیل احداث نخواهد شد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه خراسان - فاطمه قاسمی: صحبت از بنا های هرمی شکل که می شود ناخودآگاه در ذهن، اهرام مصر خطور می کند و کسی به ساخته های پیچیده در دیگر نقاط جهان فکر نمی کند، چون کمتر به آن ها پرداخته شده است. ولی جالب این جاست که نمونه های خلاقانه تر از اهرام معروف مصر در سراسر دنیا وجود دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرپایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: 2 تابوت سفالی قدیمی در محوطه تاریخی جوبجی رامهرمز کشف شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۷:۲۰    
عاطفه رشنویی با بیان اینکه پیگیر جدی جا به جایی تاسیس کارخانه قند هفت تپه از محل فعلی هستیم، گفت: میراث فرهنگی از استاندار مطالبه کرده است که دستور جا به جایی محل ساخت کارخانه قند را صادر کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی اعلام کرد: بر اساس مصوبه ای که چهار ماه قبل در حضور استاندار خوزستان به تصویب رسیده است، کارخانه قند با رعایت قوانین اعلام شده از سوی پایگاه چغازنبیل باید به خارج از حرایمِ این پایگاه جابه جا شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی کشور با اعلام این که در حریم چغازنبیل کارخانه ای ساخته نمی شود، گفت: کارخانه قند به خارج از حریم های این پایگاه با رعایت قوانین اعلام شده جابجا می شود.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: کارخانه قند به خارج از حرایم پایگاه چغازنبیل با رعایت قوانین اعلام شده از سوی این پایگاه، توسط سرمایه گذار در حوزه اجرایی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با پیگیری پایگاه جهانی چغازنبیل و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان جابه جا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به تسطیح حدود 5 هکتار از اراضی محوطه چغازنبیل برای احداث کارخانه قند گفت: مجوز جهاد کشاورزی برای احداث این کارخانه باطل شده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
چغازنبیل، مابین دو شهر باستانی شوش و شوشتر قرار دارد و بزرگ ترین اثر بر جای مانده از تمدن عیلامیان است. ثبت ملی این اثر در سال 1348 در ایران صورت گرفته و اولین اثر ثبت شده جهانی ایران در لیست یونسکو است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به تسطیح حدود پنج هکتار از اراضی محوطه چغازنبیل برای احداث کارخانه قند گفت: مجوز جهاد کشاورزی برای احداث این کارخانه باطل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۶    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: بنا بر رای دادگستری زمینی از چغازنبیل برای ساخت کارخانه قند واگذار نمی شود.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
علی محمدی رئیس هیات اسب سواری شهرستان عسلویه قهرمان مسابقات استقامت اسب سواری، جام زیگورات چغازنبیل شهرستان شوش دانیال، در استان خوزستان شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
از یک سو وزیر میراث فرهنگی معتقد است قانون های سفت و محکمی برای میراث داریم و می توانیم جلو کار در چغازنبیل را بگیریم و از سوی دیگر فعالان میراثی منتقد این وضعیت اند که تجربه شوش باستانی برای میراث کافی نبود که هنوز دستگاه های دیگر به محوطه های جهانی متعرض می شوند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ روزنامه ایران نوشت: این قصه تلخ از وقتی آغاز شد که سند 330 هکتار از اراضی ملی در حریم درجه یک و دو زیگورات چغازنبیل به نام یک شخص سند خورد؛ و حالا این شخص قصد دارد تا در حریم تنها زیگورات ایران کارخانه قند تأسیس کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۹:۰۱    
وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از استاندار خوزستان خواست برای حفظ عرصه جهانی چغازنیل وارد میدان شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سفر در دوران کرونا، تعرض کارخانه قند به حریم چغازنبیل و بیمه هنرمندان صنایع دستی اظهارنظر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه با پشتوانه های قانونی که داریم مانع از ورود به حریم تاریخی چغازنبیل خواهیم شد، گفت: همچنان معتقد به انجام "سفرهای هوشمند" هستیم.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از استاندار خوزستان درخواست کرد که برای حفظ بنای تاریخی چغازنبیل قانون را رعایت کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۲:۱۰    
خبری عجیب از آشی پخته شده توسط وزارت کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت حیرت همگان را برانگیخت، ساخت کارخانه قند در حریم درجه یک اثر ثبت جهانی چغازنبیل! آیا فرماندار، استاندار، نمایندگان استان خوزستان و اداره کل کشاورزی و اداره کل صنعت ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
تلاش برای ساخت کارخانه قند و تعرض به حریم میراث جهانی چغازنبیل سبب شد تا مسئولان میراث فرهنگی بر لزوم صیانت از چغازنبیل و محیط پیرامون آن به عنوان وظیفه ای ملی و بین المللی تاکید کنند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
زیگورات دوراونتاش که مردم آن را با نام معبد چُغازَنبیل می شناسند، اولین میراث جهانی ایران در سازمان یونسکو است که در سال 1979 میلادی (1358 شمسی) و قبل از تخت جمشید با شماره 113 به ثبت جهانی رسیده است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۳    
کارخانه قند نزدیک چغازنبیل چه منطقی دارد؟ به گزارش گلونی عده ای می خواهند در حریم چغازنبیل کارخانه تولید قند تاسیس کنند و این موضوع اعتراض میراث فرهنگی را به دنبال داشته است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
اهواز- مشهورترین و بزرگ ترین معبد به جامانده از دوران باستان، معبد چغازنبیل است، که تعداد آن ها به 40 بنا در سراسر دنیا نمی رسد و چغازنبیل یکی از مشهورترین آن ها در جهان است که این روز ها احداث کارخانه قند در حریم آن حاشیه ساز شده است!
روزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، زیگورات چغازنبیل بخش کوچکی از تپه های ماهور و بستر طبیعی تاقدیس را دربرگرفته، محوطه ی بزرگی شبیه به کلوت های شهداد که جزو اراضی ملی هم محسوب می شوند و با این وجود از حدود یک دهه پیش دست اندازی به زمین های این محوطه ی تاریخی طبیعی آغاز می شود از سال 1394 و برایساختِ کارخانه ای که 650 ...
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۶:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
در صورت تعرض به حریم چغازنبیل، یونسکو این اثر را در معرض خطر اعلام می کند و ممکن است به صورت دایمی یا موقت آن را از فهرست آثار ثبت جهانی خارج کند