دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۳:۲۱Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چغازنبیل»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: در راستای تحقق اهداف امسال شورای بین المللی موزه ها، برنامه طبیعت گردی کودکان در منطقه حفاظت شده کرخه اجرا شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اشاره به اجرای کارگاه و گشت پرنده نگری در محوطه تاریخی هفت تپه گفت: منطقه هفت تپه از دیرباز مأمن گونه های متنوعی از جانداران و پرندگان بوده است که حتی شواهد آن را می توان تا دوره ایلام شناسایی کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: در یکسال گذشته برنامه حفاظت و مرمت مستمر در ساختارهای معماری هر دو مجموعه تاریخی چغازنبیل و هفت تپه در دستور کار پایگاه قرار دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه از برپایی کارگاه آموزشی پرنده نگری در هفت تپه به مناسبت روز جهانی موزه و گنجینه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه :موزه هفت تپه به عنوان یک موزه ملی، تخصصی ترین موزه عیلام شناسی در کشور است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۳    
چغازنبیل نیایشگاهی باستانی است که در زمان عیلامی ها احداث شده و در نزدیکی شهر شوش و استان خوزستان واقع شده است.
سفیر چین در تهران در سفر به خوزستان ازموزه و محوطه میراث جهانی شوش، زیگورات چغازنبیل و حرم دانیال نبی(ع) دیدن کرد و دفتر یادبود این موزه را امضا کرد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۳:۵۷    
توریسم آنلاین: نحوه معماری در زیگورات چغازنبیل به گونه ای است که فکر می کنید در این مکان خورشید دو بار طلوع و دو بار غروب می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
زیگورات چغازنبیل در شوشِ جهانی شده، یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا است، تمدنی که برای ساخت بناهای مذهبی آن، شیوۀ خاصی از معماری استفاده می شده و عمده بناهای مذهبی آن دوران هرمی شکل بوده است. 3260 سال پیش اونتاش نپیریشا پادشاه ایلامی، شهر باستانی دورانتاش یا محوطه تاریخی چغازنبیل را ساخت ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سفیر استرالیا در تهران در سفری یک روزه به خوزستان از زیگورات چغازنبیل و موزه و محوطه میراث جهانی شوش دیدن کرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۲۲    
ما در این مقاله به بررسی نفرین چغازنبیل و معرفی سایر نکات مهم و مرتبط با این مکان باستانی خواهیم پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۴۲    
سرپرست پایگاه میراث جهانی شوش گفت: سفیر استرالیا در ایران، یک روزه از زیگورات چغازنبیل، موزه و محوطه میراث جهانی شوش بازدید بعمل آورد.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شهر باستانی شوش هزاران سال قدمت دارد. این شهر یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های شناخته شدهٔ جهان و یکی از باشکوه ترین شهرهای باستانی ایران است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۷:۳۵    
چغازنبیل بخش بر جای مانده از شهر باستانی دور اونتاش ، مهمترین شهر تمدن عیلام، تمدنی شکوهمند که پیش از ورود آریائیان بر ایران زمین حکم می راند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۹:۱۴    
چغازنبیل مهم ترین جاذبه گردشگری ایران محسوب میشود. در این مقاله به توضیح درباره ی اینکه چغازنبیل مهمترین اثر به جا مانده از کدام تمدن است، میپردازیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان محوطه چغازنبیل، هفت تپه و موزه هفت تپه به احترام ساعت زمین در 25 مارس، یک دقیقه خاموش شدند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سیدحامد موسوی ال اونتاش (Al Untash به ایلامی / دوراونتاش DurUntsh به اکدی) نام باستانی شهری است که امروزه به عنوان چغازنبیل میشناسیم. این شهر به دستور اونتاش ناپیریشا، پادشاه قدرتمند ایلامی در چهارده قرن پیش از میلاد ساخته شده، به همین دلیل نام آن را الاونتاش یعنی شهر اونتاش نامیده اند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اقدامات لازم برای بهبود محوطه میراث جهانی چغازنبیل و محوطه و موزه هفت تپه به منظور میزبانی از گردشگران در روزهای باقی مانده نوروز انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
چغازنبیل بنایی در شوش است که قدمت آن به 2 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، اما هنوز اسرار ساخت آن کشف نشده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: به منظور حفاظت بیشتر از بناهای تاریخی، بازدید از این میراث جهانی در روزهای بارانی و تا 24 ساعت پس از آن ممنوع است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۸:۰۰    
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با تشریح اصول حفاظتی در بازدید از چغازنبیل، از گردشگران نوروزی خواست تا صرفاً از مسیر بازدید مشخص شده تردد کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: راهنمای شنیداری موزه هفت تپه برای گردشگران نوروزی افتتاح شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۲۳    
بازدید از میراث جهانی چغازنبیل امروز 2 فروردین 1402 امکانپذیر نیست.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۴۴    
زیگورات دوراونتاش (به آشوری: Dūr Untaš، به ایلامی: Āl Untaš dNapiriša) که بیشتر با نام چُغازَنبیل شناخته می شود، نیایشگاهی باستانی است که حدود 1250 سال پیش از میلاد در تمدن ایلام ساخته شد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
آیین پاکسازی و خانه تکانی محوطه های چغازنبیل و هفت تپه باحضور جامعه محلی و سَمَن ها برگزار شد.
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه از تعطیلی این محوطه باستانی در امروز پنج شنبه به دلیل شدت بارندگی و خیس بودن این محوطه و شرایط جوی به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به بنا و گردشگران خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو شورای جهانی صنایع دستی در سفر به شوش و بازدید از زیگورات چغازنبیل، از شکوه و سر زندگی این اثر ثبت جهانی ابراز شگفتی کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۳    
مجتبی گهستونی فعال میراث فرهنگی خوزستان: تخریب و سرقت چند کتیبه ایلامی چغازنبیل در خوزستان صحت دارد. وقتی اولین اثر ثبت جهانی ایران، با 600 هکتار وسعت فقط یک نفر نیروی یگان حفاظت دارد و نگهبان آن بدون امکانات و تجهیرات لازم از بنا حفاظت می کند، در نبود رده حفاظتی و حصار در اطراف بنا ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کارگران پروژه مرمت زیگورات چغازنبیل می گویند که از حداقل دریافتی دستمزد خود رضایت ندارند.
همگردی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۳۱    
سیری در ایران/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، چغازنبیل یکی از جاذبه های گردشگری استان خوزستان به شمار می رود. بیشتر بخوانید محوطه باستانی چغازنبیل | قدیمی ترین زیگورات فهرست مطالب ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
آجرنوشته های زیگورات چغازنبیل به سرقت رفته است! مجتبی گهستونی، فعال میراث فرهنگی گفته در بازدید از این بنای باستانی، شاهد تخریب و سرقت برخی از آجرها و کتیبه های آنجا بوده، اما پس از پیگیری با توجیهاتی از سوی مسوولان مواجه شده است. به مناسبت انتشار این خبر نقبی به این اثر باستانی زده ایم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۹    
یکی از کارگران محوطه باستانی چغازنبیل گفت: به افراد شاغل در این مجموعه دستمزدهای 6میلیونی می دهند و این میزان حقوق کفاف گذران زندگی ما را نمی دهد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: هفتم اسفندماه 1396 بود که سردار امیر رحمت اللهی فرمانده وقت یگان حفاظت میراث فرهنگی، نشستی با اهالی رسانه داشت تا چالش های مرتبط با این حوزه را بررسی و در خصوص مشکلات موجود پاسخ هایی ارایه دهد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل در واکنش به خبر منتشره در مورد سرقت و تخریب آجرنوشته های باستانی این میراث جهانی گفته که یک تعرض نافرجام به بخشی از دیواره ضلع جنوب غربی وارد شد که با ورود یگان حفاظت مستقر در محوطه از تخریب جدی مجموعه جلوگیری شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اخبار منتشر شده درخصوص سرقت آجر های کتیبه دار میراث جهانی چغازنبیل را تکذیب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۱:۲۵    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از تعرض نافرجام به معبد جهانی چغازنبیل زیگورات خبرداد.
مدیرپایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: خبر منتشر شده درخصوص سرقت آجرهای کتیبه دار میراث جهانی چغازنبیل خلاف واقع است و یک تعرض نافرجام با هدف تخریب، به بخشی از دیواره این پایگاه صورت گرفته است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزه میراث فرهنگی خوزستان از تخریب و سرقت آجر نوشته های باستانی چغازنبیل خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۹:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل از تعطیلی 2 روزه این محوطه باستانی در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری به دلیل خیس بودن محوطه و دیواره های این بنا و شرایط جوی و جلوگیری از آسیب رسیدن به بنا و گردشگران خبر داد.
روزنامه سراج   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۳:۴۴    
شاگردیِ استاد احمد اعتماد که پدر بزرگوار ایشان بودند از او فردی خبره در کشف حقایق تاریخی از میان سفالینه های زیرخاکی ساخته بود. از سنّ سیزده سالگی همپای پدر و در کنار دکتر گریشمن باستان شناس مشهور آلمانی در منطقه هایی چون شوش، معبد چغازنبیل و تپه های سیلک به فعالیت مشغول بود.
همگردی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۱۱    
آبادان گردی و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر بازدیدها سازه های آبی شوشتر (ثبت جهانی) چغازنبیل (ثبت جهانی) سد داریان شوشترگردی اهواز گردی قایق سواری در رود کارون بازار اهواز مراسم مضیف عربی آبادان گردی تالاب شادگان (ثبت جهانی) روستای سراخیه (ونیز ایران) مسجد رنگونیها خرید و سوغات
همگردی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۲    
بازدید از شگفتی های تاریخی شهر جاذبه های گردشگری ⚜ زیگورات چغازنبیل ⚜ موزه هفت تپه ⚜ قلعه شوش (آکروپل) ⚜ موزه شوش ⚜ کاخ آپادانا ⚜ آرامگاه دانیال نبی ⚜ سازه های آبی شوشتر ⚜ پل بند شادروان ⚜ قلعه سلاسل شوشتر ⚜نهر داریون ⚜ خانه تاریخی مستوفی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تصاویری از زیگورات چغازنبیل در خوزستان منتشر شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۷    
کتاب هفت تپه دشت خوزستان؛ سفالینه های دوره عیلام میانه نوشته مشترک اسماعیل یغمایی، سمیرا ایمنی از سوی انتشارات کارنگ منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شوش - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش گفت: حقوق همه کارکنان پایگاه های جهانی شوش و چغازنبیل تا آخر شهریور سال جاری واریز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اعلام کرد که کارکنان پایگاه های میراث ملی و جهانی استان خوزستان از وضعیت قراردادهای استخدامی جدید خود راضی نیستند و خواهان بررسی بیشتر هستند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شوش گفت: سفیر جمهوری ارمنستان به همراه برخی از چهره های علمی و دانشگاهی از میراث جهانی شوش و موزه هفت تپه دیدن کرد.