جمعه ۲۹ تیرساعت ۱۱:۰۸Jul 2018 20

جدیدترین خبرهای «هپاتیت»

تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۲    
شیراز- ایرنا- مسئول واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: 111 بیمار مبتلا به هپاتیت C از دی ماه 96 تا کنون در این شهرستان شناسایی شده و از این تعداد 52 نفر آنها درمان قطعی شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۲    
شیراز- ایرنا- مسئول واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: 111 بیمار مبتلا به هپاتیت C از دی ماه 96 تا کنون در این شهرستان شناسایی شده و از این تعداد 52 نفر آنها درمان قطعی شده اند.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۸:۵۰    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به بیماری هایی که از طریق آب انتقال می یابند، گفت: هپاتیت آ، شیگلوز (اسهال خونی)، سالمونلوز (نوعی عفونت روده ای)، تیفوئید (حصبه) و... از طریق آب انتقال می یابند که متاسفانه بیشتر این بیماری ها اکنون در خوزستان وجود دارند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۷:۵۸    
رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به بیماری هایی که از طریق آب انتقال می یابند، گفت: هپاتیت آ، شیگلوز (اسهال خونی)، سالمونلوز (نوعی عفونت روده ای)، تیفوئید (حصبه) و... از طریق آب انتقال می یابند که متاسفانه بیشتر این بیماری ها اکنون در خوزستان وجود دارند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۵    
در تحقیقات جدید، خواص متعددی برای "شیر شتر" به اثبات رسیده، این تحقیقات بیانگر آن است که پادتن های موجود در شیر شتر علاوه بر اینکه موجب ماندگاری طولانی تری نسبت به اغلب محصولات لبنی می شود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث غلبه سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری هایی نظیر سرطان، ایدز، آلزایمر ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۳    
هپاتیت B نوعی التهاب کبدی است که توسط ویروس هپاتیت B ایجاد می شود.
میزان   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۰۶:۰۵    
خبرگزاری میزان- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران گفت: رضایت و سپردن مسئولیت به بیماران تالاسمی در رابطه با احتمال ابتلا به ویروس ایدز و هپاتیت در هنگام انتقال خون شایعه است.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۸:۰۳    
تهران – ایرنا – مطالعات جدید محققان دانشگاه سینسیناتی در آمریکا نشان می دهد از این پس بیماران مبتلا به هپاتیت C که نیازمند پیوند کلیه باشند می توانند از اهدا کننده مبتلا به هپاتیت C کلیه دریافت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۵    
تهران – ایرنا – مطالعات جدید محققان دانشگاه سینسیناتی در آمریکا نشان می دهد از این پس بیماران مبتلا به هپاتیت C که نیازمند پیوند کلیه باشند می توانند از اهدا کننده مبتلا به هپاتیت C کلیه دریافت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۹    
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دستور گرفتن آزمایش های اچ.آی.وی و هپاتیت باید توسط شورای عالی سلامت و امنیت غذایی صادر شود.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۹:۵۷    
کلامیدیا از بیماری های مقاربتی جنسی است که مانند هپاتیت b، سوزاک،سفلیس، ایدز، تبخال تناسلی، زگیل تناسلی توسط نوعی باکتری ایجاد می شود.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۰۶:۳۳    
- همشهری آنلاین: طرح واکسینه کردن ساکنین کوره پزخانه های محله دولتخواه منطقه 19در برابر بیماری هپاتیت B آغاز شد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ - ۱۶:۴۵    
هنوز هم کمبود ایمنوگلوبولین ضدهپاتیت B در بازار محسوس است اما نگرانی جدی درخصوص تامین داروهای هپاتیت در ماه های آینده در کشور وجود دارد چرا که بر حسب اطلاعات موجود دچار کمبود دارو خواهیم شد
بهارستانه   ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۵    
کارگاه آموزشی تب مالت و هپاتیت در راستای آموزش سفیران سلامت فعال در سطح شهرستان، در بهارستان برگزار گردید.
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۱۶:۵۶    
اولین همایش ملی مدیریت و کنترل عفونت های منتقله از خون (پنجمین کنفرانس هپاتیت مشهد) توسط مرکز تحقیقات عفونت های منتقله از خون جهاددانشگاهی خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، شبکه هپاتیت ایران در تاریخ 2-4 آبان 1397 در شهر مشهد برگزار میگردد. ...
پایتخت ما   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۱    
مشاور وزیر و رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به مطلب منتشره در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با عنوان “نگرانی از کمبود داروی هپاتیت BوC/ کاهش تولیدات شرکت های دارویی” توضیحاتی ارائه داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۲:۴۳    
به گزارش مشرق ، تصویری از برگه رضایت نامه بیماران تالاسمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که به واسطه آن بیمار رضایت می دهد در صورت ابتلا به هپاتیت و ایدز توسط خون تزریقی بیمارستان، شکایتی نداشته باشد و مسئولیت آن با خود بیمار باشد.
هرمز   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۰۹:۰۹    
به دنبال انتشار خبری مبنی بر شیوع بیماری هپاتیت A در شرق هرمزگان و ارتفاعات بشاگرد، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به بیان جزئیات بیشتر از این بیماری پرداخته است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ - ۲۱:۲۹    
ابتلا به بیماری هپاتیت سی عواقب بدی را به دنبال دارد و با توجه به درمان مشکل و پر هزینه آن، مهم ترین راه مقابله با این بیماری، پیشگیری است
نامه نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ - ۰۷:۵۴    
همه مبتلایان به مشکلات پوست و مو برای حفظ سلامت خود و دیگران برس، تیغ و وسایل اصلاح شخصی شان را هنگام مراجعه به آرایشگاه همراه داشته باشند.
هرمز   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۱۳:۱۱    
مردم روستای در شهر بشاگرد در بین مشکلات فراوانی از قبیل کمبود شدید منابع آبی و غیر بهداشتی بودن آب شرب مواجه هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۱۴:۴۵    
بشاگرد - طی ماه های اخیر مشاهده پنج مورد بیمار مبتلا به هپاتیت آ در روستای درشهر از توابع شهرستان بشاگرد موجب نگرانی اهالی این روستا شده است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۱۰:۰۰    
رییس شبکه هپاتیت ایران گفت: شرکت های دارویی تولیدات خود را کاهش داده اند و این محرز است و باید از وزارت بهداشت پرسید که آیا خط تولید دارو در کشور کاهش یافته یا تعطیل شده است؟ و برای آن چه راه حلی دارد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۰۹:۰۴    
صبح ساحل ، حوادث - در خانه زایمان کردم، تنها و خمار بودم. بچه م هم از خماری و نبودِ شیرخشک مُرد. حتی پول بیمارستان رفتن هم نداشتم و بند ناف نوزاد رو خودم بریدم. دو روز بود که نخوابیده بودم. وقتی بیدار شدم دیدم که بچه م مُرده و شوهرم بچه را دفن کرد. ...
نافع   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۰۷:۲۰    
کارشناس اچی آی وی شهرستان بهار از کاهش روند ابتلا به بیماری ایدز و تغییر روند انتقال بیماری از تزریقی به روابط جنسی پر خطر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۰:۰۹    
گرگان - ایرنا- رئیس شبکه هپاتیت ایران از کاهش ابتلا به بیماری هپاتیت B به کمتر از 2درصد در استان های مختلف خبر داد و گفت: اما میزان شیوع این بیماری در گلستان حدود 6 درصد و سیستان و بلوچستان 5.3 درصد است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۰۹:۱۸    
تهران - ایرنا- رئیس شبکه هپاتیت ایران از کاهش ابتلا به بیماری هپاتیت B به کمتر از 2 درصد در استان های کشور به جز گلستان و سیستان و بلوچستان خبر داد.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۲۱:۳۲    
رییس شبکه هپاتیت ایران ضمن اشاره به روند کاهشی شیوع هپاتیت بی در کشور، ابراز امیدواری کرد که با همکاری نفرولوژیست ها، مراکز همودیالیز، انجمن تالاسمی و کانون هموفیلی ایران در شناسایی بیماران هپاتیت سی به هدف ریشه کنی آن تا سال 1400 دست یابیم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۱۴:۲۶    
تهران - ایرنا- رییس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: 20 درصد جمعیت کشور در معرض ابتلا به نوعی بیماری عفونی حاد کبد یا بیماری ویروسی هپاتیت A (یرقان) هستند.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۱۴:۲۵    
تهران - ایرنا- رییس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: 20 درصد جمعیت کشور در معرض ابتلا به نوعی بیماری عفونی حاد کبد یا بیماری ویروسی هپاتیت A (یرقان) هستند.