دوشنبه ۱۸ آذرساعت ۰۱:۳۳Dec 2019 9

جدیدترین‌های «ترانزیت کالا»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۱۱    
وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل زیرساخت های حمل ونقل منتهی به چابهار، بهره برداری کامل از تمام فاز های بندر شهیدبهشتی و افتتاح فرودگاه بین المللی؛ تجارت و ترانزیت کالا را در این منطقه متحول می کند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی ؛ در بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در بندر چابهار شاهد آن هستیم، برچیدن اسکله های نصب سریع که در دهه 60 ایجاد شده بود، است. ...
گیل خبر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
با تکمیل حلقه های زیرساختی ترانزیتی ریلی و لجستیکی و انعقاد توافقنامه های متعدد با کشورهای منطقه و همراهی نهادهای همکار دولتی، زمینه افزایش ترانزیت کالا از مسیر این منطقه فرآهم خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون کمیته توسعه نوآوری، سیاست و فناوری های اطلاع رسانی مجلس عالی ازبکستان گفت: حضور کامل در اتحادیه اقتصادی اوراسیا امکان کاهش هزینه انتقال کالا را تا 30 درصد فراهم می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
وجود بنادر و امکانات حمل و نقل دریایی در گیلان از این استان به عنوان مرکزی امن و مطمئن برای ارزآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشورمان و توسعه مراودات تجاری بین کشورهای شرق آسیا تا اروپا ساخته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۵    
مشهد- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی گفت: 80 درصد از ترانزیت کالا در مسیر ایران و آسیای مرکزی در کشور به وسیله ناوگان شرکت های حمل و نقل این استان انجام می شود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- اسلامی گفت: قرقیزستان فرصت مناسبی برای ایران درخصوص صادرات خدمات فنی و مهندسی به ویژه در حوزه راهسازی است و برنامه داریم تعرفه ای برای ترانزیت کالا میان دو کشور امضاء کنیم. تاریخ انتشار: 15:12 - 12 آذر 1398 - کد خبر: 573580
وزیر راه و شهرسازی گفت: قرقیزستان عضو اتحادیه اوراسیا بوده که در این خصوص می توان با این کشور تعرفه ترجیحی گمرکی امضا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
کد ترانزیتی گمرکی منطقه آزادی شهر تجاری امام خمینی با هدف صادرات، واردات و ترانزیت کالا صادر شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت های حمل و نقل و ترانزیت کالا بین این استان و استان بلوچستان کشور پاکستان در هفتمین کمیته مشترک مرزی در زاهدان بررسی می گردد. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۲۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی با ظرفیت های متنوع در ترانزیت ترکیبی، می تواند به مرکز ترانزیت کالا میان آسیا و اروپا تبدیل شود گفت: کاهش 15 روزه حمل و نقل کالا از طریق کریدور چین-قزاقستان-ایران موجب به صرفه بودن این مسیر برای ترانزیت کالا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: اتصال ریل به بندر کاسپین تا پایان سال 99 انجام خواهد شد و با اتصال ریل به این بندر نسل سوم و تکمیل ساخت اسکله رو رو، ظرفیت های لازم برای ترانزیت کالا از طریق شمال کشور افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۲    
مدیرکل راه آهن شمال 2 از رشد 63 درصدی ترانزیت کالا در پایانه ریلی آستارا خبر داد و گفت: میزان ترانزیت کالا در مدت هشت ماهه امسال نسبت به سال گذشته در پایانه ریلی آستارا 38 هزار و 508 تن بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سرکنسول قزاقستان در بندرعباس امروز با معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان دیدار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران گفت: افغانستان ترانزیت کالا از طریق بندر چابهار را بیشتر می کند چون این منطقه هم با کشورهای مختلف فاصله نزدیکی داشته و هم صرفه اقتصادی برای تجار این کشور دارد.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۹    
معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از مزایای توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار به کریدور جنوب به شمال برای ترانزیت کالا و تکمیل زنجیره همکاری با همسایگان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۳    
نماینده سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری سرخس همراه با منطقه آزاد مازندران و دوغارون در مجلس به طور همزمان مطرح خواهد شد و از آنجا که این مناطق نقش تاثیرگذاری در شعار رونق تولید و صادرات و ترانزیت کالا خواهند داشت فضای مجلس برای تصویب آنها فراهم است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سید محسن حمزه لو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتبار اجرای این طرح بیش از 20 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که تا پایان سال هزینه می شود. ...
معاون وزیر راه و شهرسازی به تشریح موفقیت راه آهن در دیپلماسی حمل ونقل پرداخت و گفت: با امضا سندی که کمتر از سه هفته قبل در آنکارا به امضا رسید، مسیر جدیدی در کریدور جاده ابریشم برای ترانزیت کالا از چین به اروپا از مسیر ایران فعال می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش سرعت ترانزیت کالا به اروپا را از مزایای تکمیل راه آهن میانه-بستان آباد-تبریز عنوان کرد و گفت: ریل گذاری راه آهن بستان آباد-تبریز آغاز شده است و در حال تکمیل ابنیه فنی هستیم.
الف   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۶    
در جدیدترین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه گذاری" مشکلات و راهکار های توسعه ترانزیت کالا توسط کارشناسان این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور از بهره برداری راه آهن میانه-بستان آباد در پایان آبان ماه خبر داد و گفت: راه آهن میانه-بستان آباد-تبریز می تواند علاوه بر اینکه الگو و نمادی از توان مهندسی کشور باشد، نمونه بی نظیری برای صادرات خدمات فنی-مهندسی نیز باشد.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۵    
سیدمیثم لاجوردی - مدیرگروه حمل ونقل مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت یکی از مهم ترین ارکان در روابط تجاری بین ایران و کشورهای عضو اوراسیا و همچنین ترانزیت کالا از طریق ایران، بعد حمل ونقل است که باوجود اهمیت بالا، توجه کافی به آن نشده است ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
علی رسولیان روز سه شنبه در نشست فعالان و مسئولان اقتصادی خراسان رضوی که با حضور سفیر ایران در هندوستان برگزار شد افزود: خراسان رضوی از ظرفیت های بی بدیلی در حوزه گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت، اقتصادی، کشاورزی، ترانزیت کالا در حوزه تجارت با هندوستان برخوردار است. ...
مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با کد 10110 با هدف صادرات، واردات و ترانزیت کالا عملیاتی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: اتصال راه آهن سراسری به منطقه آزاد انزلی موجب افزایش ترانزیت کالا و رونق کریدورهای تجاری در این منطقه می شود.
عصر کاسپین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
عصرکاسپین / به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی مهندس محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی به همراه جمعی از اعضای هیأت مدیره ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود - نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به بهبود شاخص های توسعه در شرق استان سمنان، گفت: اتمام مطالعات توجیهی و تایید پروژه کریدور راه آهن شمال-جنوب یکی از این زیرساخت ها است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نشست سه جانبه گمرکی درخصوص نحوه اجرای تیر الکترونیکی (e-TIR) در مسیر کریدور شمال- جنوب با حضور نمایندگان گمرکات ایران، جمهوری آذربایجان و گرجستان در اردبیل برگزار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: دولت با اقدامات مناسب در سال های اخیر توسعه زیرساخت های حمل و نقل، ترانزیت کالا و سهولت در امر بازرگانی چابهار را شتاب بخشیده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۲۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در سرسرای همایش های استانداری برگزار شد، اظهار کرد: قرار است در این خصوص نشستی تشکیل و به صورت مفصل با طرفین عراقی صحبت کنیم. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: راه های دسترسی به بندر چابهار و برخی از مشکلات حمل و نقل جاده ای بزودی مرتفع شده که این امر سبب رونق ترانزیت کالا در منطقه می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رحمدل بامری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های مستمر مسئولان مختلف به ویژه فرمانداری و استانداری در سالجاری برخی از مشکلات پیش روی حمل ونقل و ترانزیت کالا در بندرچابهار و مرز ریمدان مرتفع شده و سایر مشکلات نیز در دست پیگیری است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سیدعلی موسوی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه میزان صادرات بنادر آبادان، خرمشهر و مرز تجاری شلمچه در مدت 6 ماهه سال گذشته را 281 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: میزان ترانزیت کالا از منطقه آزاد اروند طی این مدت بیش از 130 میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 800 درصد رشد داشته است ...
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۲    
افزایش حجم 30 میلیون تنی جابه جایی بار بین خاور دور، هندوستان، روسیه و اروپا تا 100 میلیون تن، در تلاش هستیم، سهم ایران را در جریان جابه جایی بار بین شرق و غرب به ویژه از طریق حمل و نقل ترکیبی ریلی- دریایی افزایش دهیم.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
با ساخت خط آهن شلمچه - بصره، شبکه ریلی جمهوری اسلامی ایران به کشور های شرقی مدیترانه متصل می شود و امکان ترانزیت کالا از عراق به بندر امام فراهم خواهد شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : محمود واعظی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که بعد از ظهر پنج شنبه در استانداری برگزار شد، ضمن اشاره به قرار گیری سمنان در مسیر سوق الجیشی تهران- مشهد همچنین کریدور شمال-جنوب و نقش این استان در ترانزیت کالا و تردد مسافران ...
عصر کاسپین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش حمل و نقل ترکیبی کالا، بیست و پنجمین-25-کشتی ای که در مسیر کریدور چین، قزاقستان، ایران اقدام به ترانزیت کالا نمود ...
پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه در وزارت امور خارجه ترکمنستان برگزار شد و وزرا و مسئولان حاضر در کمیسیون مشترک اقتصادی، با اشاره به فرصت ها و مزایای اقتصادی روابط دو کشور ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: پنج هزار و 842 TEU (واحد سنجش ترانزیت کالا) در 6 ماهه نخست سال جاری به انبارهای منطقه ویژه اقتصادی پیام ثبت و وارد شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بنابر اعلام امور گمرکی و ترانزیت کالا در منطقه ویژه اقتصادی پیام ، در شش ماهه نخست سال جاری 5842 TEU (واحد سنجش ترانزیت کالا) به انبارهای منطقه ویژه اقتصادی پیام ثبت و وارد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: پنج هزار و 842 TEU (واحد سنجش ترانزیت کالا) در 6 ماهه نخست سال جاری به انبارهای منطقه ویژه اقتصادی پیام ثبت و وارد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با گمانه زنی های رفع محدودیت ترانزیت کالا با ترکمنستان بزودی، احتمال افزایش تردد کامیون در روز های آینده وجود دارد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران از امضای توافقنامه تجاری بین ایران، هندوستان و افغانستان خبر داد و گفت: این توافقنامه با هدف بهبود و ارتقاء وضعیت ترانزیت کالا امضا شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۶:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران از امضای توافقنامه تجاری بین ایران، هندوستان و افغانستان خبر داد و گفت: این توافقنامه با هدف بهبود و ارتقاء وضعیت ترانزیت کالا امضا شده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۹    
وزیر راه و شهرسازی گفت: سهم ترانزیت کالا در کشور هم اکنون 10 میلیون تن در سال است که باید این مقدار را به 50 میلیون تن در سال برسانیم.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
خیرالله خادمی در حاشیه بهره برداری از 10 کیلومتر مسیر گناباد به مهنه اظهار داشت: افتتاح این پروژه باعث روان تر شدن مسیر زائران امام رضا (ع) می شود و برای ترانزیت بار به سمت آسیای میانه مسیر بهتری خواهیم داشت. ...