چهارشنبه ۰۱ خردادساعت ۲۱:۴۱May 2019 22

جدیدترین‌های «دانشگاه تربیت مدرس»

باشگاه خبرنگاران   ۴۱ دقیقه پیش    
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید. توضیحات وزیر علوم درباره وضعیت استاد ایرانی دستگیر شده در آمریکا ...
منجیل خبر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حسین سالار آملی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه منجیل خبربه نقل از ایسکا نیوز ، در خصوص استاد بازداشتی دانشگاه تربیت مدرس در کشور آمریکا گفت: متاسفانه استاد بازداشتی یکی از دانشمندان برجسته کشور و دنیاست و این اقدام صورت گرفته از سوی دولت آمریکا به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و امیدواریم در اسرع ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- قرار گرفتن تربیت مدرس در میان برترین دانشگاه های جهان و طراحی، ساخت و ارزیابی دستگاه نمک زدایی فراصوت از مهم ترین خبرهای این دانشگاه است.
اقتصاد ایران: عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس ایران بر ضرورت شفّاف سازی تأکید کرد و گفت:شفاف سازی با افشاگری تفاوت بنیادین دارد.
خبرگزاری فارس: محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به دستگیری دانشمند ایرانی دانشگاه تربیت مدرس که 8 ماه پیش در فرودگاه توسط پلیس FBI صورت پذیرفت، گفت: دولت آمریکا نمی تواند دانشمند ایرانی را صرفا به دلیل خریداری داروی پزشکی مجاز زندانی کند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برای اساتید ایرانی در آمریکا تله گذاشته اند، گفت: وضعیت آزادی استاد دانشگاه تربیت مدرس را پیگیری می کنیم.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۳۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر علوم با بیان اینکه آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است، گفت: از سوی آمریکا اساتیدی که در حوزه های خاص تحقیق می کنند و یا اقدام به خرید تجهیزات می کنند را شناسایی و به اسامی آنها دست یافته است. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۶:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس- چند روزی است که مسعود سلیمانی ، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس و یکی از محققین برجسته در حوزه سلول های بنیادی، در رسانه ها و فضای مجازی به یکی از خبرسازترین چهره ها بدل شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
غلامی درباره روند بررسی وضعیت استاد دانشگاه تربیت مدرس که در کشور آمریکا دستگیر شده است، توضیحاتی داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۴    
دوره آموزشی مدل سازی و تحلیل ژئوتکنیکی با کمک نرم افزار FLAC3D در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی کشور با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند بزرگ سلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۱    
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: مکاتب فکری محدود به زمان و مکان نیستند؛ آثار مرحوم شریعتی به چندین زبان دنیا ازجمله ژاپنی به چاپ رسیده است؛ با توجه به فروش کتب استاد و حجم پایان نامه های دانشجویی پیرامون وی، می توان نتیجه گرفت که شریعتی هنوز دارای مخاطب است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۸    
تهران-ایرنا- مدیر سیاست گذاری و برنامه ریزی دانشگاه تربیت مدرس گفت: این دنشگاه 40 نشریه دانشجویی فعال دارد که با توجه به کمبود کاغذ و حفظ محیط زیست این نشریات به صورت الکترونیک منتشر می شوند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۳۸    
همشهری آنلاین: دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی شریف بر اساس گزارش منتشر شده توسط کانون پتنت ایران 3 دانشگاه برتر کشور در زمینه ثبت اختراعات خارجی (پتنت) هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: بر خلاف تصور بسیاری از افراد و جریان ها اندیشه دکتر شریعتی، فقط مختص دوره خودش نبوده و امروزه هم قابل استفاده و استناد است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-صعود جایگاه دانشگاه در زمینه ثبت اختراعات خارجی و برگزاری سومین نشست گروه گفتگوی ژئوپلیتیک ایرانی و فرانسوی از جمله مهم ترین خبرهای دانشگاه تربیت مدرس است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دکتر یعقوب فتح الهی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس خواستار توضیح پلیس آمریکا در خصوص دستگیری دکتر مسعود سلیمانی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس ضمن کنایه به شهیدسازی سال های قبل آبراهام لینکلن از سوی محمد خاتمی و در واکنش به توئیت ذلّت بار ترامپت اکید کرد: آقای ترامپ نزدیک بود گیجی تان، آبراهام لینکلن را دوباره شهید سازد!
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۰    
جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) دوشنبه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
دکتر مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که حدود 8 ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به امریکا سفر کرده بود، به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در این کشور بازداشت می شود و در زندان به سر می برد؛ به گفته برادر وی ...
ایستنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۲:۲۰    
حمید فتاحی با حکم محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شد. به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او پیش از این معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
برادر دانشمند ایرانی حوزه سلول های بنیادی گفت: او در حالی که برای سپری کردن فرصت مطالعاتی از دانشگاه تربیت مدرس عازم آمریکا شده بود در بدو ورود وی به خاک آمریکا دستگیر و به ندامتگاه خلافکاران اجتماعی منتقل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل جزئیات دستگیری استاد دانشگاه تربیت مدرس در آمریکا را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
فتح اللهی گفت: عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس سال گذشته به دلایل نامعلوم در آمریکا بازداشت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: علت دستگیری دانشمند ایرانی دانشگاه تربیت مدرس که 8 ماه پیش در هواپیما توسط پلیس FBI دستگیر شده، مشکوک است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: ادعای نقض تحریم توسط استاد دانشگاه تربیت مدرس ادعای پوچی است جلسات برگزاری دادگاه در امریکا به دلیل نداشتن مستندات 2 بار با تعویق مواجه شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه تحقیقاتی پروفسور میرفضل الله موسوی از دانشگاه تربیت مدرس با همکاری گروه تحقیقاتی پروفسور ریچارد کینر از دانشگاه لس آنجلس(UCLA)، در یک مقاله مروری به بررسی روش های مختلف ارزیابی سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی پرداخته اند و گامی در راستای استاندارد سازی معیارهای ارزیابی این سیستم ها برداشته اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دوره 9 ساعته کارگاه نمایش و پردازش داده های جوی با استفاده از نرم افزار GrADS از سوی انجمن علمی دانشجویی آب و هواشناسی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بی بی سی گزارش داده است که مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول های بنیادی در دانشگاه تربیت مدرس از هشت ماه پیش در آمریکا در زندان است به اتهام نقض تحریم ها. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۳    
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران با بیان اینکه پروژه محرک توسعه الزاما پروژه بزرگ نیست، گفت: باید تغییر در تفکر و رفتار شهروندان، مدیران شهری و کارشناسان ایجاد شود تا توسعه به معنای واقعی تحقق پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۹    
یک دانشیار گروه شهرسازی دانشگاه تربیت مدرس تعارف و اهداف و نتایج بازآفرینی شهری را تشریح کرد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی رفیعیان امروز در نخستین جلسه از سلسله نشست های تخصصی گفتمان توسعه شهر که با موضوع مروری بر ادبیات توسعه اجتماع محلی و بازآفرینی شهری که در تالار شهر مشهد برگزار شد با ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۳    
روز سه شنبه با حضور دکترمرتضوی رییس کارگروه مدیریت بحران هیات ویژه گزارش ملی سیلاب ها و استاد دانشگاه تربیت مدرس جلسه ای به منظور ارزیابی عملکرد مدیران حوزه وزارت نفت قبل و بعد از سیلاب اخیر استان لرستان در محل شرکت گاز استان تشکیل گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی درخواست گروه مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تربیت مدرس از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، کارگاه دستاوردهای مدیریت پروژه در طرح دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بازدید دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس از طرح توسعه و دستاوردهای پروژه دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر) برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی تبیین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۷    
تهران-ایرنا-رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخی مشکلات دانشگاه ناشی از مشکلات کلان کشور است که با برنامه ریزی خوب و پشتوانه بودجه ای، امیدواریم زمینه رفع مشکلات کارکنان و اعضای هیأت علمی فراهم شود اما برخی معضلات با همفکری و همکاری گروهی قابل حل و فصل است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جلسه دانشگاهی شبیه سازی پارلمان در قالب یک بازی-کارگاه، با حضور دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه تربیت مدرس از سوی انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۹    
حسن ذوالفقاری می گوید: بعد از نفوذ اعراب به ایران، جنگ های سخت صورت گرفت، اما کسانی مثل فردوسی با نفوذ کلام، جنگ نرم را شروع کردند، این ها توانستند زبان فارسی را به کمک شاهنامه زنده کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۸    
تهران-ایرنا- رئیس هیات مدیره بنیاد خیرین دانشگاه تربیت مدرس گفت: عمده خیرین و واقفین دانشگاه اعضای هیأت علمی و کارکنان هستند که از 50 هزار تا 5 میلیون تومان به بنیاد کمک کرده اند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: یکی از راه های مؤثر برای جلوگیری از کپی کاری پایان نامه ها، استفاده از نرم افزارهای مقایسه تشابه متن است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: کار تاریخی درست و فراگیری آموزش های لازم در سنت دو کار ضروری است که فرد با این دو می تواند کار معنی داری در داد و ستد فلسفه تحلیلی و اسلامی انجام دهد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه تربیت مدرس کارگاه سناریو پردازی با موضوع جنگ و پیامدهای آن در ایران را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۳    
سومین نشست تخصصی _ علمی با محوریت سیل در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری های پیشرفته در رفع تاثیرات منفی تغییرات اقلیمی بر تولیدات کشاورزان توجه هر چه بیشتر مسوولان عالی کشور به فناوری زیستی به ویژه مهندسی ژنتیک را خواستار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۷    
جلسه ارائه گزارش فرصت مطالعاتی در دانشگاه ایلینوی جنوبی آمریکا، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
چهاردهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره عبید زاکانی، چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ساعت 16:30 با سخنرانی حسن ذوالفقاری، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگر ادبیات عامه، به بازخوانی پرونده موش و گربه منسوب به عبید اختصاص دارد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
همایش ملی "آینده پژوهش فرهنگی ایران؛ دانشگاه و چالش های فرهنگی دهه پنجم انقلاب" 29 خرداد ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در مراسم آیین گرامیداشت روز استاد وتجلیل از استادان نمونه از دکتر قبادیان. بعنوان استاد منتخب دانشگاه تربیت مدرس برای نمونه کشوری تقدیر بعمل امد. گسترش نیوز- در مراسم آیین گرامیداشت روز ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی تئوری و عملی مدیریت پسماند با محوریت تفکیک از مبدأ زباله در دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده و در حال برگزاری است.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۷    
دکتر محمود صادقی ٬ فروردین ماهی متولد سال 1341 الیگودرز لرستان٬ نماینده اصلاح طلب تهرانی ها در مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون شفاف سازی و انضباط مالی خانه ملت و دکترای حقوق دانشگاه تربیت مدرس است ...