یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۲۲:۱۸May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هواپیماهای ایرانی»

روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۰۱:۱۸    
آن گونه که سخنگوی ایران ایر گفته است، به دلیل مسائل تحریمی امکان سوخت گیری هواپیماهای ایرانی در در فرودگاه های اروپایی وجود ندارد. اما هواپیمای پهن پیکری که در این مسیر فعال است قابلیت حمل سوخت در مسیر رفت و برگشت دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی ایران ایر گفت: به هیچ وجه ایران ایر بلیت هواپیما را بالاتر از نرخ مصوب به فروش نمی رساند و در ایام نوروز هم افزایش قیمت نداریم و پرواز چارتری هم در ایام نوروز از ایران ایر به فروش نمی رود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه درباره سفر عمره اعتمادسوزی شده است، از دشواری انتقال ارز حج به عربستان به دلیل تحریم ها و همچنین مشکلاتی درباره پروازها و هواپیماهای ایرانی برای حج سخن گفت.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۱:۱۱    
تسنیم نوشت: بر اساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری، تمامی مسافران هواپیماهای ایرانی از تمام مبادی و مقاصد و مسافران خطوط هوایی خارجی که از مبادی ایران یا به مقاصد درون ایران پرواز می کنند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۰:۰۴   + ۳۵ سایت دیگر  
در حالی ایرلاین ها مکلف به رعایت بخشنامه اقامه نماز ابلاغی سازمان هواپیمایی هستند که هواپیمایی ماهان صبح امروز در پرواز تهران-مشهد نماز صدها مسافر را قضا کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عربستان در حالی هنوز مجوز پرواز به هواپیماهای ایرانی نداده که موضوع آغاز حج عمره با هواپیماهای خارجی و احتمال رشد دو برابری قیمت بلیت هواپیما مطرح است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
موساد و سازمان سیا با احداث پایگاه های ارسال پارازیت قصد داشتند پروازهای داخلی ایران در سطح مناطق غربی را منحرف و سرنگون کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
پرواز آذرخش و تایگر نهاجا بر فراز پایتخت. آذرخش نخستین جنگنده بومی و پایه ساخت بقیه هواپیماهای ایرانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) گفت: به محض دریافت مجوز ورود هواپیماهای ایرانی به آسمان عربستان، آماده از سرگیری سفرهای عمره مفرده هستیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۵۸ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) گفت: به محض دریافت مجوز ورود هواپیماهای ایرانی به آسمان عربستان، آماده از سرگیری سفرهای عمره مفرده هستیم.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۰:۱۶   + ۵۵ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی تاکید کرد: مجوز یاد شده یک مجوز کلی برای ورود هواپیماهای ایرانی است و علاوه بر ایران ایر، مشمول هواپیماهای شرکت معراج نیز خواهد شد.
به دلیل عدم دریافت مجوز ورود از سوی عربستان، پرواز اولین گروه مسافران عمره توسط هواپیماهای ایرانی به تعویق افتاد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۰    
اخیراً فیلم حضور گله سگ های ولگرد در باند فرودگاه تبریز حاشیه ساز شده است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۳۲    
مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا از ورود 5 فروند هواپیمای بویینگ 737 در آینده نزدیک به ناوگان هوایی کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
روح الله رضایی کارگردان مستند تحریم آسمان که به موضوع تأثیر تحریم ها بر صنعت هوایی ایران می پردازد به طرح نکاتی درباره تجربه های خود در فرآیند ساخت این مستند پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
پرواز حدود یکصد گونه از انواع جنگنده ها و هواپیماهای ایرانی در یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در آستانه یکصدسالگی رزم هوایی کشور قابل قدردانی و توجه است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۳:۳۴    
به گزارش مشرق، یکی از کاربران فضای مجازی در صفحه توئیتر خود در واکنش به این خبر که، دانشگاهیان 11 دانشگاه بریتانیا، که مهمترین آنها دانشگاه کمبریج است، به ایران در توسعه پهپادهای خود کمک کردند و از محققان ایرانی که روی توسعه موتور هواپیماهای ایرانی کار می کردند، حمایت کردند، نوشت: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۰:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
با از سرگیری روابط سیاسی میان ایران و عربستان سعودی، حالا دو طرف آماده می شوند که روابط اقتصادی خود را نیز در حوزه های مختلف توسعه دهند.
رویترز به ادعای 9 منبع سوری، ایرانی، صهیونیست و غربی از انتقال سلاح توسط هواپیماهای ایرانی به بهانه کمک رسانی به زلزله زدگان سوری خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۳    
با از سرگیری روابط ایران و عربستان، اخباری مبنی بر احتمال توسعه و افزایش پروازهای دو کشور در مسیرهای متعدد از جمله ریاض-تهران و مشهد منتشر شد. از سوی دیگر یکی از توافقات در دیدار وزیر امور خارجه کشور با طرف همتای عربستانی، حضور مجدد شهروندان ایرانی در حج عمره بود.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۷:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر با بیان اینکه شرط عربستان برای انجام عملیات حج تنها با ایرلاین حامل پرچم هم سر جای خود بوده است، گفت: انجام عملیات حج تنها با ایرلاین جمهوری اسلامی ایران به طور عمده به موضوعات تکنیکال برمی گردد که جزییات خاصی دارد و موضوع سیاسی نیست. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از برقراری پروازهای ایران به اروپا خبر داد و گفت: در اروپا فقط در یک فرودگاه به هواپیماهای ایرانی سوخت تحویل می شود.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۲:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: به دلیل جام جهانی هزینه در قطر بالا است. توافق ما این بود برای کلیه هواپیماهای ایرانی هیچ پولی پرداخت نشود و این به نفع مردم خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در واکنش به ادعای رائفی پور در خصوص تیراندازی به هواپیماهای ایرانی گفت: این موضوع صحت ندارد. همچنین رییس این سازمان نیز اعلام کرد اگر ادعایی هم در این رابطه هست آن را بررسی خواهیم کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۸    
هشدار هواپیمایی هما درباره فعالیت صفحات جعلی با نام این شرکت در فضای مجازی، شروع پروازهای تهران- مونیخ هواپیمایی هما از سوم مهرماه و رایگان بودن لندینگ هواپیماهای ایرانی برای ایام جام جهانی در قطر مهمترین اخبار حوزه حمل ونقل هوایی در هفته گذشته بود.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: قطر برای لندینگ یک هواپیما در ایام جام جهانی 2022 حدود 10 هزار دلار دریافت می کند ولی این رقم برای ایران تقریبا مجانی شده است و آنها پولی دریافت نمی کنند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: قطر برای لندینگ یک هواپیما در ایام جام جهانی 2022 حدود 10 هزار دلار دریافت می کند ولی این رقم برای ایران تقریبا مجانی شده است و آنها پولی دریافت نمی کنند.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: قطر برای لندینگ یک هواپیما در ایام جام جهانی 2022 حدود 10 هزار دلار دریافت می کند ولی این رقم برای ایران تقریبا مجانی شده است و آنها پولی دریافت نمی کنند.
برترین ها / میهن نوین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
پبرای مسکو، جنگ در اوکراین اولویت است و برای اسرائیل، ایران و حضورش در صحنه سوریه.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
پس از گذشت سه ماه از میهمانی مالزیایی ها در هتل اسپیناس و وعده هایی که برای رونق دوباره گردشگری بین دوکشور داده شد، فرودگاه های مالزی به دلیل تحریم به هواپیماهای ایرانی سوخت نمی دهند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۵۹   + ۵۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: امروز آخرین پرواز ایرلاین ایرانی به مالزی انجام می شود چراکه به دلیل تحریم ها، فرودگاه های مالزی به هواپیماهای ایرانی سوخت نمی دهند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۲:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: سفارت ایران در عراق اعلام کرد که شهروندان عراقی همانند شهروندان ایرانی می توانند بلیت های هواپیما را به نرخ ریال تهیه کنند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
خوشخو گفت: هر تعداد پروازی که برای بازگرداندن ایرانیان مقیم اوکراین از این کشور یا دیگر همسایگان اوکراین مانند لهستان، مجارستان و غیره نیاز باشد برنامه ریزی کرده و آن را در دستور کار خود قرار می دهیم چرا که جزو وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
روابط عمومی هواپیمایی ایران اعلام کرد: هما آمادگی دارد پس از دریافت مجوز، پروازهایی را برای خروج ایرانیان از اوکراین برقرار کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: خبر منتشر شده مبنی بر ممنوعیت پرواز هواپیماهای ایرانی به انگلیس واقعیت ندارد و پروازها بموقع و طبق برنامه انجام می شود.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
نواندیش : اسرائیل در صورت حمله، باید همزمان با هواپیماهای ایرانی و سامانه های پدافندی آن کشور نیز روبه رو شود و با حملات تلافی جویانه احتمالی از سوی حزب الله لبنان و حماس از نوار غزه نیز مقابله کند. حکومت ایران روابط نزدیکی با حماس و حزب الله دارد و از آن ها حمایت گسترده مالی و نظامی می کند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به دنبال آتش سوزی در موتور شماره 2 هواپیمای بویینگ 777 هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا که از موتور های PW4000 استفاده می کرد، گمانه زنی ها در خصوص وجود نقص فنی در این نوع موتور ها شروع شد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۱:۵۶   + ۳۷ سایت دیگر  
در پی اظهارات وزیر بهداشت برای واردات نخستین محموله واکسن کرونا طی روزهای آتی، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: هواپیماهای ایرانی کاملا آماده واردات محموله های واکسن کرونا هستند اما تا کنون درخواستی در این زمینه نداشته ایم.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در حالی که روز گذشته وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هیچ ایرلاینی در کشور از کرونا زیان ندیده است و اگر اینگونه بود صورت های مالی حسابرسی شده شان را ارائه می دادند، رییس انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: ایرلاین های ایران بیشترین ضرر را در این ایام تجربه کرده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
در حالی که روز گذشته وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هیچ ایرلاینی در کشور از کرونا زیان ندیده است و اگر اینگونه بود صورت های مالی حسابرسی شده شان را ارائه می دادند، رییس انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: ایرلاین های ایران بیشترین ضرر را در این ایام تجربه کرده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۱:۲۳   + ۷۴ سایت دیگر  
در حالیکه رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده بود به دلیل نداشتن امکانات و شرایط لازم، هواپیماها و سیستم حمل و نقل ایران نمی تواند واکسن فایزر کرونا را وارد کند و به همین دلیل از دریافت آن انصراف داده ایم ...
سازمان هواپیمایی ترکیه بار دیگر به دلیل افزایش شیوع کرونا در این کشور، جلوی پروازهای ورودی از ایران و چند کشور دیگر را گرفت.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
یک شرکت هواپیمایی اعلام کرد: برای پروازهای رفت از تهران به استانبول، الزام به همراه داشتن پاسخ منفی آزمایش کرونا منتفی است. به گزارش شیعه پرس، با توجه به افزایش تعداد شرکت های هواپیمایی ایرانی به جمع شرکت های برگزارکننده پرواز تهران-استانبول و همچنین بازگشت ایرلاین دولتی ترکیه به این مسیر هوایی ...
پرشین خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پرشین خودرو ، این روزها خبرهای مربوط به انجام پروازهای خارجی از مبدا کشورمان داغ شده و بسیاری از مسافران چشم انتظار خبرهای جدیدی درباره آغاز پروازهای خارجی به مقصدهای جدید هستند. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اشپیگل گزارش داده است علی رغم گسترش ویروس کرونا آلمان تصمیم گرفته است ممنوعیت پرواز هواپیماها از ایران را لغو کند. مسافران ایرانی در فرودگاه های آلمان در بدو ورود تست کرونا می دهند و به مدت دو هفته قرنطینه می شوند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن ایرلاین های کشور نرخ بلیت هواپیماهای ایرانی برای پرواز به ترکیه را حدود 4 و نیم میلیون تومان اعلام کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
تعرض جنگنده های آمریکایی به پرواز 1152 مسیر تهران- بیروت تازه ترین اقدام تحریک آمیز و خصمانه واشنگتن علیه تهران و در واقع مردم ایران بود. مسئولان جمهوری اسلامی پس از این تعرض اعلام کردند اقدامات لازم حقوقی و قضایی را در این زمینه به عمل خواهند آورد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۷    
با تاسیس نیروی هوایی ایران، توسعه هوانوردی در دستور کار قرار گرفت. در 1306 نخستین خلبانان ایرانی برای آموزش به شوروی رفتند که از میان افراد شاخص می توان به عبدالصمد کامبخش از رهبران حزب توده نام برد که برای آموزش مهندسی هواپیما به شوروی رفت و جذب این کشور شد ...