شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۳:۵۷Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت خارجه امریکا»

خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رقابت بزرگ با چین و حمله روسیه به اوکراین به طور قابل توجهی دیدگاه دولت بایدن در مورد عربستان سعودی را از یک شریک مشکل ساز به یک دولت نوسانی مطلوب تغییر داد. البته بسیاری در درون دولت بایدن از جمله در وزارت خارجه امریکا هنوز در برابر افزایش تعامل امریکا با "محمد بن سلمان" مقاومت می کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۸    
رقابت بزرگ با چین و حمله روسیه به اوکراین به طور قابل توجهی دیدگاه دولت بایدن در مورد عربستان سعودی را از یک شریک مشکل ساز به یک دولت نوسانی مطلوب تغییر داد ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۸:۳۸    
مقام هایی از وزارت خارجه امریکا در واشنگتن که نخواسته اند نام شان فاش شود اذعان داشتند که تلاش ها برای اطمینان بخشیدن به متحدان اروپایی در حال حاضر تا حد زیادی بی ثمر بوده است. یکی از مقام های آمریکایی در این باره گفته است: در واقع کاری نمی توانیم انجام دهیم.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۴:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مقام هایی از وزارت خارجه امریکا در واشنگتن که نخواسته اند نام شان فاش شود اذعان داشتند که تلاش ها برای اطمینان بخشیدن به متحدان اروپایی در حال حاضر تا حد زیادی بی ثمر بوده است. یکی از مقام های امریکایی در این باره گفته است: در واقع کاری نمی توانیم انجام دهیم.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۲:۱۱    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واکنش به سفر سراج الدین حقانی به امارات متحده عربی گفته که کشورها باید منوعیت سفر مقام های طالبان را رعایت کنند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۰۹:۴۹   + ۵۰ سایت دیگر  
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات علی باقری سرپرست وزارت خارجه ایران درباره تبادل پیام میان تهران – واشنگتن اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا هر زمانی در راستای منافع ملی خود باشد، دارای توانایی ارسال پیام است
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۲:۱۲   + ۳۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا امروز با صدور بیانیه ای حادثه شهادت رئیس جمهور ایران را تسلیت گفت.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۸    
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید واشنگتن برای حفاظت از منافع خود با طالبان تعامل دارد.
تیک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بلینکن قرار است در طول اقامت خود در عربستان با مقامات مصری و قطری را که به عنوان میانجی با حماس در مذاکرات آتش بس و تبادل اسرا ایفای نقش کرده اند، دیدار کند ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کوریای شمالی در واکنش به گزارش وضعیت حقوق بشری وزارت خارجه امریکا درباره این کشور گفت: بدترین وضعیت حقوق بشری را در جهان در ایالات متحده داریم که با سرکوب سیستماتیک، رویارویی قومی و مذهبی در آنجا ادامه دارد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا اعلام کرده که جان بس، معاون سیاسی این وزارت برای انجام گفتگو در مورد افغانستان به دوحه و اسلام آباد می رود.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۱:۳۷    
شماری از فعالان زن زیر عنوان "جنبش شنبه های ارغوانی" در واکنش به گزارش وزارت خارجه امریکا می گوید که طالبان افغانستان را به شکنجه گاه زنان تبدیل کرده است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۳۷    
حزب جمعیت اسلامی افغانستان به رهبری صلاح الدین ربانی می گوید که گزارش وزارت خارجه امریکا در مورد نقض حقوق بشری توسط طالبان، گوشه ای از ظلم این گروه را بازتاب داده است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۲۶    
وزارت خارجه امریکا در گزارش جدید سالانه (2023) خود به نقض گسترده حقوق بشر توسط طالبان از جمله قتل و شکنجه افراد، اشاره کرده است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۰۸    
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که طالبان با حذف زنان افغانستان از جامعه به رسمیت شناخته نخواهند شد.
اطلاع با ما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۴:۰۳    
سخنگوی خجالتی اما وقیح وزارت خارجه امریکا در پاسخ به اینکه گزارشگر ویژه سازمان ملل اقدامات اسرائیل را در حد نسل کشی برآورده کرده، می گوید آنها با مأموریت این گزارش گر مخالف بوده و او را به یهودستیزی متهم کردند.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۴:۴۲    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که این کشور نگران تهدیدات داعش در افغانستان است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۸    
وزارت خارجه امریکا از حملات هوایی ارتش پاکستان بر بخش های جنوبی افغانستان اعلام حمایت کرده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۱   + ۵۶ سایت دیگر  
دستیار وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه کشورش کانال های ارتباطی با تهران دارد گفت: از ایران می خواهیم مانع گسترش تنش ها شود .
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۷    
رینا امیری نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور زنان و حقوق بشر می گوید که افغانستان سالانه یک میلیارد دالر را به خاطر احکام شدید طالبان از دست می دهد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۱:۰۷    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که سال جدید تعلیمی "سالگرد غم انگیز" برای دختران افغانستان است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۰۷    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که این کشور به حمایت از مردم افغانستان تعهد دارد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۲    
وزارت خارجه امریکا اعلام کرده که جایزه زنان شجاع این وزارت را به بنفشه یعقوبی فعال حقوق زنان اهل افغانستان تفویض کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایران اکونومیست ، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز دوشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری گفت: من مرگ یک کارمند رسمی سفارت آمریکا در اورشلیم را تایید می کنم. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: این حادثه در دست بررسی است و هیچ نشانه ای از اقدام مخفی وجود ندارد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا در یک نشست خبری گفت: من مرگ یک کارمند رسمی سفارت آمریکا در اورشلیم را تایید می کنم.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۳    
وزارت خارجه امریکا اعلام کرده که بنفشه یعقوبی زن اهل افغانستان جایزه شجاعت سال این وزارت را برنده شده است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که واشنگتن هیچ نیروی نظامی به اوکراین برای جنگ با روسیه اعزام نمی کند.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا با همکاری دانشگاه بوستون، برای توانمندسازی زنان افغانستان نشستی را زیر عنوان "ایتلاف تاب آوری اقتصادی زنان افغانستان" برگزار می کند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۵۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه امریکا ادعا کرد: ایران همچنان همکاری بسیار کمی با آژانس دارد. ما همچنان به شدت نگران ادامه گسترش برنامه هسته ای ایران به شکلی که هیچ هدف غیرنظامی ندارد، هستیم.
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۹    
در جلسه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دو پرسش مطرح شده که به رویدادهای خبری در روسیه و ایران باز می گردد. پرسش اول درباره هدیه خودرو لوکس پوتین به رهبر کره شمالی بوده، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طعنه زده که نمی دانسته چیزی به نام خودروی لوکس روسی وجود دارد ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۸    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم اشتراک طالبان در نشست دوحه، گفته که این گروه تنها افغان های نیستند که در آینده افغانستان سهم دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفته است ایالات متحده هیچ برنامه ای برای فعالیت دیپلماتیک در کابل ندارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: اطلاعات به نقل از هودینگ کارتر سخنگوی وزارت خارجه امریکا نوشته امریکا نمی تواند رفراندوم عظیم خیابانی ملت ایران نسبت به حضرت آیت الله در مدت اقامتشان در پاریس و پس از بازگشت به تهران را نادیده بگیرد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۲    
ودانت پاتل یکی از سخنگویان وزارت خارجه امریکا می گوید که این کشور به اعمال فشار بر طالبان به منظور تغییر این گروه در خصوص حقوق بشر، ادامه می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۳    
یک مقام وزارت خارجه امریکا از بررسی گزینه های موجود برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین پس از پایان جنگ غزه خبر داد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۲    
متیومیلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واکنش به پذیرش اعتمادنامه سفیر طالبان از سوی رییس جمهور چین گفته که این کشور باید موضع خودرا در قبال طالبان روشن کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۸:۵۳    
ودانت پتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا روزگذشته به تازگی در نشست خبری گفت که اقدامات طالبان علیه زنان در حال تبدیل شدن به یک نگرانی بزرگ برای امریکا است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۵    
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که این وزارت برای جلوگیری از افتادن کمک ها به دست طالبان اقداماتی را روی دست گرفته است.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۰:۴۷    
متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید که کشورش به تلاش های در جهت پاسخگو کردن طالبان در مورد اقدامات شان در برابر زنان ادامه می دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۲۳:۴۲    
سفارت امریکا در بیروت اعلام کرد که لیزا جانسون روز پنجشنبه وارد لبنان شد.به گزارش النهار این سفارتخانه در بیانیه ای افزود که جانسون پیش از این سفیر امریکا در نامیبیا بوده و مسئولیت های مدیریتی در دفتر بین المللی مواد مخدر و اجرای قانون در وزارت خارجه امریکا داشته است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۲۳:۰۶    
جوان آنلاین: هرچند داعش رسماً مسئولیت اقدام تروریستی روز چهارشنبه کرمان را به عهده گرفته که به شهادت 89 نفر از شهروندان ایرانی منجر شده، افکار عمومی در ایران و خارج از ایران به آسانی نمی پذیرند که واشینگتن-تل آویو در این عملیات تروریستی دست ندارند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۲۳:۰۵    
متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا سه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد ایالات متحده اظهارات اخیر وزرای اسرائیلی بزالل اسموتریچ و ایتمار بن گویر را درباره اسکان مجدد فلسطینیان در خارج از غزه رد می کند. این لفاظی، تحریک آمیز و غیرمسئولانه است
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا اعلام کرد: واشنگتن به هیچ وجه در انفجارهای ایران دخالتی نداشته است. دلیلی وجود ندارد که معتقد باشیم اسرائیل در این انفجارها دست داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
امسال، اولین سالی نبود که مناسبت یلدا به فرهنگ یا تقویم ایرانیان اضافه شده باشد، بر این اساس وقتی بخشی از تیم وزارت خارجه امریکا و انگلیس به مصداق ضرب المثل کاتولیک تر از پاپ شب چله امسال را با آیین های ایرانی صبح کردند، علامت سوال بزرگی شکل گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۲۳:۴۲    
وزارت خارجه امریکا به شهروندان امریکایی توصیه کرد به افغانستان سفر نکنند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد: پایان دادن به درگیری هدفی است که ما با جهان بر سر آن اتفاق نظر داریم، ما خواهان تداوم جنگ برای یک روز بیشتر از آنچه ضروری است، نیستیم. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۰۰:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، وزارت خارجه امریکا در بیانیه ای از تحریم 13 فرد و نهادی خبر داد که مدعی است مسئول تأمین مالی نیروهای مسلح یمن از طریق فروش کالاهای ایرانی در شبکه پیچیده ای از مراکز تبادل و شرکت هایی در حوزه های مختلف هستند ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا قصد دارد صدور ویزا برای شهرک نشینان افراطی اسرائیلی را متوقف کند. آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد کسانی که “صلح، امنیت یا ثبات مناطق اشغالی کرانه باختری” را تضعیف کنند ویزای آمریکا را دریافت نخواهند کرد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۷   + ۹۴ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار گزارش سالانه تروریسم وزارت خارجه امریکا واکنش نشان داد.