جمعه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۵۸May 2019 24

جدیدترین‌های «علوم قرآنی»

میزان   ۶ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: ماه مبارک رمضان نهمین ماه از سال قمری و در واقع بالاترین، با فضیلت ترین و پربرکت ترین ماه است و در قرآن کریم تنها اسم ماه مبارک رمضان آمده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- به مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب و علوم قرآنی با حضور مسئولان روز جمعه در ساحل شهر دیر گشایش یافت.
به گزارش ذاکرنیوز از بندرعباس، رضا کمالی زرکانی شامگاه پنج شنبه در محفل انس با قرآن کریم در مسجد مهدی موعود(عج)؛ اظهار داشت: خوشحالیم که کانون های فرهنگی مساجد محلی برای سالم ماندن جوانان و نوجوانان و محفلی برای ترویج علوم قرآنی تبدیل شده که سلامت فرزندان این شهر و استان را تضمین می کند. ...
میزان   ۱۰ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: از موضوعات مهمی که در روند انتقال فرهنگ مهدویت باید همواره به آن توجه داشته باشیم، استفاده از ابزار های لازم و مناسب در این مسیر است چراکه گاهی انتخاب نادرست در این راستا می تواند نتایج جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۷:۰۵    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: ماه مبارک رمضان در میان ماه های سال، مبارک ترین ماه قلمداد می شود از این رو انجام دادن و کمک به شکل گرفتن یک امر خیر در این ماه از ارزش بسیاری برخوردار است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه علوم قرآنی شهر یزد تا 2 خردادماه هر شب از ساعت 21 الی 1 بامداد در محل حسینیه صاحب الزمان محمودآباد میزبان علاقه مندان است. شب شعر سفره نان و ریحان با حضور جمعی از شاعران و مسئولان فرهنگی استان چهارشنبه شب، 1 خردادماه در حاشیه این نمایشگاه برگزار شد
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی- مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی استان یزد گفت: برپایی نمایشگاه علوم قرآنی با توجه به ایجاد جو قرآنی در فضای شهری جای تقدیر دارد اما اگر محتوای نمایشگاه افزایش یابد قطعا بازدهی بیشتری شاهد هستیم.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی- موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالسماء استان یزد که در نمایشگاه های علوم قرآنی شهر یزد حضور فعال دارد، امسال با سه غرفه میزبان همشهریان است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بی بی شمسی حسینی، مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالسماء یزد در حاشیه برگزاری نمایشگاه علوم قرآنی شهر یزد در گفت وگو با ایکنا یزد اظهار کرد: طی چند سال برگزاری نمابشگاه علوم قرآنی در شهر یزد و حضورفعال این موسسه ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه معارف - عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد با بیان اینکه جامعه فرهنگی و تحصیل کرده در این میدان با استفاده از نقش تبیین کننده خود انتظارات دینی مردم از یکدیگر را باید هدایت و اصلاح کند، اظهار کرد: نقش های تقابلی که در میان برخی اقشار جامعه به وجود آمده ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۷    
حسینی با اشاره به حضور در نمایشگاه علوم قرآنی یزد گفت: آخرین کتاب های معارف اهل بیت(ع) در نمایشگاه علوم قرآنی یزد ارائه می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه معارف - عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد گفت: موضوعی که بازهم تکرار آن را در چهاردهمین نمایشگاه قرآن مشهد دیدیم، توجه هر بخش و نهادی به تبلیغ خود بود و هنوز هم گفتمان سازی و ارتباطات هم افزا میان فعالان عرصه های قرآنی دیده نمی شود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: یکی از عرصه های مورد فعالیت در سطح تخصصی علوم قرآنی حوزه علمیه خراسان، فضای مجازی و رسانه های دیجیتال است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست شب شعر نان و ریحان با حضور شاعران استانی در محل نمایشگاه علوم قرآنی یزد برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۵    
کارشناس علوم قرآنی در هند در مقاله ای نوشت که کتاب آسمانی قرآن به طور عمیق بارها بر مسئله گفتگو برای حل مشکلات میان انسان ها تاکید کرده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۵    
گروه فعالیت های قرآنی- مسئول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به روزهای پایانی نمایشگاه علوم قرآنی شهر یزد از اجرای برنامه های جنبی در حاشیه آن خبر داد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: در بخشی از دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان به اسامی خدا و ویژگی های خدا می پردازد و می گوید خدا کسی است که بدون درخواست ما، به ما آنچه نیاز داریم را می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم قرآنی با ارائه بیش از 700 عنوان کتاب و نرم افزار مذهبی در کرمانشاه آغاز به کار کرد. محسن کرمیان معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه گفت ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۸:۰۵    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: خواندن دو دعا در ماه خدا سفارش موکد شده است، دعای سحر که گنجینه الاسرار همه دعاهاست و دیگری دعای افتتاح که در آن خواسته های مادی، معنوی و رسیدن انسان به روزی حلال توام با برکت و مغفرت آمده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دیده بان ایران: با تغییرات گسترده در قوه قضاییه، شنیده ها حاکی است فرزاد جمشیدی، مجری صداو سیما به عنوان گزینه مشاوره و مدیریت روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی شده است ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی- شب شعر سفره نان و ریحان با حضور جمعی از شاعران استان در حاشیه نمایشگاه علوم قرآنی شهر یزد برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه_نمایشگاه علوم قرآنی با حضور جمعی از مسئولان استان کرمانشاه افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- نمایشگاه کتاب و نرم افزارهای علوم قرآنی به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز چهارشنبه در مسجد معتضدی کرمانشاه گشایش یافت.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
جوادیان زاده با اشاره به برنامه های جنبی نمایشگاه علوم قرآنی یزد گفت: نشست شب شعر سفره نان و ریحان در یزد برگزار می شود.
یک فعال قرآنی با اشاره به مشکلات تدریس مکتب خانه ای گفت: مهمترین مشکل تدریس مکتب خانه ای، فراگیری با تمرین های طاقت فرسا بوده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: یکی از مهم ترین دلایلی که خداوند روزه گرفتن را در ماه مبارک رمضان واجب کرده، این است که روزه نیمی از صبر است به همین دلیل مؤمن با آمدن ماه مبارک رمضان خوش می شود و با روزه گرفتن، صبور بودن در مسیر زندگی را تمرین می کند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۲:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ طرح قرآن رومیزی با هدف هرروز با قرآن قابل استفاده برای همه اقشار جامعه در نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی یزد به نمایش درآمد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه کتاب قرآنی بمناسبت ماه مبارک رمضان و حماسه سوم خرداد با حضور هنرمندان و علاقمندان به علوم قرآنی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین افتتاح گردید.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۲:۰۳    
یک پژوهشگر علوم قرآنی با بیان اینکه باید دردمندانه سراغ قرآن برویم، گفت: قرآن برای عینی شدن در جامعه نیاز به راهنمایی های عترت(ع) دارد. اگر به دین آن گونه که دین است، نگاه کنیم، اولین گام عینی سازی قرآن آن است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش همسو نیوز ؛ نمایشگاه قرآن محلی مناسب برای حضور و لذت بردن خانواده ها و البته کودکان است. شاید برخی تصور کنند که این نمایشگاه آورده و محصول مناسبی برای کودکان ندارد، اما این تصور کاملاً اشتباه است. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: خواندن هزار مرتبه سوره قدر در هر یک از شب های ماه رمضان و خواندن دعای افتتاح در هر یک از شب های این ماه مبارک از دیگر اعمال مشترک ماه مبارک رمضان است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۳۱    
گروه فعالیت های قرآنی نشست آموزشی تخصصی با موضوع تحلیل و بررسی روش آموزش قرآن در مکتب خانه های سنتی با بیان استاد سیدحسین میرتقی در نمایشگاه علوم قرآنی یزد برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی هفتمین نمایشگاه علوم قرآنی شهر یزد به مناسبت ماه مبارک رمضان هفتمین شب را در حالی سپری می کند که برنامه های ویژه ای برای کودکان و نوجوانان خواهد داشت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۶    
کانون خبرنگاران نبأ با اعلام نتایج بخش کتبی هفدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی ملایر موفق به کسب شش مقام اول، سه مقام دوم و دو مقام سوم شدند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: انس ابن مالک می گوید: هیچ فردی از لحاظ چهره شبیه تر از امام حسن(ع) به پیغمبر (ص) نیست. در روایتی از امیرالمومنین (ع) آمده است که امام حسن (ع) از سینه تا سر شبیه ترین فرد به حضرت محمد (ص) بودند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت محمد(ص) فرموده اند: اگر کسی به روزه داری افطاری دهد، ثواب عمل روزه و هر عمل نیکی که در آن روز توسط روزه دار انجام شده را بدون آنکه از اجر روزه دار چیزی کم شود، از آن خود کرده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: امام حسن مجتبی (ع) در مورد بسیاری از موضوعات سخنان ارزشمندی دارند که یکی از این محورها، فاصله میان حق و باطل است. امام دوم ما در این راستا فرموده اند: بین حق و باطل چهارانگشت فاصله است، آنچه با چشمت ببینی حق است و چه بسا با گوش خود سخن باطل بسیاری را بشنوی.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی کاربردی سازی مطالعات قرآنی با حضور اساتید علوم قرآنی سه شنبه 31 اردیبهشت ماه در سالن نشست های نمایشگاه برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۶    
حوزه/ مسئول مؤسسه اوج هنر یزد گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان شب شعر آیینی سفره نان و ریحان در برنامه جنبی نمایشگاه بزرگ علوم قرآنی یزد برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۷    
کانون خبرنگاران نبأ جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) و ضیافت افطار دانشجویی شب گذشته، 29 اردیبهشت در دانشکده علوم قرآنی ملایر برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۳    
قاری و مفسر علوم قرآنی گفت: یکی از مهم ترین دلایل وجوب روزه داری برای مسلمانان، جنبه تربیتی و اخلاقی آن است. به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، قاری و مفسر علوم قرآنی در دومین جلسه دوشنبه های قرآنی ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- نهمین روز از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اتفاقات جالب و تاثیرگذاری سپری شد که یکی از مهم ترین آنها نشست تخصصی محفل انس با قرآن کریم با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
در برنامه های جنبی نمایشگاه علوم قرآنی یزد در محل حسینیه صاحب الزمان گردهم آیی رمضانی حافظان و قاریان دارالعباده برگزار شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۰۵    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: روز های 13 تا 15 ماه رمضان ایام البیض نامیده می شود و خواندن دعای مجیر در این ایام ثواب و فضلیت بسیار دارد و در این ایام مانند ایام اعتکاف اعمال خاصی سفارش که یکی از آن ها دعای مجیر است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه ادب مدیر عامل خانه کتاب از ارائه و نمایش بیش از 2800 عنوان کتاب در سالن کارنامه نشر علوم قرآنی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن خبر داد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزه قرآن با اشاره به موضوع قرآن و منطق تحولات فرهنگی به تبیین دلایل پیدایش تفسیر تنزیلی قرآن کریم در بین مفسران و محققان علوم قرآنی پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با ماه مبارک رمضان، نمایشگاه کتاب علوم قرآنی و حجاب و عفاف در سرخه استان سمنان گشایش یافت.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با بیان اینکه جشن رمضان با 15 برنامه متنوع در لرستان برگزار می شود گفت: نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم قرآنی و معارف دینی برپا می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم دره از فعالیت نمایشگاه علوم قرآنی در شهرستان خرم دره خبر داد و گفت: 2 هزار کتاب در این نمایشگاه عرضه می شود.