سه شنبه ۱۹ فروردینساعت ۱۲:۲۱Apr 2020 7

جدیدترین‌های «فعالیت های قرآنی»

 
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۰    
مدرس و پیشکسوت قرآنی کشورمان با تأکید بر اینکه اهم فعالیت های قرآنی تشریفاتی و در قالب مسابقات و قهرمان پروری شده است، گفت: این در جای خود درست، اما فرآیند فعالیت قرآنی این نیست. فعالیت اصلی، باید تعلیم و تعلم جامع قرآن باشد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۶    
اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان اصفهان گزارشی از خدمات و فعالیت های قرآنی سال 98 منتشر کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریای راهبردی ارتش با ارائه گزارشی از فعالیت های قرآنی این نهاد در سال گذشته، گفت: با توجه به استمرار روند شیوع کرونا در سال آینده و هشدارهای وزارت بهداشت بر رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از تجمعات ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۹:۲۲    
فعالیت های قرآنی در فضای مجازی، فرصتی را به وجود آورده تا اهالی قرآن، نوعی کنش فرهنگی را در بستر رسانه ای مردمی تجربه کنند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۴۰    
شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 98 از مجموع شش جلسه ای که باید برگزار می کرد، تنها موفق به برگزاری سه جلسه شد و به این ترتیب مهم ترین نهاد قانونگذار در فعالیت های قرآنی با نیمی از ظرفیت خود، این عرصه را تولیت کرد، هرچند در این میان، خروجی چشمگیری که زمینه تحول فعالیت های قرآنی را فراهم کند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۲۲    
سازمان دارالقرآن عقیدتی سیاسی ناجا، گزارشی از فعالیت های این مرکز در سال گذشته ارائه کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۷:۴۳    
حجت الاسلام ذاکر از حمایت از ایده های نو و تجربیات موفق مساجد در سال جدید خبر داد و گفت: در سال 99 فعالیت های قرآنی مساجد را ارتقاء می دهیم. مسجدی ها با اقدامات خودجوش و جهادی، مقابله با کرونا را ادامه می دهند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت های قرآنی در زمستان 98 تا حدود زیادی و در بازه زمانی خاصی تحت تأثیر دو رویداد مهم قرار گرفت، اولین رویداد شهادت سردار قاسم سلیمانی و دومین اتفاق نیز شیوع ویروس کرونا در کشور بود، ویروسی که مهم ترین تأثیر آن بر فعالیت های قرآنی، تعویق مسابقات بین المللی قرآن و نمایشگاه قرآن بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۹    
حجت الاسلام همت پور با اشاره به فعالیت های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خوزستان در سال گذشته، اظهار کرد: برگزاری اولین جشنواره ملی مدهامتان، برگ زرینی در راستای فعالیت های قرآنی استان بود که با استقبال گسترده مواجه شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۲۰:۱۲    
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان یزد گفت: این اتحادیه به منظور هماهنگ ساختن نرخ هزینه فعالیت های قرآنی، نرخ نامه ای را به منظور اجرا در تمامی ادارات و ارگان ها در استان تهیه و اعلام کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۰:۵۲    
سرهنگ میدانی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه حافظان قرآنی ارتش قریب به 12 هزار و 400 نفر افزایش یافته است فعالیت های قرآنی ارتش در سال 98 را تشریح کرد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
در روزهایی که تمام فعالیت های قرآنی از کرسی های تلاوت و محافل انس تا مسابقات و جلسات آموزش قرآن تعطیل شده، مسابقه تلویزیونی اسراء می تواند به تنهایی جای خالی بسیاری از این فعالیت ها را پر کند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی استان یزد به بیان گزارشی از اهم فعالیت های قرآنی این اتحادیه در سال 1398 پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
طرح ملی با قرآن در خانه بمانیم با حمایت کارشناسان کشوری فعالیت های قرآنی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری مسابقه ملی #با قرآن_ در_ خانه_ بمانیم ، آغاز آموزش زائران حج تمتع از نیمه فروردین و جمع آوری مواکب در کاظمین به منظور مقابله با کرونا ازجمله اخبار حوزه قرآن و معارف در 26 اسفند ماه 98 است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
کمک به فقرا در موج دوم پویش به توان ما ، اعلام آمادگی همه جانبه هیأت ثارالله(ع) زنجان برای مقابله با کرونا و اجرای طرح نوروز 99 با قرآن از سوی دارالقرآن خانه کارگر ازجمله اخبار حوزه قرآن و معارف در 24 اسفندماه است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۴    
عبدالصمد بیگدلی ، موسس و مسئول موسسه قرآنی مکتب الرضا (ع) که فعالیت های قرآنی را با سبکی نوین در مسجد جامع امام رضا(ع)، اجرا می کند، در پی ابتلا به کرونا درگذشت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۵    
معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت: بیش از بیست مؤسسه قرآنی در سطح استان فعال هستند که معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا کنون حمایت های بسیاری از این مؤسسات داشته است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۹    
رویداد ملی فهما فرصتی برابر برای بروز و رقابت استعدادهای قرآنی فراهم کرده است، آنچه در طول اجرای این طرح در شاخص قرآن و عترت صورت گرفت، از توفیق کانون های فرهنگی هنری در عمل به مطالبه رهبری در تبدیل مساجد به پایگاه فعالیت های قرآنی حکایت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه لاران، از پیگیری فعالیت های اداره قرآن، عترت و نماز در فضای مجازی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مؤسسه دارالقرآن الکریم وابسته به آستان مقدس حسینی در شهرها و روستاهای جنوب لبنان به انجام فعالیت های قرآنی از جمله برپایی ایستگاه قرآنی پرداخت.
به گزارش سلام نو، عبدالهادی فقهی زاده روز چهارشنبه اعلام کرد: به صورت رسمی اعلام می کنم در ماه مبارک رمضان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را برگزار نمیکنیم. چون امکان برگزاری این نمایشگاه در ماه رمضان آینده در مصلای امام خمینی(ره) وجود ندارد ...
میرملاس نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
روح الدین بلواسی در رابطه با مشکلات حوزه قرآن، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه قرآن در استان وجود دارد این است که دستگاه های قرآنی هر کدام به صورت جداگانه کار می کنند و وحدت رویه برای فعالیت های قرآنی وجود ندارد ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۰۱:۱۰    
پیشکسوت عرصه آموزش و تفسیر قرآن کریم با ابراز گلایه از اینکه ساز و کارهای اندازه گیری و ارزشیابی فعالیت های قرآنی را ایجاد نکرده ایم، گفت: با اختصاص یک زنگ و ساعاتی به درس قرآن و مشخص کردن معلم و دبیری برای درس قرآن و تدریس و نمره دادن، هدف حاصل نمی شود ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۱    
دهمین نشست از مجموعه نشست هایی با محوریت مدیریت فعالیت های قرآنی در گام دوم انقلاب در دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۶:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: با توجه به شرایط ایجادشده در کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا و دستور معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی برنامه های گروهی و دانشجویی ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
موکول شدن برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به بعد از ماه مبارک رمضان، تعطیلی مجالس قرآنی و تعویق زمان برگزاری همایش تکریم چهره های قرآنی به دلیل شیوع کرونا، ازجمله اخبار حوزه قرآن و معارف در 7 اسفند ماه 98 است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۸:۴۰    
حوزه/ سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس از ادامه فعالیت های قرآنی در فارس خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مأموریت اصلی این وزارتخانه پرورش افراد بر پایه تعالیم قرآنی است، گفت: بهترین راه مصونیت بخشی نسل نو، پیوندهای قرآنی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پروش با اشاره به سند تحول بنیادین و نقش 600 شخص و نهاد در آن گفت: در این سند 40 راهکار مستقیم و 90 راهکار غیر مستقیم برای حضور حوزه علمیه و همکاری آن مشخص شده است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی ضمن تاکید بر اینکه تکرار فعالیت های قرآنی باید باعث توسعه فرهنگ قرآنی شود، یادآور شد: موازی کاری در برنامه های قرآنی نیز باید ساماندهی شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شبکه ماهواره ای ویژه فعالیت های قرآنی در مصر با نام مصر، قرآن کریم پخش آزمایشی خود را آغاز کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۳    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در حوزه فعالیت های قرآنی و فرهنگی باید ساز و کار تقویتی را مد نظر قرار داد تا بتوانیم شاهد توسعه مفاهیم قرآنی در جامعه باشیم.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۸    
کانون فرهنگی هنری بنت الفاطمه(س) در جوار مسجد جامع اصفهانک با کارآفرینی ویژه بانوان، برگزاری یادواره های شهدا، کمک به رفع نیاز نیازمندان و همکاری در خدمت رسانی مهمان سرای همای رحمت، در عین نوپا بودن در مسیر تراز حرکت می کند.
مدیرکل ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در حوزه فعالیت های قرآنی و فرهنگی باید ساز و کار تقویتی را مد نظر قرار داد تا بتوانیم شاهد توسعه مفاهیم قرآنی باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۵    
اصفهان- ایرنا- هفته قرآن و عترت استان اصفهان که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از 19 بهمن با هدف توسعه، ترویج و تبلیغ فعالیت های قرآنی برگزار شده بود، روز پنجشنبه با معرفی و تجلیل از فعالان و برترین های این حوزه به کار خود پایان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
سمنان - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، بابیان اینکه مجمع اساتید قرآنی استان یک ظرفیت فرهنگی و دینی است، گفت: توسعه فعالیت های قرآنی یکی از رسالت های این مجمع است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۸:۵۷    
محمدی راد گفت: متاسفانه آنطور که به بحث ورزش اهمیت داده می شود و رشته های ورزشی مانند بسکتبال و والیبال مورد حمایت قرار می گیرند به قرآن و فعالان این حوزه توجه نمی شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۸:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس در ممسنی ، سعید محمودی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی، هدف از برگزاری این آزمون را ارزیابی موسسات قرآنی و فرایند فعالیت های قرآنی در کشور دانست و بیان داشت: این آزمون علاوه بر ارزیابی عملکرد افراد و شناخت آن افرادی که در در موسسات قرآنی، مساجدد ...
ایثار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی در مراسمی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، مادران و همسران شهدای چهارمحال وبختیاری و نیز قرآنیان برتر خانواده های شهدا و ایثارگران تجلیل شدند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا نجیمی، ظهر امروز در جلسه کارگروه قرآنی ستاد دهه فجر استان یزد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه قرآن و آموزه های قرآنی استوار است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان بر لزوم توسعه فعالیت های قرآنی و همچنین ارایه محصولات این نشست ها به جامعه در قالب های مختلف تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۶:۴۱    
دبیر اجرایی هفته قرآن و عترت استان اصفهان گفت:برای اولین بار در استان اصفهان با تلاش و همکاری دستگاه ها فعالیت های قرآنی برنامه ریزی و اجرا شد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور گفت: اگر بخواهیم هویت ایرانی را استوار نگه داریم، باید فعالیت های قرآنی را در سطح کشور گسترش دهیم زیرا این قرآن است که باعث تحولات فرهنگی در سطح جامعه می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۶    
گروه فعالیت های قرآنی تبلیغ دین، در هر زمان و مکان به میزان ممکن، بیان ریزش ها و رویش ها در دوران انقلاب، نابودی مفسدان و ظالمان در انقلاب های دینی، پیوندهای مکتبی، مقدم بر پیوندهای خانوادگی و... از مهمترین عناوین برنامه درس هایی از قرآن با موضوع انقلاب اسلامی و مهدویت بود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۱    
گروه فعالیت های قرآنی سومین هفته بهمن ماه با ادامه حرکت کاروان قرآنی انقلاب در سواحل مکران، برپایی نشست خبری کارگروه قرآن دهه فجر انقلاب اسلامی، آغاز گزینش داوطلبان خارجی مسابقات بین المللی قرآن، اجرای محفل قرآنی با حضور پرشور قاریان و حافظان قرآن در منزل شهید قاسم سلیمانی در تهران همراه بود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۲۳:۰۷    
گروه جلسات و محافل یازدهمین محفل انس با قرآن کاروان قرآنی انقلاب شامگاه پنجشنبه، 17 بهمن ماه در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان کنارک و با حضور مسئولان محلی این شهرستان برگزار شد.