جمعه ۲۶ دیساعت ۱۸:۴۱Jan 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تب کنگو»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری تب برفکی در سیستان و بلوچستان مشاهده نشده و تنها استانی هستیم که در تشخیص تب کنگو به روش مولکولی روی کنه های ناقل کار می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: 20 هزار و 865 راس دام سبک و سنگین در این شهرستان علیه بیماری ویروسی تب کریمه کنگو سمپاشی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- میزان آلودگی و مقابله با بیماری های تب کریمه کنگو و کرونا تا حدود زیادی به رفتارهای ما انسان ها ارتباط دارد بطوریکه می توانیم با رعایت دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی از سلامت خود و اطرافیان مان محافظت کنیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۴:۰۷    
بیماری تب کنگو یکی از بیماری های خطرناک است که از طریق حیوان به انسان انتقال می یاد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه کنگو به عنوان یک بیماری تقریبا خطرناک، در روز های گرم سال شیوع پیدا می کند که بهتر است برای مصون ماندن از این بیماری، به نکات بهداشتی توجه کنیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۴    
در این روزهای بلاتکلیفی چه باید کرد، آیا باید بهداشت و مقابله با بیماری هایی نظیر کرونا و تب کنگو را قربانی رعایت آداب و رسوم کرد!
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی گفت: شایع ترین راه انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از طریق ذبح دام یا خرد کردن گوشت تازه مبتلا است که ضروری است مردم فردا به این امر توجه ویژه داشته باشند.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت اعلام کرد: با توجه به اینکه علائم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا با علائم بیماری کووید 19 شباهت دارد این مسئله می تواند تشخیص بیماری را به تاخیر بیندازد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه علمی: تب کنگو یک بیماری خونریزی دهنده و تب دار است که به وسیله تماس با کنه یا ترشحات دام به انسان منتقل می شود. همچنین انسان از طریق گزش کنه به این بیماری مبتلا می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به شیوع ویروس کرونا و تب کنگو کشتار دام در مکان های عمومی تخلف محسوب می شود.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۸:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس دانشکده علوم پزشکی تربت جام به شناسایی 23 بیمار مشکوک به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مشترک بین انسان و دام در حوزه جغرافیایی زیر پوشش این دانشکده اشاره و بیان کرد: این بیماری تاکنون جان یک نفر را در شهرستان صالح آباد گرفته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام از 11 مورد ابتلا به تب کنگو و یک مورد فوتی خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۲:۲۹   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت از ابتلای 30 نفر به تب کنگو و 2 مورد فوتی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مهدی صدرایی نسب با بیان این که دامداران سم پاشی دام ها را جدی بگیرند، گفت: بالغ بر دو هزار راس دام سبک و سنگین در ایرانشهر کنه زدایی شدند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار با بیان این که شناسایی تب کنگو در حیوانات آسان نیست، گفت: جهت پیشگیری از بروز بیماری در جوامع انسانی باید از فراورده های خام دامی زیر نظر سازمان دامپزشکی استفاده کرد بدین سان باید از خرید و مصرف گوشت های بدون هویت و تهیه شده در مراکز غیرمجاز خودداری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - دامپزشکی شهرستان قزوین نسبت به احتمال شیوع تب کریمه کنگو در واحدهای دامی هشدار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۱    
کرمانشاه- ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کرمانشاه با اشاره به مشاهده یک مورد بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان روانسر گفت: این بیماری در سطح استان بومی است و امکان بروز دوباره آن وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: 13هزار و 190 راس دام سبک و سنگین در این شهرستان علیه بیماری ویروسی تب کریمه کنگو سمپاشی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع بیماری تب کنگو در استان گفت: 4 نفر در بیمارستان ها بستری شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون سلامت دامپزشکی گلستان از سمپاشی بیش از 200 هزار دام سبک و سنگین برای پیشگیری از تب کریمه کنگو در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:حدود 6 یا 7 نفر از افراد امسال در مازندران مشکوک به بیماری تب کنگو بودند که برای دو نفر از آن ها تشخیص قطعی داده شد.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت: شناسایی تب کنگو در حیوانات آسان نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- مدیرکل دامپزشکی گیلان از مصرف 900 لیتر سم برای مبارزه با بیماری تب کنگو طی بهار امسال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شروع فصل گرما و تکثیر و فعالیت کنه ها دامپزشکی استان اردبیل با صدور اطلاعیه ای درباره احتمال وقوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هشدار داد و از مردم خواست موارد بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت چالوس گفت: بیماری تب کریمه کنگو علائمی شبیه به ویروس سرماخوردگی دارد که تشخیص اولیه با تاخیر صورت می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - تاکنون موردی از بیماری تب کنگو که از طریق تماس با خون و یا ترشحات و لاشه دام آلوده به انسان منتقل می شود، در استان قزوین مشاهده و گزارش نشده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۹:۰۳    
ساری - رضوانی، مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به بیماری مشترک بین انسان و حیوان گفت: بیماری تب کنگو در چهار شهرستان غرب استان شناسایی و ردیابی شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۳:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری صداوسیما: دامپزشکی مازندران درباره شیوع تب کریمه کنگو در برخی از نقاط استان هشدار داد. مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه فصل فعالیت کنه ها از اوایل بهار تا اواخر تابستان است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۷:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی اصفهان باتوجه به فرا رسیدن فصل گرما و فعالیت کنه ها در باره احتمال شیوع تب کریمه کنگو در استان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
بیماری تب خونریزی دهنده کنگو بیماری خطرناک و شایع در فصل گرما است.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است، افزود: این بیماری با شروع فصل گرما و فعالیت انگل های خارجی به ویژه کنه ها بین دام ها منتقل می شود.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۹    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، تب کنگو -دکتر زهرا عبدی، متخصص بیماری های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: بیماری تب کنگو که با سردرد شدید، تب، درد عضلانی و خونریزی زیر جلدی همراه است، اگر بسرعت تحت درمان های اختصاصی از طریق داروهای ضدویروسی قرار بگیرد ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۲۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی با اشاره به انتشار خبر فوت فردی در بجنورد بر اثر بیماری تب کریمه کنگو گفت: یک مورد فوتی مشکوک به بیماری مزبور گزارش شده است که نمونه آن برای آزمایش به تهران ارسال شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی رودسر از واکسیناسیون 235 هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد 35 هزار راس گاو و گاو میش و 200 هزار راس گوسفند و بز بوده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۸:۳۰    
دستگیری کلاهبردار 80 میلیاردی در اصفهان، 142 هزار کودک بازمانده از تحصیل در ایران، استخدام 10 هزار نفر در وزارت بهداشت، اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون اصلح تا فردا، مرگ 10 نفر بر اثر ابتلا به تب کنگو و اعلام ممنوعیت ورود بانوان در شهرآورد 31 شهریورماه عناوین بسته خبری اجتماعی امروز ایمنا است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،گفت:با نگهداری گوشت قربانی دریخچال از انتقالبیماری تب کنگو از طریق گوشت دام به انسال جلوگیری می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
خطر ابتلا به تب کنگو و سیاه زخم با ذبح خیابانی دام جان عزادارن حسینی را تهدید می کند و باید به نکات بهداشتی توجه ویژه ای داست. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، عاشورا و تاسوعای حسینی اوج دلدادگی عاشقان سید و سالار شهیدان در مرز و بوم ایران است ...
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۰:۴۵   + ۵۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت سازمان دامپزشکی گفت: از میان 104 نفر مبتلا به تب کریمه کنگو در 14 استان درگیر، 10 نفر جان دادند.
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
امیری گفت: بر اساس آخرین آمار، 98 نفر در کشور به تب کریمه کنگو مبتلا شد ه اند که 10 نفر از آن ها جان خود را از دست داده اند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور گفت: آمار ابتلا به تب کریمه کنگو نسبت به سال قبل با وجود سیل و افزایش جمعیت کنه ها، کمتر شده است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نشست با کارکنان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 5 نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند. او عنوان [...]
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۵:۳۴    
– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علیرضا رفیعی پور در نشست با کارکنان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 5 نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند. وی عنوان کرد: انتظار می رود [...]
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
امیری گفت: بنا بر آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون حدود 85 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند که حدود 6 نفر از آن ها جان خود را از دست داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت : 5 نفر در استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو فوت کردند.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۳:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه 60 نفر در کشور به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند، گفت: از این تعداد 5 نفر فوت کردند. علیرضا رفیعی پور در نشست با کارکنان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 5 نفر در استان های سیستان و بلوچستان ...
اقتصاد آنلاین / ناطقان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۷:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، در همین حال سازمان جهانی بهداشت (WHO)، ویروس تب خونریزی دهنده موسوم به کریمه کنگو که احتمال مرگ ناشی از آن بالای 30درصد تخمین زده شده را به عنوان یکی از 10 بیماری خطرناک تهدیدکننده سلامت در جهان معرفی کرده و با توجه به مسری و کشنده بودن این بیماری لازم است که ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی با اشاره به وضعیت طرح پایش بروسلوز در استان گفت: این طرح به دلیل عدم تأمین اعتبار در خراسان شمالی شکست خورد و باعث ایجاد بدهی به دامپروران شده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اداره بیماری های منتقله بین انسان و حیوان وزارت بهداشت درباره خطر ابتلا به تب کنگو در عید قربان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی، پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید. پیشتازی مدارس خاص در موفقیت شاگرد اول های کنکوری/ چرا مدارس دولتی از قافله کنکور عقب ماندند؟ ...