سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۲۱:۱۱Oct 2020 20

جدیدترین‌های «جرایم سایبری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
از ابتدای سال تا کنون کشف اموال جرایم سایبری رشد 225 درصدی داشته است.
شبکه پنج سیما   ۷ ساعت پیش    
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: درخصوص بازی مومو هیچ شکایتی نداریم برخی برای خنده اکانت فیک ساخته بودند که دستگیر شدند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: مومو یک چالش مشخص نیست، بلکه آزار و اذیت گروه های همسال است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به تشریح نکات مهم در خصوص حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در فضای مجازی پرداخت.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با اشاره به اجرای بیش از 25 عنوان برنامه در هفته ناجا در تفرش گفت: هفته ناجا امسال با شعار با هم برای امنیت و سلامت نامگذاری شده است که در این هفته برنامه هایی متعددی برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نسبت به هجوم اپلیکیشن های مخرب به تلفن همراه کاربران هشدار داد.
خیبرآنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا یا شماره تماس 096380 در میان بگذارند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده انتظامی گنبدکاووس با اشاره به کاهش 53 درصدی جرایم حوزه سایبری دراین شهرستان مرزی طی نیمه نخست امسال به دلیل اقدامات پیشگیرانه از جمله فعال شدن رمز دوم بانکی (پویا) گفت که این مدت دستگیری مجرمان سایبری 73 درصد بیشتر شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا درباره ارسال کلیپ های چالش مومو برای دانش آموزان هشدار داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال کلیپ های مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان اظهار داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۰۱    
سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده گفت: کشف جرایم فضای مجازی بیش از سه و نیم برابر در شهرستان اردستان افزایش یافت.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۱۴    
در روزهای اخیر شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استانهای کشور بودیم آنطور که رئیس مرکز پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفته هدف از این پیامها آزار و اذیت دانش آموزان بوده و این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با اشاره به ارسال کلیپهای "مومو" برای برخی کاربران مخصوصاً دانش آموزان گفت: متأسفانه همچنان شاهدیم کلاسهای مجازی به جای برنامه شاد در واتس آپ تشکیل می شود.
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
بهدانی فرد گفت: در شش ماهه امسال تعداد هزار پرونده جرایم سایبری در استان یزد تشکیل شده که 72 درصد آن به برداشت غیرمجاز و کلاهبرداری اینترنتی اختصاص دارد.
برترین ها / پلیس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۹۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال کلیپ های مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مایکروسافت قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از بزرگترین شبکه های جرایم سایبری در جهان را غیر فعال کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس فتا استان کردستان اعلام کرد: در شش ماهه نخست امسال 93 درصد جرایم سایبری مختوم به کشف شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه تقریبا همه جرایم فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف می شود گفت: 57 درصد جرایم سایبری مربوط به حوزه مالی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به احتمال آلوده شدن سیستم ها به بات نت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قاضی ویژه فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب خراسان رضوی گفت: شگرد جدید در جرایم سایبری کلاهبردان، استفاده از آرم یا لوگوی موسساتی است که مورد اعتماد مردم هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: یکی از چالش ها و دغدغه های مردم گرفتار شدن در دام مجرمانی است که با دستگاه اسکیمر از کارت های بانکی کپی تهیه کرده و اقدام به خالی کردن حساب افراد می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا هشدارهایی را برای انجام خرید اینترنتی مطمئن با کارت بانکی ارائه کرد.
پلیس فتا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس فتا سمنان در 6 ماهه اول سال جاری شاهد کاهش 79 درصدی جرایم در حوزه برداشت به صورت غیرمجاز بوده ایم که فعال نمودن رمز پویا یکی از دلایل کاهش جرایم سایبری در این حوزه است . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به تشریح شگرد های رایج کلاهبرداری در سایت های فروش کالا پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا شگرد و شیوه های رایج کلاهبرداری در سایت های واسط فروش را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- حدود 70 درصد از جرایم سایبری در استان خراسان رضوی مالی و اقتصادی است که با راه اندازی رمز پویا شاهد کاهش این گونه جرایم هستیم.
نود فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در ماه ژوییه، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) در مورد خطر حملات سایبری بیشتر هشدار داد زیرا بیشتر مصرف کنندگان آمریکایی به سمت بانکداری دیجیتال روی آورده اند ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به اینکه یکی از راه های کلاهبرداری اینترنتی دسترسی و هک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی است، گفت: درصد بالائی از جرایم سایبری به انگیزه مالی صورت می گیرند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۱    
هکرهای روسی به مهارت های عجیب و غریب خود شهرت دارند: از برنامه نویس شرور و دشمن اصلی جیمز باند در فیلم GoldenEye گرفته تا بزرگ ترین پرونده جرایم سایبری در تاریخ آمریکا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از امکان فیلتر سایت های قمار و شرطبندی در فضای مجازی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از برخورد جدی پلیس با گردانندگان سایت های قمار در خارج از کشور خبر داد.
پلیس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه ناجا - رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: برای جلوگیری از آسیب ها و تهدیدات موجود عیله دانش آموزان حتما معلمان تمام فعالیت درسی خود را در اپلیکیشن شاد اجرا کنند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
برای سالیان متمادی، خانواده کیم در کره شمالی از طریق راهکارهای مجرمانه مانند قاچاق مواد مخدر و جعل پول، دست به درآمدزایی زده است. در دهه اخیر، دولت پیونگ یانگ به شکلی گسترده به جرایم سایبری نیز متوسل شده و ارتش هکرهای کره شمالی به سرقت میلیون ها دلار پول از بانک ها و صرافی ها ارز دیجیتال پرداخته ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا گفت که در نسخه به روز شده نرم افزار شاد تمامی خلاءهای موجود رفع شده و با این نرم افزار دیگر نیازی به نصب و استفاده از پیام رسان غیربومی نیست.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا گفت که در نسخه به روز شده نرم افزار شاد تمامی خلاءهای موجود رفع شده و با این نرم افزار دیگر نیازی به نصب و استفاده از پیام رسان غیربومی نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: خانواده ها فریب تبلیغات فروش سیم کارت شاد را نخورند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا نسبت به حذف اکانت شبکه های اجتماعی قبل از واگذاری سیم کارت، تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۰   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری جرایم سایبری پلیس فتا ناجا هشدار داد: خانواده ها فریب تبلیغات فروش سیم کارت شاد را نخورند؛ سودجویان سعی دارند از این طریق کلاهبرداری کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا بر حضور مقتدرانه و هوشمندانه پلیس فتا در مقابله با جرایم سایبری و مسائل غیر اخلاقی که در تضاد با شئونات دینی، فرهنگی و اجتماعی این کشور است، تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا بر حضور مقتدرانه و هوشمندانه پلیس فتا در مقابله با جرایم سایبری و مسائل غیر اخلاقی تاکید کرد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در ماه ژوییه، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) در مورد خطر حملات سایبری بیشتر هشدار داد زیرا بیشتر مصرف کنندگان آمریکایی به سمت بانکداری دیجیتال روی آورده اند. ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: با توجه به تمدید مهلت پذیره نویسی واحدهای صندوق دارا دوم پالایشی کلاهبرداران سایبری از فرصت استفاده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نسبت به فعالیت بدافزار ها و جاسوس افزار ها به کاربران، هشدار داد .
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از اخاذی کلاهبرداران از مردم به بهانه انجام معاملات در بازار سرمایه خبر داد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- فرمانده انتظامی استان قم از کاهش 17 درصدی وقوع انواع جرایم سایبری خبر داد و گفت: کشف جرایم سایبری 19 درصد افزایش نشان می دهد. به گزارش شفقنا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درباره نحوه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی توضیحاتی داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا،آخرین آمار جرایم فضای مجازی، چگونگی حفظ حریم خصوصی و راه و روش ناکامی سودجویان و مجرمان سایبری را تشریح کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
سامع خورشاد رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی مازندران در ساری از دستگیری فردی که در فضای مجازی اخاذی می کرد، خبر داد و اظهار کرد: کارآگاهان عملیات ویژه مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا شهرستان بهشهر طی عملیات پیچیده پلیسی موفق به دستگیری جوانی شدند که توانسته بود با داشتن مقاصد شیطانی با دختران جوان ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۱۲   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: نظارت والدین بر رفتار و فعالیت سایبری فرزندان در سال تحصیلی جدید، یک ضرورت است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ...