جمعه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۵۲Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عید مسلمانان»

روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۸:۳۱    
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۸:۱۳    
سیدمهدی شجاعی، نویسنده و ادیب شهیر کشورمان در سخنانی می گوید: غدیر بزرگترین عید شیعیان نیست. بزرگترین عید مسلمانان هم نیست. غدیر بزرگترین عید در زمین و آسمان است. غدیر بزرگترین عید همه مردم جهان است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بی تردید واقعه غدیر خم فقط یک رویداد تاریخی نیست. بلکه حادثه ای بزرگ برای حفظ دستاوردهای بعثت همه پیامبران الهی و خصوصاً پیامبر (ص) قلمداد می شود. به تعبیر دقیق تر استمرار خط و آموزه های نبوت است که جریان رسالت را به امامت پیوند می دهد و در تعیین صحیح مسیر اسلام و مسلمانان نقش محوری و اساسی دارد ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
عید سعید غدیر خم به دلیل انتصاب امیرالمؤمنین (ع) به خلافت عالم و آدم از سوی خداوند و ابلاغ پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان مهم ترین عید مسلمانان به خصوص پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) محسوب می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۸:۵۲    
سرهنگ دوم پاسدارحسن بهرامی گفت: عید غدیر بهترین عید مسلمانان بوده و ما به عنوان مسلمان باید در بزرگداشت این روز تلاش کرده و به فلسفه واقعی آن پی ببریم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
نورنیوز منتشر کرد: شنبه هجدهم مردادماه و هجدهم ذی الحجه مصادف با عید سعید غدیر خم است. این روز به دلیل انتصاب امیرالمؤمنین علیه السلام به خلافت عالم و آدم از سوی خداوند و ابلاغ پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان مهم ترین عید مسلمانان به خصوص پیروان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام محسوب می شود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
روز عید غدیر خم روز انتصاب حضرت علی(ع) به امامت است که از اهمیت بالایی برخوردار است و از آن به عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده است. در این روز بزرگ اعمال خاصی سفارش شده که هر یک از آن ها دارای فضایل بسیار زیادی می باشند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۲:۵۹    
شیعیان عید غدیر را بزرگترین عید مسلمانان می دانند. عید غدیر به نام عید الله الاکبر نیز معروف است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
شنبه 18 مرداد و 18 ذی الحجه مصادف با سالروز با سعادت عید سعید غدیر خم است. عید غدیر به عنوان مهم ترین عید مسلمانان به ویژه شیعیان است؛ دلیل این امر انتصاب امیرالمؤمنین علیه السلام به عنوان خلیفةاللهی از سوی خداوند و ابلاغ پیامبر گرامی اسلام(ص) به استناد آیه بلاغ است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: در دایره معارف اسلامی، عید، خلاصه در خوشحالی ظاهری و دنیایی نمی شود بلکه روزی عید است که در آن، سودی واقعی نصیب انسان شده باشد؛ سود واقعی نیز در چیزی جز بندگی و طاعت الهی معنا پیدا نمی کند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
عید سعید غدیرخم بزرگ ترین عید مسلمانان است؛ به همین خاطر به آن عیدالله الاکبر و عید آل محمد(ص) گفته می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۴۶ سایت دیگر  
رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرمود: مقام و منزلت علی علیه السلام نسبت به من، مانند منزلت من نسبت به پروردگارم است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
یک رسانه انگلیسی تلاش کرده قربانی کردن حیوانات در عید قربان را پررنگ تر از دیگر رسوم این عید مسلمانان جلوه دهد. سایت دیلی میل انگلیس با اشاره به مراسم عید قربان مسلمانان نوشت: مسلمانان در سرتاسر جهان با وجود شیوع ویروس کرونا عید قربان را با ذبح دام ها جشن می گیرند ...
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۹    
حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس گفت: عید سعید غدیر خم بزرگترین عید مسلمانان بویژه شیعیان است زیرا در کلام حق تعالی آنروز، روز اکمال دین و اتمام نعمت خوانده شده و رسالت پیامبر بزرگ اسلام را بدون ابلاغ آن ابتر شمرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- ویروسی که چند وقتی است بیشتر سنت های رایج کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است، این بار نتوانست مانع رفت و آمد مردم در نقاط شلوغ در بزرگترین عید مسلمانان شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، مردم ترکیه در عید قربان امسال به علت شیوع ویروس کرونایی شرایط ویژه ای خواهند داشت. دولت ترکیه از مردم این کشور خواست با رعایت دستور العمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- عید قربان یکی از اصلی ترین عیدها در سیستان و بلوچستان سرزمین بکر فرهنگ ها، از جایگاه و ارزش بالایی برخوردار است اگرچه که امسال کرونا موجب محدودیت هایی برای آن شده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدمحسن محمودی روز چهارشنبه در جلسه ستاد بین المللی غدیر که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین برگزار شد اظهار کرد: عیدغدیر، مهمترین عید مسلمانان است که باید به فرهنگ غالب جامعه در ولایت مداری تبدیل شود، بزرگداشت واقعه غدیر خم وظیفه ای است که تمامی مردم ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذرشهر گفت: با وجود امامت خداوند راضی شد که این بشریت را خلق کند و اصل امامت جزو مهم ترین رکن دین اسلام، عید غدیر خم به عنوان عیدالله اکبر و اصلی ترین عید مسلمانان همین عید غدیر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بزرگترین عید مسلمانان عید غدیر است گفت: عید غدیر فرصتی مناسب برای تبیین مبانی اعتقادی شیعه است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
شرکت لوازم خانگی و دکور ایکیا در آلمان به مسلمانان اجازه داد تا از پارکینگ این شرکت برای ادای نماز با حفظ فاصله اجتماعی استفاده کنند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۲۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عید فطر بزرگترین عید مسلمانان جهان است و روزهای تعطیلی این عید بزرگ مورد توجه حکمرانان وقانونگذاران در کشورهای مختلف اسلامی و عربی بوده ومیزان آن هم به دلایل گوناگون متفاوت است و به ده روز هم می رسد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز ، در شهر خلخال نماز عید سعید فطر در مصلای آیت الله خامنه ای و همزمان در 20 مسجد این شهر و روستاهای بزرگ اقامه شد. حجت الاسلام کریم اسدی ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مسلمانان شهر دیربورن در ایالت میشیگان آمریکا جشن عید فطر را با توزیع غذای رایگان میان نیازمندان شهر وسایر افراد آغاز کردند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: عید فطر یکی از اصلی ترین عید مسلمانان در کشورهای مختلف عربی و غیر عربی است که با تعطیلات مراکز دولتی، بانک ها و مدارس از 3 تا 12 روز همراه است.در اینفوگرافیک زیر تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی را مشاهده می کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
کاربران فضای مجازی همزمان با بزرگ ترین عید مسلمانان جهان، هشتگ #عید_مبعث را در شبکه های اجتماعی داغ کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۴۵    
مدرس حوزه علمیه غدیر را بزرگترین و مهمترین عید مسلمانان دانست و یادآور شد: پیامبر(ص) 23 سال زحمت کشید تا مهندسی اخلاقی را پیاده کند و بزرگترین آزمون را از امتش گرفت، اما همه در پذیرش ولایت مردود شدند لذا غدیر اوج مهندسی اخلاقی رسول خدا بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۱    
عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان است و علاوه بر پیامبر اکرم (ص) بسیاری از ائمه اطهار بر اهمیت بزرگداشت آن تأکید کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدرس حوزه علمیه غدیر را بزرگترین و مهمترین عید مسلمانان دانست و یادآور شد: پیامبر(ص) 23 سال زحمت کشید تا مهندسی اخلاقی را پیاده کند و بزرگترین آزمون را از امتش گرفت، اما همه در پذیرش ولایت مردود شدند لذا غدیر اوج مهندسی اخلاقی رسول خدا بود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
امام رضا (ع) می فرماید: روز غدیر، روز آراستن و زینت است. پس هرکس برای روز غدیر، زینت کند، خداوند خطا های او را می آمرزد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۲۰:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
فردا عید غدیر خم، عید الله اکبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید مسلمانان است.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
18 ذی الحجه مصادف با عید سعید غدیر است. این روز به دلیل انتصاب امیرالمؤمنین(ع) به خلافت عالم و آدم از سوی خداوند و ابلاغ پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان مهم ترین عید مسلمانان به خصوص پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) محسوب می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۶:۴۵    
اصفهان - کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دینی در ارتباط با دلایل و فلسفه نامگذاری غدیر به عنوان بزرگترین عید مسلمانان توضیحاتی ارائه کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۵:۴۰    
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با بیان اینکه عید غدیر خم بزرگترین عید مسلمانان است، اظهار کرد: به همین منظور جشن بزرگ غدیر در فومن برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فردا، عید غدیر خم، عید الله اکبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید مسلمانان است. پیامبر گرامی (ص)، سال دهم هجرت در ماه ذی الحجه برای انجام فریضه و تعلیم مراسم حج به مکه عزیمت کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۰۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
روز عید غدیر در آموزه های دینی آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که از آن با عنوان بزرگ ترین عید مسلمانان جهان یاد شده، به همین دلیل، اعمال خاصی هم برای این روز ذکر شده است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۲    
حجت الاسلام محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در گفت وگو با ایکنا از فارس، فرا رسیدن ایام دهه ولایت و امامت را گرامی داشت و گفت: بزرگترین عید مسلمانان و عیدالله الاکبر، عید غدیر است ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: غدیر بزرگترین عید مسلمانان است و خدای متعال در این روز، دین و مکتب آسمانی اسلام را برای امت اسلامی تکمیل کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۳    
این روز ها گلستانی ها در تدارک خرید و تهیه ی قربانی برای بزرگترین عید مسلمانان یعنی عید قربان هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۹    
امام جمعه ساوه گفت: عید سعید غدیر خم به عنوان عیدالله اکبر بزرگترین عید مسلمانان است و باید در یک دهه برگزار شود. به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در جلسه بزرگداشت غدیر و دهه ولایت شهرستان ساوه با اشاره به تشکیل ستاد مردمی مناسبت ها و ضرورت ها اظهار کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۲۳:۴۰    
کاربران فضای مجازی با هشتگ #عید_فطر_مبارک به استقبال بزرگترین عید مسلمانان رفتند و با آرزوی قبولی یک ماه عبادت و روزه داری این روز را به یکدیگر تبریک گفتند. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
شعر عید فطر که بزرگ ترین عید مسلمانان محسوب می شود، شعر بندگیست. در مطلب حاضر انواع متعدد شعر عید فطر از شاعران بزرگ همچون شعر عید فطر مولوی، صائب، حافظ و... شعر عید فطر فارسی از شاعران آیینی معاصر، شعر کوتاه عید فطر و همچنین شعر کودکانه عید فطر برای مخاطبان ستاره گردآوری شده اند.
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ضمن قبولی طاعات و عبادات شما و همچنین تبریک عید سعید فطر به تمام مسلمین جهان گلچینی از پیام تبریک عید فطر را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.
عقیق   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۷:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اختلافات میان شیعیان و سنی ها در تعیین عید رمضان بسیار بود تا جایی که مسیحیان از گم شدن عید مسلمانان ضرب المثل ساخته بودند، اما امام موسی صدر راهی علمی، فرهنگی را برای حل این مساله پیدا کرد.