شنبه ۲۶ خردادساعت ۲۳:۵۶Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکان دیپلماتیک»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۴    
زینب سلیمانی گفت: فرزند نامشروع آمریکا بزدلانه همرزمان حاج قاسم سلیمانی را در یک مکان دیپلماتیک به شهادت رساند. بزدلی و ترس از مقابله در میدان، ماهیت دولت تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
زینب سلیمانی گفت: فرزند نامشروع آمریکا بزدلانه همرزمان حاج قاسم سلیمانی را در یک مکان دیپلماتیک به شهادت رساند. بزدلی و ترس از مقابله در میدان، ماهیت دولت تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۹:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران(پانا)- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات وعده صادق دفاع مشروع و واکنش طبیعی به یک اقدام نامشروع رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به یک مکان دیپلماتیک بود.
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
آرمان ملی – حمید شجاعی: خاورمیانه همواره آبستن حوادث مختلفی بوده و در این میان جنگ پای ثابت این تحولات و طی یک ساله اخیر نیز مساله غزه و جنگ اسرائیل با حماس این گزاره را معناپذیر کرده است ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دستگاه سیاست خارجی تاکید کرد، اقدام نظامی ایران بسیار دقیق و حساب شده علیه پایگاه های نظامی و اطلاعاتی مبدأ حمله به مکان دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۲۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ابوذر ابراهیمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در خصوص حمله و اقدام تنبیهی جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت: رژیم صهیونیستی روز اول آوریل به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق که مکان دیپلماتیک و دارای مصونیت دیپلماتیک است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۰:۴۵   + ۴۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با همتای ژاپنی خود گفت: اقدام نظامی ایران بسیار دقیق و حساب شده علیه پایگاه های نظامی و اطلاعاتی مبدأ حمله به مکان دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۳۷   + ۳۷ سایت دیگر  
در تماس تلفنی خانم تانیا فایون وزیر امور خارجه اسلوونی با امیرعبداللهیان آخرین وضعیت تحولات منطقه به خصوص اوضاع فلسطین مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار گرفت.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۲۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
واقعیت این است که ایران می توانست حمله مستقیم نکند و راه های دیگری را روی میز داشت . اما کاری که دیشب انجام داد چیزی فراتر از یک جواب بود . این عملیات بسیار مسئولانه و عقلانی در پاسخ به رفتار اسرائیل در حمله به یک مکان دیپلماتیک ایران صورت گرفت ...
سلام نو / عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: رژیم صهیونیستی از پاسخ دوم ایران آگاه است و می داند اقدام بعدی قاطعانه تر خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه بلژیک در گفت وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان حمله به مکان دیپلماتیک متعلق به جمهوری اسلامی ایران را در دمشق محکوم کرد.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه ایران گفت: این که آمریکا حمله به یک مکان دیپلماتیک را محکوم نمی کند، آیا این اقدام، تشویق اسرائیل برای نقض قوانین بین المللی و انجام این گونه جنایت ها نیست؟
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۹:۲۴    
اگر شورای امنیت سازمان ملل درطول این ماهها نسبت به این همه جنایت اسرائیل منفعل نبود، امروز مجبور نمی شد نشست اضطراری در مورد حمله اسرائیل به یک مکان دیپلماتیک وکنسولی بگذارد !
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۳:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با نماینده عالی اتحادیه اروپا گفت: مقامات اروپایی همواره ایران را به خویشتن داری دعوت می کنند درحالی که اسرائیل با نقض قوانین و مقررات بین المللی ...
کارشناس مسائل بین الملل و سفیر سابق ایران گفت: در ارتباط با اینکه حتماً رژیم صهیونیستی باید ضربه بخورد نیاز به حمله نیست. ما نیاز نداریم حمله ای را انجام بدهیم. بلکه می توان منافع رژیم صهیونیستی را در منطقه یا هر جای دیگری مورد حمله قرار داد تا این رژیم من بعد از این قبیل اقدامات انجام ندهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
زارعی گفت: از این به بعد، هر مکان دیپلماتیک متعلق به رژیم صهیونیستی، می تواند به عنوان یک هدف امنیتی بالقوه برای گروه های مقاومت و مخالفین رژیم، مورد تهاجم قرار بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه حمله به یک مکان دیپلماتیک با توجه به مصونیت سیاسی در هر جای دنیا محکوم است، گفت: کنوانسیون وین تعیین کننده مصونیت و حفظ حقوق آن کشور است ، در هیچ جای دنیا چنین سابقه ای وجود ندارد که عملیاتی علیه ساختمان دیپلماتیک کشوری انجام شود.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نکته دیگر این که رژیم صهیونیستی امروز با شرایط سختی روبه روست و به دلیل جنایات گسترده اش در غزه به عنوان رژیمی معروف شده که به نسل کشی دست زده و تمام قوانین بین المللی را نقض کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تقوی گفت: صهیونیست ها اکنون با اقداماتی مانند ترور مقامات رسمی ایران آن هم در مکان دیپلماتیک ریسک کرده و سعی می کنند که زمین بازی را عوض کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۷:۴۸    
تل آویو با حمله به کنسولگری ایران در سوریه برای اولین بار یک مکان دیپلماتیک را هدف قرار داد
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران به عنوان نخستین حمله علنی به یک مکان دیپلماتیک، در حالی انجام شد که تابناک در ابتدای بهمن 1402، نسبت به این حملات هشدار داده و راهکار جلوگیری از این حملات را نیز اعلام کرده بود.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۱:۵۲    
نصر: ساختمان 123 ساله کنسولگری سابق آلمان در تبریز به شماره 33280 در حالی پنجم خرداد ماه 1400 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است که هم اکنون وضعیت اسفناکی دارد. این بنا، یک مکان دیپلماتیک و سیاسی در تبریز بود که در محله بارون آواک تبریز سال 1900 میلادی تأسیس شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
12 دیماه سال 1394 و در پی اعتراضات شکل گرفته در مقابل سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد، عده ای با پرتاب اجسام آتش زا این دو مکان دیپلماتیک را به آتش کشیدند
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
صبح روز گذشته یک فرد مسلح با سلاح کلاشینکف به سفارت کشور جمهوری آذربایجان در خیابان پاسداران حمله کرد و یک دیپلمات باکویی را کشت تا آتش یک اختلاف خانوادگی، دامان دو کشور را بگیرد ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۸:۴۲    
نصر: کنسولگری آلمان در تبریز یک مکان دیپلماتیک و سیاسی بود که در محله بارناوای تبریز در سال 1900 میلادی یعنی 123 سال قبل تأسیس شد و در دوران نخست وزیری مصدق بسته شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو : سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تعرض به مکان دیپلماتیک ایران در لندن اقدام بی ارزشی است، اما دولت ها به مقررات بین المللی باید پایبند باشد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه گفت: جای تاسف است کشورهای مدعی حتی در مورد تامین امنیت یک مکان دیپلماتیک بر وظیفه قانونی دولت انگلیس در این زمینه تأکید می کنیم و سفیر انگلیس چند بار احضار و مسئولیت دولت انگلیس در تامین امنیت اماکن دیپلماتیک مورد تأکید قرار گرفته اگر انگلیس نمی تواند امنیت را تامین ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که یک هفته پس از حمله تروریستی به سفارت مسکو در کابل این مکان دیپلماتیک تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی از احتمال اعزام کماندوها و تفنگداران دریایی آمریکا به سفارت این کشور در کی یف برای حفظ امنیت این مکان دیپلماتیک خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
فارس : به دنبال تعرض به سفارت ایران در کابل یک روز پس از این حادثه وضعیت در این مکان عادی است. مشاهدات میدانی نشان می دهد که یک روز پس از حادثه حمله عده ای به سفارت ایران، امنیت در این مکان دیپلماتیک برقرار است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۰۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سفارت آمریکا در تهران بیش از آنکه یک مکان دیپلماتیک باشد لانه جاسوسی بود که با اقدامات مخرب خود در نارآرامی ها و آشوب های روز های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نقش اساسی داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سفارت آمریکا در عراق بیش از آنکه به یک مکان دیپلماتیک شباهت داشته باشد به یک مرکز فرماندهی عملیات نظامی شبیه است که در عین حال، مأموریت نفوذ فرهنگی در عراق را نیز برعهده دارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۰:۱۴    
سفارت روسیه در افغانستان امروز اعلام کرد که 5 تروریست داعشی نزدیک این مکان دیپلماتیک در کابل کشته و 3 تَن تسلیم شده اند.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۸:۵۵    
سفارت روسیه در افغانستان اعلام کرد که پنج تروریست داعشی نزدیک این مکان دیپلماتیک در کابل کشته و سه تَن تسلیم شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۷:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سفارت روسیه در افغانستان امروز اعلام کرد که 5 تروریست داعشی نزدیک این مکان دیپلماتیک در کابل کشته و 3 تَن تسلیم شده اند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۳۴   + ۳۳ سایت دیگر  
دستیار وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام ورود دیپلمات های تازه نفس به سفارت ایران در کابل، از فعال بودن این مکان دیپلماتیک در افغانستان خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- گروه طالبان محافظان سفارت استرالیا در پایتخت افغانستان را تهدید کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از گاردین، درحالیکه استرالیا سفارت خود را در کابل تعطیل کرده است، گروه طالبان به صورت علنی محافظان این مکان دیپلماتیک را تهدید به مرگ کرد ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۵    
شفقنا- پلیس فدرال آمریکا می گوید در مورد حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره این کشور هشدار داده بود اما مقامات حفاظت از این مکان دیپلماتیک می گویند هشداری دریافت نکردند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک مقام جنبش نجباء عراق در واکنش به راکت پراکنی به سوی سفارت آمریکا تاکید کرد که برخی قصد دارند با پرونده سازی مقاومت را متهم کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
منابع خبری از هشدار سفارت سعودی در هلند به اتباع عربستانی در پی تیراندازی به این مکان دیپلماتیک خبر دادند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۹:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء تأکید کرد: علیرغم اینکه معتقدیم سفارت آمریکا در بغداد یک پایگاه نظامی است اما از آنجایی که در اطرافش غیرنظامیان حضور دارند، آن را هدف قرار نمی دهیم. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۷    
کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کانبرا درباره ارسال مدارک به این مکان دیپلماتیک به وسیله بسته های پستی کاغذی هشدار داد.
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
فرارو: چین سه روز پس از درخواست تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو روز دوشنبه کنترل این مکان دیپلماتیک را در دست گرفت. مسئولان چینی صبح روز دوشنبه وارد ساختمان کنسولگری آمریکا در چنگدو شده و پرچم آمریکا را پایین کشیدند. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۷:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا در بیانیه ای که وزارت خارجه چین روز شنبه صادر کرد آمده است: ساختمان کنسولگری چین در هوستون، یک مکان دیپلماتیک و دارایی ملی چین است و مطابق کنوانسیون وین در رابطه با پیمان کنسولی میان چین و آمریکا ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۲۳:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: یک رسانه انگلیسی روز یکشنبه از خروج کارکنان غیر ضروری و خانواده های برخی دیپلمات های سفارت انگلیس در تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۰۹:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سفارتخانه آمریکا در عراق با 420 هزار متر مربع بزرگترین مکان دیپلماتیک جهان محسوب می شود؛ مکانی که مردم عراق در روزهای اخیر آن را جاسوس خانه نامیدند و خواستار تعطیلی آن شدند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۲:۲۵    
واشنگتن که نتوانست اهداف شومش را در حمله به پایگاه های حشدالشعبی در مرز عراق و سوریه محقق کند، هم زمان با خروش ملت عراق در مقابل سفارت آمریکا، فشارهای دیپلماتیک خود را علیه بغداد افزایش داد؛ فشارهایی که باعث شد شاهد بیانیه هایی در انتقاد از اقدام مردم برای حمله به لانه جاسوسی آمریکا باشیم.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۲۲:۱۶    
شماری از عوامل نفوذی و آشوبگر با حمله به کنسولگری کشورمان در نجف، این مکان دیپلماتیک را با پرتاب مواد آتش زا، به آتش کشیدند. در این حمله، دست کم 16 مهاجم کشته و حدود 46 نفر، از جمله محافظان کنسولگری، مجروح شدند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۲:۲۳    
شفقنا- عربستان سعودی کنسولگری خود در عراق را بازگشایی کرد. به گزارش شفقنا از پرس تی وی، گفته می شود عربستان به دنبال گسترش روابط خود با کشورهای همسایه عرب منطقه پس از شکست داعش است. این مکان دیپلماتیک در عراق روز پنجشنبه در مراسمی با حضور مقامات ارشد عراق و عربستان در بغداد بازگشایی شد. ...
برترین ها / منجیل خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۱:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: شاهزاده میلیاردر سعودی مدعی است، نتایج تحقیقات رسمی در پرونده قتل جمال خاشقجی از ولیعهد عربستان رفع اتهام خواهد کرد. ولید بن طلال، تاجر سرشناس و شاهزاده سعودی در گفت وگو با فاکس نیوز از دولت عربستان خواست نتایج تحقیقات درباره پرونده جمال خاشقجی ...