شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۱۷Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق بشر اسلامی»

جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس علوم قرآنی گفت: پیامبراکرم (ص) در مورد حقوق بشر و حق افراد در جامعه نسبت به یکدیگر فرمودند: مؤمنان در دوستی و مهربانی، مانند یک بدن هستند که اگر عضوی از آن به درد آید دگر عضو ها با تب و بی خوابی آن را همراهی خواهند کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۱۵    
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی تاکید کرد: اکنون همه مسلمانان باید بیدار شوند و با اعتماد به نفس، در برابر هجوم اسلام ستیزان، بایستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دکتر دشتی ضمن انتقاد از فقدان نظام بانکداری اسلامی، بیمه اسلامی و تامین اجتماعی با بیان این که باید نسخه بومی از نظام سازی فقهی را به جهانیان ارائه نماییم، خاطرنشان کرد: نظریه دولت اسلامی از رویکردهایی است که در کنار نظام حقوق بشر اسلامی مورد توجه محققان مرکز پژوهشی مبنا قرار گرفته است.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی گفت: دادگاه جنایی بین المللی حدود یک سال به دولت نیجریه برای رسیدگی به وضعیت شیخ زکزاکی مهلت داد و تا دو سه ماه دیگر این مهلت به اتمام می رسد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۲    
پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان بررسی فقهی حقوقی کرامت انسانی در حقوق بشر اسلامی و حقوق بشر بین الملل به همت اداره مدارج علمی معاونت آموزش این حوزه در مرکز مدیریت دفاع شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل زندان های استان تهران گفت: به یقین، افتتاح دفاتر خدمات قضایی ویژه زندانیان روند دادرسی و صدور احکام قضایی و نظارت بر آن را تسریع کرده و گام مهمی در جهت خدمات بیشتر و حفظ کرامت انسانی و ارتقای برنامه های ارزشی حقوق بشر اسلامی را خواهد داشت.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا همایش شب یمن شامگاه سه شنبه 8 مهر 1399 به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با همکاری بنیاد بین المللی اربعین، در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد ...
وبینار به سوی تمدن و حقوق بشر اسلامی امروز (28 شهریورماه) از سوی رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی و دانشگاه بین المللی جامعةالمصطفی(ص) العالمیه برگزار می شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر افغان گفت: ممانعت از تحصیل کودکان پناهنده مخالفت صریح با ماده نهم اعلامیه جهانی حقوق بشر اسلامی است، ایران بر اساس این ماده باید زمینه بهره مندی از آموزش و پرورش تا مرتبه عالی آن را برای کودکان و پناهندگان افغان فراهم کند،
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۰    
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی در انگلستان علت پرداختن گسترده آمریکا و غرب به مسئله اویغورها در چین و سکوتشان درباره کشتار میانمار، فلسطین و یمن را تبیین کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی در انگلستان علت پرداختن گسترده آمریکا و غرب به مسأله اویغورها در چین و سکوت شان درباره کشتار میانمار، فلسطین و یمن را تبیین کرد.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۳۰    
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از پخش مراسم ششمین آیین روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسان در شبکه های زیر مجموعه معاونت برون مرزی تشکر و قدردانی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۸:۴۰    
در حمله پلیس نیجریه به عزاداران حسینی، دو نفر شهید و یک نفر زخمی شدند و تعدادی از عزاداران هم بازداشت شدند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۲۱:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: در حالی که عزاداران حسینی روز یکشنبه در خیابان های شهرهای مختلف نیجریه در حال برگزاری سوگواری برای حضرت سیدالشهدا (ع) بودند، با یورش نیروهای پلیس مواجه شدند. ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۰    
حقوق بشر و کرامت انسان بر پایه توحید و ولایت و عدالت با احیای فطرت انسانی و در صورت خودسازی فردی و اجتماعی و ساخت جامعه بر مدار ایمان و عمل صالح و مقاومت و نفی ستم گری و ستم کشی و مبارزه با طاغوت و تضمین عینی آن با سازکار اجرایی و فرهنگ سازی قابل تحقق است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی در انگلیس، طی پیامی وفات آیت الله محمد علی تسخیری، عضو مجلس خبرگان و دبیرکل اسبق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دو هفته نامه الکترونیک سوره هنر با موضوع حقوق بشر اسلامی نیمه دوم مردادماه از سوی اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل حوزه هنری منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۸:۵۱    
حوزه/ کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس، طی پیامی خبر درگذشت محمدعلی تکین فعال و روزنامه نگار دینی در استانبول در اثر حمله قلبی را تسلیت گفت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری استان تهران در بخش حافظان حقوق عامه به خاطر ارائه خدمات و ابداعات در حمایت از حقوق عامه از جمله پیگیری و اقدامات حقوقی و قضایی به منظور مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی از سوی ریاست قوه قضاییه مورد تقدیر قرار گرفت. تاریخ انتشار: 12:49 - 28 مرداد 1399 ...
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران : کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در توییتی نوشت: ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی در بخش ویژه مدافعان سلامت از سوی ستاد حقوق بشر به زنده یاد شهید دکتر بهرام طهماسبی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - حقوق بشر اسلامی معیار تمام عیار برای حفظ شأن و کرامت همه انسان ها است که کشورهای مسلمان 30 سال قبل در قالب اعلامیه حقوق بشر اسلامی آن را به تصویب رساندند و اکنون با توجه به نقض آشکار حقوق بشر در گوشه کنار دنیا، رئیس دستگاه قضا پیشنهاد تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی را مطرح کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
با حضور رییس قوه قضاییه آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی امروز برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن با راه اندازی کمپینی، خواستار دفاع از حقوق اقلیت مسلمان هند از سوی سازمان ملل شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به برگزاری مراسم ششمین دوره اهدای جایزه حقوق بشر اسلامی گفت: در این همایش وجوه متفاوتی از حقوق بشر، همچون حق سلامت، حقوق عامه و حق حیات اقتصادی به عنوان موضوعات ملموس حقوق بشر اسلامی مورد توجه ویژه قرار گرفت. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه در مراسم بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی از اقدامات جانشین معاون دادستان خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه تقدیر کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در مراسم بزرگداشت حقوق بشر اسلامی از فرزاد بهشتی جانشین معاون دادستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تقدیر شد
دادستانی کل کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۸:۴۹    
تاریخ خبر: 25 مرداد 1399 ساعت خبر: 13:08:14 به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
برگزیدگان ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اهمیت ایجاد یک دادگاه بین المللی اسلامی برای محاکمه ناقضان حقوق بشر، موضوعی بود که آقای رئیسی در مراسم بزرگداشت حقوق بشر اسلامی روی آن تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اضطراب و دلهره بزرگ ترین هدیه تفکر لیبرالیسم به انسان و نتیجه حذف خدا و دین از صحنه زندگی بشر است در حالی که حقوق بشر اسلامی تنها ضامن واقعی حفظ حقوق انسان ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس انجمن حقوق بشر یمنیِ فعال در انگلیس گفت: حقوق بشری که اسلام برای انسان در نظر گرفته امروز به معنای واقعی کلمه در یمن پایمال شده و متجاوزانی که ظاهرا مدعی حمایت از صلح هستند در حق مردم یمن ظلم می کنند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در جشنواره بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی به سید عبدالمالک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن، رمضان عبدالله شلح دبیرکل فقید جهاد اسلامی فلسطین و ابومهدی المهندس نایب رییس شهید حشدالشعبی عراق تعلق گرفت. تاریخ انتشار: 14:23 - 25 مرداد 1399 ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۵۵   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ حجت الاسلام رییسی، رییس قوه قضاییه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت ...
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۳۹    
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس دستگاه قضا در آئین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی گفت : تبعیض و بی عدالتی در آمریکا در ذات نظام سلطه است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- فیلم کامل اظهارات آیت الله رییسی، رییس دستگاه عدلیه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که امروز شنبه 25 مرداد برگزار شد را در ادامه مشاهده می کنید. تاریخ انتشار: 13:21 - 25 مرداد 1399 - کد خبر: 646858
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۲۵   + ۴۸ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت اسلامی(پنجم اوت) اظهار داشت: حقوق بشر از نگاه ما مبتنی بر دین و ارزش های دینی است و خداوند به همه انسان ها کرامت ذاتی اعطا کرده است و هیچکس حق ضایع [...]
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه گفت: اعلامیه حقوق بشر اسلامی باید در بین کشورهای اسلامی ضمانت اجرایی پیدا کند که از جمله آن تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۳:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
برگزاری ششمین جشنواره بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، بازدید نمایندگان مجلس از محل های برگزاری کنکور سراسری، هشدار سپاه به آمریکا نسبت به آینده توافق امارات و رژیم صهیونیستی برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه: اعلامیه حقوق بشری که بین کشور های اسلامی قطعی شد باید ضمانت اجرایی پیدا کند، از جمله ضمانت اجرایی حقوق بشر، تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت اسلامی با حضور رئیس دستگاه قضا آغاز شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
جشنواره بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
لندن - ایرنا - رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس هشدار داد که عادی سازی روابط با اسرائیل محدود به توافق ابوظبی و تل آویو نیست و برخی سازمان های به اصطلاح اسلامی به تدریج با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرده و برخلاف منافع فلسطینیان و جامعه اسلام عمل می کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۸:۰۷    
حوزه/ رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی با ارسال شکایت نامه ای به بی بی سی از این شبکه خبری خواست، به سیاه نمایی علیه مسلمانان به بهانه شیوع ویروس کرونا خاتمه دهد.
حوزه هنری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۴:۰۲    
با ملاحظه متن اسلام و تعابیری چون یا ایها الناس و فطره الله که به کرات در نصوص اسلامی قابل مشاهده است، حقوق بشر اسلامی را همانند دیگر مقررات این شریعت آسمانی باید مقرراتی جهان شمول تلقی کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
برای نخستین بار به همت مرکز وکلای قوه قضائیه و با همکاری کمیته حقوق بشر مجلس، گامی عملی در راستای احیا و اجرای حقوق بشر اسلامی برداشته شد. همزمان با روز حقوق بشر اسلامی در نشستی که به همین مناسبت از سوی کانون وکلا ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اقدامات این نهاد برای اشتغال زایی گفت: سال 98 این کمیته توانست حدود 175 هزار و 900 شغل ایجاد کرده و امسال تصمیم داریم برای حدود 200 هزار نفر شغل ایجاد کنیم. ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۵۱    
اختصاصی شبکه اجتهاد: حقوق بشر اسلامی، موضوع پر چالش و پر حاشیه ای است و در طول دهه گذشته بحث ها و انتقادات پر حرارتی را به خود دیده است. فعالیت های ژورنالیستی خبرگزاری ها و شبکه های ماهواره ای خارجی و همچنین موضع گیری منفی جریان های چپ و جریان های مخالف نظام آتش این تنور را داغ تر کرده است. ...