چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۰۲:۰۱May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت اسباب بازی»

پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۱    
علیرضا لولاگر، دبیر انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایران گفت: تولید اسباب بازی از اواسط دهه 90 سمت وسوی مناسبی پیدا کرد و به اصطلاح این صنعت جان گرفت. ولی برنامه ریزی خاصی برای صادرات اسباب بازی ایرانی صورت نمی گیرد و این صنعت نیازمند حمایت های دولتی برای ایجاد زیرساخت های صادرات است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۱    
آماری که از سرتاسر دنیا شنیده می شود، نشان می دهد که بالاترین میزان واردات اسباب بازی از دنیا به کشور چین اختصاص دارد و تمامی کشور های دنیا برای اینکه بتوانند توازن عرضه و تقاضا را حفظ کنند، در صنعت اسباب بازی روی به محصولات چینی آورده اند ...
سی ونهمین نشست شورای نظارت بر اسباب بازی با حضور حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری و رئیس شورای نظارت بر اسباب بازی با موضوع بررسی مصوبه های سال گذشته و برنامه های جاری در سال پیش رو برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۰۷:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، از سال 1397 واردات اسباب بازی به دلیل محدودیت های ارزی ممنوع شد، اما از بهمن سال گذشته با در نظر گرفتن محدودیت هایی، واردات این محصول باز شده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۴    
صنعت اسباب بازی اتحادیه ندارد، قیمت گذاریِ چندان یکپارچه ای نداریم و فرد بر حسب تجربه، نیازِ بازار و بدون جریان مهندسی شده قیمت را اعلام کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه بررسی چالش های موجود در صنعت اسباب بازی به موضوعاتی نظیر اتحادیه نداشتن تولیدکنندگان اسباب بازی، استاندارد نداشتن اکثر اسباب بازی های موجود در بازار، افزایش قاچاق اسباب بازی، عدم قیمت گذاری تخصصی و... پرداخته است.
جلسه هم اندیشی بررسی پیشنهادهای ارائه شده در مورد واردات اسباب بازی و بررسی بسته سیاستی سامان دهی صنعت اسباب بازی امروز سه شنبه 22 اسفند با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۲۰:۵۰    
دبیر ستاد فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: صنعت اسباب بازی ایرانی، ظرفیت رقابت در حوزه محتوا محور و غیر محتوا محور را دارد و 70 درصد سبد مصرف بازی کودک ، باید داخلی باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: از سال 1393 صنعت اسباب بازی منسجم تر شده و سهم اسباب بازی ایرانی در بازار، از حدود 5 درصد به بالای 40 درصد، رسیده است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۷    
شرکت تولیدی بازرگانی هدهد یکی از شرکت های پیشرو و نوآور در صنعت اسباب بازی کشور است؛ این شرکت با تمرکز بر روی کیفیت، خلاقیت و توجه به نیازهای بازار محصولاتی ارزشمند و متنوع را ارائه می دهد ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون جمعی از فعالان تعلیم و تربیت و فعالان زیست بوم اوان کودکی در حوزه بازی و اسباب بازی صبح امروز در سازمان تعلیم و تربیت کودک گرد هم آمدند تا در خصوص چالش های صنعت اسباب بازی موضوعات مدنظر خود را به اشتراک با دیگران قرار دهند. ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صنایع خلاق و ورزشی وزارت صمت اخیراً گفته بود که گردش مالی این صنعت در سال 1399، حدود 900 میلیون دلار بوده و آن زمان طبق گزارش های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا حدود 550 میلیون دلار ازاین بازار ازطریق قاچاق تأمین می شد ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۸:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور وزیر آموزش و پرورش از گروه کارآفرینی دانش بنیان و نانوفناور پنتر تقدیر شد. در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی که با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دست ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مراسم پایانی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی شامگاه شنبه 7 بهمن با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، سید محمد مهدوی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری علوم شناختی، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری و جمعی از فعالان صنعت اسباب بازی برگزار شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۵:۱۶    
پژوهشگر حوزه طراحی صنعتی و تعلیم و تربیت در اختتامیه هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی گفت: اختتامیه جشنواره ملی اسباب بازی را افتتاحیه ای برای پیشرفت صنعت اسباب بازی عنوان کرد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۴:۵۲    
آخرین نشست از بخش علمی تخصصی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی با موضوع برندسازی، بازارسازی و اصول رقابت در صنعت اسباب بازی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۱    
برترین های بخش رقابتی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور وزیر آموزش و پرورش، مدیرعامل کانون پرورشی و دست اندرکاران صنعت اسباب بازی معرفی شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۲    
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: جشنواره ملی اسباب بازی نقش موثری در رونق اقتصادی در این حوزه خواهد داشت. همچنین استقبال کم نظیر مردم از اسباب بازی و عروسک ها از موفقیت در صنعت اسباب بازی خبر می دهد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری از استقبال کم نظیر مردم و اهالی صنعت اسباب بازی از هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی خبر داد و گفت: اسباب بازی ایرانی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است.
برترین اسباب بازی های بخش رقابتی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری در مراسمی با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، حامد علامتی مدیرعامل کانون و دست اندرکاران صنعت اسباب بازی معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد دوره بعدی جشنواره صنعت اسباب بازی در قالب رویدادی بین المللی برگزار شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۱:۲۰    
برترین اسباب بازی های بخش رقابتی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری در مراسمی با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، حامد علامتی مدیرعامل کانون و دست اندرکاران صنعت اسباب بازی روز 7 بهمن 1402 معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی شامگاه امروز شنبه 7 بهمن ماه 1402 با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و حامد علامتی مدیرعامل کانون و دست اندرکاران صنعت اسباب بازی و با تقدیر از نفرات برگزیده در سالن غدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
برترین های بخش رقابتی هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی می شوند. به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی ...
مدیرعامل کانون گفت: حجم بازار صنعت اسباب بازی در داخل ایران تا 500 میلیون دلار تخمین زده می شود که باید به بیش از 800 میلیون دلار برسد.
همت خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به همین دلیل امروزه اسباب بازی ، فراتر از یک ابزار، یکی از صنایع خلاقی است که در مرز هنر و فرهنگ حرکت می کند. صنعتی که به دلیل ارتباط عمیق با ضمیر و ناخودآگاه کودکان ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی در بخش علمی خود چهار نشست تخصصی با موضوع اسباب بازی برگزار می کند. به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، همزمان با نمایشگاه ترویج بازی و فروشگاه تخصصی تولیدات صنعت اسباب بازی ایران، نشست های تخصصی بخش علمی جشنواره برگزار می شود. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
تیتربرتر، مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به واکاوی چالش های صنعت اسباب بازی و ارائه راهکارهای تقنینی پرداخته است. در ابتدای این گزارش آمده است که اسباب بازی محصولی فرهنگی و از مهم ترین عوامل الگوساز و تأثیرگذار در شکل گیری شخصیت و پرورش خلاقیت و مهارت های کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان است ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۰۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- دبیر اولین رویداد نوآوری در صنعت اسباب بازی گفت: یکی از اهداف ما در این رویداد پرداختن به موضوعاتی چون زیارت امام رضا(ع) و سوغات زائر است؛ چرا که معتقدیم بازی بهترین ابزار برای انس کودکان با مفاهیم معنویت و زیارت می باشد.
سازمان تبلیغات اسلامی   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب نقشه وضعیت سیاست نامه توسعه اسباب بازی ایران از جمله تولیدات مرکز نمافر است که در سال 1401 نیز منتشر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: در راستای تولید محصولات فرهنگی با رویکرد ایرانی اسلامی، نمایشگاهی در خصوص پیش ارائه و معرفی محصولات و اسباب بازی های برتر در نمایشگاه اسباب بازی مشهد برگزار می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
108میلیارد دلار؛ این تازه ترین برآورد از گردش مالی سالانه صنعت اسباب بازی جهان است و سهم ایران از این بازار جذاب و رقابتی حداکثر 350میلیون دلار تخمین زده می شود و مهم ترین مقصد صادراتی اسباب بازی ساخت داخل کشورهای عراق، امارات، ترکیه و پس از آن ارمنستان، آذربایجان، روسیه و ازبکستان است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۰:۱۲    
رضا کربلائی- روزنامه نگار 108میلیارد دلار؛ این تازه ترین برآورد از گردش مالی سالانه صنعت اسباب بازی جهان است و سهم ایران از این بازار جذاب و رقابتی حداکثر 350میلیون دلار تخمین زده می شود و مهم ترین مقصد صادراتی اسباب بازی ساخت داخل، کشورهای عراق، امارات، ترکیه و پس از آن ارمنستان، آذربایجان ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
صنعت اسباب بازی به دلیل اهمیت فراوانی که در تربیت کودکان و ایجاد شخصیت آنها دارد یکی از صنایع بسیار مهم است که متاسفانه در کشور به دلیل وجود اسباب بازی های جذاب خارجی بستر مناسبی برای حمایت از تولید داخلی آن وجود ندارد و لازم است این موضوع آسیب شناسی و اصلاح شود.
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۲    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
کارکردهای صنایع خلاق در توسعه اجتماعی طی سه روز با حضور فعالان و متخصصان حوزه های فناوری، صنعت اسباب بازی و کسب وکارهای نوآور در خانه اندیشمندان علوم انسانی نقد و بررسی می شوند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در نخستین رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و وزارت صمت برگزار شده بود، روح الله دهقانی فیروزآبادی ، معاون علمی رئیس جمهور به عنوان سخنران حضور داشت ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
آرزو سازگار: بازوی تحقیقاتی مجلس 6 پیشنهاد را برای رونق صنعت اسباب بازی ایران ارائه کرده که شامل افزایش محصولات اسباب بازی به فهرست کالاهای مشمول تسهیلت مالیاتی، ایجاد یک نظام آماری و بسترهای مشورتی و توسعه دهنده نظیر استارتاپ ها و انکوباتورها، صیانت از حقوق مالکیت معنوقی طراحان و تولیدکنندگا ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی که در حاشیه رویداد توسعه و تبادل صنعت اسباب بازی در جمع خبرنگاران سخن می گفت ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران گفت: صادرات اسباب بازی سال 1399 زیر 30 میلیون دلار بود که در سال 1401 به 38 میلیون دلار رسید و هدف گذاری امسال 50 میلیون دلار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه در بازدید از نمایشگاه صنعت اسباب بازی که به همت ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی ریاست جمهوری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
12 سخنرانی علمی در خصوص علوم دریایی و اقیانوسی در هفته پژوهش و فناوری 1402، توسط محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به صورت مجازی ارائه می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رویداد توسعه و تبادل فناوری صنعت اسباب بازی با رونمایی از برنامه راهبردی صنعت اسباب بازی و سرگرمی ایران خاتمه یافت.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- اقتصاد آینده- سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران گفت: صادرات اسباب بازی سال 1399 زیر 30 میلیون دلار بود که در سال 1401 به 38 میلیون دلار رسید و هدفگذاری امسال 50 میلیون دلار است. اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز 12 آذر 1402 از نمایشگاه نخستین رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی که به همت ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم و با همکاری مرکز ملی صنایع خلاق وزارت صمت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای نظارت بر اسباب بازی ...
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی تأکید کرد که رفع مشکلات این حوزه به مصوبات تسهیل گر نیاز دارد و مجلس شورای اسلامی در این زمینه می تواند کمک کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دکتر مسعود حسنلو روز گذشته در رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی این حوزه را از ابزارهای هویت ساز کوکان دانست و گفت: رویداد امروز جریان مهمی برای توسعه صنعت اسباب بازی است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی خلاق و فرش ایران گفت: صادرات اسباب بازی سال 1399 زیر30 میلیون دلار بود که در سال 1401 به 38 میلیون دلار رسید و هدفگذاری امسال حدود 50 میلیون دلار است. ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری اعلام کرد: طبق آمارها گردش مالی جهانی صنعت اسباب بازی 100 میلیارد دلار در سال است و سهم ایران از این حوزه 300 میلیون دلار برآورد شده است که سه دهم درصد می شود ...