سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۴:۰۸Oct 2020 27

جدیدترین‌های «صنعت اسباب بازی»

آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن حموله مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آئین معرفی برترین های سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی گفت: این رویداد با هدف گردهم آیی طراحان ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۳۲    
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سمیه رنجکش و راضیه حسینعلی در جشنواره نانو و رسانه امسال حائز رتبه شدند. راضیه حسینعلی برای چهارمین سال متوالی در این جشنواره صاحب مقام شد ...
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: رعایت کامل الزامات سلامت محیط و پروتکل های بهداشتی در نمایشگاه تخصصی آموزش و صنعت نوشت افزار، مادر، نوزاد و کودک و صنعت اسباب بازی اجرایی می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۳    
ضرورت دستیابی به استقلال نسبی در صنعت اسباب بازی سازی و تحقق هر دانش آموز یک کار خلاقانه در پژوهش در آستانه برگزاری نخستین استارت آپ ملی مجازی اسباب بازی سازی دانش آموزی مورد تأکید مسئولان دانشگاهی قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
صنعت اسباب بازی کشور، در حدود 350 میلیون دلار، در سال گردش مالی دارد، اما از این رقم بزرگ، تنها 10 درصد، نصیب تولید کننده داخلی می شود و بقیه آن را واردکننده و قاچاقچی به جیب می زنند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مدرسه اشتغال آموزشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با توجه به برگزاری رویداد استارت آپی اسباب بازی دانش آموزی گفت: در این رویداد دانش آموزان با اصول راه اندازی یک کسب و کار جدید در این صنعت جهانی آشنا می شوند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز :شاید معضلات و مشکلات بسیاری گلوی صنایع فرهنگی خصوصاً صنعت اسباب بازی را گرفته باشد اما اگر از هر کارشناس و منتقدی بپرسیم در زمینه اسباب بازی مهم ترین معضل چیست؟ اولین پاسخی که پس از پرسیدن این سوال از تولیدکننده یا فعال حوزه اسباب بازی و سرگرمی می شنویم، نداشتن کاراکتر است ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : بهنام زنگی، پژوهشگر حوزه صنایع فرهنگی درباره خلق کاراکتر می گوید باید به روز سازی و درک اقتضائات را اولویت مان در کاراکترسازی اسباب بازی قرار دهیم. ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : بهنام زنگی، پژوهشگر صنایع فرهنگی معتقد است، کپی کردن محصولات اسباب بازی از محصولات خارجی تفکر غلطی نیست بلکه باید از کپی شدن فرهنگ غربی در کشور بترسیم. ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : دیتاها و آماره های جهانی نشان می دهند که آمار استفاده از اسباب بازی در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته تا چه اندازه بالا است و این امر نقش پر رنگی در هویت سازی کودکان دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
اولین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت ها و چالش های پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۹    
کسب و کار نیوز- علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد فارابی می گوید: دولت باید اهتمام بیشتری برای حمایت از صنعت اسباب بازی داشته باشند.
سینما جریان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سینما جریان | علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد فارابی می گوید: دولت باید اهتمام بیشتری برای حمایت از صنعت اسباب بازی داشته باشند.
رکنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه میزان صادرات آبزیان در سال جاری افزایش دارد گفت: بازار های جدید به روی صادرات محصولات شیلاتی ایران از جمله چین، کره و اتحادیه اروسیا گشوده شده است. رکنا: گزارش ها حاکی از افزایش حجم صادرات نفتی ایران است. ...
پانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سومین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی ایران با هدف معرفی توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی صنعت اسباب بازی کشور و در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و رونق کسب و کار و با شعار اسباب بازی ایرانی،فراتر از مرزها در تهران برگزار می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: ریشه اصلی مشکلات صنعت اسباب بازی شناسایی شده و قرار است در شورای اصناف پیگیری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۱۵:۵۱    
مسئول نمایشگاه تخصصی اسباب بازی گفت: بیش از هشتاد درصد محصولاتی که در ایران تولید می شوند، کپی هستند و ایده اولیه بسیاری از اسباب بازی ها از محصولات خارجی گرفته شده است.
تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: صنعت اسباب بازی و صنعت سینما باید به هم کمک کنند تا نیازهای کودکان و نوجوانان در زمینه سرگرمی، فرهنگی و محتوایی شناسایی شود و جواب گوی نیازهای آنان باشند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۲:۴۵    
پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی که با شعار تمرین زندگی در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در حال برگزاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر پنجمین جشنواره اسباب بازی گفت صنعت اسباب بازی باید از جنبه تصویب قوانین تسهیل گر، ایجاد زیرساختهای مالی مناسب و ابعاد مختلف حمایتی و هم از نظر جذب سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۰۹:۰۱    
ربانی غریبی تولیدکنندگان مطرح در حوزه اسباب بازی، تولید محصولات با تیراژ بالا و صادرات آن ها را ظرفیت صنعت اسباب بازی دانست و گفت:پتانسیل اشتغال زایی و کاربردی این صنعت باید شناسایی شود.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون دانشگاه تهران از شکل گیری رشته طراحی اسباب بازی در دوره کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: این رشته، بین رشته ای است و باید از جنبه های مختلف روان شناختی، جامعه شناختی، هنری و اقتصادی به آن نگاه کرد. ...
آیین قدردانی از پیشکسوتان و فعالان صنعت اسباب بازی در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی روز دوشنبه 9 دی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
از پیشکسوتان و فعالان صنعت اسباب بازی در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی روز 9 دی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قدردانی شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه صنعت اسباب بازی بسیار پیشرفت کرده و امیدواریم با نشان سازی و بومی سازی اسباب بازی ها به سمتی برویم که جنبه سرگرمی دانش آموزان تقویت شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزش برندسازی ، بازاریابی و فنون فروش موفق صنعت اسباب بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۴:۴۴    
برندهای دانا ، آهوک ، کیدل و فربد انگاره از برندهایی هستند که در نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت اسباب بازی ایرانی پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی حضور پیدا کرده اند و متناسب با سنین مختلف محصولاتی ارائه داده اند.
دو نشست تخصصی، یک کارگاه آموزشی و آیین قدردانی از پیش کسوتان و فعالان صنعت اسباب بازی در سومین روز از جشنواره ملی اسباب بازی روز دوشنبه 9 دی 1398 برگزار خواهد شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
صنعت اسباب بازی که با قاچاق و جولان اجناس چینی دست به گریبان است با طراحی های جدید درمسیر صادرات گام نهاده است.
مجید سرسنگی در نشست تخصصی آموزش و پژوهش در صنعت اسباب بازی از راه اندازی دوره کارشناسی ارشد طراحی اسباب بازی خبر داد و افزود: ما در فرهنگ و در دانشگاه های خود به کودکان و نیازهای آنان توجه نکرده ایم. امید که این رشته بتواند تحولی در صنعت اسباب بازی پدید آورد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۰۹:۰۹    
نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت اسباب بازی ایرانی بخشی از پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی است که با حضور 160 تولیدکننده، کار خود را آغاز کرده است. هوپا ، کی پی و موسسه فرهنگی هنری آوای باران از جمله نشان ها یا برندهای تولیدکننده اسباب بازی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فعالان صنعت اسباب بازی معتقدند: مصرف سرانه اسباب بازی در ایران یک سوم میانگین جهان است و این زنگ خطری است که نشان می دهد کودکان در دنیای کودکانه خود نیستند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
پانا: معاون اقتصادی رئیس جمهوری تأکید کرد می توانیم به صنعت اسباب بازی به عنوان راه حلی برای گذر از تحریم ها نگاه کنیم. محمد نهاوندیان گفت: چین از صادرات بیش از سه میلیارد دلار در ماه اسباب بازی گذر کرده که این میزان بیش از فروش سالانه صادرات نفت ایران در وضعیت کنونی است.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی گفت: صنعت تولید اسباب بازی در ایران هنوز نوپاست و این صنعت نیاز به حمایت های ویژه در بخش مالی، بانکی و بخش قانون گذاری دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ما امروز بیش از تکنولوژی به خلاقیت در صنعت اسباب بازی نیاز داریم و قطعا ایجاد خلاقیت در این صنعت، نه تنها در یادگیری کودکان موثر است که به اقتصاد کشور نیز کمک می کند
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی اظهار کرد: باید بازی را تمرین زندگی بدانیم و به عنوان محور جدی در برنامه آموزشی و پرورشی نگاه کنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه کشور چین رکورد 3 میلیارد دلار در ماه صادرات اسباب بازی را در سالی که گذشت زده است، گفت: صادرات چین از اسباب بازی بیش از صادرات نفت ما در شرایط کنونی است.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بازی و اسباب بازی تنها برای تفریح و لذت نیست، گفت: صنعت اسباب بازی در تجارت جهانی بعد از فروش مواد مخدر و اسلحه، سومین صنعت پولساز دنیا است.
پانا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون اقتصادی رئیس جمهوری بازی و اسباب بازی را امکان مناسبی برای آموزش رفتار دانست و تاکید کرد می توانیم به صنعت اسباب بازی به عنوان راه حلی برای گذر از تحریم ها نگاه کنیم. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۳۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توسعه صنعت اسباب بازی به عنوان یک راهکاری برای مقابله با تحریم ها گفت: در شرایط کنونی باید از هر فرصتی برای مقابله عزت مندانه با تحریم استفاده کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به این که اسباب بازی یک حامل فرهنگی مهم در شکل گیری معماری هویتی کودکان است گفت: برای توسعه صنعت اسباب بازی به حمایت بانک ها و بنگاههای مالی نیاز داریم.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۸    
حاجی میرزایی با بیان اینکه صنعت اسباب بازی بیش از تکنولوژی، نیازمند خلاقیت و نوآوری است، گفت: بازی و اسباب بازی کارکرد عمیق تربیتی و آموزشی دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۲۹    
تهران- ایرنا- مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: گام های این نهاد با حمایت موثرتر خواهد بود و به موفقیت بیشتر می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۰۹:۰۱    
دو کارشناس فعال در جشنواره ملی اسباب بازی با حضور در میزگرد خبرگزاری مهر از چند و چون این جشنواره و چالش های صنعت اسباب بازی صحبت کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۰۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
در شرایطی که با کاهش واردات اسباب بازی، بازار برای حضور اسباب بازی های ساخت ایران مهیاست، پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی قرار است محلی برای گردهمایی بازیگران اصلی صنعت اسباب بازی ایران باشد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه - معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: صنعت اسباب بازی هنوز نتوانسته سیاست منسجمی در حوزه تولید داشته باشد. می توان با ایجاد بستر های مناسب در این عرصه، مشاغل فراوانی را خلق کرد.
دنیای سینما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دنیای سینما: نشست رسانه ای پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی صبح روز سه شنبه 3 دی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. به گزارش دنیای سینما به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۰    
رئیس پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با اشاره به نبود مشوق های دولتی برای تقویت صنعت اسباب بازی کشور گفت: هدف اصلی پنجمین دوره جشنواره ملی اسباب بازی برگزاری گردهمایی های مشترک بین بازیگران عرصه اسباب بازی به منظور تقویت زیرساخت های این حوزه است.