یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۹:۲۸May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مشتقه»

روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
همان طور که قبلا اشاره شد؛ بازارهای مالی تنها به بازار سهام محدود نمی شود. در همه دنیا، ابزارهای مالی مختلفی برای معامله گران وجود دارد که بازار آپشن یکی از آنهاست ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۵    
معاملات قرارداد سلف موازی استاندارد پیشران ارزش آفرینی در بورس انرژی ایران برای روز 23 اردیبهشت شدند؛ این در حالی است که این بازار برای امروز 24 اردیبهشت ماه میزبان عرضه های متعدد در رینگ داخلی و بین الملل و همچنین نخستین عرضه پساب خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران در خصوص برنامه های این بورس گفت: با توجه به ابلاغ قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها توسط مجلس اقدامات توسعه ای مختلفی در دستور کار قرار دارد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۳۷    
هفته دوم اردیبهشت ماه ارزش معاملات به ثبت رسیده در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران 45 هزار و 122 میلیارد ریالی شد؛ این در حالی بود که ارزش معاملات انجام شده در تابلو سلف موازی استاندارد بازار مشتقه نیز در این زمان از 4 هزار و 999 میلیارد ریال عبور کرد و بالغ بر 3 میلیون و 500 مگاوات ساعت برق با مجموع ...
نقدینه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در نخستین هفته از اردیبهشت ماه بازار مشتقه بورس انرژی میزبان عرضه اوراق سلف موازی استاندار متانول پتروشیمی بوشهر خواهد بود که عرضه آن از دوشنبه سوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۰:۵۱    
این کارشناس بازار مشتقه در مورد آینده بازار مشتقات در سال جاری می گوید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۱۰    
مهدی فرهادی/کارشناس مشتقه و ابزارهای نوین مالی بازار مشتقه یکی از بخش های حیاتی بازارهای مالی است که در آن تجارت ابزارهای مالی مشتقه مانند آپشن ها، فیوچرها و سوآپ ها انجام می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۱۰    
سلمان یزدانی/مدیر دارایی مشتقه سبدگردان اقتصاد بیدار بازار مشتقه ایران پس از معرفی، مشابه بازارهای نظیر خود در کشورهای دیگر دنیا به طرز خیره کننده ای مورد استقبال قرار گرفته و رشد کرده است ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۷    
کارشناس مشتقه کالایی گفت: بازار مشتقه کالایی تنها بازار دو طرفه ای است که امکان کسب سود در ریزش ها را فراهم می کند. همچنین معامله گران می توانند از اهرم معاملاتی 5 و قابلیت تنظیم حد سود و زیان به صورت اتوماتیک بهره ببرند که این امکان می تواند بازار مشتقه امسال را نسبت به سال گذشته موفق تر نشان دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالا در رابطه با مزیت ها و برنامه های انتشار اوراق سلف موازی استاندارد نکاتی را مطرح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه بورس کالا گفت: بزرگترین مزیت تامین مالی از طریق اوراق سلف موازی بورس کالا ایجاد سرمایه گردش برای تولیدکننده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۲    
در حالی این یادداشت را می نویسم که 8 روزی است که بازار رنگ سبز را به خود ندیده و شاخص حمایت معتبر 2 میلیون واحدی خود را که اکثر فعالان به آن دل بسته بودند از دست داده آن هم با ریزش جدی که بهتر است آن را سقوط بنامیم.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۳    
این جهش محرک نماد های اختیار معامله در بازار مشتقه نیز بود و منجر به ثبت درصد بازدهی های بالا در تابلو شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بازار مشتقه بورس انرژی ایران امروز نهم اسفند 1402 شاهد عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد برق شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی بود که با ارزشی بیش از 11 هزار میلیارد ریال بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حمیده صادقی/کارشناس بازار مشتقه افزایش انتظارات تورمی و کاهش تولید زعفران در کشور زمینه اوج گیری بهای طلای سرخ در بازار داخل را فراهم کرد. به این ترتیب بهای هر گرم گواهی طلای سرخ ظرف روزهای اخیر به سقف 80 هزار تومان نیز رسید؛ این در حالی است که در سال گذشته قیمت زعفران بسیار کمتر بود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معامله قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت داده گستر عصر نوین با سر رسید خرداد 1403 از دوشنبه در بازار مشتقه بورس آغاز می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: "آپشن 24"؛ سامانه جامع معاملات بازار مشتقه با هدف رفع نیازهای معامله گران و با مزیت هایی مانند قابلیت طبقه بندی چند گانه و... راه اندازی شد.
در این سامانه سعی شده تا نیازهای فعالان این بازار در نظر گرفته شود. وجود یک دیده بان قوی با ستون های کاربردی که می توان دسته بندی های افزایشی یا کاهشی برای آن انجام داد، کمک بزرگی به معامله گران بازار مشتقه می کند ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۲۱:۴۲    
مدیر معاملات مشتقه و مدیر آموزش کارگزاری فیروزه آسیا در مورد ویژگی های بازار مشتقه می گوید.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: امروز با انتشار اوراق سلف استاندارد کنسانتره سنگ آهن به ارزش 3 هزار میلیارد تومان،بزرگترین تامین مالی بورس کالای ایران با محوریت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، رقم می خورد.
می متالز - مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: امروز با انتشار اوراق سلف استاندارد کنسانتره سنگ آهن به ارزش 3 هزار میلیارد تومان، بزرگترین تامین مالی بورس کالای ایران با محوریت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، رقم می خورد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه بورس کالا گفت: بزرگترین تامین مالی تولید در تاریخ معاملات بورس کالا، فردا سه شنبه با انتشار اوراق سلف استاندارد کنسانتره سنگ آهن به ارزش 30 هزار میلیارد ریال انجام می شود.
پول پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۲۰:۲۲    
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: راه اندازی صندوق پوشش ریسک جهت ورود حرفه ای علاقمندان به بازار مشتقه و اختیار معامله در انتظار دستورالعمل سازمان بورس است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۷:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: همسو با سیاست های دولت در راستای مشارکت مردم در اقتصاد و جذب نقدینگی سرگردان به بازارهای رسمی و شفاف، شرایط جذب 21 هزار میلیارد تومان نقدینگی در صندوق های طلا فراهم شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل بورس تهران گفت: هدف اساسی صندوق پوشش ریسک این است که علاقه مندان بازار مشتقه و اختیار معامله بتوانند با صندوق پوشش ریسک و با مدیریت حرفه ای ها وارد بازارهای مشتقه شوند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام سایپا در سررسید اردیبهشت 1403 از یکشنبه آینده در بازار مشتقه بورس آغاز می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۷:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی معاملات هفتگی بازار مشتقه بورس کالای ایران نشان می دهد 19 هزار و 883 قرارداد آتی به ارزش 196 میلیارد تومان و 5 هزار و 755 قرارداد اختیار معامله به ارزش 229 میلیون تومان در هفته اول دی منعقد شد.
می متالز - در دادوستد های امروز بازار مالی، 1.2 میلیون گواهی سپرده کالایی دست به دست و بازار مشتقه 1.7 هزار قرارداد آتی منعقد شد. نکته مهم معاملات امروز بازار مالی و مشتقه افزایش 242 درصدی حجم معاملات صندوق های کالایی بود که به بیش از 100 میلیون واحد صندوق کالایی رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۰۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رضا محمدی اکباتان/کارشناس بازار مشتقه از گذشته تاکنون سرمایه گذاری روی طلا یکی از راه های رایج سرمایه گذاری برای بشر بوده است. با پیشرفت علم و تکنولوژی به مرور روش های سرمایه گذاری روی طلا نیز به روزتر شد و امروز ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
در دادوستدهای هفتگی بازار مشتقه بورس کالا (17 تا 24 آذر 1402)، 30 هزار قرارداد آتی و یک هزار قرارداد اختیار معامله منعقد شد. بیشترین حجم معاملات در بازار آتی برای گروه زعفران و بازار اختیار معامله برای گروه شمش طلا بود ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۷:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس اداره توسعه سامانه های ابزارهای نوین مالی بورس کالای ایران از انتشار نسخه 5.6 درگاه برخط بازار مشتقه و ابزارهای مالی بورس کالا از اواسط دی ماه خبر داد. ...
می متالز - در دادوستد های امروز بازار مشتقه بورس کالا، 5 هزار قرارداد آتی و 572 قرارداد اختیار معامله منعقد شد. در این روز بیشترین حجم معاملات بازار قرارداد های آتی برای گروه زعفران نگین و بازار اختیار معامله برای گروه شمش طلا بود.
می متالز - در معاملات امروز بازار مشتقه بورس کالا 5 هزار قرارداد آتی و یک هزار و 766 قرارداد اختیار معامله منعقد شد. بیشترین حجم معاملات در بازار آتی برای گروه زعفران نگین و در بازار اختیار معامله برای گروه شمش طلا بود.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در معاملات روز گذشته بازار مشتقه بورس کالا 5 هزار قرارداد آتی و یک هزار و 766 قرارداد اختیار معامله منعقد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رضا محمدی اکباتان/ کارشناس بازار مشتقه بورس کالا میزان برداشت زعفران در سال زراعی جاری احتمالا کاهشی خواهد بود؛ این کاهش برداشت احتمالی به اوج گیری بهای گواهی های سپرده کالایی زعفران در بازار مالی بورس کالا و سررسیدهای قراردادهای آتی در بازار مشتقه انجامیده ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در دادوستد های روز گذشته بازار مشتقه بورس کالا، 7 هزار قرارداد آتی و 342 قرارداد اختیار معامله منعقد شد.
می متالز - در دادوستد های امروز بازار مشتقه بورس کالا 10 هزار و 533 قرارداد آتی و یک هزار و 266 قرارداد اختیار معامله منعقد شد. در بازار آتی گروه زعفران همچون روز های قبل با بیشترین حجم معاملات به میزان 9 هزار و 608 قرارداد روبه رو بود.
می متالز - بازار مشتقه طی یک ماه اخیر دچار هیجانات متعددی بود، به طوری که ارزش معاملات در میانه آبان ماه به بیش از 140میلیارد تومان افزایش و در پایان آبان به زیر 70میلیارد تومان کاهش یافت.
می متالز - در معاملات امروز بازار مشتقه بورس کالا، 9 هزار و 507 قرارداد آتی و 530 قرارداد اختیار معامله منعقد شد. در این روز بیشترین حجم معاملات بازار آتی برای گروه زعفران نگین بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سلمان یزدانی / مدیر ابزار مشتقه کارگزاری پیشرو دنیای اقتصاد : بازار مشتقه طی یک ماه اخیر دچار هیجانات متعددی بود، به طوری که ارزش معاملات در میانه آبان ماه به بیش از 140میلیارد تومان افزایش و در پایان آبان به زیر 70میلیارد تومان کاهش یافت ...
می متالز - ارزش معاملات بازار مشتقه بورس کالای ایران در آبان امسال از 2 هزار و 855 میلیارد تومان فراتر رفت. حجم قرارداد های منعقده در بازار آتی و اختیار معامله نیز 333 هزار و 319 قرارداد بود. از این تعداد 310 هزار قرارداد متعلق به قرارداد های آتی و 23 هزار قرارداد مربوط به اختیار معامله بود.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بازار سهام همچنان در حال اصلاح زمانی است و سرمایه گذاران به دنبال معاملاتی هستند که بتوانند به اندازه تورم بازدهی کسب کنند به همین دلیل برخی وارد بازار مشتقه، برخی به دنبال خرید اوراق و عده ای هم منتظر اوراق با بازدهی بالا هستند اما هر کدام از این معاملات شرایط خاص خود را دارد.
می متالز - در دادوستد های امروز بازار مشتقه بورس کالا، 17 هزار و 814 قرارداد آتی منعقد شد. در بازار آتی، بیشترین حجم معاملات آتی مربوط به گروه زعفران بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه بورس کالا گفت: صندوق های طلا به سبب حضور مدیران خبره و تعدد دارایی و سهامداران آن ها بسیار نقدشونده هستند و سهامداران هر زمان اراده کنند می توانند دارایی خود را به فروش برسانند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۹:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالا گفت: خوبی این صندوق ها این است که به سبب حضور مدیران خبره و تعدد دارایی و سهامداران آن ها بسیار نقدشونده هستند و سهامداران هر زمان که اراده کنند، می توانند دارایی خود را به فروش برسانند.
می متالز - در بازار مشتقه بورس کالا، 66 هزار قرارداد آتی در هفته گذشته منعقد شد. بیشترین حجم معاملات برای گروه زعفران نگین بود.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۵    
شفافیت قیمت کالا، استفاده برای تسویه فیزیکی معاملات در بازار مشتقه و سهولت خرید و فروش کالا از جمله مزایای گواهی سپرده کالایی است...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در معاملات روز گذشته بازار مشتقه بورس کالا، 10 هزار و 924 قرارداد آتی منعقد شد.