شنبه ۲۶ خردادساعت ۰۸:۵۱Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاه پوستان»

میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۱    
نتایج تحقیق های انجام شده نشان می دهد که گروه های اقلیت نژادی، قومی و مردم بومی کانادا با سطح بالایی از تبعیض مواجه هستند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۳    
گزارش های متعدد نشان می دهد که اقلیت های قومی و نژادی در انگلیس همواره هدف نژادپرستی و تبعیض در بخش های مختل، به ویژه پلیس این کشور بوده اند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۶:۴۶    
نژادپرستی جزء لاینفک صهیونیسم است و این نه تنها در رفتار با فلسطینی ها بلکه در نحوه رفتار آنان با یهودیان آفریقایی تبار نیز مشهود است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان آمریکا موسوم به NAACP از بایدن خواست تا به طور نامحدود تمام تحویل تسلیحات به رژیم صهیونیستی را متوقف کند و متحد آمریکا را برای پایان دادن به جنگ در نوار غزه تحت فشار قرار دهد و یادآوری کرد که حمایت بایدن از تل آویو می تواند به موقعیتش در میان رای دهندگان سیاه پوست در ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سیاه پوستان در کشور های غربی همواره شاهد خشونت و آزار قرار بوده اند و این موضوع تا جایی پیش رفته است که زنان سیاه پوست نیز در مقایسه با سفیدپوست ها با نرخ بالاتری کشته می شوند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۵:۲۱    
رای دهندگان سیاه پوست از بایدن به دلیل نوع تلاش هایش و تفکری که در مورد سیاه پوستان برای جمع آوری آرایشان دارد، انتقاد کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: سیریل رامافوسا چندین سال پیش به ریاست جمهوری آفریقای جنوبی رسید که هیجان و خوش بینی سیاه پوستان در حال ظهور این کشور را به همراه داشت؛ کسانی که او را نماینده ای از خودشان می دیدند. او یک تاجر وزین با قدرت تفکر است ...
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۶    
شفقنا آینده- گاردین نوشت: در سراسر جهان، آزمایش های پزشکی با توجه به رنگ پوست بیماران تنظیم می شوند – با عواقب تکان دهنده. یکی از نویسندگان علمی می گوید که چگونه به تخریب یکی از مفروضات زیانبار مراقبت های بهداشتی مبتنی بر نژاد کمک کرد. ...
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایران پرس: گروهی از سیاه پوستان و حامیان آزادی و برابری در آمریکا در سالگرد قتل جورج فلوید ، سیاه پوستی که به دست پلیس سفیدپوست آمریکا کشته شد، به خیابان های منهتن نیویورک آمدند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بحران فزاینده نژادپرستی در آمریکا در سال های پس از اعتراض های گسترده سال 2020 در این کشور درپی قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس، هیچ چشم اندازی از بهبود را ارائه نمی کند و سیاه پوستان این کشور با نرخ های نامتناسبی همچنان قربانی تبعیض در حوزه های مختلف می شوند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۰    
سیاه پوستان آمریکا طی دهه های گذشته همواره خشونت پلیس آمریکا را تجربه کرده اند و این موضوع علاوه بر سلامت روان، امید به زندگی، تحصیل و موارد دیگر، بر تصمیم گیری های مالی آن ها نیز تاثیر گذاشته است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۲    
به گزارش تحریریه ردنا ( ادیان نیوز )، به نقل از آسوشیتدپرس، برندان توماس کرولی، کشیش ارشد کلیسای باپتیست میرتل، یکی از قدیمی ترین کلیساهای سیاه پوستان در آمریکا، در سال 2015 با اعلام همجنس گرا بودن خود، چالشی جسورانه را در برابر دیدگاه های سنتی برخی از کلیساهای سیاه پوستان آغاز کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۸    
در حالی که حدود 6 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، تبلیغات نامزد ها برای جلب آرای سیاه پوستان آغاز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود برای جلب آرای سیاه پوستان کشور گفت: تاریخ سیاه پوستان، تاریخ آمریکاست.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۱    
شفقنا- فرماندار تگزاس عامل قتل یک معترض سیاهپوست را به طور کامل عفو کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ الجزیره نوشت: فرماندار تگزاس یک گروهبان سابق ارتش ایالات متحده و راننده تاکسی اینترنتی را که به دلیل تیراندازی مرگبار به یک معترض سیاه پوستان در سال 2020 به 25 سال زندان محکوم شد، عفو کامل کرد ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۹:۰۲    
سیاه پوستان در آمریکا بیش از دیگر قومیت های نژادی در آمریکا از سوی برتری طلبان سفیدپوست هدف جرایم ناشی از نفرت قرار می گیرند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
رگ های سیستم حقوقی، پلیسی و قضایی آمریکا مملو از خون مسموم نژادپرستی و تبعیض نژادی است و همین امر برخوردهای مرگ بار و خشونت آمیز پلیس این کشور با سیاه پوستان را رقم می زند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۰۹    
سیدمحمد حسینی گفت: نکته دکتر ایزدی درباره آزادی بیان درست است اما باید در نظر داشته باشیم که در آمریکا آزادی بیان را به شیوه های خاصی محدود کردند. این کتاب فهمی واقعی و درست از آمریکا ارائه می دهد. در کتاب پرونده های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۴    
تاکتیک های مورد استفاده افسران پلیس آمریکا برای مهار افراد در موارد زیادی به مرگ شهروندان آمریکایی، به ویژه سیاه پوستان منجر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۱    
تهران-ایرنا- بر اساس نظرسنجی جدید روزنامه واشنگتن پست و موسسه ایپسوس ، تعداد کمتری از سیاه پوستان آمریکایی نسبت به سال 2020، در انتخابات سال جاری [میلادی] ایالات متحده رای خواهند داد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۰    
خشونت پلیس آمریکا همچنان یک مشکل بزرگ در جامعه آمریکا به حساب می آید و سالانه بسیاری قربانی افسران پلیس این کشور می شوند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۲۰:۰۳    
فاطمه قاسم آبادی تقریبا بیشتر از یک دهه می شود که هالیوود به صورت متمرکز، سعی کرده در آثار تولیدی اش، جایگاه سیاه پوستان در جامعه نژادپرست آمریکا را، جایگاهی قابل قبول و رو به بهبود نشان بدهد. ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۲۲:۰۳    
سرویس خارجی- با گذشت بیش از چهار سال از قتل وحشیانه جرج فلوید در آمریکا، این بار ماموران پلیس ایالت اوهایو یک سیاه پوست دیگر را به همان روش یعنی فشار بر گردن کُشتند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اعتراضات ضدصهیونیستی سراسری در دانشگاه های آمریکا، محدود به ملیت، نژاد یا دین خاصی نیست. تصاویر و گزارش های رسانه، از مشارکت و حضور فعال دانشجویان مسلمان، یهودی، مسیحی و سیاهپوست در این اعتراضات حکایت دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فیلم نسبت به دیگر آثار مربوط به سیاه پوستان، زاویه دید متفاوتی دارد و دغدغه ای تازه مطرح می کند و منتقد نگاه کلیشه ای سفیدپوستان به جامعه سیاه پوستان است. مانک شخصیت اصلی داستان، نویسنده ای رنگین پوست است که آثار عمیق اما کم مخاطبی می نویسد ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تبعیض نژادی در مجازات اعدام در آمریکا از زمان صدور حکم تا اجرای آن در اتاق های اعدام سیاه پوستان را تحت تاثیر قرار می دهد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۱    
تحلیلگر مسائل بین الملل با اشاره به اینکه آمریکا پرونده ای سیاه در برخورد با سیاه پوستان دارد، گفت: سیاه پوستان آمریکایی قربانی تبعیض نژادی و نقض سیستماتیک حقوق بشر هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۲    
اقتصادنیوز: مادام سی . جی. واکر یکی از شناخته شده ترین آمریکایی های آفریقایی تبار است که سخاوتمندانه به اهداف آموزشی و موسسات خیریه سیاه پوستان کمک مالی کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
طرفداری | روز گذشته (دوشنبه) و در جریان کنفرانس خبری پیش از دیدار اسپانیا و برزیل، وینیسیوس جونیور پس از مواجه شدن با سوال یکی از خبرنگاران راجع به نژادپرستی، نتوانست جلوی اشک های خود را بگیرد و به گریه افتاد. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
طرفداری | وینیسیوس جونیور با چشمانی اشک بار به صحبت پیرامون نژادپرستی در فوتبال پرداخت. از فصل گذشته تا کنون حواشی زیادی برای وینیسیوس جونیور در خصوص مسائل مربوط به نژادپرستی پیش آمده و این وینگر برزیلی بارها مورد توهین های نژادی هواداران تیم های مختلف قرار گرفته است. ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کیمی سبا، فعال اجتماعی آفریقایی تبار، پاسپورت فرانسوی خود را در نزدیکی پاریس در اعتراض به سیاست های فرانسه در قاره آفریقا آتش زد و گفت این کشور با سیاه پوستان مانند سگ رفتار می کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه هم میهن نوشت: بسیاری از شبه روشنفکران ما به دلایل به نظر من، بسیار جاهلانه ازجمله ادعای مقابله با تبعیض نژادی، در مقابل حاجی فیروز و چهره سیاه او ایستادگی کرده و چنین القاء کردند که سیاهی چهره حاجی فیروز به معنای تمسخر سیاه پوستان است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد سیاه پوستان کمتری تحت تاثیر اظهارات بایدن درباره تهدید دموکراسی کشور توسط ترامپ قرار گرفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
روایت اشعه ایکس از استعمار انگلیس و بهره کشی از سیاه پوستان را در این ویدئو ببینید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۱    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. ماجرای دست قطع شده در بالگرد اورژانس ساعت سوئیسی یا ساعت ژاپنی کدام یک بهتر است؟ این روز ها تصاویر هوش مصنوعی ترامپ در جمع سیاه پوستان توسط حامیان او منتشر می شود موشک باله چرخان؛ سلاح مافوق صوت ترکیه ...
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
این روزها تصاویر هوش مصنوعی ترامپ در جمع سیاه پوستان توسط حامیان او منتشر می شود که در نوع خودش جالب است.
یک پزشک   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
این روزها تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی از دونالد ترامپ که دوستانه در جمع سیاه پوستان حضور یافته، توسط حامیان او در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. اصالت نداشتن این عکس ها و اینکه توسط اپلیکیشن هایی مانند Midjourney و Stable Diffusion ایجاد شده اند، توسط کارشناسان عکس به سادگی مشخص شده است. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۱    
صاحب هتل در این تصویر که توسط هوراس کورت در سال 1964 گرفته شده است، در حال ریختن اسید در استخر است. سیاه پوستان در اعتراض به محدودیت های نژادی وارد این استخر شدند و صاحب هتل برای بیرون راندن آن ها از ریختن اسید در استخر استفاده کرد. این مهمانخانه با وجود اعتراض های فراوان در سال 2003 تخریب شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
بر اساس نظرسنجی، 53 درصد از پاسخ دهندگان سفیدپوست، 46 درصد از اسپانیایی تبار ها و تنها 23 درصد از سیاه پوستان آماده رای دادن به دونالد ترامپ، نامزد پیشروی حزب جمهوری خواه هستند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۶    
نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر از رای دهندگان سیاه پوست خواست تا از حمایت از حزب دموکرات دست کشیده و به وی یک فرصت دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین آمریکا مدعی است به دلیل متهم شدن در دستگاه قضایی مورد تبعیض واقع شده و همین امر محبوبیت او را میان سیاه پوستان افزایش داده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سفیر آفریقای جنوبی در هلند در دیوان لاهه: ما به عنوان آفریقای جنوبی، سیاست ها و اقدامات تبعیض آمیز غیرانسانی رژیم اسرائیل را به عنوان شکلی افراطی تر از آپارتاید که علیه سیاه پوستان در کشور من مرسوم بود، درک و احساس می کنیم.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۰:۱۳    
برده داری سیستم نژادپرستی را تقویت کرد و امروزه هنوز در آمریکا این سیستم وجود دارد. سیاه پوستان آمریکایی - حتی آنهایی که از نوادگان مردم برده شده آمریکا نیستند - هنوز بهای این نابرابری را می پردازند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین کلیساهای سیاه پوستان در جهان از آمریکا خواست حمایتش را از اسرائیل قطع کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، الجزیره نوشت: کلیسای اسقفی متدیست آفریقایی از ایالات متحده خواسته است که فورا کمک های مالی و سایر حمایت های خود از اسرائیل را متوقف کند. ...
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مرگ بار شدن بحران تاریخی نژادپرستی علیه سیاه پوستان در همه ساختارهای آمریکا سبب به راه افتادن جنبشی با نام بلک زیت شده است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۷    
مطالعات جدید نشان می دهد که پناه جویان سیاه پوست همواره قربانی سیستم پناهندگی آمریکا می شوند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات یک محقق ارشد در دانشگاه کمبریج بریتانیا درباره سیاه پوستان در محیط های دانشگاهی جنجال ساز شده و خشم شماری از اتحادیه های دانشجویی و اساتید را برانگیخته است ...
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید درباره نابرابری نژادی در قتل زنان در آمریکا نشان دهنده تداوم تاثیرهای برده داری و تبعیض نژادی در این کشور است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
اکوایران : چهار سال پیش، رای سیاه پوستان کارولینای جنوبی در انتخابات مقدماتی این ایالت بود که به شعله ور شدن مبارزات انتخاباتی بایدن و در نهایت هدایت او به کاخ سفید کمک کرد.