یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۶:۵۱Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اختراعات»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اختراعات و اکتشافات بزرگی در طول تاریخ رخ داده، اما برخی از آن ها تاثیر زیادی در پیشرفت و آسایش بشر داشته اند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
کرج (پانا) - مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج گفت غزل عطاری و کیمیا قاسمی دو دانش آموز مدارس استعدادهای درخشان ناحیه 4 کرج در جشنواره ابداعات و اختراعات کرواسی INNOVA 2021 به مدال طلا دست یافتند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مخترعان ایرانی با کسب سه طلای انفرادی و یک نقره تیمی در صدر نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی ایستادند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، دو نرم افزار پایش داده های زیستی و پزشکی ریوی و قلبی عروقی نخبه بسیج علمی نحف آباد سید علی نوریان نجف آبادی با دو تیم مجزا در مسابقات ابداعات و اختراعات کرواسی Inova2021 شرکت کرده و موفق به کسب یک مدال طلا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران نخستین بار در کشور موفق به ثبت اختراع فناوری ساخت "پچ پوشیدنی هوشمند" در اداره ثبت اختراعات آمریکا USPTO شدند.
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۳    
کارگاه آموزشی آشنایی با فرآیندهای ثبت اختراعات در حوزه تجهیزات ورزشی برگزار می شود
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان طرح تحقیقاتی دکتر مسعود صلواتی نیاسر، عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه کاشان در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری شبکه جمع آوری فاضلاب یکی از اختراعات مهم بشر محسوب می شود، امروزه در اکثر شهرها و حتی برخی از روستاهای کشور نیز شبکه جمع آوری فاضلاب راه اندازی شده است و امروز بحث راه اندازی این شبکه در شهرها و روستا یک مطالبه به حق و ضروری محسوب می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۳۳    
توماس ادیسون، مخترع اولین لامپ رشته ای کاربردی و فونوگراف با بیش از یک هزار اختراع است که امروزه به واسطه کمک به ایجاد اقتصاد آمریکا در دوران انقلاب صنعتی شناخته می شود.
خانه خشتی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه جشنواره ملی نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا، شامگاه جمعه 23مهرماه در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۴۹    
در حالی که اختراعات خلاقانه و هوشمندانه برای پیروزی در جنگ ها بسیار مهم هستند، این خودروهای نظامی عجیب ثابت می کنند که هر ایده جدیدی ایده خوبی نیست.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۵    
جشنواره نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا با حضور پروفسور محمود شمسی شهرآبادی پدر ویروس شناسی ایران و به میزبانی شهرستان رفسنجان برگزار شد. هیئت رئیسه دانشکده پرستاری و مامایی به مناسبت درخشش تیم های اعزامی کمیته ثبت اختراع دانشجویی مرکز علمی پژوهش های دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در طول تاریخ، مخترعان مرد اغلب بسیار در کانون توجه بوده و البته این دلیل خوبی دارد، زیرا برخی اختراعات و پیشرفت های صورت گرفته توسط آن ها به واقع جهان را تغییر دادند. اما این به معنای نقش کمرنگ بانوان نیست و بسیاری از اختراعات شگفت انگیز توسط آن ها معرفی شده که شاید بسیاری از آن بی خبر باشند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - دبیر جشنواره ملی نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا گفت: 108 اثر در حوزه اختراعات و نوآوری مرتبط با دوره شیوع کرونا به دبیرخانه این جشنواره در رفسنجان ارسال شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۳۰    
ایسنا/کرمان دبیر جشنواره نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا گفت: تعداد 230 نفر در جشنواره نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا ثبت نام کردند که تعداد 108 طرح به این جشنواره ارسال شد.
سخت افزار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۰۹    
چه بخواهید و چه نخواهید، عینک های هوشمند تا چند سال آینده به یکی از جذاب ترین گجت های قابل پوشیدن تبدیل خواهد شد، دقیقا به همان اندازه که ساعت هوشمند در میان کاربران رواج یافته است. این همان طرح مفهومی ای است که عنوان تحقیقات و ثبت اختراعات چندین شرکت بزرگ تکنولوژی در چند سال گذشته را شامل شده است ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
سایت دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی نژاد نوشت که او به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین المللی اکسپو 2020 عازم دوبی شده است. در این سفر احمدی نژاد ضمن بازدید از سالن های اختصاص یافته به کشورهای مختلف جهان، از نزدیک با جدیدترین دستاوردهای فرهنگی، علمی ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
در این سفر ضمن بازدید از سالن های کشورهای مختلف، از نزدیک با جدیدترین دستاوردهای فرهنگی، علمی، اختراعات و فناوری های پیشرفته بشری از سراسر دنیا آشنا خواهد شد.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۲   + ۳۷ سایت دیگر  
دیده بان ایران: محمود احمدی نژاد به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین المللی اکسپو به مدت 5 روز عازم دوبی شد. محمود احمدی نژاد به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین المللی اکسپو که به تازگی در امارات متحده عربی، و با حضور گسترده کشور های مختلف جهان برپا شده است. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۶    
فرماندار شهرستان نی ریز گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همه ساله در مسابقات جهانی اختراعات دارای رتبه می شوند، گفت: نباید اجازه داد که کرونا موجب افت تحصیلی دانشجویان شود.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۶    
جوان ارومیه ای در نمایشگاه مربوط به اختراعات تکنوفست ترکیه با ارئه طرح خود در حوزه مربوط به برق و الکترونیک موفق یه کسب مدال طلا شد.
نجف آباد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۷    
پریساسادات صابرعلی و زهرا فرازمند دو بانوی جوان نجف آبادی با راهنمایی سیدعلی نوریان سردبیر انجمن علوم زیستی و پزشکی دانش آموزی نجف آباد در جشنواره ابداعات و اختراعات لندن ITE 2021، به ترتیب نشان های طلا و نقره را کسب کردند.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۰:۵۸    
اکسپو دبی یک گردهمایی تجاری، فرهنگی، علمی، از اختراعات و اکتشافات و برندینگ های جهانی است که محوریت آن شناسایی و معرفی تجارت و کسب و کار و فرهنگ جهانیان به یکدیگر، در یک بازه زمانی شش ماهه است و انتظار می رود بیش از 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی به همراه داشته باشد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۰    
کرج (پانا)- مدیر آموزش و پرورش ناحیه4 از افتخارآفرینی دانش آموزان پژوهنده دبیرستان فرزانگان 4 کرج در جشنواره بین المللی ابداعات و اختراعات لندن خبر داد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۷:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک از وایپو خواست که امکان دسترسی رایگان یا کم هزینه ایران را به دیتابیس های تجاری جست وجوی اختراعات که در حال حاضر استفاده از آنها متضمن پرداخت هزینه است، برای ایران فراهم کند تا زمینه ارتقای کیفیت اختراعات ثبت شده و نیز تسریع در رسیدگی به اظهارنامه ها فراهم شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۲    
یک دانشمند ایرانی برای نخستین بار در دنیا موفق به طراحی و ساخت "راکتور بیولوژیکال" شده است و سرعت تجزیه پلاستیک را برای نخستین بار در دنیا به 3 ساعت رساند که با این اختراع مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات ترکیه را کسب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
قرار است رفع نیازهای فناورانه یکی از شرکت های دانش بنیان در صنعت ساختمان از میان اختراعات ثبت شده ایرانی مرتفع شود؛ از این رو رویداد فناورانه در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ذبیح الله خداییان معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با خانم لیسا جورگنسن معاون اختراعات سازمان جهانی وایپو در حاشیه شصت و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) که از امروز در سازمان ملل در ژنو سوییس آغاز بکار کرده است دیدار و گفت وگو کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس تیمی متشکل از مخترعین و نخبگان ایرانی از استان فارس در مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری های کانادا با عنوان ican2021 که با حضور شرکت کنندگانی از سراسر جهان برگزار شد، با کسب عناوین مختلف، خوش درخشیدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی اختراع عضو هیات علمی دانشگاه تفرش با عنوان "تقویت مواد کامپوزیت با استفاده از نخ های نانولیفی"، دراداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسید.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
در طول تاریخ نوآوری هایی رخ داده که باعث تغییر و پیشرفت بشر شده که در این گزارش به آنها پرداخته ایم. به گزارش بصیرآنلاین ، به نقل از هیستوری، همیشه خلاقیت ها و نوآوری هایی بوده که انسان را به سوی پیشرفت سوق داده است، از اختراعات پیشگام گرفته تا پیشرفت های جسورانه علمی و پزشکی ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۴۲    
آئین تجلیل از دو نخبه علمی بسیجی به نام های مهدیس زینتی و دریا تکلو از دانش آموزانان پایه نهم مدرسه فرزانگان 1 کرج برگزار شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
گاهی یافته های علمی و اختراعات دانشمندان را خیلی زودتر در آثار تخیلی سینماگران هالیوودی می بینیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
اختراع یک گروه ایرانی در حوزه موزه، برای دومین بار مدال طلا برای کشور به همراه آورد. این مدال طلا در ششمین دوره نمایشگاه بین المللی اختراعات ترکیه در شهر استانبول به دست آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - پژوهشگر و پزشک مازندرانی با ساخت راکتور بیولوژیکال توانست سرعت تجزیه پلاستیک را برای نخستین بار در دنیا به حدود 30 ساعت برساند و با همین اختراع نیز مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات ترکیه را کسب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کمپانی مرسدس بنز از ابتدای تأسیس تاکنون اختراعات بسیاری را در زمینه خودرو ثبت کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا-با مشارکت 190 شرکت داخلی، عربی و خارجی متخصص در ساخت و ساز ، فعالیت ششمین نمایشگاه ”بازسازی سوریه 2021′′ در محل دائمی نمایشگاه های دمشق امروز (دهم مهر) آغاز شد. ...
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
در ایران بررسی صحت اختراعات بر دوش کارشناسان مراکزی چون دانشگاه ها، مراکز رشدو برخی صنایع مرتبط است بنابراین این امکان وجود دارد که ایده های مخترعان در پیچ و خم های اداری با سرقت و خلاء های قانونی ثبت اختراع مواجه شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
وای فای یکی از شگفت انگیزترین مواردی است که امروزه زندگی بدون آن غیرقابل تصور است. وای فای نحوه کار، خرید، برقراری ارتباط و بسیاری موارد دیگر را تغییر داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۷:۱۸    
کرمان - ایرنا - امام جمعه موقت رفسنجان گفت: جنگ تحمیلی با همه تلخی ها و سختی ها، آثار مثبتی نظیر افزایش توان دفاعی و نظامی و تقویت روحیه اختراعات و ابداعات در این صنعت داشته است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۷    
دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب مدال نقره و دیپلم افتخار مسابقات جهانی اختراعات سوئیس(ژنو) 2021 را کسب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۳:۵۱    
مسئولان شرکت ثبت اختراعات KTI با مطرح کردن ادعای نقض حق مالکیت توسط اپل از این غول فناوری شکایت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مخترع جوان مازندرانی با ارائه طرح رآکتور بیولوژیکال در رقابت های جهانی اختراعات ترکیه مدال نقره را کسب کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۸    
اندرو رابینسون، می گوید:"در میان اختراعات بشری، نوشتن بزرگ ترین اختراع محسوب می شود، زیرا تاریخ را به وجود آورد.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۹:۰۴    
کالاهای عجیبی در قفسه فروشگاه های سراسر جهان به چشم می خورند که به تفکر متمایز و عجیب ترین اختراعات بشر امروزی اشاره می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۶    
تیم اختراعات ایران به مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه بزرگ ترین رقابت های شرق جهان اعزام شده است.
پول یکی از مهم ترین اختراعات بشری است. این پدیده موجب حذف مشکلات و تسریع و تسهیل مبادلات شده است. همچنین پول موجب تسریع و تسهیل فعالیت های اقتصادی، گردهم آمدن هرچه آسان تر عوامل تولید و توزیع سریع تر و آسان تر کالاها و خدمات شده است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
جمهوری خلق چین از کشورهایی است که در دهه های اخیر سرمایه گذاری وسیعی در زمینه هوش مصنوعی انجام داده است. به طوری که تازه ترین گزارش توسعه هوش مصنوعی حاکی از آن است که چین در سال 2020 میلادی 76 درصد از کل اختراعات جهان در این حوزه را به خود اختصاص داده است. ...