دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۰۶:۳۲Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیته حقیقت یاب»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در لیبی خواستار اتخاذ اقدامات قاطع برای مقابله با موارد نقض حقوق بشر در این کشور شد.
آنا / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور، مصوبه تشکیل کارگروه موقت بررسی وقایع و اعتراضات اخیر در کشور را با هدف آسیب شناسی و بررسی علل و عوامل و ارائه راهکار برای مواجهه اثربخش با این حوادث، ابلاغ کرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در حوادث و ناآرامی های اخیر کشور آسیب دیدند، باید بتوانند خسارات خود را مطالبه کنند و کمیته تحقیق هم باید مطالبات آنان را بررسی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست مشترک اعضای فراکسیون زنان و کمیسیون امنیت ملی مجلس با اساتید دانشگاه و حقوقدانان به منظور بررسی قطعنامه های حقوق بشری علیه ایران برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با دستور وزیر کشور نشستی در ایران برگزار شده تا کمیته حقیقت یاب ایران برای بررسی نقش بیگانگان در اغتشاشات و اعمال خسارت ها و هزینه ها به ملت ایران بررسی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۸:۳۲    
الهیان گفت: کمیته حقیقت یاب که غربی ها برای ایران مشخص کردند در واقع کمیته مستند سازی دروغ ها علیه ایران است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۷:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
جمیله کدیور با اشاره به تشکیل کمیته حقیقت یاب از طرف غربی ها در روزنامه اطلاعات نوشت:نخستین مرتبه است که شاهد انتخاب هیات حقیقت یاب بین المللی برای بررسی نقض حقوق بشر در ایران هستیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جمیله کدیور نماینده پیشین مجلس وفعال سیاسی میانه رو در یادداشت امروز خود در اطلاعات ماجرای کمیته حقیقت یاب درباره مسائل ایران را مورد بررسی قرار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۸:۰۸    
کمیته حقیقت یاب ششم ژانویه کنگره آمریکا پس از 18 ماه تحقیقات، در گزارشی اعلام کرد که دونالد ترامپ مقصر اصلی حمله به ساختمان اصلی کنگره است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۳:۳۳   + ۲۷ سایت دیگر  
کمیته حقیقت یاب کنگره آمریکا پس از 18 ماه بررسی، گزارش نهایی خود درباره حمله به کنگره آمریکا در ششم ژانویه 2021 را منتشر کرد که در آن، ضمن مقصر دانستن شخص دونالد ترامپ، توصیه کرد که او در انتخابات بعدی رد صلاحیت شود.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که هیئتی متشکل از سه کارشناس زن را مسئول هدایت کار کمیته حقیقت یاب مستقل بین المللی در مورد ایران کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که هیئتی متشکل از سه کارشناس زن را مسئول هدایت کار کمیته حقیقت یاب مستقل بین المللی در مورد ایران کرده است. سارا حسین از بنگلادش رئیس این هیئت، و شاهین سردار علی از پاکستان و ویویانا کرستیچویچ از آرژانتین دو عضو دیگر آن هستند. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آقاخانی گفت: امروز توقع مردم از دستگاه قضایی با توجه به تأکیدی که ریاست قوه قضائیه و رئیس جمهور دارند این است که موضوع طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک و برخورد با ترک فعل ها با جدیت دنبال شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سفیر ایران در پرتغال اعلام کرد: ایران با کمیته حقیقت یاب شورای حقوق بشر در مورد تحولات داخلی اخیر همکاری نخواهد کرد
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مرتضی دامن پاک جامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پرتغال در رابطه با تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره اعتراضات اخیر گفت:د: دولت ایران بنا ندارد با چنین کمیته ای همکاری کند .
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می آید کارزارهای تبلیغاتی همچون تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی وضعیت حقوق زنان در ایران، لغو عضویت کشورمان در کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، دادن تریبون در سازمان های بین المللی به عناصر زن منافقین، سلطنت طلب ها و سلبریتی ها برای سخنرانی و .. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
زیباکلام به خبرآنلاین گفت: ما یک روایت حکومت داریم و یک روایت که در فضای مجازی و بین مردم شایع است و این واقعا تاسف آور است که ما نتوانیم به حقایق دست پیدا کنیم
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۸:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
صدور قطعنامه دوم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، با سوغات خطر محتمل و ارجاع مجدد پرونده هسته ای کشورمان به شورای امنیت از یادمان نرفته بود که چشم مان به برگزاری نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل روشن شد با قطعنامه ای بی سابقه و مخاطره برانگیز ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۹:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که گزارش نهاد موسوم به کمیته حقیقت یاب نشان می دهد که هلند و دیگر کشورهای غربی از تررویست ها در سوریه حمایت می کنند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
لغو عضویت ایران از این کمیسیون ایجاد یک رویه خطرناک، جانبدارانه و مبتنی بر رفتار های دوگانه توسط برخی از دولت های عضو است که نه تنها منجر به تضعیف اعتبار عالی ترین مرجع بین المللی در حوزه زنان می شود بلکه فضا را برای سوء استفاده سیاسی آتی برخی از دولت ها برای اعمال اهداف و اغراض سیاسی شان در این ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۱    
با وجود نمونه موفق پیگیری پرونده ی زاهدان، سیاسیون به دنبال جا انداختن ایده ی ناکارآمد خود برای تشکیل کمیته حقیقت یاب هستند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به رویکرد دوگانه غرب در قبال مسئله حقوق بشر گفت: تشکیل کمیته حقیقت یاب توسط سازمان ملل یک تصمیم برنامه ریزی شده بود.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
روح الله ایزدخواه گفته است: خود وزارت کشور یک طرف ماجراست و نمی تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت یاب باشد . ماجرای کمیته حقیقت یاب برای بررسی آنچه در اعتراضات اخیر در کشور رخ داده هم داستان جالبی دارد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۹:۰۶   + ۴۰ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصلاح طلب درباره دیدار افرادی از جریان اصولگرا و اصلاح طلب با مسئولان کشور که این روزها در حال رخ دادن است گفت: این دیدارها سیاسی است و درونش امتیازگیری به نفع گروه ها اتفاق می افتد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۹:۵۴   + ۳۸ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خود وزارت کشور یک طرف ماجرا است و نمی تواند بانی تشکیل کمیته حقیقت یاب باشد، البته می تواند عضو باشد که قطعا عضو است و حضور دارد اما کار باید دست یک نهاد ترجیحاً غیردولتی باشد. برای مثال پیشنهاد من این است که سازمان تبلیغات اسلامی کمیته حقیقت یاب تشکیل دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام احمد مازنی در پاسخ به سوالی در خصوص سخنان وزیر کشور در مورد شکل گیری کمیته حقیقت یاب، اظهار کرد: این کمیته با این کیفیتی که در رسانه ها مطرح شده است، به شوخی بیشتر شبیه است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی حزب موتلفه در تحلیل خود تاکید می کند که خواهان حضور نمایندگان احزاب و دانشگاه ها در کمیته حقیقت یاب وزارت کشور در مورد حوادث اخیر است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
شانزده آذر با نام دانشجو گره خورده است، اما امسال درحالی به استقبال روز دانشجو می رویم که این گروه از جامعه در یکی دو ماه گذشته کانون توجه ها بودند. حوادث اخیر در ایران منجر به شروع اعتراضات دانشجویی در دانشگاه ها شد، طوری که سیدحسن موسوی چلک، استاد دانشگاه ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۱    
عماد الدین باقی: کمیته حقیقت یاب مورد نظر وزیر کشور دادگاهی است که فقط مدعی در آن حضور دارد و احتمالا حاصلی جز تعمیق تضاد ها و شکاف ها در پی نخواهد داشت
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بخشی از یک نشست خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است ...
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رسول منتجب نیا در مصاحبه با روزنامه آرمان ملی طرح پیشنهادی خود برای خروج از شریط فعلی کشور را مطرح کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
پیرو انتشار خبر تشکیل کمیته حقیقت یاب با محوریت تحلیل و شناسایی دلایل وقوع حوادث اخیر و شناسایی دلایل اعتراضات مردمی، وزیر کشور از حضور حقوقدانان مستقل در این کمیته خبر داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: کمیته حقیقت یاب جایگاهش در وزارت کشور نیست چون وزارت کشور خودش در وقایع اخیر باید پاسخگو باشد. مجلس و دستگاه قضایی باید این کار را انجام دهند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: کمیته حقیقت یاب جایگاهش در وزارت کشور نیست چون وزارت کشور خودش در وقایع اخیر باید پاسخگو باشد. مجلس و دستگاه قضایی باید این کار را انجام دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
کمیته حقیقت یاب بدون نماینده احزاب و معترضان سازندگی به سخنان وزیر کشور پرداخته که انتظار می رود احزاب منتقد دولت و همچنین معترضان در این کمیته نمایندگانی داشته باشند، در حالی که وزیر کشور گفته بحث سیاسی نیست و اغتشاشی است و دستگاه هایی که در این کار صاحب نقش هستند، در کمیته حضور دارند.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۲۱:۲۲    
4ماه از وعده تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی سیلاب رفسنجان گذشته و کماکان هیچ. طبق گفته ایمان شهسواری دادستان رفسنجان، پرونده به استانداری کرمان ارجاع شده است. شهسواری البته تاکید دارد که نمی توان در جریان این سیلاب از مسئولان فعلی کسی را متهم کرد و یا دستگاه و ارگان مشخصی را نام برد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۷    
روزنامه سازندگی نوشت: انتظار وجود داشت که احزاب منتقد دولت و هچنین معترضان در کمیته حقیقت یاب برای حوادث اخیر نماینده داشته باشند، اما وزیر کشور آن را رد کرده است.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۴    
نیازی نیست لزوما احزاب، رسانه ها و افراد حقیقی در کمیته حقیقت یاب حوادث اخیر حضور داشته باشند، اما ما این را وظیفه همه و از جمله خودمان در نسیم آنلاین می دانیم که بر عملکرد این کمیته نظارت داشته، مطالبه گر حداکثر شفافیت بوده و تا دریافت پاسخ های قانع کننده پیگیر باشیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تا این لحظه علت اصلی خودکشی دانشجوی دکترای رشته برق دانشگاه تهران، روشن نشده است و گفته شده دلیل یا دلایل این ماجرای تلخ توسط کمیته حقیقت یاب در دست بررسی است. واقعیتِ فعلی، دانشجویی است که حالا هویتش را می دانیم اما خودش دیگر نیست و استاد و فرد سومی که زنده اند اما کسی حاضر نیست هویتشان را فاش کند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مردم انتظار دارند با واکنش های مناسبی، تهدیدی که زیان و خسارتش به مردم ایران می رسد برطرف شود. این مستلزم اقداماتی است که هم نظر مردم ایران جلب شود و هم جامعه بین المللی ایران را کشوری ماجراجو و جنگ طلب تلقی نکند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
قاسم ساعدی در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به بیانیه ضدایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: این بیانیه بیانیه ای کاملاً سیاسی است و فاقد وجاهت قانونی و حقوقی می باشد. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
سایت روزنامه شرق، شبکه شرق نوشت: دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه تهران که دیروز خود را از طبقه اول دانشکده فنی به پایین پرت کرده بود، امروز درگذشت. دانشگاه برای بررسی موضوع کمیته حقیقت یاب تشکیل داده ولی فعلا خبری از تعلیق استاد نیست هرچند که او بنا به دلایلی سر کلاس درس خود حاضر نمی شود. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۱:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه ایران نوشت: شورای امنیت کشور تحت ریاست احمد وحیدی وزیر کشور روز گذشته در بیانیه ای تصریح کرد در جریان اغتشاشات 200 نفر جان باخته اند که در نوع خود از مسئولیت پذیری و اقدام بموقع وزارت کشور دولت سیزدهم نشان داشت. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر کشور درباره این که آیا احزاب و جریان های سیاسی در کمیته حقیقت یاب حضور دارند، عنوان کرد: خیر، بحث سیاسی نیست، بلکه بحث اغتشاشی بوده که ما باید بر اساس آن ریشه ها، عوامل موثر و بازیگران این صحنه را پیدا کنیم بنابراین دستگاه هایی که در این کار صاحب نقش هستند، در این کمیته حضور دارند.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۲   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر کشور درباره این که آیا احزاب و جریان های سیاسی در کمیته حقیقت یاب حضور دارند، عنوان کرد: خیر، بحث سیاسی نیست، بلکه بحث اغتشاشی بوده که ما باید بر اساس آن ریشه ها، عوامل موثر و بازیگران این صحنه را پیدا کنیم بنابراین دستگاه هایی که در این کار صاحب نقش هستند، در این کمیته حضور دارند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۴    
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جهت شفاف سازی اتفاقات اخیر، کمیته حقیقت یابی در وزارت کشور تشکیل شده است تا ابهامات درباره آسیب های وارده به مردم و فرایند جبران انها را مشخص کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۴۰   + ۴۹ سایت دیگر  
حیدری، نماینده مجلس گفت: کمیته حقیقت یابِ متشکل از 4 سازمان و وزارت خانه به درد هیچ کس نمی خورد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۹:۴۰    
در سی و پنجمین نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل که روز پنج شنبه سوم آذر برگزار شد، کشورهای عضو اقدام به رأی گیری درباره قطعنامه تشکیل کمیته حقیقت یاب در خصوص مسائل داخلی ایران کردند. این قطعنامه با 25رأی موافق، 6رأی مخالف و 15 رأی ممتنع به تصویب رسید.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۴۲    
امام جمعه خرمدره با محکومیت تشکیل کمیته حقیقت یاب شورای حقوق بشر در مورد ایران گفت: تشکیل این کمیته دخالت در امور داخلی ایران است.