چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۵۰Oct 2020 28

جدیدترین‌های «مرتعداری»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان گفت: دامداران موظف هستند تا پایان سال 1400 نسبت به تهیه طرح های مرتعداری اقدام کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۴۷    
ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از تهیه طرح مرتعداری تلفیقی در سطح مراتع استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۰    
دوره آموزشی توجیهی طرح های مرتعداری با محوریت تولید گیاهان دارویی با حضور دهیار و اعضای شورای جگردان و زاخرویه شهرستان قیروکارزین برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - توقیف 36 دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک در مریوان، شناسایی متخلف قطع درختان جنگلی مریوان، تخریب و قلع و قمع خانه باغ احداثی در اراضی ملی مریوان و لزوم تهیه طرح مرتعداری صاحبان پروانه های چرای دام در روستاهای سروآباد خبرهای کوتاه این 2 شهرستان مرزی در استان کردستان است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از فعالسازی و پیشرفت چهل درصدی ارائه خدمات مرتعداری از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی در شهرستان سمنان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۲۵    
بجنورد- ایرنا- 17 طرح مرتعداری در گستره 51 هزار هکتار از عرصه های طبیعی خراسان شمالی نیمه نخست امسال اجرا و به مجریان طرح ها واگذار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت:پروانه های چرای دام صادر شده تا پایان سال 1398، حداکثر تا پایان سال 1400 باید منجر به طرح اجرایی مرتع داری شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار بوده و باطل خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: طرح مرتعداری برای 6 هزار و 491 هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان به منظور مشارکت دامداران و مرتعداران در کار اصلاح و احیای مراتع تهیه می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۲    
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: بهره برداران مراتع باید تا پایان سال نسبت به تهیه طرح مرتعداری مراتع خود اقدام کنند. طبق دستورالعمل سازمان جنگل ها هر در صورت مراجعه نکردن دامداران پروانه مرتع آن ها باطل می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: امسال طرح مرتعداری برای 127 هزار هکتار از اراضی مرتعی استاان اجرا می شود.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت طبق شیوه نامه فنی و اجرایی، عدم تهیه طرح مرتعداری تا سال 1400منجر به ابطال پروانه مرتعداری می گردد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- سرپرست معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تهیه و اجرای طرح های مرتعداری چند منظوره و توسعه کشت گیاهان دارویی از اقدامات جهشی مهم منابع طبیعی استان تهران است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۹    
فرهنگ دوست گفت: حدود 275 سامانه عرفی در استان گلستان وجود دارد که در اختیار مرتعداران قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد از بهره برداران استان که دارای پروانه چرای دام و مرتعداری موظف هستند ، خواست تا پایان سال 1400 درخواست های طرح مرتعداری خود را ارایه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و دولتی و حفظ انفال، اجرای طرح کاداستر به جد در دستور کار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۲۵    
اصفهان - ایرنا - طرح های مرتعداری در اصفهان اصلی ترین اقدام برای حفظ و احیای این گنجینه های سبز و داشته های با ارزش الهی اکنون در مقایسه با ابتدای فعالیت دولت بیش از 28 برابر بیشتر شده است که ادامه چنین راهبردی نقش شایانی در حفاظت از این ذخایر منابع طبیعی خواهد داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۹:۴۶    
سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان گفت: اسناد پنج طرح مرتعداری در قالب احاله مدیریت با تنظیم سند قراردادی در راستای حفاطت و صیانت از مراتع به نماینده مرتعداران روستاهای دیواندره واگذار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
بیش از یک میلیون و 400 هزار هکتار طرح مرتعداری دراستان اصفهان در دست بررسی وتهیه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: 190 دستگاه آبشخور فلزی ویژه آبخوری دام در روستاهای دارای طرح مرتعداری این استان با 170 میلیون تومان اعتبار ساخته و نصب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
دامدارانی که تا پایان سال 1398، پروانه چرای دام دریافت کرده اند مکلف به تهیه طرح مرتعداری هستند و حداکثر تا پایان سال 1400 باید منجر به طرح اجرایی شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
جلسه شورای عشایری شهرستان سپیدان با حضور نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیر کل امور عشایر استان فارس برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا - رییس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون از مساحت یک میلیون و 93 هزار هکتاری مراتع در استان برای 256 هزار هکتار طرح مرتعداری تهیه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دامداران استان مرکزی ملزم به تهیه طرح مرتعداری تا پایان سال 1400 شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: پروانه های چرای دام صادر شده تا پایان سال 1398، حداکثر تا پایان سال 1400 باید دارای طرح مرتعداری شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
صاحبان پروانه چرا برای تهیه و اجرا کردن طرح مرتعداری خود تا پایان سال آینده اقدام کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکز گفت: تمدید پروانه چرای دام در این استان ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۵۳    
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بندرخمیر گفت: کارت پروانه مرتعداری به صورت الکترونیکی در منابع طبیعی این شهرستان تمدید می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال تا کنون، مدیریت 36 هزار و 196 هکتار از مراتع استان به مجریان طرح های مرتعداری و بهره برداران واگذار شده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: تمامی پروانه های چرای دام (پروانه مرتعداری ) می بایست تا پایان سال 1400 منجر به طرح اجرایی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: بهره برداران البرزی دارای پروانه چرا و مرتعداری موظف هستند تا پایان سال 1400 درخواست های طرح مرتعداری خود را ارایه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مرادی حقیقی گفت: پروانه های چرای دام صادره شده تا پایان سال 1398، حداکثر تا پایان سال 1400 باید منجر به طرح اجرایی شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: پروانه های چرای دام صادره شده تا پایان سال 98، حداکثر تا پایان سال 1400 باید منجر به طرح اجرایی شود، در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۶:۳۱    
انتشار خبر آتش سوزی در بین اقشار مختلف بازخوردهای وسیعی داشت؛, از این رو ضرورت و نقش مشارکت های عمومی در کنترل آتش سوزی های منابع طبیعی را مهدی نعیمی همکار ایانا در شهرستان قیر و کارزین* از زهره مومن زاده، دانش آموخته کارشناسی ارشد منابع طبیعی و کویر شناسی جویا شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۳۷    
سرپرست معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت: تاکنون 552 فقره پروانه چرای دام در استان صادر شده، که 112 فقره آن منجر به عقد قرارداد اجرای طرح مرتعداری شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها در نامه ای به ادارات کل منابع طبیعی استان ها اعلام کرد: کلیه دامدارانی که تا سال 98 پروانه مرتعداری برای آنان صادر شده است تا پایان سال 1400 فرصت دارند طرح مرتعداری تهیه و آن را اجرایی کنند. درغیر اینصورت پروانه مرتعداری آنان فاقد اعتبار است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از اجرای طرح های مرتعداری در سطح یک میلیون 400 هزار هکتار از اراضی این استان در سال جاری خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
حسنلو گفت: احاله 286 هزار هکتار از طرح های مرتعداری استان در راستای عملیاتی نمودن برنامه های 9 گانه جهش عملکرد در سال 99 کلید خورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تعداد 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی در طرح صیانت از جنگل ها خریداری و بصورت رایگان به مجریان طرح های مرتعداری و بهره برداران مناطق ییلاقی دور دست تحویل داده شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در سفر به شهرستان ورامین و دیدار و گفت و گو با مسئولان و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان، بر اجرای هرچه سریعتر طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی و اقتصادی کردن طرح های مرتعداری تأکید کرد...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در سال جاری برای 15 سامانه از مراتع شهرستان میامی طرح مرتعداری با مشارکت بهره برداران تهیه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: مدیریت 17هزار و 531 هکتار از مراتع استان در سه ماه نخست امسال به مجریان طرح های مرتعداری و بهره برداران واگذار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۲:۲۵    
تعدادی ازدامداران سورشجان در خصوص اجرای طرح های مرتعداری گلایه دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 60 میلیارد ریال امسال از محل اعتبارات ملی به اجرای طرح های مرتعداری در اراضی طبیعی این استان اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- دبیر انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید با بیان اینکه اغلب آتش سوزی های فارس به علت سهل انگاری در مرتعداری رخ می دهد گفت: انگشت اتهام آتش سوزی بر روی مرتعداری و افرادی است که در آن منطقه به چرای گوسفندان مشغول بوده اند و در اثر سهل انگاری طبیعت را به آتش می کشند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۷    
معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از جذب نیروی کارشناسی با هدف نظارت بر طرح های مرتعداری استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان عبدالرحیم لطفی معاون فنی و آبخیزداری استان ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری فی مابین ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۰    
{audio-1} مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: تعاونی های مرتعداری بخشی از بدنه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور هستند و سیاست این سازمان این است که بخشی از مدیریت عرصه های منابع طبیعی را به تعاونی ها واگذار نماید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
قرقبانهای محلی ، افراد آشنا به امور مرتعداری و بومی هستند .