سه شنبه ۳۰ دیساعت ۰۰:۴۵Jan 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عنبران»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- استان اردبیل ظرفیت بسیاری در زمینه صنایع دستی دارد، چنانکه اصلاندوز و عنبران به عنوان شهرهای ملی وَرنی بافی و گلیم بافی انتخاب شدند و این امر سوای نمایش توانایی تقویت و توسعه زیرساخت های آنها، نشانگر ضرورت توجه بیشتر به بهره برداری ساماندهی شده از این ظرفیت در راستای رونق تولید است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ثبت گلیم روستای عنبران را باعث رونق اقتصادی منطقه و به حرکت در آمدن چرخ های گردشگری دانست و گفت: مردم روستای عنبران از دیرباز به هنر گلیم بافی مشغول هستند که امیدواریم با این اقدام از هنرمندان این منطقه حمایت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - لوح ثبت ملی دهکده عنبران آستارا به عنوان روستای گلیم ایران که از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شده، با حضور مسئولان استانی و محلی رونمایی و به فرماندار آستارا ارائه شد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
لوح ثبت ملی روستای صنایع دستی عنبران با امضای علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عباس صابر فرماندار آستارا اهدا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - با پیگیری و تلاش میراث فرهنگی و گردشگری وصنایع دستی استان اردبیل ورنی مغان و گلیم عنبران ثبت ملی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه ثبت ملی روستای عنبران آغازی برای توسعه اقتصادی آستارا است گفت: باید از هنرمندان صنایع دستی حمایت شود.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
فرزاد رشیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لوح های شهر رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی و روستاهای ارده شهرستان رضوانشهر با محوریت شال بافی، جیرده شهرستان شفت با محوریت سفال ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۹:۰۵    
اردبیل- معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: سد عنبران که تأمین کننده آب شرب عنبران و روستاهای همجوار است، سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
امیری نژاد گفت: با رای نهایی چهارمین شورای راهبردی انتخاب شهر و روستاهای ملی، روستای عنبران بندر آستارا به عنوان روستای ملی گلیم بافی ثبت ملی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر مرزی آستارا از ثبت "عنبران" آستارا به عنوان روستای ملی گلیم بافی ایران خبر داد.
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۲۳    
به گزارش رشت20 و به نقل از گیل خبر ، در مراسم اعطای لوح ثبت به شهرها و روستاهای سال 99 که با حضور وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در تهران برگزار شد، شهر رشت و چند روستای گیلان در زمینه تولید چند اثر صنایع دستی نشان ثبت خود را دریافت کردند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: برای نخستین بار در تاریخ استان، دو شهر از اردبیل به عنوان شهر ملی صنایع دستی به ثبت رسید و شهر عنبران به عنوان شهر ملی گلیم و شهر اصلاندوز به عنوان شهر ملی ورنی در سطح کشور معرفی شد.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ سرویس استانی: در مراسم اعطای لوح ثبت به شهرها و روستاهای سال 99 که با حضور وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در تهران برگزار شد، شهر رشت و چند روستای گیلان در زمینه تولید چند اثر صنایع دستی نشان ثبت خود را دریافت کردند. ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل عملیات انحراف آب سد عنبران آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این برنامه گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه روند اجرایی پروژه آبرسانی شهرهای نمین و عنبران مطلوب است پیشرفت فیزیکی این پروژه را 62 درصد اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: 13 میلیارد ریال اعتبار در قالب طرح "هر روستا یک محصول" برای حمایت از گلیم بافان و توسعه این صنعت دستی در روستای عنبران این شهرستان تصویب شده و به زودی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
دیدشهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۲:۲۲    
استان اردبیل به استانِ دست بافته ها شناخته شده است؛ دست بافته هایی که برخوردار از تنوع است و به نام روستاهای این استان ثبت شده است از جمله این دست بافت ها گلیم شهر عنبران را می توان نام برد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دارهای قد برافراشته با گره های پرعشق ارمغان دل بافته های بانوان عنبرانی است، دست بافته ای به نام گلیم حال با آوازه جهانی و نشان بین المللی کیفیت از یونسکو شهر عنبران را به مهد هنر و صنعت تبدیل کرده و تار و پود اقتصاد و اشتغال منطقه را می تند .
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شیخ تاج الدین محمود خیوی از عارفان سده هشتم هجری است و این بنای سنگی در سال 732 ه.ق دوره ایلخانان به شکل مکعب مستطیل با شش متر ارتفاع و 28 متر مربع مساحت، در بین روستاهای عنبران و ویرمونی بخش مرکزی شهرستان مرزی بندر آستارا در منطقه جنگلی ساخته شده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۳۸    
امام جمعه شهر عنبران و مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری نبی رحمت (ص) فعالیت های خیرخواهانه این کانون را همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) تشریح کرد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۲۳:۲۴    
روستای عنبران مشهد یکی از پر بازدیدترین جاهای دیدنی استان خراسان به حساب می آید.این روستا دارای طبیعت بکر و سر سبزی است که در فصل بهار با شکوفه دادن، تمامی روستا را خوشبو می کند. به همین دلیل به این روستا عنبران می گویند. ...
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۰:۵۱    
رضا رحیمی عنبران در گفت وگو با اخبار مشهد گفت: شاید رسالت ما در عصری که داریم زندگی می کنیم همین چند خطی باشد که با زبان شاعرانه تقدیم می شود به کسانی که از این خاک و میهن دفاع کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۷:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - عنبران پسوند معرف گلیمی که شهره جهانی است با طرح ها ونقش های اساطیری و اصیل برگرفته از طبیعت و زیبایی های آن اما بیش وپیش از آن معرف مردمانی است در دو استان اردبیل و گیلان، آنجا که یک شهر و یک روستا در پیوند فرهنگی با هم جلوه ای زیبا از طرح، نقش، رنگ و زندگی را در هم می تنند.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
با حضور استاندار اردبیل و مدیران آب منطقه ای اردبیل، شرکت اب وفاضلاب استان اردبیل وضعیت و مسایل آب اختصاصی منطقه ویژه اقتصادی نمین، شهرک صنعتی شماره 2 ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نمین - با مشارکت موسسه قرآنی بنت الهدی منطقه ویژه عنبران نمین در اجرای طرح پایش و نظارت شهید حاج قاسم سلیمانی 214 خانوار روستایی این منطقه از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا غربالگری شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۸:۰۶    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اردبیل ؛ اشتغال در هنر صنعت کهن گلیم بافی صدای کار و اقتصاد را در خانه های شهر عنبران از توابع شهرستان نمین به صدا در آورده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: بیش از چهار هزار نفر در شهر عنبران به گلیم بافی مشغول هستند که تلاش داریم تا این میزان را به دو برابر افزایش دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پرونده شهر عنبران به عنوان شهر ملی گلیم و شهر اصلاندوز به عنوان شهر ملی گلیم ورنی دشت مغان از استان اردبیل برای ثبت ملی مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه دایمی صنایع دستی در عنبران راه اندازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اقتصاد جدید گردشگری با ایجاد اقامتگاه های بومگردی در عنبران تعریف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مشاور وزیر نیرو و قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پیشرفت فیزیکی سد عنبران مطلوب بوده و این سد در نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده هنگ مرزی آستارا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز مرزبانان، سه هزار و 500 نخ سیگار قاچاق را از یک منزل مسکونی در روستای عنبران آستارا کشف و قاچاقچی آن را به مراجع قضایی معرفی کردند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۲۰    
گروه استان ها- معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: پروژه بزرگ سد عنبران که یکی از مهم ترین طرح های آبرسانی در حوزه کشاورزی استان اردبیل به شمار می رود با اختصاص اعتبارات لازم تا پایان سال 1400 به بهره برداری کامل می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: امسال بالغ بر 350 میلیارد ریال اعتبار به سد عنبران اختصاص داده می شود که 200 میلیارد ریال آن در اختیار استان اردبیل قرار گرفت.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بمناسبت هفته وحدت، سجاد انوشیروانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با امام جمعه عنبران دیدار کرد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
با حضور انوشیروانی و مسئولین ورزش استان . شهرستان نمین از شهدای ورزشکار اهل تسنن عنبران شهرستان نمین به مناسبت هفته وحدت تجلیل و قدردانی شد.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه مولودی خوانی کانون فرهنگی هنری نبی رحمت(ص) شهر عنبران همزمان با سالروز میلاد پیامبر اسلام به اجرای برنامه پرداختند.
دیدشهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۲۷    
روستای زیبای عنبران علیا در این باره بیشتر بخوانید:
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
غلامرضا مرحبا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قبل از فصل سرما مدارس به سیستم گرمایشی تجهیز خواهند شد و هنرستان شهید حاجی عباسی و یک مدرسه نوساز در روستای عنبران در اولویت هستند و بخاری های نفتی در تعدادی از مدارس روستاهای کوهستانی تا پایان امسال برچیده و شوفاژ و پکیج جایگزین خواهد شد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۵۶    
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل در جلسه صمیمی با بچه های مسجد نبی رحمت اهل تسنن عنبران گفت: ایجاد تشویش و برهم زدن وحدت در کشور از مهمترین توطئه های محوری دشمنان انقلاب است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به مناسبت آغاز هفته وحدت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و ائمه جمعه شهر های نمین، عنبران و هشجین پیام مشترکی صادر کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: پنج میلیارد ریال برای ایجاد فنس دور زمین ورزشگاه وحدت و سه میلیارد ریال اعتبار برای زیرسازی زمین ورزشی روستای عنبران این شهرستان اختصاص یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۴    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری نبی رحمت گفت: دوره آموزشی سلامت روان ویژه فعالان کانون های مساجد عنبران همزمان با هفته سلامت روان با مشارکت کارشناس و مشاور بهزیستی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۵    
استاندار اردبیل گفت: 300 میلیارد اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری و جهش تولید به طرح آبرسانی نمین و عنبران اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با بیان اینکه 21 کیلومتر از 25 کیلومتر خط انتقال طرح آبرسانی به نمین و عنبران اجرا شده است، گفت: اجرای این طرح با تامین اعتبار مورد نیاز تسریع می شود.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: تا بحال 22میلیارد تومان برای خط انتقال آبرسانی شهرهای نمین و عنبران هزینه شده و برای ادامه روند اجرایی این پروژه بالغ بر 60میلیارد تومان اعتبار لازم است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به ثبت ملی عنبران به عنوان شهر گلیم گفت: به همین منظور تهیه مستندات برای ثبت ملی عنبران به عنوان شهر ملی گلیم در دستور کار قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اردبیل گفت: مستندات ثبت ملی شهر عنبران به عنوان شهر ملی گلیم، به شورای انتخاب شهر ملی ارسال شد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۲۹    
صبح امروز پیکر استاد محمد رضا شجریان به شهر مقدس مشهد منتقل شد. محسن رحیمی عنبران
تفاهم نامه ساخت یک مدرسه شش کلاسه در شهر عنبران به همت خیر نیکوکار گل آقا کوهی در اداره کل نوسازی مدارس استان اردبیل به امضا رسید.