دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۱۹Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «NPT»

میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه عملیات وعده صادق گام بلندی در دفاع از حقوق ملت ایران بود گفت: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی حداقل اقدام مشروع یک کشور در برابر تجاوزی آشکار به منافع ملی او محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: اگر رژیم اسرائیل بر خلاف قواعد بین الملل اقدام به پاسخ نماید، ما تردیدی به خود در پاسخی ویرانگر که پایان عمر نکبت رژیم اسرائیل را رقم خواهد زد نخواهیم داشت.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۸:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
یادداشت توضیحی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به گزارش های مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام از سوی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی مستقر در وین، منتشر شد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۸:۱۲    
اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص تقابل ایران با بدعهدی طرف های اروپایی در برجام گفت: ما حتی به بالاتر از کاهش تعهدات خود یعنی خروج از برجام و خروج از NPT نیز فکر می کنیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۷:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
روسیه و کشورهای عربی از اسراییل خواستند به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای بپیوندد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۷:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
گفت: بیست سال است که آژانس هر غلطی خواسته علیه کشورمان انجام داده است و معلوم نیست چرا از حق قانونی خود برای خروج از NPT استفاده نمی کنیم؟! خوشبینی حد و اندازه داره!
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران و غنی سازی در سطوح مختلف، کاملا صلح آمیز است و در راستای حقوق جمهوری اسلامی ایران بر اساس NPT است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۱:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
نگران کننده است که برخی کشورها همچنان کشورهای درحال توسعه را از دسترسی به فناوری هسته ای محروم می کنند، قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی و NPT را نقض می کنند، درحالی که برخی سخاوتمندانه از رژیم اسرائیل حتی با زرادخانه های مخفیانه سلاح های کشتار جمعی حمایت می کنند ...
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۰:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با بیان اینکه ما رابطه سازنده ای با آژانس بین المللی انرژی اتمی و دبیرخانه این نهاد داریم که هدف آن حل وفصل مسائل باقی مانده است، گفت: هنگام پرداختن به برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، حقایق نباید تحریف یا به صورت انتخابی ارائه شوند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حسن بهشتی پور در گفت وگو با ستاره صبح آنلاین: ستاره صبح آنلاین-علی فرزادی: دلواپسان با دستاوردهای برجام پُز می دهند این سخن ظریف در کنگره حزب کارگزاران است. تحریم های تسلیحاتی ایران پس از هشت سال به طور خودکار معلق شد ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۰:۵۴    
فاکس نیوز تاکید کرد رقابت تسلیحاتی چین و ایالات متحده در حوزه نیمه هادی ها شدیدتر شده و به تولید و استفاده از سربازان رباتی با هوش مصنوعی رسیده است، به همین دلیل آمریکا باید تلاش کند تا معاهده ای را همچون NPT در زمینه تسلیحات بدون سرنشین به تصویب برساند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۷:۲۰    
/ گروسی از ایران خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کند و به مسیر همکاری با آژانس بازگردد و همچنین از بالاترین مقامات ایران خواست تا در اولین فرصت با او برای اصلاح مسیر و کار با آژانس برای شفاف سازی کامل پادمان های باقی مانده همکاری کنند. ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۲۳ سایت دیگر  
ایران در واکنش به این اقدام تروئیکای اروپا اخیراً به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که انتصاب چند نفر از بازرسان آژانس را که برای راستی آزمایی فعالیت های هسته ای تحت پادمان های NPT تعیین شده بودند، لغو می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با امتناع از الحاق به معاهده NPT همچنان فعالیت ها و تاسیسات هسته ای خود را ذیل پادمان قرار نداده است، تاکید کرد: این رژیم تهدیدی دائمی نسبت به صلح و امنیت بین المللی محسوب می شود.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: همواره از همه کشورها خواسته ایم که به بازرسان آژانس اجازه دهند که در فضایی شفاف وظایف خود را انجام دهند.ایران اعلام کرده که به اصول آژانس پایبند است اما با توجه به قوانین NPT هنوز مسائل حل نشده با ایران داریم ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۴    
تروئیکای اروپایی گفته است که در واکنش به ادامه عدم پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام و تشدید تنش های هسته ای، تحریم های سازمان ملل تحت رژیم تحریم های داخلی این کشورها اعمال و بنابراین تحریم های اتحادیه اروپا و بریتانیا حفظ خواهند شد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران: بیانیه اخیر تروئیکای اروپایی و ایالات متحده علیه ایران همزمان با نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در کنار موضعگیری پیش دستانه آلمان، فرانسه و انگلیس مبنی بر عدم انجام تعهدات قریب الوقوع برجامی در لغو تحریم های موشکی ایران که موعد آن کمتر از یک ماه دیگر فرا می رسد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
جماران نوشت: رضا نصری حقوقدان و تحلیلگر روابط بین الملل گفت: در مقابل فعال سازی مکانیسم ماشه، ایران نیز به احتمال قوی از پیمان NPT خارج خواهد شد و طرفین وارد یک روند تصاعدی تنش افزایی خواهند شد که به نفع هیچ یک از آن ها نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
نیم نگاهی به برجام بیندازید. چه می بینید؟! مجموعه ای از امتیازات نقد که به حریف داده ایم، ده ها محدودیت که علیه کشورمان پذیرفته ایم و در مقابل تمامی آنها فقط چند وعده نسیه گرفته ایم که طرف مقابل به هیچ یک -تاکید می شود که به هیچ یک- از آن وعده ها عمل نکرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۴۴   + ۲۰ سایت دیگر  
ساعتی پیش رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه اعلام کرد که ایران امروز رسما به ما از تصمیم خود برای لغو مجوز چند نفر از بازرسان آژانس که برای راستی آزمایی فعالیت های این کشور تحت پادمان های NPT تعیین شده بودند، خبر داده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مقر این سازمان در وین آغاز بکار کرد. ایمنی و امنیت هسته ای؛ فعالیت های آژانس مرتبط با علوم ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۰:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای (ان.پی.تی) مدعی شد که ایران مانع رئیس کمیته مقدماتی بازنگری این معاهده برای ارائه یک پیش نویس واقعی شده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
در بخش بیانیه اجلاس سران ناتو که عزم واضح ناتو را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بیان می کند، تنها به تعهدات ایران در قبال NPT و اجرای توافق پادمان اشاره می کند و خبری از اشاره به برجام یا پروتکل الحاقی نیست.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی با رد شایعاتی درباره افزایش نظارت ها و ایجاد نظارت های فرا پادمانی گفت: روابط ما با آژانس بر مبنای پادمان و NPT است نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی:روابط ما با آژانس بر مبنای پادمان و NPT است نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برمبنای پادمان و NPT است نه یک کلمه بیشتر، نه یک کلمه کمتر.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمیدرخصوص نحوه ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی توضیحاتی ارائه داد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
ظریف وزیر خارجه پیشین کشورمان گفت: اگر برجام این قدر بد است، چرا دو سال است ادامه می دهید، نخستین ضربه را در مذاکرات از روس ها خوردیم. امسال باید تحریم های موشکی لغو شود. خروج از NPT پیشنهاد من بود، آقای روحانی موافق بود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: اگر آمریکا پلن B را آغاز کند، با توجه به خطوط قرمزی که ایران در مورد فعال شدن مکانیزم ماشه تعیین کرده است، ممکن است ایران غنی سازی 90 درصد و خروج از NPT را در دستور کار خودش قرار بدهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۲:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا : نمایندگی دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد نظرات و ملاحظات خود را در مورد گزارش مدیرکل به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موافقتنامه پادمانی NPT با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۱   + ۹۵ سایت دیگر  
به دنبال انتشار گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد نظرات و ملاحظات خود را در مورد گزارش مدیرکل به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موافقتنامه پادمانی NPT با جمهوری اسلامی ایران (GOV/2023/26, 31 May 2023) اعلام کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
حوزه نوشت: نبویان با اشاره به اینکه در برجام حدودا 100 حق هسته ای از مردم ایران سلب شد، بیان کرد: صراحتا در برجام آمده است که اگرچه ایران جزو NPT، است اما حق استفاده از مزایای NPT را ندارد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مذاکرات برجام، اظهار کرد: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به عهده گروه1+5 است ...
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۵۴    
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: تا زمانی که ما عضو NPT هستیم؛ غنی سازی در سطح 60 درصد بر اساس توافقات بین المللی نظارت بیشتری را شامل می شود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۱۳    
پکن تاکید دارد آمریکا و انگلیس با امضای توافق AUKUS و انتقال مقادیر بسیار زیاد تسلیحات و مواد هسته ای به استرالیا پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای را نقض می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۲:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا : سفیر و نماینده دایم کشورمان خاطرنشان کرد که فعالیت های هسته ای ایران، از جمله غنی سازی در سطوح مختلف، کاملاً صلح آمیز و در راستای حقوق ایران بر اساس NPT بوده است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
گروسی، مدیرکل آژانس اتمی همچنین اظهار داشت: اکنون مشتاقانه منتظر بحث های فنی بعدی و اجرای سریع و کامل تضمین های ایران و بیانیه مشترک من و اسلامی، معاون رئیس جمهور ایران هستم ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۰   + ۵۷ سایت دیگر  
گروسی در بسیاری از موارد قبل از سفر به ایران و یا بعد از پایان سفرش در ایران به اسرائیل سفر کرده است و انکار نمی کند که درباره برنامه هسته ای کشورمان با مقامات رژیم صهیونیستی به گفت وگو و رایزنی می نشیند. این درحالی است که رژیم صهیونیستی عضو NPT (پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای ) نیست.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروسی در تهران: بازرسی ها از ایران ادامه دارد چون عضوی از NPT است. کشورهای عضو NPT توافقات پادمانی با آژانس دارند. این من نیستم که تشخیص می دهم با کدام کشورها باید شدیدتر برخورد کرد و با برخی دیگر اصلا نباید برخوردی کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروسی گفت: بازرسی های آژانس برپایه توافقات قانونی است و ایران عضوی از NPT است، در نتیجه افکار عمومی ایران باید بدانند که توقعاتی که از ایران داریم بر پایه همین توافقات است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رافائل گروسی گفت: من کشورهایی را بازرسی می کنم که عضو پیمان خاصی هستند، کشورهایی هستند که عضو NPT نیستند، از جمله اسرائیل. ما توافق های متفاوتی با اسرائیل داریم که بسیار محدودتر هستند.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: این سوال مهمی است که من وقتی به ایران یا خاورمیانه می آیم از من می شود. آژانس بازرسی ها را براساس توافقاتی که با کشورها دارد انجام می دهد و درباره موضوع ایران نیز همینطور چون ایران عضو NPT است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۵    
پژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی گفت: در سند راهبردی سازمان انرژی هسته ای تولید 10 هزار مگاوات برق هسته ای در نظر گرفته شده است.به دنبال ایجاد سهم 20 درصدی در سبد تولید برق کشور در سازمان انرژی اتمی هستیم.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۰۸    
درحالی که این روزها زمزمه سفر گروسی به ایران شنیده می شود، آژانس بین المللی انرژی اتمی دو روز پیش در گزارشی مدعی شد که ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ایران به 18 برابر حد تعیین شده در برجام رسیده است ...