یکشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۳:۴۴Sep 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «NPT»

سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اروپایی ها اراده کرده اند که توافق صورت گیرد، اما با توافق هسته ای می خواهند زمان بخرند که ما را تضعیف کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
پروفسور فرانک فن هیپل معتقد است لابی اسرائیل برای عدم موفقیت توافق هسته ای دولت بایدن را تحت فشار گذاشته و در کنگره آمریکا لابی می کند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۲۰:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: امروز برای دومین بار شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به موضوعی مرتبط با ایران رسیدگی می کند. این بار در مورد توافق پادمانی NPT با جمهوری اسلامی ایران است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۵    
به گزارش مشرق ، محمد ایمانی فعال رسانه ای طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، امروز ادعا کرد: "من تحت فشار سیاسی زندگی می کنم. ایران، اوکراین، هر چه باشد. فشار همیشه هست. مهم این است که من با آن فشار سیاسی چه می کنم؟ ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت، اجرایی شدن برجام به جمع بندی درباره مسائل مستقل از برجام کمک خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
گروسی در نشست خبری پس از جلسه شورای حکام گفت: هیچ نشانه ای مبنی بر خروج ایران از NPT وجود ندارد. ما در تاریخ اخیر شاهد بوده ایم که کشورهایی که خواستار گسترش تسلیحات اتمی بوده اند این کار را انجام داده اند و ایران تمایل خود را برای حفظ تعهدات خود در چارچوب NPT کاملاً واضح اعلام کرده است ...
نواندیش   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۰۸:۱۳   + ۸۳ سایت دیگر  
فارس: حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان این نکته گفت : چالش هسته ای 20 ساله کشورمان با آمریکا و اروپا به وضوح نشان می دهد که حریف نگران تولید سلاح هسته ای از جانب ایران نیست ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گفت: چه خبر؟! گفتم: مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است برخورد آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورهای عضو بی طرفانه است و ما از آن حمایت می کنیم! گفت ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۲:۴۹   + ۶۲ سایت دیگر  
تمام فعالیت های ما تحت نظارت آژانس بوده و هست. جمهوری اسلامی متعهد به NPT و پادمان است و آژانس نمی تواند ادعایی کند که در ایران فعالیتی است که براساس بازرسی ها به یک عدم انطباق برخورد کرده باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نشطت هیئت دولت گفت: فعالیت های هسته ای خود را بر اساس موازین و ضوابط انرژی اتمی انجام داده ایم و تماما تحت نظارت آژانس بودیم. جمهوری اسلامی کاملا متعهد به NPT و پادمان است و آژانس نمی تواند ادعایی درخصوص فعالیت هایی کند که با آژانس مطابقت ندارد ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۴۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه کلیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود، گفت: جنجال آفرینی هایی که رژیم صهیونیستی، منافقین و ضد انقلاب پرچمدار آن هستند، موارد اتهامی است ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۱۱:۳۴   + ۴۰ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری تنها تضمین معتبر را خروج از ان پی تی دانست و نوشت: ایران با صراحت و به روشنی اعلام کند، در صورت نقض عهد آمریکا، ایران از NPT خارج خواهد شد. مطمئن باشید که در صورت خروج از NPT هیچ اتفاق نا مطلوبی رخ نخواهد داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:اگرچه از متن پیش نویس توافقی که از سوی جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ارائه شده و متنی که ایران در پاسخ به آن ارائه کرده است ...
راه امروز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری در یادداشتی از پیشنهاد ایران برای دریافت غرامت از امریکا در صورت خروج از برجام را بی ارز خواند. شریعتمداری تنها تضمین معتبر را خروج از ان پی تی دانست و نوشت: ایران با صراحت و به روشنی اعلام کند، در صورت نقض عهد آمریکا، ایران از NPT خارج خواهد شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیلگر روابط بین الملل با اشاره به موفقیت پیمان منع گسترش سلاح هسته ای در روی کاغذ و تحت تاثیر قرار داشتن این پیمان از کشورهای قدرتمند، از خطرات احتمالی ناشی از افزایش کلاهک های هسته ای خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
اسلامی گفت: ایران همواره تاکید کرده و مجدد نیز تاکید می کند که تمام فعالیت های هسته ای آن مطابق با پادمان و NPT است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: ایران همواره تاکید کرده و مجدد نیز تاکید می کند که تمام فعالیت های هسته ای آن مطابق با پادمان و NPT است.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران همواره تاکید کرده و مجدد نیز تاکید می کند که تمام فعالیت های هسته ای آن مطابق با پادمان و NPT است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ بهروز کمالوندی با بیان اینکه بازنگری NPT همواره مطرح بوده است، گفت: بیش از 60 سال است که پیمان ان پی تی بین اعضا تفاهم شده است. قرار بود بر اساس این پیمان، کشورهایی که سلاح هسته ای دارند خودشان را خلع سلاح کنند و کشورهای دیگر هم به سمت سلاح نروند ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
تداوم وضع موجود از یک سو به تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران، قانونگذاری های جدید در کنگره و اتحادیه اروپا، احیای قطعنامه های شورای امنیت و تشدید اقدامات نظامی/امنیتی علیه تاسیسات هسته ای و مراکز حساس ایران منجر خواهد شد؛ و از سوی دیگر ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از دیدار و گفت وگو با وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه کنفرانس بازنگری NPT در سازمان ملل خبر داد. برنامه هسته ای ایران یکی از محورهای این دیدار بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بیانیه مشترکی را در مورد اهمیت معاهده منع گسترش سلاح های اتمی (NPT)، صادر کردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۳۸ سایت دیگر  
نمایندگان ایالات متحده، فرانسه و انگلیس در کنفرانس بازبینی پیمان منع گسترش سلاح اتمی (ان پی تی) درباره برنامه هسته ای ایران بیانیه صادر کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۰:۲۵    
محسن عبداللهی استادیار حقوق دانشگاه شهید بهشتی در توییتی نوشت : آمریکا همان طور که روسیه را مجبور به تجاوز به اوکراین کرد، در حال اجبار ایران به کناره گیری از برجام و در بدترین شرایط خروج از NPT و... است. آمریکا عضو برجام نبوده و قادر به استفاده از مکانیزم ماشه نیست ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است باید نسبت به اقدامات هسته ای غیرصلح آمیز اسرائیل که عضو NPT نیز نمی شود، شکایت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۷:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه معاهده منع گسترش هسته ای NPT یک سند مرده است، گفت: برجام سند مقدسی نیست و حتی موجب لو رفتن اسامی نخبگان و دانشمندان ما شد.
آنا / الف   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۶:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر پیشین ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: تحریم سپاه و نهادهای دولتی هیچ معنایی ندارند و اصلاً ربطی هم به برجام ندارد. توافق بد بهتر از عدم توافق است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آژانس بین المللی اتمی در حالی نگرانی از فعالیت های هسته ای ایران را مطرح می کند که بسیاری از کشورها و رژیم صهیونیستی سلاح های هسته ای دارند و حتی عضو NPT نیستند.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک فعال سیاسی گفت: اینکه مطرح می شود سعید جلیلی مخالف مذاکرات است و اعتقاد دارد باید این مذاکرات شکست بخورد و ما از NPT خارج شویم، اساسا معقول به نظر نمی آید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاست خارجی تاکید می کند آمریکایی ها به دنبال جنگ با ایران نیستند بلکه حلقه فشارها علیه ایران تنگ تر کرده و همچنین اجماع بین المللی علیه ایران ایجاد کنند و نارضایتی عمومی در ایران ایجاد کنند.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۹:۴۹    
سرویس سیاسی شهدای ایران : یک رسانه اصلاح طلب در مطلبی به نقل از فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: صدا و سیمای ما از شکست کمپین فشار حداکثری آمریکا از زبان خودشان خبر می دهد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: پیشنهادات خروج ایران از ان پی تی اتفاقی که کارشناسان وقوع آن را موجب طرح پرونده ایران در شورای امنیت، صدور قطعنامه های تحریمی جدید و فعال سازی مکانیسم ماشه می دانند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۸:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
منیبان نوشت:مالکی می گوید: در جلسه ای که با وزیر امور خارجه داشتیم این قضیه را مطرح کردیم که چه کسی این بحث را باز کرده چرا که شرایط فعلی برای خروج از NPT مناسب نیست، در حقیقت ارکان نظام باید نسبت به این مسئله اجماع داشته باشند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۸:۲۱    
معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره طرح خروج ایران از NPT گفت: این بحث ها در یک کمیته خاص تصمیم گیری می شود؛ دولت بر مسائل روز جامعه متمرکز است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
منیبان نوشت : حسینی گفت : در حال حاضر خروج از NPT جزو بحث های مطرح در دولت نیست. البته از طرف برخی از اهالی سیاست، اندیشمندان و افراد مختلف پیشنهاداتی شده اما در دولت چنین بحثی مطرح نشده است. راجع این بحث ها در یک کمیته خاص صحبت می شود و دولت بیشتر به مسائل روز جامعه و مسائل اقتصادی متمرکز است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۱۸    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صدور بیانیه علیه ایران در شورای حکام اقدامی خلاف قانون بود و قوه عاقله نظام درباره چگونگی برخورد با این رفتارهای آژانس تصمیم می گیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل در خصوص طرح مساله خروج ایران از NPT گفت: پیشنهاد خروج از NPT که مطرح می شود، بسیار پیشنهاد عقب افتاده و خطرناکی است. یعنی در چنین وضعیت آشفته اقتصادی، ما دیگر گنجایش رویکرد قهری اینگونه را نداریم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ادعای درگیری جلیلی و لاریجانی و ماجرای مخالفت با خروج از NPT واکنش رئیس مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت را در همان ساعات اولیه انتشار این شایعه به دنبال داشت که با رد خبر جنجال در جلسه فوق العاده مجمع تشخیص بر سر برجام، درگیری لفظی جلیلی و لاریجانی را تکذیب کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عضویت در NPT سیاست کلی نظام بوده و اکنون نیز نظام درباره ادامه حضور در این معاهده تصمیم می گیرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
منبیان نوشت : رحیمی جهان آبادی می گوید: به نظر می رسد خروج از NPT صلاح کشور نیست و تا جایی که اطلاع دارم، جزو سیاست رسمی نظام هم نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فعلاً برای خروج از NPT در مجلس بحثی نشده است این موضوع را باید سیاست های کلی نظام مشخص کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
استاد ممتاز علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه آلابامای جنوبی گفت: ایران نمی توانست گزارش مدیرکل آژانس و قطعنامه شورای حکام را نادیده بگیرد. به نظر من جواب ایران مناسب و قابل درک بود ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۸:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
در بحبوحه بن بست مذاکرات وین این تک جمله تکراری به عنوان موتیف دیپلماتیک در مواضع تهران و واشنگتن مرتبا تکرار شده است؛ آمریکایی ها می گویند برجام در دسترس است، اگر ... ؛ ایرانی ها هم می گویند برجام در دسترس است، اگر ... ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اسرائیل دروغگویی است که می تواند مدام مدارک جعلی تولید و به آن استناد کند. معتبر دانستن یک رژیم جعلی که عضو NPT نیست، مانعی برای همکاری ایران با آژانس محسوب می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۱۰۴ سایت دیگر  
به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، متن کامل توضیح ایران در ارتباط با گزارش اخیر آژانس در خصوص سه مکان بدین شرح است: یادداشت توجیهی نظرات و مشاهدات جمهوری اسلامی ایران در مورد گزارش مدیرکل پیرامون موافقت نامه پادمانی NPT با جمهوری اسلامی ایران (GOV/2022 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۰۴:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رحمان قهرمان پور در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به اقدامات و رفتارهای اخیر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با مذاکرات فنی و سفر به سرزمین های اشغالی اظهار کرد: سفر گروسی برای من به عنوان یک تحلیلگر تعجب آور بود ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۲۲:۰۱    
سرویس سیاسی- روزنامه اعتماد روز گذشته درمطلبی با عنوان تضمین ابدی معنا ندارد با اشاره به مذاکرات هسته ای نوشت: برخی دلواپسان و مخالفان برجام در داخل به بهانه عدم ارائه تضامین لازم از سوی آمریکا و اروپا در شیپور مخالفت با برجام، خروج از NPT و پایان همکاری های بین المللی می دمند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: اگر امروز ایران از اهرم خروج از NPT استفاده کند، وقتی که قرار است در شورای امنیت محکوم شود اهرمی برای استفاده نخواهد داشت. این اقدام تند و زودهنگام است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
اتفاقات روزهای اخیر در روابط ایران و غرب پس از صدور قطع نامه شورای حکام، احتمال توقف مذاکرات هسته ای و به بن بست رسیدن برجام را تشدید کرده است. اتفاقی که جدای از تبعات سیاسی آن، تأثیرات اقتصادی بسزایی بر معیشت و سفره کوچک شده مردم خواهد داشت.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: هم اکنون جمع بندی ایران آن است که در NPT بماند به همین دلیل در NPT مانده است چون اگر جمع بندی اش تصمیم دیگری بود تاکنون اعلام می کرد.