سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۹:۵۴Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کانون وکلا»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۳    
روز وکیل مدافع در تقویم سال 1402 به شمسی، قمری و میلادی همراه با تاریخچه سالروز استقلال کانون وکلای ایران و علت نامگذاری آن را در اختیارتان قرار داده ایم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آنان که این روزها پشت درهای بسته نشسته اند برای کانون وکلا و نهاد وکالت نسخه های صد من ی غاز مانند ادغام و... می پیچند لازم است قبل از هر تصمیمی به سیر تحول وجایگاه نهاد وکالت نگاهی انداخته ،اندکی با خودشان خلوت کنند تا به غایت مطلوب ببینند و بدانند که سر ناسازگاری با چه نهادی بر داشته اند!
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: برگزاری هرگونه مراسمی که منتهی به اجتماع وکلای دادگستری شود، مستحسن است لیکن نمی توان چنین همایشی را به لحاظ برگزاری در غیر هفتم اسفند یا مقارن آن مصداق جشن استقلال دانست.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۴۱    
وکیل هادی شریف زاده در توئیترش از حمله افرادی با گاز اشک آور به کانون وکلای مرکز خبر داد. به گزارش وکلاپرس، وکیل هادی شریف زاده در حساب توییتری خود نوشت: امروز صبح افرادی ناشناس با گاز اشک آور به ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز حمله کردند. ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۲    
مراسم گرامیداشت هفتادهمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری از سوی کانون وکلای دادگستری اردبیل در این استان برگزار شد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان در هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلا گفت: عدالت محوری و داشتن توانمندی های علمی و بروز کردن دانش حقوقی و قضایی مولفه ای مهم است که می تواند در صدور آرای متقن از سوی قضات موثر باشد.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۲۸    
نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: شرط استقلال کانون وکلا در گرو این است که صدور و ابطال پروانه وکلا در اختیار کانون باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ما در اجرای عدالت و دادرسی عادلانه و منصفانه، در کنار قوه محترم قضائیه هستیم، نه در مقابل آن. نهاد وکالت و نهاد قضاوت دو بال فرشته عدالت هستند. ما با هیچ تفسیری که این دو رکن را در مقابل یکدیگر قرار دهد همدل نیستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس کانون وکلای فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: استقلال کانون وکلا درواقع حمایت از حقوق فردی و اجتماعی مردم و موجب ارتقاء جایگاه و منزلت دستگاه قضایی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عواقب برگزار نشدن آزمون وکالت در سال 98 هنوز گریبان گیر مردم و فارغ التحصیلان حقوق است؛ با این وجود به نظر می رسد کانون وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه از این وضعیت راضی هستند.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
زهرا نصیری 70 سال پیش و در روز 7 اسفندماه، لایحه استقلال کانون وکلا به امضای مرحوم دکتر مصدق رسید و در سال 1333 تصویب شد. روز وکیل مدافع، روزی برای تکریم انسان هایی است که متولی دفاع از حقوق آحاد جامعه هستند و روزی برای پاسداشت استقلال وکیل و وکالت است. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۲۴    
رئیس اسبق کانون وکلای مرکز با بیان اینکه در تمام دنیا اگر دولت ها براساس عقلانیت عمل کنند از جوهره وجودی، قابلیت و توانمندی مردم بهره مند خواهد شد، گفت: مردم سالاری یعنی جلب مشارکت اجتماعی و مردمی که در چارچوب نهادهای مدنی قوام و دوام پیدا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۱   + ۳۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی وکلای عضو کانون وکلا و کانون های وکلا دادگسترق را موظف کردند تمامی قراردادهای مالی با موکلان خود را در سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی ثبت کنند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
در مراسم گرامیداشت هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری،علی قاسمی رئیس کانون وکلای دادگستری هرمزگان ضمن گرامیداشت روز وکیل مدافع سخنان گفت: میخواهم فارغ از مشکلات مبتلابه جامعه وکالت سخن خود را در بحث کلان و ساختاری اغاز کنم؛ فصل مشترک کانون وکلا با تمام نهاهای سیاسی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۳:۳۰    
ایسنا/فارس سومین دوره مسابقات فوتسال به مناسبت سالگرد استقلال کانون وکلا در استان فارس با حضور هشت تیم برگزار شد و اشوان، به قهرمانی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۰۴    
تیم فوتسال اشوان فاتح سومین دوره مسابقات فوتسال جام استقلال کانون وکلا شد.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس کانون وکلای دادگستری خوزستان گفت: کانون وکلا باید مستقل بماند؛ ادغام این کانون در یک نهاد دیگر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: استقلال کانون وکلا منافاتی با امر نظارت ندارد ، همانگونه که در دستگاه قضایی ، قضات علیرغم داشتن استقلال از چرخه نظارت خارج نیستند. ضمن اینکه وکیل در مقام دفاع از استقلال لازم برخوردار می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه فردوسی مشهد، همایش بزرگداشت سالروز استقلال کانون وکلا و مقام وکیل را برگزار می کند.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
کوشا افزود: از این منظر وقتی مردم را محور گفتمان انقلابی بدانیم، هر کنشی در راستای تامین و تضمین حقوق مردم، یک کنش انقلابی است و تاکید بر استقلال نهاد وکالت عین انقلابی گری است اما در کمال تعجب برخی افراد و تریبون دارانی که خود را داعیه دار گفتمان انقلابی می دانند ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان گفت: اگر کانون های وکلای دادگستری به دنبال استقلال هستند، به طور قطع به منظور تضمین آزادی های فردی و اجتماعی است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آیین گرامیداشت هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری ،یکشنبه شب با حضور رییس دادگستری خوزستان، رییس کانون وکلای دادگستری خوزستان و جمع کثیر وکلای خوزستان در تالار اجتماعات مجتمع فرهنگی ورزشی امام رضا (ع) اهواز برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۱    
رئیس کانون وکلا دادگستری خراسان رضوی گفت: مجلس باید برای جلوگیری از چالش های قوانین جدید با نخبگان جامعه حقوقی و متولیات وکالت مشورت کند چرا که طرح تسهیل بدون کارشناسی مطرح و تصویب شد در حالی که جامعه نخبه وکلا آثار و پیامد آن را می توانستند بررسی کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۲    
آیین بزرگداشت سالروز استقلال کانون وکلا و روز وکیل مدافع، ظهر امروز با حضور جواد اصغری سرپرست شهرداری مشهد و جمعی از وکلا و کارشناسان حقوقی در بوستان گیاه شناسی مشهد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین با بیان اینکه وکالت قبل از آنکه یک شغل و حرفه باشد، یک مسئولیت اجتماعی و جایگاهی برای احقاق حق و اجرای عدالت است، گفت: اگر به دنبال کاهش پرونده های دادگستری هستیم باید از ظرفیت کانون وکلا بیشتر استفاده شود.
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۴۵    
همکار ارجمند ضمن تبریک و گرامیداشت هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و هفته وکیل مدافع از شما دعوت به عمل می آید در مراسمی که به همین مناسبت روز سه شنبه( 9 اسفندماه) در محل سالن کوثر واقع در سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان دانشگاه، مجموعه ورزشی 22 بهمن برگزار می گردد ...
شهروند البرز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون وکلای استان البرز گفت: اگر وکیل مرتکب تخلف شد، هیچ نهاد حاکمیتی و مقام قانونی (به جز کانون وکلا) نمی تواند پروانه وکیل دادگستری را باطل کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس کانون وکلای دادگستری استان قم با اشاره به اینکه در ایران بیشتر از استاندارد جهانی وکیل داریم، افزود: در ایران متاسفانه به دلیل هجمه هایی که در سریال ها و فیلم ها نسبت به وکلا انجام می شد و وکلا را آدم هایی شیطانی و گاهی کلاه بردار نشان می دادند سبب شده اقبال مردم از وکیل کم باشد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت پاسداشت هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلا و ارج نهادن به این نهاد کهن مدنی متن پیش رو به نگارش درآمده و تلاش شده است تا به تحلیل نقش کانون وکلا در تحقق امنیت انسانی و تبع آن توسعه جامعه مدنی پرداخته شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کانون وکلای خراسان با بیان اینکه کانون وکلا یک بازوی یاری دهنده به دادگستری برای اقامه عدالت است، گفت: به منظور اقامه کامل عدالت، استقلال کانون وکلا امری ضروری است.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۱۶    
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، درست 70 سال قبل در هفتم اسفندماه لایحه قانونی مربوط به استقلال کانون وکلا با حمایت بزرگانی مانند دکتر مصدق به تصویب مجلس وقت رسید و از آن زمان ...
خوزپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۶    
یادداشت ویژه خوزپرس به مناسبت روز وکیل: به قلم زهره امیری وکیل پایه یک دادگستری خوزستان؛ وکالت از مهمترین حقوق ملت است که در ماده 35 قانون اساسی ایران پیش بینی شده و آن را به رسمیت شناخته است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس کانون وکلای دادگستری گلستان گفت: برای هزار پرونده کیفری در استان گلستان وکیل رایگان معرفی شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نادیده انگاشتن کارکرد کانون وکلا و عدم اطلاع رسانی صحیح و منطبق بر واقع ِخدمات اعضاء کانون وکلا در قیاس با حجم هجمه ها و سیاه نمایی برخی رسانه ها علیه کانون وکلا موید این واقعیت مهم است که مستقل بودن و مستقل ماندن هزینه دارد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۷:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کانون وکلا دادگستری لرستان گفت: ما در خصوص هزینه های وکالت تعرفه داریم ، بنابراین اگر تخلفی مشاهده شد به کانون وکلا انعکاس داده شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس کانون وکلای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری به چهار مورد از پرونده های تخلفات صنفی وکلا در استان رسیدگی و احکام قطعی درخصوص آن ها صادر شده است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دریاقدرتی پور: رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در نشست خبری که به مناسب هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری برگزار شده بود در جمع خبرنگاران با اشاره به تاریخچه استقلال کانون وکلا اظهار داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۶    
سومین دوره مسابقات فوتسال داخلی کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۲:۴۴    
رئیس کانون وکلا دادگستری اصفهان با بیان اینکه استقلال نهاد وکالت صرفا یک دغدغه صنفی نیست گفت: استقلال وکیل برای حفظ صیانت حقوق مردم در مراجع قضایی است، بنابراین کانون وکلا نسبت به استقلال وکلا وهم ذات استقلال قضات حساسیت خاصی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس کانون وکلا دادگستری اصفهان، اکنون 200 وکیل تودیعی داریم که پروانه های خود را به کانون سپرده اند و فعالیت نمی کنند، گفت: برخی از وکلا هم تمدید پروانه تمدید نمی کنند، چراکه هزینه تمدید 1میلیون و 500 تومان است و خیلی از افراد به علت عدم توان پرداخت انجام نمی دهند ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۹    
عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان گفت: هر شخصی می تواند به شعبه معاضدت کانون وکلا مراجعه کند و از خدمات حقوقی مشاوره رایگان استفاده کند و برای این خدمات هیچ محدودیتی وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۱:۰۹    
ایسنا/فارس رئیس کانون وکلای فارس و کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اصرار بر استقلال کانون وکلا به معنای عدم پذیرش نظارت نیست، گفت: ما با دخالت مخالفیم نه نظارت، زیرا نظارت را زمینه رشد می دانیم ولی دخالت را بر نمی تابیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس کانون وکلای منطقه فارس گفت: کانون وکلا به عنوان یک نهاد دیرپای مدنی ظرفیت قابل توجهی در جهت رشد و آگاهی حقوق عموم مردم دارد؛ اما متاسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی شود.
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۵    
همزمان با فرا رسیدن هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری، کمیسیون ورزش با همکاری کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان روز پنج شنبه 4 اسفندماه همایش پیاده روی (همراه با صرف صبحانه) برگزار می کند. ...
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۵    
از کلیه علاقمندان و همکاران محترم دعوت می گردد در مراسم شب شعر که به مناسبت هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلا و روز وکیل مدافع برگزار می گردد حضور به هم رسانید. این مراسم دوم اسفند ماه و از ساعت 19:30 در محل سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار می گردد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۹    
متن پیام تبریک روز وکیل را به مناسبت سالروز استقلال کانون وکلا در قالب پیام، متن، شعر، اس ام اس با عکس نوشته زیبای مربوط به این روز در ادامه برایتان آورده ایم.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اسکودا در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری اشاره کرد و گفت: ما رایزنی های لازم را با معاونت حقوقی قوه قضائیه انجام داده ایم و البته در این میان موانعی نیز وجود داشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۷    
دورنما و هدف اصلی که ضرورت برگزاری جشنواره ای تحت عنوان قلم وکیل را توجیه می کند لزوم تعریف و ایجاد پایگاه اجتماعی مناسب برای نهاد وکالت است
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا، نشست خبری مشترک محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در محل مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد. سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه نایب رییس اسکودا درباره آزمون کانون وکلا گفته که قوه قضاییه باید [...] ...