دوشنبه ۱۸ اسفندساعت ۰۷:۳۶Mar 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دارا سوم»

پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۸:۱۸    
همچنین میزان تخفیف واگذاری سهام دولت در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری مالی دارا سوم شامل باقیمانده سهام دولت در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران به میزان 20 درصد تعیین شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اکنون نمی توان هیچ زمان مشخصی را برای عرضه باقی مانده سهام بانکی ها در قالب دارا سوم اعلام کرد و باید در انتظار تثبیت معاملات بازار سرمایه بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۳:۵۱    
دژپسند در مراسم معارفه مدیرعامل جدید بورس: دولت از بورس حمایت می کند، اما تضمین نمی دهد در روز میلاد حضرت زهرا (س) یک شرکت 150 هزار میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری در مکران پذیره نویسی می شود و عرضه دارا سوم هم در زمان مناسب انجام می گیرد
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
دولت زمانی پذیره نویسی صندوق پالایش یکم را شروع کرد که بازار در شرایط خوبی قرار نداشت بنابراین سود آن برای سهامداران به اندازه دارایکم نشد. بختیار نصر آبادی مدیر صندوق دارایکم در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
پس از عرضه دو صندوق دولتی به نام های دارا یکم و پالایشی یکم، حالا بحث عرضه صندوق های بعدی مطرح شده است.
اقتصاد آنلاین / نبض بورس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم تا پایان سال خبر داده است، اما بسیاری تجربه واگذاری دارایکم و پالایش یکم را شکست خورده می دانند.
در حالی که طبق قانون بودجه سال 1399 دولت مکلف شده صندوق های سرمایه گذاری معامله پذیر یا همان ETFها را در بازار سهام ارائه کند اما با وضعیتی که دارایکم و پالایشی یکم پیدا کرده اند و همزمان با آن نارضایتی سهامداران از سود این صندوق ها ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بورس اوراق بهادار تهران که این روزها به خاطر بی مهری دولتی ها به بورس و عمل نکردن به قول هایی که مبنی بر ارائه دارا سوم یا حمایت از پالایش ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۱:۰۳   + ۳۴ سایت دیگر  
دولت درحالی اجازه دارد باقی مانده سهام خود در شرکت ها را در قالب صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه عرضه کند که آخرین صندوق دولت یا همان پالایشی یکم، حال و روز چندان خوبی ندارد ...
مرجع بررسی خدمات بانکی   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بعد از عرضه دو صندوق ETF دولتی دیگر می دانیم که صندوق ETF یا همان صندوق سرمایه گذاری قابل معامله از سرواژه های عبارت انگلیسی آن یعنی Exchange Traded Fund گرفته شده است و دولت برای تامین بودجه و هزینه های جاری اش روی فروش این نوع از دارایی هایش حساب ویژه ای باز کرده ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۷:۲۹    
با اینکه روزهای نخست فصل زمستان را سپری می کنیم، هنوز خبری از پذیره نویسی سومین صندوق ETF یا همان دارا سوم نیست؛ اتفاقی که قرار بود در ادامه عرضه دارا یکم و صندوق پالایشی یکم در فصل پاییز رقم بخورد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۲۳:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
در حالی که صندوق دارادوم یا همان صندوق پالایشی در وضعیت بدی قرار دارد و اعتماد به بازار سرمایه از بین رفته است، دولت قصد دارد صندوق داراسوم را هم وارد بورس کند!
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
تاییدیه داراسوم صادر شد. دولت روز23 مهر ماه 99، با واگذاری باقیمانده سهامش در بانک های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق (ETF) دارا سوم موافقت کرد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۴۹    
تاییدیه داراسوم صادر شد.
اقتصاد آنلاین / اخبار بانک   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۲:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد از ایجاد اقدامات لازم برای واگذاری باقیمانده سهام دولت در سه بانک صادرات، تجارت و ملت در قالب صندوق دارا سوم خبر داد.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۲:۰۳    
بعد از سقوط بورس و در فاصله شهریور تا آبان امسال بیش از 2 میلیون نفر کد بورسی گرفته اند و اغلب این افراد برای شرکت در عرضه اولیه ها و صندوق های سرمایه گذاری دولتی مثل دارا سوم داوطلب هستند بدون آن که از چم و خم و ریسک بازار بورس و احتمال ضرر و زیان خود چندان مطلع باشند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۵۵   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس اقتصادی با ارایه پیشنهادی برای تضمین سودآوری عرضه های اولیه شرکت های دولتی در بورس، گفت: به هر میزان که عرضه های اولیه سهام در صندوق های دارا اول، دارا دوم و دارا سوم به فروش رفت، دولت به مدت 6 و یا 9 ماه این عرضه های اولیه را با سود نرخ 18 درصد سالانه از مردم خریداری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۷:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بررسی معاملات در صندوق دارا یکم و پالایش یکم نشان می دهد شرکت های حقوقی تمایل چندانی به خرید این نمادها ندارند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۴:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین اعلام کرد از 26 آبان تا 18 آذر، دولت در مجوع 33 تصویبنامه داشته که 30 مصوبه منطبق بر قانون و 3 مصوبه مغایر قوانین شناخته شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
ارگان حزب کارگزاران از قول یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد: مردم قربانی پروژه های نیمه تمام دولت و رفتار تورم زای آن شده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۵۰    
امروز مطالبی همچون تکنیکال اخابر چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟، شاخص به یک قدمی 1.4 میلیون واحد رسید! + فیلم، خبر مهم برای سهامداران، عملکرد چند شرکت بورسی در آبان ماه، آینده قیمت مسکن از نگاه مقام مسئول، دارا سوم بخریم یا نخریم؟ ...
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۴۰    
زمزمه هایی مبنی بر عرضه باقی مانده سهام دولت در بانک ها که یک بار تحت عنوان دارایکم به فروش رسید، این بار در قالب داراسوم شنیده میشود و سهام داران بازار سرمایه می خواهند بدانند خرید این واحدهای صندوق ETF تا چه حد صرفه اقتصادی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۲۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بازگشت هواپیما های خارجی به آسمان ایران،ادامه قاچاق دام به کشور های عربی و وضعیت راه های کشور از اخبار اقتصادی امروز است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۷:۰۳    
این پیمانه تیتر هایی همچون نماد های پربیننده بورس مشخص شدند، رکوردشکنی بورس ترکیه، ریزش بورس ها در آمریکا و اروپا، صعود جهانی دلار، ارائه داراسوم منتظر ثبت شرکت ها و اوضاع بازار است و پیش بینی رشد 4.4 درصدی اقتصاد ایران در سال آینده را در بر دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
طبق وعده های وزیر اقتصاد و همچنین معاون امور بانکی وزیر اقتصاد، قرار بود دارا سوم که سهام دولت در سه بانک است در آبان ماه عرضه شود که با پایان این ماه همچنان خبری از این عرضه نیست!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۴۴   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد اینکه چه زمانی داراسوم ارائه می شود، گفت: ارائه این صندوق منوط به ثبت نزد شرکت ها و نیز اوضاع مناسب بازار بورس است.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۳    
زمان و شرایط عرضه دارا سوم مشخص شد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد خبر وزیر اقتصاد مبنی بر عرضه واحد های دارا سوم به زودی در بازار اثر گذاشته امروز بازار گرچه منفی بود، اما سهامداران حرفه ای با توجه به کاهش قیمت بسیاری از سهام تصمیم به خرید گرفتند و ارزش معاملات بورس و فرابورس که به بیش از 21 ...
اخبار بانک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با بیان اینکه توجه به بازار سرمایه اجتناب ناپذیر است از توبیخ، جریمه و سلب صلاحیت مدیران متخلف شرکت های بورسی خبر داد و گفت: باقیمانده سهام دولت در سه بانک به زودی عرضه می شود.
خبرگزاری تسنیم: وزیر امور اقتصادی و دارایی از توبیخ، جریمه و سلب صلاحیت مدیران متخلف شرکت های بورسی خبر داد و گفت: ادامه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات با عنوان دارا سوم در آینده نزیک عرضه خواهد شد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۴    
لزوم تشکیل اتاق فکر اقتصادی برای اصلاح قیمت در بازار بورس او با اشاره به ماجرای پرحاشیه عرضه صندوق پالایش یکم بیان کرد: برای عرضه این صندوق ابتدا مباحثی مبنی بر مخالفت یک وزیر شنیده شد که گویی میان دو مقام مسئول برای اجرای این سیاست ها اختلاف نظر وجود دارد بنابراین برنامه ریزی برای عرضه به موقع ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بورس گفت: با توجه به شرایط متفاوت بازار سرمایه و مقایسه میزان خرید دارادوم با صندوق اول، اکنون زمان مناسبی برای عرضه دارا سوم نیست.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۱    
در هفته های اخیر شایعاتی در مورد تأمین دارا سوم وجود داشت که باقیمانده سهام دولت در بانک های ملت ، تجارت و صادرات ایران عنوان شد. با این حال هنوز تکلیف پالایش یکم مشخص نیست و معاملات دارا دوم آغاز نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
قیمت کاذب مرغ در برخی مغازه ها، بازار ارز به سمت ثبات می رود و رشد معاملات بورس کالا از اخبار اقتصادی امروز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بورس گفت: از آنجایی که ریسک خرید واحد های ETF پایین تر از عرضه مستقیم است بنابراین کشش تقاضای خرید این سهم توسط سرمایه گذاران نوپا بالاست.
اخبار بانک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
درحالی زمزمه های عرضه سومین صندوق سرمایه گذاری دولت به گوش می رسد که هنوز پالایشی یکم به پرتفوی خریداران این صندوق اضافه نشده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۵۶   + ۳۶ سایت دیگر  
درحالی زمزمه های عرضه سومین صندوق سرمایه گذاری دولت به گوش می رسد که هنوز پالایشی یکم به پرتفوی خریداران این صندوق اضافه نشده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۳۹   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: درحالی زمزمه های عرضه سومین صندوق سرمایه گذاری دولت به گوش می رسد که هنوز پالایشی یکم به پرتفوی خریداران این صندوق اضافه نشده و این موضوع با توجه به روزهای کاهشی شاخص بورس باعث شده خریداران بخشی از سرمایه خود را از دست بدهند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - در راستای قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و واگذاری تصدی های دولت به مردم سهام سه بانک ملت ، تجارت و صادرات از طریق سهام عدالت به مردم واگذار شد. ...
در حالی معامله گران بازار سرمایه روز معاملاتی خود را شروع کردند که خبرهای ضد و نقیضی از گوشه و کنار تالار شیشه ای به گوش می رسید.
هیات وزیران با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران در قالب صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری مالی- دارا سوم از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی موافقت کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با بیان اینکه زمان عرضه دارا سوم هنوز مشخص نشده است، گفت: کارشناسان همواره معتقدند بورس به زودی به فاز رشد برخواهد گشت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بعد از دارا یکم و پالایش یکم نوبت به ورود سومین صندوق سرمایه گذاری دولتی رسیده است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۹   + ۶۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی می گوید براساس تحلیل کارشناسان وضعیت بازار بورس رو به رشد و بهبود خواهد بود.