سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۷:۱۶Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منظومه های»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
"منظومه دوگانه اشعه گاما"(Gamma-ray binaries) سیستمی از ستارگان پرجرم و پرانرژی و ستاره های فشرده هستند. آنها هنگام مشاهده با نور مرئی همانند ستاره های سفید مایل به آبی درخشان به نظر می رسند. هنگام مشاهده آنها با اشعه ایکس و اشعه گاما، ویژگی های آنها به شدت با سایر منظومه های دوگانه متفاوت است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
این برنامه ای در قالب نقالی و نمایش است که مرشد معجونی روایتگر داستان فرامرز شده اند. فرامرزنامه یکی از منظومه های حماسی ایران است که به یکی از جریانات زندگی فرامرز، فرزند رستم، در هندوستان پرداخته و این منظومه که تقریباً1550 بیت دارد، توسط سراینده ای ناشناس، که احتمالاً، از فرس آباد مرو بوده ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۴    
کرمان- استاندار کرمان با بیان اینکه تخلیه روستاها در حال تبدیل شدن به یک بحران است، گفت: فرمانداران شهرستان های استان کرمان، طرح های منظومه روستایی را با جدیت دنبال کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۹    
زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: طرح توسعه منظومه های روستایی در این استان نیازمند برش ها و جنبه های عملیاتی است تا شکل اجرایی به خود بگیرد.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۸:۰۱    
معمولا تا صحبت از سیاره های منظومه های دیگر می شود، بی درنگ از خودمان می پرسیم که آیا شرایط زندگی در آنها وجود دارد یا نه. اما سیاره ای که امروز می خواهیم در مورد صحبت کنیم، هر شرایطی را داراست به جز امکان برقراری حیات. در واقع این سیاره که اندازه ای تقریبا به کره زمین دارد، دوزخی مجسم است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رساله تائیه معروف به نظم السلوک یا نظم الدرّ اثر ابن فارض یکی از شورانگیزترین و در عین حال عالی ترین منظومه های عرفانی در تمدن اسلامی است.
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۵    
شرکت فرانسوی تراست می (ThrustMe) با حمایت آژانس فضایی اروپا (ESA) یک سامانه پیشرانه الکتریکی را توسعه می دهد که از ید به عنوان سوخت استفاده می کند؛ سامانه ای که با هدف بهره گیری در منظومه های ماهواره ای بزرگ ساخته خواهد شد ...
زومیت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰    
ظاهرا نزدیک به سه درصد از ماهواره های اسپیس ایکس در فضا از کار افتاده اند. این میزان خرابی در منظومه ای به بزرگی استارلینک به معنای سرگردانی صدها ماهواره خاموش در مدار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۱    
تهران- ایرنا- کتاب تهمتن نامه به همراه منظومه های زال و مقاتل دیو و کوه دماوند که از سرایندگانی ناشناس در دورۀ صفویه است، به تصحیح رضا غفوری، اخیراً به همت انتشارات بنیاد موقوفات دکتر افشار با همکاری نشر سخن نشر یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۴۶    
مطالعات منظومه های روستایی در 17 بخش استان با پیشرفت 90 درصد در دست اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
ما خانواده های شهدایی که خون داده ایم، فرزند داده ایم، نخواهیم گذاشت که به ارزش های اسلامی و ازجمله حجاب که از مهم ترین منظومه های فکری امام خمینی (ره) و شهیدان است، خدشه وارد شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۰۱    
با حفظ حرمت ها و توجه داشت به تخصص و در نظرگیری تحفظات، چالش های کشور در ابعاد مختلف را باید به گفتگو گذاشت و رفع شبهه کرد. باید بجای انکار، در دل میدان و کف جامعه، منظومه های فکر تولید کرد. تمدن با خمودگی و خاموشی و سکوت بدست نمی آید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نام شعر عاشقانه که می آید، انسان ناخودآگاه به یاد غزل های سعدی یا منظومه های عاشقانه نظامی گنجوی می افتد، اما میدانِ وسیع عشق در شعر فارسی محدود به این نیست و حتی قصیده های مدحی و نیز سوگ نامه ها را هم دربرمی گیرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، مجموعه انیمیشن شکارچیان اژدها از امروز شنبه 15 اردیبهشت ساعت 14:15 از شبکه پنج سیما پخش می شود. این انیمیشن محصول کشور فرانسه است که در 10 قسمت 45 دقیقه ای از شنبه تا چهارشنبه نمایش داده می شود. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۰:۲۰    
خبرگزاری میزان- رییس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شاهد جهانی دوقطبی یا چند منظومه قدرتی طی سال های آینده خواهیم بود، گفت: یکی از این منظومه های قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. تاریخ انتشار: 10:19 - 09 شهریور 1399 - کد خبر: 651340
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۰:۰۱    
در حالی که با مصدق دست دوستی داده و اظهار مودت کرده و تعهد حمایت مالی می دادند، در حال طراحی کودتای براندازی بودند. کسانی که تاریخ را در حد رویداد تقلیل داده و آن را قرائتی وابسته به گذشته می دانند، مسلما از این رفتارها هیچ نخواهند فهمید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ مشاور مجری طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: هفتمین طرح از مجموعه طرح های منظومه های روستایی بنیاد مسکن در روستاهای خلخال اجرا می شود.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تازه ترین مطالعات درباره کشف حیات در فضا، امید به یافتن موجودات فضایی در سیاره های دیگر را افزایش می دهد. به گزارش کاماپرس، براساس مطالعاتی که استفان کین، اخترشناس از یو سی ریورساید رهبری آن را برعهده دارد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۵    
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که برخی از منظومه های شمسی میزبان چند سیاره شبیه به زمین هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: تهیه مطالعات منظومه های روستایی در 17 بخش استان زنجان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد انجام شده است.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رضایی، مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: طرح منظومه های روستایی با هدف توانمندسازی روستاهای محروم در لرستان اجرایی می شود.
عصر زنجان   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۳:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با هدف توسعه پایدار و با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و اشتغال زایی در 17 بخش استان در حال انجام بوده و اجرای طرح توسعه منظومه روستایی، یکی از راه های امید بخش تحول در معیشت روستائیان است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۱:۵۵    
نشست علمی منظومه های شیعی و ظرفیت های پژوهش تاریخی (با تاکید بر منظومه علی نامه) برگزار می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در پیام اینستاگرامی نوشت: در آستانه ورود به قرن جدید قرار گرفته ایم. متاسفانه منازعات بیهوده بر سر مسایل کم اهمیت در میان نخبگان سیاسی کشور سبب معطوف شدن نگاه ها به منافع کوتاه مدت شده است.
اسپاش   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۰۷    
بر اساس مطالعه ای که توسط مؤسسه تحلیل های دفاعی (Institute of Defense Analyses به اختصار IDA) آمریکا انجام شده، توسعه و پرتاب ماهواره های تجاری به عنوان تهدیدی بالقوه برای امنیت ملی ایالات متحده و منافع بین المللی این کشور مطرح شده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۱    
عمادالدین قاسمی پناه خبرنگار اخترشناسان زمانی معتقد بودند که بیشتر منظومه های خورشیدی شباهت بسیاری به منظومه شمسی خودمان دارند. آنها تصور می کردند که این منظومه ها هم سیارات صخره ای کوچکی در نزدیکی خورشید خود دارند و غول های گازی در فواصل بیشتری نسبت به این ستاره به دور آن می چرخند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
سید علی کاشفی خوانساری از انتشار کتاب تازه خود با عنوان شاهنامه شاه خورشیدچهر که به بررسی منظومه های حمله حیدری می پردازد ، خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
خدیجه ططری گفت: در هیچ کتاب دیگری در ادب کهن پارسی بدین اندازه زنان خردمند و ستوده وجود ندارند و هیچ سخن گویی اینگونه زنان را نستوده است، زنان شاهنامه بسیار برتر از زنان دیگر منظومه های ادب پارسی اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۲۲    
مهاباد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی به منظور توجه به توسعه و تقویت همه جانبه در روستاهای بخش باروق میاندوآب اجرا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۲۲:۵۶    
طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی با هدف تقویت اشتغال و تجمیع پتانسیل های موجود در روستای خاوومیرآباد شهرستان مریوان اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی به منظور تقویت اشتغال، اقتصاد، محیط و کاربری در روستای خاوومیرآباد از توابع شهرستان مریوان اجرا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان از اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در50 درصد بخش های استان خبر داد و گفت: کرمان پیشتاز اجرای این طرح در کشور است.
عصر زنجان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر آمادگی این نهاد برای اجرای پروژه های عمرانی، گفت: در حال حاضر منظومه های روستایی به عنوان طرح پایلوت در زنجان اجرا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
انجام مطالعات بافت با ارزش روستایی در روستاهای استان مرکزی درحالی در مرحله اجراست که مطالعات منظومه های روستایی در بخش مرکزی دلیجان به عنوان پایلوت درحال انجام است.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اگر کسی چروک های پیشانی ات را دنبال کند، به رنج باغبانی می رسد که سال هاست گل هایش را از بیم خزان، به بهارهای در راه سپرده است، باغبانی که هر صبح، با لبخندی بی پایان، بهار را به باغش دعوت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست بررسی ابعاد حقوقی بین المللی منظومه های ماهواره ای از طریق پخش زنده صفحه سازمان فضایی ایران برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - کتاب باغ لبخند مجموعه طنز و منظومه هایی است که به لهجه محلی یزدی به کوشش محمود صادق منش متخلص به صادق گردآوری و به رشته تحریر درآمده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۰    
اراک - ایرنا - عشق های بی رنگ عنوان کتابی است که به قلم یسرا طهماسبی زاده نوشته شده و سیری در منظومه های عاشقانه فارسی دارد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان فضایی کشور و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شرکت های خصوصی برای حضور و نقش آفرینی در عرصه منظومه های ماهواره ای و ارائه خدمات ماهواره ای، همزمان با ظهور و رشد این فناوری در دنیا اعلام آمادگی کرده اند و امیدوارم هر چه زودتر شاهد نتایج مثمر ثمر آن باشیم.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۲    
محققان موفق به یافتن ترکیبی صحیح و مناسب از عوامل به منظور تحقق امکان ایجاد منظومه ای متشکل از چهار ماهواره شده اند؛ ترکیبی که می تواند با فراهم آوری پوششی تقریباً کامل و مداوم از زمین، باعث پیشرفت در زمینه های ارتباطات ماهواره ای، ناوبری ماهواره ای و سنجش از دور گردد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ مرتضی براری، رییس سازمان فضایی ایران، در حساب توییتری خود نوشت: انقلاب صنعتی باعث کوچک سازی، تولید انبوه و ارزان سازی زیرساخت های فضایی شده. ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۵    
خبرگزاری میزان- رئیس سازمان فضایی کم و کیف تأمین هر گیگابیت بر ثانیه ظرفیت ماهواره ای توسط ماهواره های بزرگ را تشریح کرد. تاریخ انتشار: 13:54 - 28 بهمن 1398 - کد خبر: 597247
زومیت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۲۲:۰۳    
امید فضا، شرکت منظومه های ماهواره ای یک نما و سه نما، اولین دورهمی رسانه ای خود را برگزار کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
دکتر حسین شهرابی فراهانی، مدرس دانشگاه بیان کرد که در 10 سال اخیر رشد حضور بخش خصوصی در حوزه فضایی 20 برابر شده است.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۸:۴۲    
مدیرعامل شرکت امید فضا گفت: همکاری بخش خصوصی در صنعت فضایی باعث توسعه این شاخصه قدرت جهانی در کشور می شود.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان فضایی و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دو شرکت خصوصی با تیم های متخصص و دارای تجربه طراحی و ساخت ماهواره، وارد حوزه منظومه های ماهواره ای سنجش از دور و اینترنت اشیا شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی طرح های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی آماده و مصوب شده و اجرایی شدن آن نیازمند تسهیل گری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نشست بررسی چالش های حقوق فضا با محوریت ابعاد حقوقی منظومه های ماهواره ای، در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۳    
ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: داشتن نقشه راه، هدف اصلی تدوین سند منظومه های روستایی است.