چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۲۸Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قره سو»

خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش    
گرگان- بارش های مستمر باران در روزهای اخیر و جاری شدن رواناب ناشی از ذوب برف در مناطق بالادست و کانال های کوچک، باعث پرآبی رودخانه قره سو گلستان در آستانه فصل تخم ریزی ماهیان شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۱:۰۴    
قره سو در لغت ترکی به معنای آب سیاه است. آبشار قره سو در جنوب غربی شهرستان کلات نادری و در فاصلۀ ده کیلومتری آن و در یک کیلومتری جاده لاین از سمت کلات واقع شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۰    
شهردار کرمانشاه با اشاره به احداث پل روی رودخانه قره سو در کمربندی غربی شهر، گفت: پیش بینی می شود این طرح تا پایان خردادماه سال آینده به اتمام برسد، به علاوه با اقدام جهادی کارکنان شهرداری معبر دسترسی به شهرک های پردیس و صدرا نیز فردا بازگشایی خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه-رودخانه قره سو که از دل شهر کرمانشاه می گذرد به دلیل مسائل مختلف به یک تهدید شهری تبدیل شده و ساماندهی آن نیازمند یک متولی است اما دستگاهی زیر بار این مسئولیت نمی رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت : به جز رودخانه "قره سو" که با معضل ورود فاضلاب مواجه است، سایر رودخانه های استان وضعیت مناسبی دارند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رودخانه زیارت یکی از سرشاخه های حوضه آبگیر قره سو است که از ارتفاعات روستای زیارت آغاز شده و با عبور از این روستا به جنگل ناهارخوران و سپس با تغییر مسیری به دامنه ارتفاعات شهر گرگان می ریزد و از مرکز شهر عبور می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه یک شهر کرمانشاه با اشاره به عملیات تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه که با نظارت معاونت عمرانی و توسط پیمانکار درحال اجراست، گفت : اجرای این طرح و عملیات تعریض پل قره سو (کمربندی غربی) در راستای کاهش بار ترافیکی در حال انجام است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا : مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: شهرداری و آب و فاضلاب کرمانشاه کاملا در حال آماده باش هستند و ضرورت دارد شهروندان از نقاط حادثه خیز همچون آبشوران و قره سو دوری کنند و رفت وآمدی نداشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: اولویت اول ساماندهی قره سو با فاضلابی است که وارد رودخانه می شود که نتیجه گیری کامل آن، منوط به خرید تعدادی دیگر پمپ و تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تبدیل رودخانه قره سو از آسیب کنونی به یک ظرفیت گردشگری برای استان پیگیری می شود، خواستار تهیه طرح جامع ساماندهی این رودخانه با مشارکت مدیران مربوطه در یک محدوده زمانی کوتاه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۲:۰۸    
کرمانشاه- ورود فاضلاب و نخاله به رودخانه قره سو به چالشی بزرگ برای شهر کرمانشاه تبدیل شده و مدت ها است که شکایت شهروندان از وضعیت ناخوشایند آب این رودخانه را به دنبال داشته است.
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
از جمله نویسنده هایی است که به یک کتابش معروف شده و همه او را با شوهر آهوخانم می شناسند و معتقدند بهترین کتابش همان بوده است؛ علی محمد افغانی. به گزارش ایسنا، 11 دی ماه (1303)، زادروز علی محمد افغانی است؛ نویسنده شوهر آهو خانم ، شادکامان دره قره سو ، بافته های رنج ، سیندخت ، دکتر بکتاش ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب گلستان علت کمبود و اُفت فشار آب در روستای قره سو بندرترکمن را تشریح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
قره سو رودخانه ای در دشت کرمانشاه که از درون شهر کرمانشاه می گذرد و قدمتی تاریخی دارد اما این روزها به واسطه ورود فاضلاب و انباشت زباله حال و روز خوبی ندارد. ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "منوچهر فخری" در نشست قرارگاه عملیاتی آب شرب که با حضور مدیران عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: تعدادی از خانه های شهرک کرناچی به دلیل قرار گرفتن در بستر و حریم رودخانه قره سو در معرض آسیب جدی هستند . ...
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار گلستان از اخذ مجوز کمیسیون ماده 23 در راستای تعیین ردیف بودجه مستقل برای علاج بخشی خلیج گرگان خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه بر حل کامل مشکل فاضلاب کرناچی و تعیین تکلیف منازل حریم و بستر رودخانه قره سو تأکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل محیط زیست کرمانشاه با اشاره به مشخص کردن یک برنامه زمان بندی شده برای حل مشکلات محیط زیستی رودخانه قره سو ، گفت: ساماندهی رودخانه قره سو نیازمند تصفیه فاضلاب شهری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بروز پدیده ریزگردها از مهمترین چاش های محیط زیست استان است به طوریکه امسال تا به امروز بیش از 100 روز شرایط هوایی ناسالم را تجربه کرده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معضل فاضلاب شهرک "کرناچی" کرمانشاه، خصوصا منازلی که در کوچه های پایین به سمت قره سو ساکن هستند به شدت مردم این منطقه را آزار می دهد، معضلی که بارها از سوی ساکنین این شهرک پیگیری شده و به نتیجه نرسیده و حالا در دستور کار جلسه این هفته قرارگاه آب کرمانشاه قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- بارش شدید باران در 24 ساعت گذشته موجب شد تا رودخانه دائمی و آب شیرین قره سو در غرب گلستان لبریز از آب شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۵    
خراسان رضوی یکی از استان های بسیار زیبای ایران است که جاذبه های بسیاری را در خود جای داده است. یکی از زیبایی های این استان آبشار قره سو می باشد که در کلات نادری واقع شده است و چشم گردشگران را به خود خیره کرده است.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان با مادر بزرگوار و خانواده شهید صمد حبیبی شعبان از شهدای والامقام اهل تسنن در روستای قره سو بخش لوندویل شهرستان آستارا دیدار کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه گفت: رودخانه قره سو و آبشوران کرمانشاه برای فصل بارندگی لایروبی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: طرح جداسازی فاضلاب از رودخانه قره سو با جدیت دنبال می شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شرح ورود فاضلاب انسانی به قره سو رودخانه ای که هزاران سال شکل گیری تمدن های بسیار را در کنار خود تجربه کرده، قصه پرغصه ای است که سال ها به دلیل عدم تأمین اعتبارات لازم، حل نشده باقی مانده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۹    
ایسنا/گلستان قرارگاه لایروبی شهید لولایی با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و جمعی از مسئولان استانی در گلستان افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران و استاندار گلستان فعالیت قرارگاه لایروبی شهید لولایی شرکت آب منطقه ای استان در بستر رودخانه قره سو آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران در مراسم آغاز به کار قرارگاه لایروبی رودخانه ها در رودخانه قره سو گلستان گفت که این استان پایلوت اجرای لایروبی رودخانه ها در کشور می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: شصت کلاته در حوضه قره سو رکورد دار بیشترین باران طی بارش های اخیر بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- کاهش بارش ها در مناطق بالادست، افت آبدهی رودخانه و انباشت رسوب در مصب رودخانه قره سو در خلیج گرگان، عرض این رود دائمی را به یک متر رسانده و تردد ماهیگیران را سخت و دشوار کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس جامعه هتل داران استان اردبیل گفت: 2 چشمه آبگرم ساری سو و قره سو باید هر چه سریعتر از شرایط رکود و بلاتکلیفی خارج شده و به چرخه صنعت گردشگری سرعین اضافه شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: عمده ترین منبع آلاینده رودخانه قره سو فاضلاب شهر کرمانشاه است و تا زمانی که فاضلاب شهر کرمانشاه وارد رودخانه قره سو شود این مشکل بوی بد، وجود دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۱:۰۷    
رودخانه قره سو که به عنوان یکی از ظرفیت های مهم شهر کرمانشاه به شمار می آید، سال هاست با نابسامانی هایی روبه روست و همین مسئله مشکلات زیادی برای شهروندان و به خصوص ساکنان حاشیه این رودخانه ایجاد کرده است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور انسانی حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از خشک شدن سرمنشأ های رودخانه قره سو خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رودخانه قره سو که از داخل شهر کرمانشاه می گذرد، امروز تبدیل به زباله دان بزرگی شده که فضای نامطبوعی را به وجود آورده و مردم کرمانشاه را آزار می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۰۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، گفت: مهمترین مصوبات این سفر تکمیل پنج تصفیه خانه فاضلاب در سطح استان و اجرای پروژه آبرسانی به شهر سنقر و 20 مجتمع روستایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: ساماندهی رودخانه قره سو نیازمند 2 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار است.
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۲۳:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
کریستیانو رونالدو و لیونل مسی دو ستاره مطرح جهان فوتبال به دلیل آمادگی بدنی بالا همیشه در سطح بالایی برای مسابقه قرا دارند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۹:۰۳    
کرمانشاه- ایرنا- احمد وحیدی وزیر کشور و نماینده ویژه رییس جمهور روز پنجشنبه در سفر به کرمانشاه، ضمن ادای احترام به شهدای این شهر، از محله محروم مرادآباد ، شرکت بازیافت، قطار شهری و رودخانه قره سو بازدید کرد و در نشست کارگروه اجتماعی شهرستان کرمانشاه هم شرکت کرد.(فیلم:علیرضا مولوی)
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۰۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر ناراحت کننده از خشک شدن رودخانه سیمره یکی از سرشاخه های مهم رود کرخه خواهید بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۶    
وزیر کشور از اختصاص اعتبار 20 هزار میلیارد تومانی در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- وزیر کشور با اشاره به ضرورت رسیدگی به ورود فاضلاب شهری و روستایی به رودخانه قره سو ، گفت: آب و فاضلاب پیگیر مساله ورود فاضلاب به این رودخانه و آبیاری برخی زمین های کشاورزی باشد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: احمد وحیدی وزیر کشور در جریان سفر رئیس جمهور به کرمانشاه از رودخانه قره سو، شهرک حاشیه ای مرادآباد و کارخانه پسماند کرمانشاه بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- وزیر کشور گفت: بازدیدی از رودخانه قره سو کرمانشاه داشتم که متاسفانه فاضلاب وارد این رودخانه می شود و بخشی از زمین های اطراف از آب آن استفاده می کنند که باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ورود غیرقانونی پسماندهای ساختمانی به رودخانه قره سو باعث ایجاد آلودگی آن شده که رسیدگی و ساماندهی آن نیازمند نگاه ویژه و تخصیص اعتبار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رییس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از نظارت مستمر بر سبزی کاریهای اطراف رودخانه قره سو با همکاری فرمانداری، محیط زیست و جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری روانسر گفت: بر اساس بازرسی های انجام شده توسط ادارات شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست و جهاد کشاورزی تاکنون محصولات سبزی و صیفی آلوده به فاضلاب به ویژه در حاشیه رودخانه قره سو مشاهده نشده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۲۲:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد: متأسف هستیم که با وجود شواهد کیفری که به مقامات ترکیه ارائه کردیم، کشتی روسی "ژیبک ژولی" که مملو از غلات دزدیده شده از اوکراین بود اجازه پیدا کرد بندر قره سو را ترک کند .