چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۷:۵۰Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قره سو»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اوضاع نابسامان رودخانه قره سو، گفت: وضعیت رودخانه قره سو زیبنده کرمانشاه نیست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۷:۳۰    
یکی از بزرگترین مزارع پرورش ماهی خاویاری در شهرستان مرزی بندر آستارا با 18 هزار متر مربع مساحت، ظرفیت تولید 20 تن گوشت و 900 کیلوگرم خاویار در سال، در روستای قره سو بخش لوندویل آستارا در غرب استان گیلان قرار دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: آسفالت دوربرگردان های قره سو در بزرگراه گنبد آزادشهر (نگین شهر-گنبد)و دوربرگردان اسلام آباد در بزرگراه گنبد به مینودشت به اتمام رسیده و در مرحله خط کشی و اجرای نیوجرسی قرار دارند. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در بازدید مدیر کل بازرسی استان از پروژه احداث شبکه آبیاری و زهکشی قره سو - زرین گل بر رفع برخی موانع و چالش های این طرح با بانک توسعه اسلامی و بانک مرکزی و تسریع در اجرای این طرح تاکید شد. ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: در حال حاضر در ثانیه 3 هزار لیتر فاضلاب وارد رودخانه قره سو می شود و زمین های پایین دست را آلوده می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دو واحد اقامتی در شهر کلات و منطقه نمونه گردشگری قره سو با سرمایه گذاری 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بذل و بخشش ملوکانه قره سو در شمال غربی ایران، توسط رضا شاه به ترکیه که حالا مسیر مهم و ترانزیتی ایران به پایتخت ارمنستان است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۱    
در بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان و معاون طرح و توسعه از پروژه احداث و تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو و زرین گل و سازه های مربوطه بر تسریع در عملیات اجرایی با توجه به عقب بودن از برنامه پیش بینی شده تأکید شد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۱:۵۷    
شمس از برگزاری یادواره شهدا اهل سنت روستای قره سو بخش لوندویل شهرستان آستارا خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت:در راستای جلوگیری از کشت سبزی آلوده در حاشیه رودخانه قره سو دیروز در روستای عمه از توابع دهستان درودفرامان با حکم مقام قضایی اقدام به امحای بیش از 4 هکتار از مزارع آلوده سبزی و صیفی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی رودخانه قره سو کرمانشاه از بوی بد و آلوده کردن محیط پا را فراتر گذاشته و دیگر به تهدیدی جدی برای امنیت غذایی مردم تبدیل شده است به طوریکه کشاورزان حاشیه رودخانه، از آب قره سو برای کشت محصولات خود به خصوص صیفی جات استفاده می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به فراگیری کاهش بارش ها در همه حوضه های آبی استان گفت که بیشترین کاهش بارش مربوط به رودخانه هایی منتهی به خلیج گرگان مانند قره سو و گرگانرود است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
آلوده بودن قره سو، رودخانه ای که از مرکز شهر کرمانشاه می گذرد معضل چندین ساله این شهر است؛ هر مسؤولی در راستای ساماندهی آن وعده ای می دهد که تاکنون بی نتیجه مانده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۳:۰۱    
در دیدار مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با جواد حاجیانی بوشهریان مدیرکل دفتر توسعه نظام های فنی، بهره برداری و دیسپاچینگ برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مشکلات سد نرماب، شبکه قره سو زرین گل و تسریع در پرداخت اعتبارات تعادل بخشی از سوی شرکت مدیریت منابع ایران بحث و بررسی های لازم صورت گرفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۸:۵۰    
ایرنا - کرمانشاه - رودخانه قره سو کرمانشاه این روزها حال و روز خوبی ندارد. خشکسالی، زباله و سرریزشدن فاضلاب شهری به این رودخانه، باعث کم آبی و بوی تعفن قره سو شده است.(گزارش از علیرضا مولوی)
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: میزان بارش های مهر ماه سال آبی جاری در مقایسه با سال گذشته 59 درصد ونسبت به دوره درازمدت 48 درصد افزایش را نشان می دهد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
عبدالله بنی هاشم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری 511 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه به کشت این محصول اختصاص یافته است. وی گفت :حاشیه رودخانه قره سو در شهرستان مشگین شهر از جمله از مکان های کشت این محصول می باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کدو حلوایی از جله محصولات کشاورزی پرخاصیت و مغذی است که در شهرستان مشگین شهر در حاشیه رودخانه های قره سو کشت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
منطقه قره سو که با قرارداد ترکمنچای به صورت غیررسمی از ایران جدا شده بود، با ساده لوحی رضاخان به صورت رسمی به ترکیه بخشیده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رودخانه قره سو که می توانست دلیل حال خوب همه کرمانشاهی ها باشد، این روزها به رودخانه ای متعفن تبدیل شده که داد همه را در آورده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون و به نرخ امروز بالغ بر هزار میلیارد تومان برای ساماندهی قره سو و سرشاخه های آن هزینه شده، گفت: این رودخانه هیچ حق آبه ای از سد گاوشان ندارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰    
باریکه قره سو در مرزهای شمال غربی که امروز بخشی از خاک ترکیه به شمار می رود، حدود 100 سال پیش اشغال شد و جاه طلبی های پان ترکیسم را شدت بخشید؛ ماجرایی که در آن دست ایران برای بازگرداندن این منطقه در محاکم جهانی کاملاً پر است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
محمد مطلق در انتخاب نوشت: هنوز رزمایش "فاتحان خیبر" در ساحل ارس آغاز نشده بود که طوفان بزرگی فضای مجازی را درنوردید و همزمان با بزرگترین ستون کشی نظامی پس از جنگ تحمیلی، افکار عمومی پیشاپیش به نقطه صفر مرزی در شمالغرب رسیده ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
بندرترکمن - ایرنا - یکی از بزرگترین گلخانه های گوجه در استان گلستان در روستای قره تپه شهر بندرترکمن قرار دارد. با توجه به ظرافت و حساسیت کار بر روی بوته گوجه، بیشتر کارگران این گلخانه زنان ترکمن هستند.قره تپه روستایی در دهستان قره سو شرقی بخش سیجوال شهرستان بندرترکمن استان گلستان ایران است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۱    
معاون محیط زیست استان اردبیل گفت: رودخانه قره سو و شهرک صنعتی دو اردبیل از لحاظ مدیریت پسماند و فاضلاب خروجی مورد پایش و بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۸:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به ورود فاضلاب به رودخانه قره سو و عدم لایروبی آن گفت: تا زمانی که این رودخانه بوی تعفن می دهد ساماندهی حاشیه های آن تنها هدررفت سرمایه است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۰    
سلیمی نمین پژوهشگر تاریخ معاصر در گفت وگو با تسنیم درباره واگذاری منطقه قره سو به ترکیه در دوران رضاخان، گفت این یک اقدام خائنانه بود و قابل احترام نیست و باید نسبت به بازپس گیری آن فکر کرد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: متاسفانه حدود 65 درصد فاضلاب کرمانشاه به صورت خام و بدون تصفیه به رودخانه قره سو می ریزد این در حالی است که ورود هرگونه فاضلاب خام خارج از استانداردهای مورد نظر سازمان محیط زیست به عرصه محیط زیست غیرقانونی است و به هیچ وجه مورد تایید سازمان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا - اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز سه شنبه از چند روستای ترکمن نشین گردشگرپذیر گلستان از جمله قره سو و چاپاقلی واقع غرب استان بازدید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۸    
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در توئیتی به خیانت پهلوی اول در واگذاری منطقه راهبردی قره سو به ترکیه اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سلیمی نمین پژوهشگر تاریخ معاصر در گفت وگو با تسنیم درباره واگذاری منطقه قره سو به ترکیه در دوران رضاخان، گفت: این یک اقدام خائنانه بود و قابل احترام نیست و باید نسبت به بازپس گیری آن فکر کرد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
از محدوده ای که در آن سرچشمه نهر قره سو و شعبه های گوناگون این نهر جریان دارد و نیز نواحی مجاور این محدوده در نوشته ها و سخنان مرزداران شمال باختری ایران به عنوان قره سو یاد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رودخانه قره سو که از دل شهر کرمانشاه می گذرد، می توانست به یکی از ظرفیت های مهم گردشگری این شهر تبدیل شود، اما شرایطی که طی سالهای گذشته برای این رودخانه رقم خورده، باعث شده تا گردشگران جرات نزدیک شدن به آن را پیدا نکرده و بیشتر برای گردشگران دافعه داشته باشد، تا جاذبه.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۰۹:۳۰    
روایت تلخ و دردآور از خیانت رضا خان در واگذاری منطقه راهبردی قره سو به ترکیه و تبدیل شدن به چالش امنیتی برای ایران.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۴۴    
گرگان - ایرنا - حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور برای بازدید از طرح های بخش آب مانند تصفیه خانه فاضلاب گنبدکاووس، افتتاح چاه شماره 6 پروژه آبرسانی به آزادشهر، بازدید شبکه قره سو و زرین گل و بررسی مسائل آبرسانی علی آبادکتول به گلستان سفر کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۴    
عصر روز شنبه 27 شهریور ماه ، جلسه بررسی مشکلات حوزه آب شهرستان علی آباد کتول با حضور مهندس جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، جمالی فرماندار و نوروزی نماینده شهرستان علی آباد کتول و مدیران عامل آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب گلستان و مسئولین شهرستانی آنها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۸    
اردبیل- ایرنا- با فرا رسیدن ایام آخر تابستان، برداشت محصول کدو حلوایی از جالیزهای شهرستان مشکین شهر در استان اردبیل آغاز شده است. به گزارش ایرنا، امسال پیش بینی می شود که بیش از پنج هزار تن انواع کدو حلوایی از سطح یکهزار هکتار از جالیزهای این شهرستان برداشت شود. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۹    
عصر روز گذشته چهارشنبه 17 شهریور ماه ، مجتبی جمالی فرماندار علی آبادکتول، در راس هیئتی از مسئولین و کارشناسان شهرستان و مدیران پروژه، از روند اجرای پروژه احداث کانال انتقال آب ( بخشی از پروژه آبرسانی و زهکشی قره سو -زرینگل) واقع در پایین دست سد کبودوال در ضلع شمالی شهرستان بازدید بعمل آورد . ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۹    
رئیس اداره منابع آب کردکوی، ترکمن و بندرگز گفت: شهرستان کردکوی دارای 8 سد مخزنی کوچک مجموعا با حجم ذخیره 5 میلیون متر مکعب است و همچنین 10 سد انحرافی در این شهرستان احداث شده است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۸    
در این قسمت از برنامه ایل بانگ با حضور مریم قره سو به معرفی کتاب اتنوموزیکولوژی، یک مقدمه بسیار کوتاه پرداخت و گفت: در این کتاب زمینه های مختلفی که می توان به عنوان یک پژوهشگر روی آن کار کرد معرفی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
امسال بیش از 25میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری و استخوانی در مراکز بازسازی ذخائر استان تولید و در دو رودخانه گرگانرود و قره سو رهاسازی شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: جریان رودخانه های استان در مدت مهر لغایت ماه جاری، نسبت به دوره شاخص در حوضه قره سو 82 درصد و در حوضه گرگانرود 84 درصد کاهش را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: فاضلاب شهر کرمانشاه در 19 نقطه به رودخانه قره سو وارد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
احداث آشغالگیر های رودخانه های زیارت و انجیراب در مسیر رودخانه قره سو با بیش از 95درصد پیشرفت ادامه دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۴    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان به همراه معاون طرح و توسعه از ساختمان توانمندسازی بانوان از مولفه های طرح های توسعه شبکه های آبیاری قره سو – زرین گل و ساختمان اداره منابع آب شهرستان علی آباد کتول، بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفتند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۷    
مسئولان مربوط درکرمانشاه می گویند که تکمیل تصفیه خانه فاضلاب این شهر لنگ اعتبار مانده است.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۳    
کرمانشاه- ایران پرس: سراب زیبای روانسر در داخل شهر روانسر واقع شده است و رودخانه قره سو از آن سرچشمه می گیرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۲۹    
سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: گزارش مربوط به پروژه مطالعات تعیین حد بستر و حریم قسمتی از رودخانه های انجیراب، شصت کلاته، زیارت، زرین گل و کال شور واقع در حوضه های آبریز قره سو و گرگانرود ...